ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/11/2018 05:43

Haradinaj: Si na ndihmon Rama?

Haradinaj: Si na ndihmon Rama?
Edhe pse trokitja e gotave të 10-vjetorit të Pavarësisë i shtendosi marrëdhëniet mes dy kryeministrave, Ramush Haradinaj dhe Edi Rama, pas komenteve të këtij të fundit për Demarkacionin me Malin e Zi, kreu i ekzekutivit ...
Top Channel | 20-Feb-2018 20:20
Edhe pse trokitja e gotave të 10-vjetorit të Pavarësisë i shtendosi marrëdhëniet mes dy kryeministrave, Ramush Haradinaj dhe Edi Rama, pas komenteve të këtij të fundit për Demarkacionin me Malin e Zi, kreu i ekzekutivit ...

Delawie: Shpresoj që deputetët e Kosovës të votojnë pro Demarkacionit
PRISHTINE- Pasi qeveria e Kosovës miratoi ndryshimin dhe plotësimin e Projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, vjen reagimi i ambasadorit amerikan, Greg Delaëie. Përmes një postimi në ...
BalkanWeb | 20-Feb-2018 17:47
PRISHTINE- Pasi qeveria e Kosovës miratoi ndryshimin dhe plotësimin e Projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi, vjen reagimi i ambasadorit amerikan, Greg Delaëie. Përmes një postimi në ...

Kalon projektligji për demarkacionin
Qeveria e Kosovës, ka miratuar ndryshimin dhe plotësimin e Projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se pas konsultave të ...
VizionPlus | 20-Feb-2018 20:32
Qeveria e Kosovës, ka miratuar ndryshimin dhe plotësimin e Projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi. Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se pas konsultave të ...

Pr/ligji i ri për demarkacionin kufitar Kosovë – Mali i Zi
Qeveria e Kosovës ka nisur procedurat për modifikimin e Ligjit të Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, bazuar në ndryshimet për të cilat presidentët Thaçi e Vujanoviç ranë dakord javën e kaluar. Kryeministri Ramush ...
TV Klan | 20-Feb-2018 21:36
Qeveria e Kosovës ka nisur procedurat për modifikimin e Ligjit të Demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, bazuar në ndryshimet për të cilat presidentët Thaçi e Vujanoviç ranë dakord javën e kaluar. Kryeministri Ramush ...

Haradinaj: Nuk e detyrojmë Malin e Zi për ratifikimin e marrëveshjes së re
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë ka treguar se marrëveshja për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi është dërguar në Kuvend për të enjten në orën 11:00. “Projektligji i ri përmban ...
TV Klan | 20-Feb-2018 21:36
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë ka treguar se marrëveshja për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi është dërguar në Kuvend për të enjten në orën 11:00. “Projektligji i ri përmban ...

Mali i Zi: S’do të ketë korrigjime të veçanta të kufirit me Kosovën
Marrëveshja për kufirin midis Malit të Zi dhe Kosovës, është e mundur të përcaktojë disa korrigjime teknike të vijës kufitare, por nuk ka ndryshime të veçanta, ka thënë ministri i jashtëm malazez, Srxhan Darmanoviç. ...
TV Klan | 20-Feb-2018 20:53
Marrëveshja për kufirin midis Malit të Zi dhe Kosovës, është e mundur të përcaktojë disa korrigjime teknike të vijës kufitare, por nuk ka ndryshime të veçanta, ka thënë ministri i jashtëm malazez, Srxhan Darmanoviç. ...

Demarkacioni, marrëveshja në Kuvendin e Kosovës për ratifikim
Qeveria e Kosovës i dërgon sot Kuvendit për ratifikim marrëveshjen për shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi, të cilës i është bashkangjitur edhe deklarata e dy presidentëve të Kosovës dhe Malit të Zi, Hashim Thaçi ...
Top Channel | 20-Feb-2018 11:24
Qeveria e Kosovës i dërgon sot Kuvendit për ratifikim marrëveshjen për shënimin e vijës kufitare me Malin e Zi, të cilës i është bashkangjitur edhe deklarata e dy presidentëve të Kosovës dhe Malit të Zi, Hashim Thaçi ...

Marrëveshja me Malin e Zi, Haradinaj: Ja kur do të mbahet seanca për Demarkacionin
Qeveria e Kosovës miratoi sot kërkesën drejtuar Kuvendit për tërheqje të Projektligjit për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror me Malin e Zi. Kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi se nga e mërkura janë të ...
BalkanWeb | 20-Feb-2018 11:18
Qeveria e Kosovës miratoi sot kërkesën drejtuar Kuvendit për tërheqje të Projektligjit për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror me Malin e Zi. Kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi se nga e mërkura janë të ...

Kurteshi: Marrëveshja e demarkacionit nuk ka ndryshuar
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se marrëveshja aktuale e demarkacionit me Malin e Zi është e njëjta me atë të 25 gushtit të vitit 2015. Deputeti i VV-së, ka ...
Koha.net | 21-Feb-2018 00:01
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se marrëveshja aktuale e demarkacionit me Malin e Zi është e njëjta me atë të 25 gushtit të vitit 2015. Deputeti i VV-së, ka ...

Liburn Aliu i kërkon sqarime Aida Dërgutit, thotë se doli kundër VV’së për demarkacionin
Aida Dërgutit e cila dha dorëheqje nga pozita e nënkryetares në Vetëvendosje, po i kërkohet nga kjo parti të sqaroj qëndrimin karshi demarkacionit. Liburn Aliu tha se ajo i doli kundër VV’së kur kërkoi që edhe deklarata ...
Ina-Online | 20-Feb-2018 23:07
Aida Dërgutit e cila dha dorëheqje nga pozita e nënkryetares në Vetëvendosje, po i kërkohet nga kjo parti të sqaroj qëndrimin karshi demarkacionit. Liburn Aliu tha se ajo i doli kundër VV’së kur kërkoi që edhe deklarata ...

Delawie shpreson se deputetët do ta votojnë demarkacionin
Në një postim në Twitter, Delawie tha se “kalimi i Marrëveshjes për Demarkacionin është thelbësor për të siguruar mundësinë e qytetarëve nga të gjitha komunitetet e Kosovës që të udhëtojnë lirshëm në Evropë”.
Zhurnal | 20-Feb-2018 22:27
Në një postim në Twitter, Delawie tha se “kalimi i Marrëveshjes për Demarkacionin është thelbësor për të siguruar mundësinë e qytetarëve nga të gjitha komunitetet e Kosovës që të udhëtojnë lirshëm në Evropë”.

A i ka siguruar votat koalicioni qeverisës për ratifikimin e Demarkacionit?
Në mbledhjen e qeverisë u miratua plotësim-ndryshimi i Projektligjit për Demarkacion, të cilës iu shtua edhe aneksi i marrëveshjes ndërmjet presidentit Thaçi, dhe atij të Malit të Zi, Filip Vujanoviq. Këtë marrëveshje e ...
Arbresh | 20-Feb-2018 22:08
Në mbledhjen e qeverisë u miratua plotësim-ndryshimi i Projektligjit për Demarkacion, të cilës iu shtua edhe aneksi i marrëveshjes ndërmjet presidentit Thaçi, dhe atij të Malit të Zi, Filip Vujanoviq. Këtë marrëveshje e ...

Kosovë/ Haradinaj: Demarkacioni jo vetëm i Thaçit por edhe imi
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë...
Telegraf | 20-Feb-2018 14:08
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë...

VIDEO/ Kosovë, qeveria kërkon seancë për kufirin me Malin e Zi
Në Kosovë qeveria miratoi sot projektligjin e ri për ratifikimin e marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e Zi, në të cilën përfshihet edhe deklarata e presidentëve të Kosovës e Malit të Zi për të zgjidhur këtë ...
Syri | 20-Feb-2018 22:08
Në Kosovë qeveria miratoi sot projektligjin e ri për ratifikimin e marrëveshjes për shënimin e kufirit me Malin e Zi, në të cilën përfshihet edhe deklarata e presidentëve të Kosovës e Malit të Zi për të zgjidhur këtë ...

Kosovë, Delawie shpreson se deputetët do ta votojnë demarkacionin
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Greg Delawie, shfaqi shpresën se të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës do të votojnë për ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, ...
Portalb | 20-Feb-2018 21:57
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Greg Delawie, shfaqi shpresën se të gjithë deputetët e Kuvendit të Kosovës do të votojnë për ratifikimin e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, ...

Liburn Aliu i kërkon sqarime Aida Dërgutit, thotë se doli kundër VV-së për demarkacionin
Aida Dërgutit e cila dha dorëheqje nga pozita e nënkryetares në Vetëvendosje, po i kërkohet nga kjo parti të sqaroj qëndrimin karshi demarkacionit. Liburn Aliu tha se ajo i doli kundër VV’së kur kërkoi që edhe deklarata ...
InFokusi | 20-Feb-2018 21:56
Aida Dërgutit e cila dha dorëheqje nga pozita e nënkryetares në Vetëvendosje, po i kërkohet nga kjo parti të sqaroj qëndrimin karshi demarkacionit. Liburn Aliu tha se ajo i doli kundër VV’së kur kërkoi që edhe deklarata ...

Ministrja Hoxha thotë se është bërë progres rreth liberalizimit të vizave
Në rast se Marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, ratifikohet brenda kësaj jave, zyrtarët e Qeverisë së Kosovës kanë theksuar se mund t’i arrijnë afatet kohore, për të hyrë në agjendën e ...
Arbresh | 20-Feb-2018 21:36
Në rast se Marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, ratifikohet brenda kësaj jave, zyrtarët e Qeverisë së Kosovës kanë theksuar se mund t’i arrijnë afatet kohore, për të hyrë në agjendën e ...

Liburn Aliu i kërkon sqarime Aida Dërgutit për demarkacionin
Aida Dërgutit e cila dha dorëheqje nga pozita e nënkryetares në Vetëvendosje, po i kërkohet nga kjo parti të sqaroj qëndrimin karshi demarkacionit. Liburn Aliu tha se ajo i doli kundër VV'së kur kërkoi që edhe deklarata ...
Zeri | 20-Feb-2018 21:23
Aida Dërgutit e cila dha dorëheqje nga pozita e nënkryetares në Vetëvendosje, po i kërkohet nga kjo parti të sqaroj qëndrimin karshi demarkacionit. Liburn Aliu tha se ajo i doli kundër VV'së kur kërkoi që edhe deklarata ...

Hoxha: Është bërë progres rreth liberalizimit të vizave
Në rast se Marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, ratifikohet brenda kësaj jave, zyrtarët e Qeverisë së Kosovës kanë theksuar se mund t’i arrijnë afatet kohore, për të hyrë në agjendën e ...
Zeri | 20-Feb-2018 21:00
Në rast se Marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, ratifikohet brenda kësaj jave, zyrtarët e Qeverisë së Kosovës kanë theksuar se mund t’i arrijnë afatet kohore, për të hyrë në agjendën e ...

Hoxha: Është bërë progres rreth liberalizimit të vizave
Në rast se Marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, ratifikohet brenda kësaj jave, zyrtarët e Qeverisë së Kosovës kanë theksuar se mund t’i arrijnë afatet kohore, për të hyrë në agjendën e ...
AlMaKos | 20-Feb-2018 20:47
Në rast se Marrëveshja për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, ratifikohet brenda kësaj jave, zyrtarët e Qeverisë së Kosovës kanë theksuar se mund t’i arrijnë afatet kohore, për të hyrë në agjendën e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved