ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 04:49

Werderi i Rashicës merr një fitore të madhe në udhëtim te Freiburgu, mban gjallë shpresat për mbijetesë

Werderi i Rashicës merr një fitore të madhe në udhëtim te Freiburgu, mban gjallë shpresat për mbijetesë
Werder Bremen ka arritur të fitojë me rezultat minimal 1-0 në udhëtim te Freiburgu në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Bundesliga. Java e 27-të në Bundesliga ka sjell disa ndeshje interesante, ku padyshim njëra ...
Telegrafi | 23-May-2020 17:50
Werder Bremen ka arritur të fitojë me rezultat minimal 1-0 në udhëtim te Freiburgu në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Bundesliga. Java e 27-të në Bundesliga ka sjell disa ndeshje interesante, ku padyshim njëra ...

Paraqitje solide në 82 minuta, kjo është nota e Milot Rashicës në fitoren ndaj Freiburgut
Dortmundi ka realizuar edhe golin e dytë përballë Wolfsburgut në udhëtim. “Milionerët” janë shumë afër fitores së radhës dhe mbajtjes gjallë të shpresave për titull, përcjell GazetaBlic . Hakimi shënoi në minutën e 78 ...
GazetaBlic | 23-May-2020 17:47
Dortmundi ka realizuar edhe golin e dytë përballë Wolfsburgut në udhëtim. “Milionerët” janë shumë afër fitores së radhës dhe mbajtjes gjallë të shpresave për titull, përcjell GazetaBlic . Hakimi shënoi në minutën e 78 ...

Fitojnë Borusia Dortmundi dhe Werder Bremeni
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...
Shenja | 23-May-2020 17:44
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...

Shkëlqen Hakimi: Wolfsburg 0-2 Dortmund, notat e lojtarëve
Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në. Dortmundi ...
Telegrafi | 23-May-2020 17:44
Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në. Dortmundi ...

Video/ Dortmundi “ok” në Volfsburg dhe i bën “presion” Bajernit, Gladbahu “shembet” në shtëpi!
Java 27-të e Bundesligës ka luajtur ndeshjen e radhës pasditen e sotme ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese, siç ishte dështimi shtëpiak i Borusias së Mënshengladbahut. Gladbahu u thye nga Bajer Leverkuseni me ...
BalkanWeb | 23-May-2020 17:38
Java 27-të e Bundesligës ka luajtur ndeshjen e radhës pasditen e sotme ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese, siç ishte dështimi shtëpiak i Borusias së Mënshengladbahut. Gladbahu u thye nga Bajer Leverkuseni me ...

Dortmundi s’pyet as për “ujqërit”, merr tri pikët e radhës
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...
Indeks Online | 23-May-2020 17:44
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...

VIDEO/ Dortmundi ia del pa golat e Halandit, Rashicën e shpëton VAR-i. Spikat talenti gjerman i Leverkusenit
Përfunduan 4 takimet e tjera të javës së 27-ë të kampionatit gjerman. Borusia Dortmundi vazhdon të mos i ndahet rivalëve direkt Bajern Mynihut duke siguruar fitoren e dytë radhazi në kampionat me rezultatin 0-2 kundër ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 17:41
Përfunduan 4 takimet e tjera të javës së 27-ë të kampionatit gjerman. Borusia Dortmundi vazhdon të mos i ndahet rivalëve direkt Bajern Mynihut duke siguruar fitoren e dytë radhazi në kampionat me rezultatin 0-2 kundër ...

Më në fund shënon fitore Werder Bremeni, Milot Rashica vazhdon “agjërimin”
Pas shtatë ndeshjeve radhazi pa fitore (6 humbje dhe 1 barazim), Werder Bremeni ka arritur të shënoi fitore në Bundesligë, transmeton Gazeta Metro. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 27’të në kampionatin gjerman, Werder ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 17:38
Pas shtatë ndeshjeve radhazi pa fitore (6 humbje dhe 1 barazim), Werder Bremeni ka arritur të shënoi fitore në Bundesligë, transmeton Gazeta Metro. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 27’të në kampionatin gjerman, Werder ...

Rashica me shokë u kthehen fitoreve pas një fundi dramatik të ndeshjes
Werder Bremeni i Milot Rashicës ka arritur t’i japë fund ecurisë prej shtatë ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, pasi e mposhti me rezultat 1:0 Freiburgun në stadiumin Schwarzwald, në kuadër të xhiros së 27-të të ...
Gazeta Express | 23-May-2020 17:35
Werder Bremeni i Milot Rashicës ka arritur t’i japë fund ecurisë prej shtatë ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, pasi e mposhti me rezultat 1:0 Freiburgun në stadiumin Schwarzwald, në kuadër të xhiros së 27-të të ...

Bayerni me disa mungesa në takimin ndaj Eintracht Frankfurtit – formacionet zyrtare
Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurit i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që zhvillohet në kuadër të javës së 27-të n Bundesliga. Ndeshja që fillon në ora 18:30 do të zhvillohet në stadiumin Allianz ...
Telegrafi | 23-May-2020 17:29
Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurit i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që zhvillohet në kuadër të javës së 27-të n Bundesliga. Ndeshja që fillon në ora 18:30 do të zhvillohet në stadiumin Allianz ...

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Eintracht Frankfurt
Bavarezët luajnë në shtëpinë e tyre në xhiron e 27-të të Bundesliga, kundër Frankfurt, shkruan . Tri pikët janë të domosdoshme për kampionët në fuqi të Bundesliga, në mënyrë që të mbajnë distancën në katër pikë me ...
Lajminet | 23-May-2020 17:32
Bavarezët luajnë në shtëpinë e tyre në xhiron e 27-të të Bundesliga, kundër Frankfurt, shkruan . Tri pikët janë të domosdoshme për kampionët në fuqi të Bundesliga, në mënyrë që të mbajnë distancën në katër pikë me ...

Triumf shprese për Werder Bremenin e Milot Rashicës
Werder Bremeni ka marrë tri pikë shumë të mëdha në luftë për mbijetesë në Bundesliga, duke e mposhtur në udhëtim Freiburgun me rezultat 1:0. Bittencourt ka shënuar golin e vetëm për tri pikë që i rrisin shpresat për ...
Zeri | 23-May-2020 17:32
Werder Bremeni ka marrë tri pikë shumë të mëdha në luftë për mbijetesë në Bundesliga, duke e mposhtur në udhëtim Freiburgun me rezultat 1:0. Bittencourt ka shënuar golin e vetëm për tri pikë që i rrisin shpresat për ...

Dortmundi mposht Wolfsburgun, vazhdon t’i bëjë presion Bayernit para derbit të madh
Borussia Dortmundi arriti t’i marrë tre pikët e radhës në Bundesligë përmes fitores me rezultat 2:0 kundër Wolfsburgut, që e mbylli ndeshjen me dhjetë lojtarë në fushë, duke e vazhduar kështu presionin mbi Bayernin në ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 17:32
Borussia Dortmundi arriti t’i marrë tre pikët e radhës në Bundesligë përmes fitores me rezultat 2:0 kundër Wolfsburgut, që e mbylli ndeshjen me dhjetë lojtarë në fushë, duke e vazhduar kështu presionin mbi Bayernin në ...

Dortmundi nuk i ndahet Bayernit, fiton me lehtësi ndaj Wolfsburgut
Borussia Dormtundi e ka marrë edhe fitoren e dytë pas rikthimit të Bundelsigës që ishte ndërprerë shkaku i coronavirusit. ‘Verdhezinjtë’ e kanë mposhtur në udhëtim Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27 në ...
Telegrafi | 23-May-2020 17:26
Borussia Dormtundi e ka marrë edhe fitoren e dytë pas rikthimit të Bundelsigës që ishte ndërprerë shkaku i coronavirusit. ‘Verdhezinjtë’ e kanë mposhtur në udhëtim Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27 në ...

Bayerni me disa mungesa në takimin ndaj Eintracht Frankfurtit
Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurit i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që zhvillohet në kuadër të javës së 27-të n Bundesliga. Ndeshja që fillon në ora 18:30 do të zhvillohet në stadiumin Allianz ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 17:32
Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurit i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që zhvillohet në kuadër të javës së 27-të n Bundesliga. Ndeshja që fillon në ora 18:30 do të zhvillohet në stadiumin Allianz ...

Dortmundi kryen punën ndaj Wolfsburgut, Werderi dhe VAR-i arkëtojnë tri pikë
Bayer Leverkusen avanson 1-2 ndaj Borussia Monchengladbach. Përkundër faktit se vendasit arritën që në minutën e 52 t’i barazojnë shifrat, gjashtë minuta më vonë mysafirët fituan penallti, përcjell GazetaBlic . Këtë 11 ...
GazetaBlic | 23-May-2020 17:29
Bayer Leverkusen avanson 1-2 ndaj Borussia Monchengladbach. Përkundër faktit se vendasit arritën që në minutën e 52 t’i barazojnë shifrat, gjashtë minuta më vonë mysafirët fituan penallti, përcjell GazetaBlic . Këtë 11 ...

Më në fund fitore për Bremen, paraqitje jo aq e mirë e Rashicës ndaj Freiburg
Skuadra e Milot Rashicës ka shënuar fitore në xhiron e dytë në Bundesliga pas rifillimit të futbollit, duke mposhtur Freiburg me rezultat minimal 0:1. Përkundër fitores së Bremen, mund të thuhet se Miloti nuk pati një ...
Lajminet | 23-May-2020 17:29
Skuadra e Milot Rashicës ka shënuar fitore në xhiron e dytë në Bundesliga pas rifillimit të futbollit, duke mposhtur Freiburg me rezultat minimal 0:1. Përkundër fitores së Bremen, mund të thuhet se Miloti nuk pati një ...

Dortmund bindës edhe kundër Wolfsburg, arkëton tri pikë të reja dhe vazhdon presionin mbi Bayern
Periudha pas rifillimit të futbollit po tregon një formë shumë të mirë të Dortmund, të cilët me fitoren 0:2 kundër Wolfsburg regjistrojnë fitoren e dytë radhazi. Dortmund arritën të gjejnë golin kundër Wolfsburg qysh në ...
Lajminet | 23-May-2020 17:26
Periudha pas rifillimit të futbollit po tregon një formë shumë të mirë të Dortmund, të cilët me fitoren 0:2 kundër Wolfsburg regjistrojnë fitoren e dytë radhazi. Dortmund arritën të gjejnë golin kundër Wolfsburg qysh në ...

Paderborn dhe Hoffenheim ndajnë pikët
Përballja mes Paderborn dhe Hoffenfeim nuk ka treguar fitues, me skuadrat që kanë luajtur baras 1:1, shkruan . Ky takim tregoi dy gola të shpejtë në 10 minutat e para, duke bërë të mendohet që do të ketë më shumë ...
Lajminet | 23-May-2020 17:26
Përballja mes Paderborn dhe Hoffenfeim nuk ka treguar fitues, me skuadrat që kanë luajtur baras 1:1, shkruan . Ky takim tregoi dy gola të shpejtë në 10 minutat e para, duke bërë të mendohet që do të ketë më shumë ...

Dortmundi mposht Wolfsburgun, vazhdon t’i bëjë presion Bayernit para derbit të madh
Borussia Dortmundi arriti t’i marrë tre pikët e radhës në Bundesligë përmes fitores me rezultat 2:0 kundër Wolfsburgut, që e mbylli ndeshjen me dhjetë lojtarë në fushë, duke e vazhduar kështu presionin mbi Bayernin në ...
Gazeta Express | 23-May-2020 17:26
Borussia Dortmundi arriti t’i marrë tre pikët e radhës në Bundesligë përmes fitores me rezultat 2:0 kundër Wolfsburgut, që e mbylli ndeshjen me dhjetë lojtarë në fushë, duke e vazhduar kështu presionin mbi Bayernin në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved