Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:39
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
“Top Channel”: Rama në zgjedhje edhe pa Metën
“Top Channel”: Rama në zgjedhje edhe pa Metën
Mapo - 20-Mar-2017 19:01
Partia Socialiste nisi punën për organizimin e fushatës elektorale. Më 2 prill mblidhet Asambjela dhe më 29 të të njëjtit muaj Kongresi elektroral. Kryeministri Rama e mblodhi kryesinë socialiste mëngjesin e së hënës, ...
Rama mesazh jo vetëm Bashës, po dhe Metës: Të gatshëm të hyjmë edhe vetëm në zgjedhje
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
Partia Socialiste nisi punën për organizimin e fushatës elektorale. Më 2 prill mblidhet Asambjela dhe më 29 të të njëjtit muaj Kongresi elektroral.Kryeministri Rama e mblodhi kryesinë socialiste mëngjesin e së hënës, ...
Rama këmbëngul: Me dhe pa Saliun, me dhe pa Lulin, do shkojmë në zgjedhje
GazetaTema - 20-Mar-2017 16:32
“Me Saliun e pa Saliun me Lulin e pa Lulin, do shkojmë në zgjedhje”. Ky është qëndrimi që kryeministri Edi Rama, njëkohësisht kryetari i Partisë Socialiste ka mbajtur në mbledhjen e grupit socialist, bën të ditur Ora ...
Mblidhet në prill kongresi elektoral i PS
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Kryesia e Partisë Socialiste, ne mbledhjen e mëngjesit të kësaj të hëne, vendosi të thërrasë Asamblenë Kombëtare më datë 2 prill, ndërkohë që në fund të te njëjtit muaj, do të mblidhet kongresi elektoral. Kongresi ...
Rama, kategorik para grupit të PS-së: Do hyjmë në zgjedhje me apo pa Saliun
BalkanWeb - 20-Mar-2017 14:13
TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste se do të shkojë në zgjedhje pavarësisht qëndrimit që do të mbajë Partia Demokratike, por ka bërë thirrje që ...
Rama mbledh Kryesin e PS-s
Bota Sot - 20-Mar-2017 17:13
Partia Socialiste e Shqipërisë nisi punën për organizimin e fushatës elektorale. Më 2 prill mblidhet Asambjela dhe më 29 të të njëjtit muaj Kongresi elektroral. Kryeministri Rama e mblodhi kryesinë socialiste mëngjesin ...
PS thërret Kongresin në Prill
ABCNews - 20-Mar-2017 15:56
PS thërret Kongresin në Prill Rama: Me ose pa PD, në koalicion apo vetëm, më 18 qershor në zgjedhje 20 mars 2017 15:55 Edi Rama duket se e ka ndarë mendjen çfarë do të bëjë më 18 qershor, pavarësisht qëndrimit të ...
Top Channel: Rama në zgjedhje edhe pa Metën (madje edhe sikur asnjë parti tjetër mos futet)
Lapsi - 20-Mar-2017 16:43
Deri tani zëra analistësh të ndryshëm kanë folur për divergjenca për mënyrën e hyrjes në zgjedhje mes PS dhe LSI, por së fundi në këtë rrjedhë është futur edhe televizioni më i madh në vend, Top Channel. Në lajmet e ...
?Rama, socialistëve: Zgjedhjet do të mbahen, dua fitore të thellë
Shqiptarja - 20-Mar-2017 15:05
TIRANË -“Me Saliun apo pa Saliun, me Bashën apo pa Bashën ne do futemi në zgjedhje më 18 qershor. Zgjedhjet do të mbahen”.Kanë qenë disa porositë që ka përcjellë sot në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë ...
“Nishani e dekretoi Xhafajn nën presionin e ndërkombëtarëve”
Lexo - 20-Mar-2017 18:28
Kryeministri Edi Rama mblodhi sot kryesinë socialiste ku foli në fillim për zgjedhjen e ministrave të rinj. Në të njëjtin moment, presidenti dekretoi emërimin e 4 ministrave të rinj, pavarësisht rezervave që ai shfaqi ...
Rama: Zgjedhjet do t mbahen me ose pa opozitn
Bota Sot - 20-Mar-2017 18:07
Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit. Sipas raportimit ...
Rama: Në zgjedhje, edhe pa PD
VizionPlus - 20-Mar-2017 16:31
Në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Kryeministri Rama u ka bërë të qartë deputetëve se nuk do të ketë shtyrje të procesit zgjedhor. Burime nga takimi pohuan se kreu i qeverisë nënvizoi, se me ose pa ...
RAMA: Në zgjedhje edhe pa Saliun. Duhet fitore më e thellë se 2013
Aktuale.MK - 20-Mar-2017 22:42
Kryeministri Edi Rama, në mbledhjen e grupit parlamentar të PS të zhvilluar mesditën e sotme, ka shprehur bindjen dhe qëndrimin e palëkundur se Partia Socialiste do të hyjë në zgjedhjet e 18 qershorit, pavarësisht ...
Rama zbardh kulisat: Nishani e dekretoi Xhafajn nën presionin e ndërkombëtarëve
Gazeta Dita - 20-Mar-2017 17:33
Kryeministri Edi Rama mblodhi sot kryesinë socialiste ku foli në fillim për zgjedhjen e ministrave të rinj. Në të njëjtin moment, presidenti dekretoi emërimin e 4 ministrave të rinj, pavarësisht rezervave që ai shfaqi ...
Tallje me qytetarët?! Saimir Tahiri është akoma ministër i Brendshëm në qeverinë Rama
Standard - 20-Mar-2017 17:27
Ka kaluar tashmë java qëkur emrat e katër ministrave janë ndërruar në kabinetin e qeverisë Rama dhe sot është bërë dekretimi i emrave të rinj nga ana e presidentit Bujar Nishani. Ama, në faqen zyrtare të Kryeministrisë ...
Rama mbledh PS: Zgjedhjet do ti bëjmë edhe pa PD. Dilni të gjithë në terren
TetovaSot - 20-Mar-2017 16:31
Publikuar Mar 20, 2017 Shpërndaj Kryeministri dhe kreu i PS-së, Edi Rama është shprehur se do të zhvillohen zgjedhje në datë 18 qershor edhe nëse PD nuk hyn në to. Deklarata e Ramës është bërë në mbledhjen e grupit ...
Rama mbledh kryesinë e PS-së
ABCNews - 12-May-2016 11:03
Rama mbledh kryesinë e PS-së “Kandidatura me integritet për kryetarët e 61 degëve” 12 maj 2016 11:00 Kryesia e Partisë Socialiste diskutoi dje në lidhje me zgjedhjet e kryetarëve të 61 degëve bashkiake dhe vendosi që ...
Nishani bën dekretimet, PS ‘ndez motorrët’ e fushatës
Mapo - 20-Mar-2017 10:30
Kreu i shtetit Bujar Nishani dekretoi të hënën katër ministrat e propozuar nga kryeministri Edi Rama. Bëhet fjalë për Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, Ministren e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Olta Xhaçka, Ministren ...
Rama: Zgjedhjet do të mbahen me ose pa opozitën
Klan Kosova - 20-Mar-2017 17:57
Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, kryetari i saj, Edi Rama përsëriti vendosmërinë e mazhorancës për të hyrë, qoftë dhe i vetëm, në zgjedhjet parlamentare te 18 qershorit. Sipas raportimit ...
Rama grupit të PS: Të gjithë deputetët në seancën e së enjtes
ABCNews - 20-Mar-2017 15:12
Rama grupit të PS: Të gjithë deputetët në seancën e së enjtes Për të votuar 4 ministrat e rinj 20 mars 2017 15:10 PS eshte e bindur se nuk ka asnje alternative tjeter pervecse te hyje ne zgjedhjet e 18 qershorit dhe te ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore