ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 22:14

Basha uron Fitër Bajramin duke cituar Kuranin: “Çfarë po vjen është më e mirë se çfarë po shkon”

Basha uron Fitër Bajramin duke cituar Kuranin: “Çfarë po vjen është më e mirë se çfarë po shkon”
Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar gjithë besimtarët myslianë për festën e Fitër Bajramit. Basha thotë se mes këtyre kohëve me vështirësi e sakrifica, besimi i zotit mbush me shpresë dhe jep siguri se e keqja do të ...
BalkanWeb | 23-May-2020 22:26
Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar gjithë besimtarët myslianë për festën e Fitër Bajramit. Basha thotë se mes këtyre kohëve me vështirësi e sakrifica, besimi i zotit mbush me shpresë dhe jep siguri se e keqja do të ...

Basha: Gëzuar Fitër Bajramin, koha që po kalojmë është plot sprova të mëdha
Myslimanët ditën e sotme kanë mbyllur agjërimin në muajin e Ramazanit për këtë vit.
Top Channel | 23-May-2020 22:26
Myslimanët ditën e sotme kanë mbyllur agjërimin në muajin e Ramazanit për këtë vit.

Rama: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 21:51
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit.

Thaçi uron kosovarët për Fitër Bajramin: Shmangni vizitat tradicionale, rreziku nga pandemia nuk ka kaluar
KOSOVA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Fitër Bajramin njëkohësisht ka përcjellë dhe një mesazh apeli. Thaçi thotë se rreziku nga pandemia nuk ka kaluar prandaj gjatë kësaj feste duhet të shmangen vizitat ...
BalkanWeb | 23-May-2020 20:14
KOSOVA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Fitër Bajramin njëkohësisht ka përcjellë dhe një mesazh apeli. Thaçi thotë se rreziku nga pandemia nuk ka kaluar prandaj gjatë kësaj feste duhet të shmangen vizitat ...

Meta: Gëzuar Fitër Bajramin, zoti e bekoftë Shqipërinë
Presidenti i Republikë së Shqipërisë, Ilir Meta, nëpërmejt një statusi në Facebook ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 19:54
Presidenti i Republikë së Shqipërisë, Ilir Meta, nëpërmejt një statusi në Facebook ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Basha uron besimtarët: Forca e besimit në Zot, na jep siguri se e keqja do të mundet
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një mesazhi të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Lideri demokrat shprehet se në veçanti lutet për çdo bashkëqytetar në vështirësi e pamundësi. Ai shtoi ...
VizionPlus | 23-May-2020 22:40
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një mesazhi të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Lideri demokrat shprehet se në veçanti lutet për çdo bashkëqytetar në vështirësi e pamundësi. Ai shtoi ...

Meta uron Fitër Bajramit: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:17
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...

?Krasniqi: Coronavirusit i ka ardhur fundi, por festoni në shtëpi
Infektologu Valbon Krasniqi ka kërkuar nga besimtarët myslimanë që ashtu siç mësuan gjatë muajt Ramazan për besimin dhe durimin, të veprojnë edhe gjatë festës së Fitër Bajramit dhe të festojnë në shtëpi. Krasniqi thotë ...
Telegrafi | 23-May-2020 23:46
Infektologu Valbon Krasniqi ka kërkuar nga besimtarët myslimanë që ashtu siç mësuan gjatë muajt Ramazan për besimin dhe durimin, të veprojnë edhe gjatë festës së Fitër Bajramit dhe të festojnë në shtëpi. Krasniqi thotë ...

Rama uron besimtarët për Fitër Bajramin: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit përmes një fotoje të publikuar në “Facebook” nga xhamia e Et’hem Bej në kryeqytet. Në foton e shpërndarë nga Kryeministrit ...
VizionPlus | 23-May-2020 21:40
Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit përmes një fotoje të publikuar në “Facebook” nga xhamia e Et’hem Bej në kryeqytet. Në foton e shpërndarë nga Kryeministrit ...

Presidenti Meta uron Fitër Bajramit: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...
Telegraf | 23-May-2020 21:11
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...

IKSHPK uron Fitër Bajramin dhe bën thirrje për zbatim të rekomandimeve për mbrojtje nga COVID-19
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin. Me këtë rast, IKSHPK shprehë mirënjohje dhe respekt për përkushtimin që besimtarët kanë treguar gjatë gjithë ...
Telegrafi | 23-May-2020 23:09
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin. Me këtë rast, IKSHPK shprehë mirënjohje dhe respekt për përkushtimin që besimtarët kanë treguar gjatë gjithë ...

“Nuk do të jeni besimtarë deri sa ta doni njëri-tjetrin”/ Meta uron Fitër Bajramin
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët për festën e Fitër Bajramit, pas sakrificës së muajit të Ramazanit. Kreu i shtetit theksoi se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë, teksa shtoi se ...
VizionPlus | 23-May-2020 19:40
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët për festën e Fitër Bajramit, pas sakrificës së muajit të Ramazanit. Kreu i shtetit theksoi se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë, teksa shtoi se ...

Fiter Bajrami, Veliaj shpërndan ushqime për familjet në Farkë
Me rastin e Fiter Bajramit, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shpërndau ndihma në ushqime për familjet besimtare në Farkë. Edhe pse për shkak të pandemisë, këtë vit do të mungojë falja në shesh, Bashkia e Tiranës ...
GazetaTema | 23-May-2020 17:09
Me rastin e Fiter Bajramit, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shpërndau ndihma në ushqime për familjet besimtare në Farkë. Edhe pse për shkak të pandemisë, këtë vit do të mungojë falja në shesh, Bashkia e Tiranës ...

IKSHPK uron Bajramin, u bën thirrje qytetarëve t’i shmangin vizitat tradicionale tek familjarët
Sot besimtarët e fesë islame festojnë festën e Fitër Bajramit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media ...
Arbresh | 24-May-2020 00:22
Sot besimtarët e fesë islame festojnë festën e Fitër Bajramit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media ...

Haradinaj uron Fitër Bajramin: T’i qe¨ndrojme¨ prane¨ nje¨ri-tjetrit, pe¨r ta ruajtur fryme¨n e besimit ne¨ vlerat më të larta
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në prag të festës së Fitër Bajramit. Haradinaj, ka thënë se festa e Bajramit e forcon ndjenjën e afërsisë me të tjerët dhe përkushtimin për ...
Telegrafi | 23-May-2020 19:43
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në prag të festës së Fitër Bajramit. Haradinaj, ka thënë se festa e Bajramit e forcon ndjenjën e afërsisë me të tjerët dhe përkushtimin për ...

Osmani: Festa e Bajramit sjelltë në familjet tuaja paqe, lumturi dhe begati
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, transmeton Klan Kosova Ajo deklaroi që Festa e Bajramit të sjell në familje paqe, lumturi dhe begati. ...
Portalb | 24-May-2020 00:14
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, transmeton Klan Kosova Ajo deklaroi që Festa e Bajramit të sjell në familje paqe, lumturi dhe begati. ...

Vitia: Urime familjeve të të gjithë besimtarëve myslimanë Bajramin
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ua ka uruar besimtarëve musliman festën e Fitër Bajrami. Ai ka thënë se “ky muaj i pazakontë agjerimi, i mbushur plot vështirësi e kufizime, betejë e panjohur më herët, u ...
Arbresh | 24-May-2020 00:14
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ua ka uruar besimtarëve musliman festën e Fitër Bajrami. Ai ka thënë se “ky muaj i pazakontë agjerimi, i mbushur plot vështirësi e kufizime, betejë e panjohur më herët, u ...

Vitia uron Bajramin: U shtoftë besimi ndër ne dhe sakrifica e dëlirë u bëftë shpërblim për më të mirën në ne
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka uruar besimtarëve myslimanë për festën e Fitër Bajrami. Ai ka thënë se “ky muaj i pazakontë agjerimi, i mbushur plot vështirësi e kufizime, betejë e panjohur më herët, u ...
Medial | 24-May-2020 00:02
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka uruar besimtarëve myslimanë për festën e Fitër Bajrami. Ai ka thënë se “ky muaj i pazakontë agjerimi, i mbushur plot vështirësi e kufizime, betejë e panjohur më herët, u ...

Vitia uron Bajramin: U shtoftë besimi ndër ne dhe sakrifica e dëlirë u bëftë shpërblim për më të mirën në ne
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka uruar besimtarëve myslimanë për festën e Fitër Bajrami. Ai ka thënë se “ky muaj i pazakontë agjerimi, i mbushur plot vështirësi e kufizime, betejë e panjohur më herët, u ...
Klan Kosova | 24-May-2020 00:00
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka uruar besimtarëve myslimanë për festën e Fitër Bajrami. Ai ka thënë se “ky muaj i pazakontë agjerimi, i mbushur plot vështirësi e kufizime, betejë e panjohur më herët, u ...

Basha: Gëzuar Fitër Bajramin, koha që po kalojmë është plot sprova të mëdha
Myslimanët ditën e sotme kanë mbyllur agjërimin në muajin e Ramazanit për këtë vit. Urimet për ta nuk kanë munguar edhe nga figurat politike në vend, teksa pak më parë këtyre urimeve u është bashkuar edhe kryetari i ...
Klan Kosova | 23-May-2020 23:54
Myslimanët ditën e sotme kanë mbyllur agjërimin në muajin e Ramazanit për këtë vit. Urimet për ta nuk kanë munguar edhe nga figurat politike në vend, teksa pak më parë këtyre urimeve u është bashkuar edhe kryetari i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved