Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 18:32
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Vdes patriarku i familjes Rockefeller
Vdes patriarku i familjes Rockefeller
ikub.al - 20-Mar-2017 22:47
Patriarku i dinastise Rockefeller, nderroi jete ne banesen e tij ne Pocantico Hills te Nju Jorkut. Lajmin e vdekjes se ekonomistit, financierit, biznesmenit dhe filantropistit, Rockfeller e dha zedhenesi i familjes. Ne ...
Vdes patriarku i familjes Rockefeller
Top Channel - 20-Mar-2017 18:27
David Rockefeller, i konsideruar si një ndër emrat më të mëdhenj të financave dhe ekonomisë amerikane të shekullit të 20-të, por edhe një ndër figurat e mveshura me më shumë teori konspirative, vdiq në moshën ...
Ndahet nga jeta në moshën 101-vjeçare Rockefeller
VizionPlus - 20-Mar-2017 18:43
Është ndarë nga jeta në moshën 101 vjeçare biznesmeni dhe filantropi i njohur David Rockefeller, trashëgimtar i njërës prej familjeve më te famshme dhe më me ndikim në SHBA. Ai vdiq në shtëpinë e tij në Nju Jork, si ...
Vdes patriarku i familjes Rockefeller
Telegraf - 20-Mar-2017 19:12
David Rockefeller, i konsideruar si një ndër emrat më të mëdhenj të financave dhe ekonomisë amerikane...
Kush është David Rockefeller dhe pasuria që zotëron?
Telegrafi - 20-Mar-2017 19:39
Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller që ndërroi jetë ...
Kush është David Rockefeller dhe pasuria që zotëron?
OraNews - 20-Mar-2017 18:15
Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller që ndërroi jetë ...
Vdes biliarderi Rockefeller, një nga sunduesit e botës
Mapo - 20-Mar-2017 16:30
David Rockefeller ka ndërruar jetë në moshën 101 vjeçare. Ai rrjedh nga një prej familjeve që sundojnë botën dhe sigurisht ndër më të pasurit. Biznesmeni miliarder me bizneseve në shumë vende të botës, ka ndërruar jetë ...
Në moshën 101-vjeçare ndërroi jetë David Rockefeller
Portalb - 20-Mar-2017 18:27
David Rockefeller, bankieri amerikan dhe njëherësh anëtari më i shquar dhe më i vjetër i familjes shumë të pasur Rockefeller, ka ndërruar jetë në moshën 101-vjeçare, transmeton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i ...
Kush është David Rockefeller dhe pasuria që zotëron?
Zhurnal - 20-Mar-2017 19:19
Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller që ndërroi jetë ...
Kush sht David Rockefeller dhe pasuria q zotron?
Zeri - 20-Mar-2017 19:43
Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller që ndërroi jetë ...
Vdes miliarderi David Rockefeller
Zhurnal - 20-Mar-2017 17:56
David Rockefeller ka ndërruar jetë në moshën 101 vjeçare. Ai rrjedh nga një prej familjeve që “sundojnë” botën dhe sigurisht ndër më të pasurit. Biznesmeni miliarder me bizneseve në shumë vende të botës, ka ndërruar ...
Vdes njeriu i familjes më të fuqishme në botë
Telegrafi - 20-Mar-2017 16:31
Miliarderi dhe bankieri David Rockfeller ka vdekur në moshën 102 vjeçare në shtëpinë e tij në Pokantikos Hills, ka bërë të ditur familja e tij. Rockefeller ishte më i riu nga gjashtë fëmijët e John Rockfeller dhe i ...
Vdes në moshën 101-vjeçare miliarderi David Rockefeller
Gazeta Shqip - 20-Mar-2017 17:13
Është shuar në moshën 101-vjeçare bankieri dhe filantropi i njohur David Rockefeller. Rockefeller vdiq në gjumë në shtëpinë e tij në Pocantico Hills të Nju Jorkut, sipas zëdhënësit Fraser Seitel. Për më shumë se një ...
Rockefeller e kishte transplantuar zemrën plot 7 herë
InFokusi - 20-Mar-2017 17:55
David Rockefeller, bankieri dhe filantropi, i cili ndërroi jetë sot në moshën 101-vjeçe, e kishte transplantuar zemrën plot shtatë herë gjatë jetës. Mëngjesin e 24 gushtit 2016, David e bëri transplantimin e shtatë dhe ...
Kush është David Rockefeller dhe pasuria që zotëron?
InFokusi - 20-Mar-2017 19:42
Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller që ndërroi jetë ...
Vdes në moshën 101-vjeçare miliarderi amerikan me famë botërore, Rockefeller
BalkanWeb - 20-Mar-2017 16:17
Biznesmeni miliarder dhe filantropi David Rockefeller, i cili ishte i fundit i gjeneratës së tij i një prej familjeve më të famshme filantrope të Amerikës, vdiq ditën e sotme në moshën 101 vjeçare. Rockefeller vdiq në ...
Ndërron jetë miliarderi David Rockefeller
Aktuale.MK - 20-Mar-2017 20:16
Në shtëpinë e tij në Nju-Jork, në moshën 101-vjeçare, sot ndërroi jetë miliarderi David Rockefeller. Zëdhënësi i tij Frejzer Sajtel theksoi se Rockfeller ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në gjumë. Ai ishte bankier ...
Ndërroi jetë Dejvid Rokfeler
RTM - 20-Mar-2017 20:21
Zëdhënësi i tij Frejzer Sajtel theksoi se Rokfeler ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në gjumë. Ai ishte bankier amerikan dhe njëri nga njerëzit më të pasur në botë, dhe sipas të dhënave të "Forbs"-it prona e tij ...
Kush ishte David Rockefeller, miliardat dhe konspiracionet rreth familjes së tij
Lapsi - 20-Mar-2017 17:01
Biznesmeni miliarder dhe filantropi David Rokfeller, i cili ishte i fundit i gjeneratës së një prej familjeve më të famshme dhe të përfolura të Amerikës, vdiq ditën e sotme në moshën 101 vjeçare. Rockefeller vdiq në ...
Vdes në moshën 101-vjeçare David Rockefeller
EkonomiaOnline - 20-Mar-2017 17:45
David Rockefeller, bankieri amerikan dhe njëherësh anëtari më i shquar dhe më i vjetër i familjes shumë të pasur Rockefeller, ka ndërruar jetë në moshën 101-vjeçare. Zëdhënësi i Rockefellerëve, Fraser P. Seitel, ...
123
Galeri

Lajmet Kryesore