Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 18:50
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
ISIS merr përsipër sulmin në Paris VizionPlus - 21-Apr-2017 12:06
Prokurorët francezë hapin hetim për terrorizëm
Arbresh - 21-Apr-2017 12:04
Prokurorët francezë kanë hapur hetimin për terrorizëm për sulmin e mbrëmshëm në Champs Elysees, ku një burrë i armatosur vrau një polic dhe plagosi rëndë dy vetë. Presidenti Francois Hollande tha se ishte “i bindur” që ...
Athina e dënoi sulmin në Paris
TetovaSot - 21-Apr-2017 11:52
Publikuar 21 Pri, 2017 Shpërndaj Ashpër e dënojmë terrorizimin dhe qëndrojmë në anën e popullit francez, njoftoi sot Ministria greke e Punëve të Jashtme. “Demokracia nuk mund të frikësohet”, thuhet në porosinë që ...
Sulmuesi në Paris, i njohur për Policinë
Portalb - 21-Apr-2017 11:47
Sulmuesi që qëlloi për vdekje një polic në Paris të enjten mbrëma, është identifikuar nga dokumentet që i kishte lënë në veturën e tij, kanë thënë zyrtarët francezë por ende nuk kanë publikuar emrin e tij, shkruan REL ...
Tmerri në Paris/ Kush është autori, i ‘fiksuar’ pas sulmit me armë ndaj policëve
Aktuale.MK - 21-Apr-2017 11:41
Terrorizmi godet sërish Parisin. Një polic u vra dhe dy u plagosën nga një person i armatosur i cili u qëllua për vdekje. Sulmuesi besohet se i ka qëlluar qëllimisht oficerët dhe ishte i njohur nga shërbimet e sigurisë. ...
Francë, policia e njihte vrasësin e policit në Paris
Koha.mk - 21-Apr-2017 11:41
Agresori i Parisit kishte qenë një person i njohur për policinë. Zyrtarët francezë ende nuk e kanë bërë publik identitetin e tij, të cilin e zbuluan nga dokumentet që burri kishte lënë në makinë. 39-vjeçari, sipas ...
Francë, autorësinë e sulmit e merr ISIS, 3 të arrestuar
Shqiptarja - 21-Apr-2017 11:23
Franca zgjohet nën ethet e sulmeve terroriste. ISIS merr përsipër sulmin e një nate më parë ku u godit zemra e Parisit, Bulevardi i Champs Elysee. Në sulm mbeti i vrarë një polic ndërsa dy të tjerë u plagosën rëndë. ...
Sulmi terrorist në Paris, dorëzohet në polici i dyshuari si bashkëpunëtor
ABCNews - 21-Apr-2017 11:15
Sulmi terrorist në Paris, dorëzohet në polici i dyshuari si bashkëpunëtor Mediat identifikojnë autorin 21 prill 2017 11:15 Është dorëzuar në polici nje person i dyshuar si bashkëpunëtor ne sulmin terrorist qe ndodhi ...
Policia franceze dinte çdo gjë për vrasësin
GazetaFjala - 21-Apr-2017 11:09
Është identifikuar sulmuesi i cili të enjten në qendër të Parisit ka vrarë policin dje ka plagosur dy të tjerë. Por emri i tij nuk do të zbulohet derisa nuk merret vesh a është ndihmuar dhe nga kush ai gjatë sulmit, ka ...
Belgjika e kishte njoftuar Francën për atentatorin e Champs Elysees
VizionPlus - 21-Apr-2017 11:03
Një njoftim për kërkim nga shërbimet sekrete belge që shënjestronte një person, i kishte mbërritur shërbimeve franceze dje, deklaroi sot zëdhënësi i Ministrisë franceze të Punëve të Brendshme pa konfirmuar një lidhje me ...
Arrestohen familjarët e sulmuesit të vrarë në sulmin e Parisit
InFokusi - 21-Apr-2017 10:53
Policia franceze arrestoi tre anëtarë të familjes së sulmues i cili u vra gjatë përballjes me policinë në Paris, shkruan Reuters, duke cituar burime të paidentifikuara gjyqësore. Nga ky sulm ka mbetur i vrarë një ...
Hoxha solidarizohet me popullin francez
EkonomiaOnline - 21-Apr-2017 10:50
Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ka reaguar pas sulmit të mbrëmshëm në Paris. “E tronditur nga lajmi i tmerrshëm në Paris. Mendimet dhe lutjet tona janë për viktimat dhe familjet e tyre. Ne qëndrojmë të ...
Sulmuesi në Paris, i njohur për Policinë
Politiko - 21-Apr-2017 10:48
Policia franceze gjithashtu ka thënë se është duke kërkuar për një person, i cili është identifikuar nga shërbimet e sigurisë së Belgjikës, ka thënë një zëdhënës i Ministrisë së Brendshme. Sulmuesi kishte parkuar ...
ISIS merr përsipër sulmin në Paris. Identifikohet autori, i njohur për policinë
Gazeta Shqip - 21-Apr-2017 10:45
Agresori që sulmoi mbrëmjen e së enjtes në Paris, duke lënë të vrarë një polic dhe duke plagosur një tjetër ishte një emër i njohur për autoritetet për shkak të dyshimeve për terrorizëm. Policia e identifikoi agresorin ...
ISIS merr pësipër atentatin në Paris
Televizioni Koha - 21-Apr-2017 10:44
Grupi Shteti Islamik (ISIS) ka marrë përsipër sulmin që ndodhi dje në Champs Elysees ku një polic mbeti i vrarë. “Dje rreth orës 19:00 disa policë u shënjestruan nga një person me armë automatike në zonën më turistike ...
Sulmi në Francë, autorësinë e merr  ISIS, agresori i njohur për policinë
Shqiptarja - 21-Apr-2017 10:36
Franca sërish zgjohet nën ethet e sulmeve terroriste një natë pasi goditet zemra e Parisit, bulevardi i Champs Elysee ku mbeti i vrarë një polic ndërsa dy të tjerë u plagosën rëndë.Sikurse edhe në rastet e mëparshme ...
Arrestohen familjarët e sulmuesit të vranë në sulmin e Parisit
Lajminet - 21-Apr-2017 10:35
Nga ky sulm ka mbetur i vrarë një policë, dy të tjerë janë plagosur. /Lajmi.net/
Sulm terrorist në Paris, vriten dy oficerë dhe një agresor
RTM - 21-Apr-2017 10:35
Dy oficerë policie janë qëlluar për vdekje dhe një tjetër është plagosur nga dy persona të armatosur me kallashnikovë në bulevardin qëndror “Champs Elysees” të Parisit, rreth orës 21 të mbrëmjes së kësaj të enjteje. ...
Sulmuesi në Paris, i njohur për Policinë
EkonomiaOnline - 21-Apr-2017 10:35
Sulmuesi që qëlloi për vdekje një polic në Paris të enjten mbrëma, është identifikuar nga dokumentet që i kishte lënë në veturën e tij, kanë thënë zyrtarët francezë por ende nuk kanë publikuar emrin e tij. Mediat lokale ...
Ministrja Hoxha solidarizohet me popullin francez
AlMaKos - 21-Apr-2017 10:33
Ministrja e Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ka reaguar pas sulmit të mbrëmshëm në Paris. Ajo ka shprehur indinjatën e thellë për të gjithë viktimat dhe familjet e tyre. “E tronditur nga lajmi i tmerrshëm në Paris. Mendimet ...
Hoxhaj reagon për sulmin në Paris
Gazeta Monitor - 21-Apr-2017 10:29
Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj, ka reguar për sulmin në Paris, njofton Klan Kosova. Përmes një cicërimë në Twitter, Hoxhaj tha: “I pikëlluar thellë nga sulmi në Paris. Ngushëllime të sinqerta Qeverisë dhe popullit të ...
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore