ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 12:36

Paralajmërojnë studiuesit: Shumë shpejt do të arrihet shifra e 1 milion të infektuarve nga Covid-19

Paralajmërojnë studiuesit: Shumë shpejt do të arrihet shifra e 1 milion të infektuarve nga Covid-19
Brenda javës, në botë do të ketë mbi 1 milionë të infektuar nga koronavirusi. Sipas të dhënave të universitetit John Hopkins, janë më shumë se 800 mijë rastet e konfirmuara të koronavirusit në glob ndërsa numri i ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 21:01
Brenda javës, në botë do të ketë mbi 1 milionë të infektuar nga koronavirusi. Sipas të dhënave të universitetit John Hopkins, janë më shumë se 800 mijë rastet e konfirmuara të koronavirusit në glob ndërsa numri i ...

Franca, Anglia dhe SHBA pa “frena” numër i frikshëm viktimash
COVID-19 është duke u përhapur me shpejtësi të madhe në mjafte të Europës por edhe më gjërë duke shkaktuar gjithashtu edhe numër të lartë viktimash. Franca po regjistron rekorde nga dita në ditë për fat të keq tek ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 23:01
COVID-19 është duke u përhapur me shpejtësi të madhe në mjafte të Europës por edhe më gjërë duke shkaktuar gjithashtu edhe numër të lartë viktimash. Franca po regjistron rekorde nga dita në ditë për fat të keq tek ...

Bilanc i rëndë ditor në Serbi, 7 të vdekur e 112 pacientë të rinj
Në Serbi, 900 persona janë infektuar me koronavirus, prej tyre 23 kanë humbur jeten. Kjo e martë ka qënë e rëndë pasi janë regjistruar 7 viktima, bilanci më I rëndë ditor. Por shifra të larta kanë ardhur edhe nga të ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 21:45
Në Serbi, 900 persona janë infektuar me koronavirus, prej tyre 23 kanë humbur jeten. Kjo e martë ka qënë e rëndë pasi janë regjistruar 7 viktima, bilanci më I rëndë ditor. Por shifra të larta kanë ardhur edhe nga të ...

Sërish bilanc i kobshëm vdekjesh në Itali: Ndërrojnë jetë 837 të infektuar me Covid-19 brenda 24 orëve, shkon në 12 428 numri i vdekjeve
Është shënuar sërish bilanc i lartë viktimash në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit, për shkak të koronavirusit kanë ndërruar jetë 824 individë. vijon
GazetaTema | 31-Mar-2020 18:03
Është shënuar sërish bilanc i lartë viktimash në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit, për shkak të koronavirusit kanë ndërruar jetë 824 individë. vijon

Italia nuk gjen paqe, ditën e sotme regjistrohen 837 viktima nga koronavirusi
Ditën e sotme në Itali janë shënuar 837 viktima nga koronavirusi duke e çuar 12,428 totalin e të vdekurve. Në dy javët e fundit Italia ka regjistruar shifra tragjike të viktimave nga koronavirusi ku tashmë numërohen mbi ...
Telegraf | 31-Mar-2020 19:55
Ditën e sotme në Itali janë shënuar 837 viktima nga koronavirusi duke e çuar 12,428 totalin e të vdekurve. Në dy javët e fundit Italia ka regjistruar shifra tragjike të viktimave nga koronavirusi ku tashmë numërohen mbi ...

49 të vdekur në Greqi, mbi 1300 të infektuar me koronavirus
Numri i përgjithshëm i viktimave në Greqi ka arritur në 49. Tre pacientë humbën jetën paraditen e kësaj të marte. Viktimat ishin të moshuar, që vuanin nga sëmundje të tjera. Numri i të infektuarve në Greqi ka shkuar ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 19:54
Numri i përgjithshëm i viktimave në Greqi ka arritur në 49. Tre pacientë humbën jetën paraditen e kësaj të marte. Viktimat ishin të moshuar, që vuanin nga sëmundje të tjera. Numri i të infektuarve në Greqi ka shkuar ...

Spanjë. Regjistrohet numri më i lartë i vdekjeve në 24 orë
Rastet e reja shkuan nga 85.195 ne 94.417 me nje rritje prej 10.8. Nga 9.222 raste te reja, 3.419 i takojne zones se Madridit, dhe 2.616 te tjere ne Katalonje. Spanja tashme eshte bere vendi i trete ne bote qe kapercen ...
ikub.al | 31-Mar-2020 13:18
Rastet e reja shkuan nga 85.195 ne 94.417 me nje rritje prej 10.8. Nga 9.222 raste te reja, 3.419 i takojne zones se Madridit, dhe 2.616 te tjere ne Katalonje. Spanja tashme eshte bere vendi i trete ne bote qe kapercen ...

Itali, 66 numri i mjekëve që kanë humbur jetën nga Covid-19
Tre mjekë të tjerë kanë humbur jetën nga Covid-19 ditën e sotme, bën me dije autoritetet italiane. Tashmë ka shkuar në 66 numri i mjekëve që kanë vdekur që prej fillimit të shpërthimit të koronavirusit në Itali. Të ...
Telegraf | 31-Mar-2020 18:28
Tre mjekë të tjerë kanë humbur jetën nga Covid-19 ditën e sotme, bën me dije autoritetet italiane. Tashmë ka shkuar në 66 numri i mjekëve që kanë vdekur që prej fillimit të shpërthimit të koronavirusit në Itali. Të ...

Pandemia arrin kulmin në Itali, sot  837 të vdekur
837 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në Itali vetëm këtë të martë duke e cuar totalin në këtë vend në 12 428. Buletini ditor nga autoritetet shendetesore italianë bëri të ditur se kemi 25 viktima më shumë ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 18:15
837 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 në Itali vetëm këtë të martë duke e cuar totalin në këtë vend në 12 428. Buletini ditor nga autoritetet shendetesore italianë bëri të ditur se kemi 25 viktima më shumë ...

Mbi 11,500 viktima dhe afro 102 mijë të prekur/ Italia ul flamujtë në gjysmë shtizë
Teksa Italia regjistron një bilanc tragjik me 11,591 viktima dhe 101,739 të prekur nga pandemia Covid-19, sot flamujt e vendit fqinj, në të gjitha zyrat publike do të ulen në gjysmë shtizë, si dhe do të mbahet një ...
Top Channel | 31-Mar-2020 12:55
Teksa Italia regjistron një bilanc tragjik me 11,591 viktima dhe 101,739 të prekur nga pandemia Covid-19, sot flamujt e vendit fqinj, në të gjitha zyrat publike do të ulen në gjysmë shtizë, si dhe do të mbahet një ...

Optimizëm në Lombardi/ Ulet numri i të prekurve dhe i viktimave
Lombardia, rajoni më i goditur nga virusi I rrezikshëm COVID-19 ka disa ditë që tregon sinjale positive në të dhënat zyrtare të publikuara nga autoritetet shëndetesore. 381 persona kanë gjetur vdekjen në këtë rajon ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 17:50
Lombardia, rajoni më i goditur nga virusi I rrezikshëm COVID-19 ka disa ditë që tregon sinjale positive në të dhënat zyrtare të publikuara nga autoritetet shëndetesore. 381 persona kanë gjetur vdekjen në këtë rajon ...

Spanja “lëngon” nga koronavirusi/ Rekord viktimash në një ditë
Rekord viktimash në Spanjë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 të vdekur nga koronavirusi. Që nga fillimi i shpërthimit të virusit, sipas mediave spanjolle, kjo është dita me numrin më të madh ditor të ...
VizionPlus | 31-Mar-2020 15:25
Rekord viktimash në Spanjë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 të vdekur nga koronavirusi. Që nga fillimi i shpërthimit të virusit, sipas mediave spanjolle, kjo është dita me numrin më të madh ditor të ...

46 të vdekur nga koronavirusi në Greqi
Në Greqi ka shkuar në 46 numri i personave që kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit. Autoritetet shëndetësore greke kanë bërë të ditur se mëngjesin e së martës humbën jetën 3 pacientë të cilët ishin prekur nga ...
Lapsi | 31-Mar-2020 19:37
Në Greqi ka shkuar në 46 numri i personave që kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit. Autoritetet shëndetësore greke kanë bërë të ditur se mëngjesin e së martës humbën jetën 3 pacientë të cilët ishin prekur nga ...

Infektohen 11 pjesëtarë të së njëjtës familje
Durrësi ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të të infektuarve brenda 24 orëve, me plot 12 raste të reja në krahasim me një ditë më parë. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se janë 26 raste gjithsej vetëm në ...
Telegraf | 31-Mar-2020 13:59
Durrësi ka shënuar një rritje të ndjeshme të numrit të të infektuarve brenda 24 orëve, me plot 12 raste të reja në krahasim me një ditë më parë. Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se janë 26 raste gjithsej vetëm në ...

SHBA, mbi 3,000 të vdekur nga koronavirusi
Numri i njerëzve në SHBA që kanë vdekur nga koronavirusi ka shkuar mbi 3,000, sipas të dhënave të publikuara të hënën vonë nga Universiteti Johns Hopkins, raporton Anadolu Agency. Sipas universitetit, numri i të ...
GazetaTema | 31-Mar-2020 09:33
Numri i njerëzve në SHBA që kanë vdekur nga koronavirusi ka shkuar mbi 3,000, sipas të dhënave të publikuara të hënën vonë nga Universiteti Johns Hopkins, raporton Anadolu Agency. Sipas universitetit, numri i të ...

Koronavirusi, Spanjë, 849 viktima në 24 orë, në total 8,269 të vdekur
Bilanci tragjik i viktimave nga COVID-19 vijon në Spanjë. Vetëm brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 viktima duke e çuar në 8,269 numrin e vdekjeve në vend. Spanja është vendi i dytë me numrin më të lartë të ...
Arbresh | 31-Mar-2020 23:15
Bilanci tragjik i viktimave nga COVID-19 vijon në Spanjë. Vetëm brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 viktima duke e çuar në 8,269 numrin e vdekjeve në vend. Spanja është vendi i dytë me numrin më të lartë të ...

Koronavirusi në Spanjë, 849 të vdekur në 24 orë, mbi 90 mijë të infektuar
Sërish ditë e zezë në Spanjë ku numri i të vdekurve nga koronavirusi ka shkuar në 8.189, 849 vetëm 24 orët e fundit. Lajmi bëhet i ditur nga ministria e Shëndetësisë e cila raporton se numri total i të infektuarve në ...
Telegraf | 31-Mar-2020 12:17
Sërish ditë e zezë në Spanjë ku numri i të vdekurve nga koronavirusi ka shkuar në 8.189, 849 vetëm 24 orët e fundit. Lajmi bëhet i ditur nga ministria e Shëndetësisë e cila raporton se numri total i të infektuarve në ...

Drama e COVID-19 vijon dhe në Spanjë, 849 viktima në 24 orë
Bilanci tragjik i viktimave nga COVID-19 vijon në Spanjë. Vetëm brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 viktima duke e çuar në 8,269 numrin e vdekjeve në vend. Spanja është vendi i dytë me numrin më të lartë të ...
Gazeta Express | 31-Mar-2020 23:00
Bilanci tragjik i viktimave nga COVID-19 vijon në Spanjë. Vetëm brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 849 viktima duke e çuar në 8,269 numrin e vdekjeve në vend. Spanja është vendi i dytë me numrin më të lartë të ...

Francë, dyfishohet numri i viktimave në një ditë gjatë javës së fundit
Numri i viktimave për një ditë nga COVID-19 në Francë është dyfishuar në vetëm një javë, shkruan Euronews , transmeton Portalb.mk. Me 499 viktima në 24 orët e fundit, Franca regjistron një rritje prej 240 fatalitetesh ...
Portalb | 31-Mar-2020 21:57
Numri i viktimave për një ditë nga COVID-19 në Francë është dyfishuar në vetëm një javë, shkruan Euronews , transmeton Portalb.mk. Me 499 viktima në 24 orët e fundit, Franca regjistron një rritje prej 240 fatalitetesh ...

Franca vendos rekord: 449 viktima nga koronavirusi për 24 orë, rriten 17% të infektuarit
Franca ashtu si Britania ka shënuar një rekord sa i përket numrit të viktimave në 24 orët e fundit. 449 viktima janë raportuar më së fundi teksa frencezët numërojnë 3 mijë e 523 viktima kurse numri i rasteve po në 24 ...
Lexo | 31-Mar-2020 21:40
Franca ashtu si Britania ka shënuar një rekord sa i përket numrit të viktimave në 24 orët e fundit. 449 viktima janë raportuar më së fundi teksa frencezët numërojnë 3 mijë e 523 viktima kurse numri i rasteve po në 24 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved