ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 01:28

Rikthimi i Bashës te “Zgjedhorja”, Hajdari: E vlerësoj gatishmërinë, të arrijmë rezultate nga kjo tryezë

Rikthimi i Bashës te “Zgjedhorja”, Hajdari: E vlerësoj gatishmërinë, të arrijmë rezultate nga kjo tryezë
Bashkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari e vlerëson vendimin e Bashkës për t’u rikthyer në tryzën e Këshillit Politik dhe e cilëson si diçka pozitive. Por për Hajdarin nuk mjafton. Ajo kujton se ...
GazetaTema | 22-May-2020 17:18
Bashkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari e vlerëson vendimin e Bashkës për t’u rikthyer në tryzën e Këshillit Politik dhe e cilëson si diçka pozitive. Por për Hajdarin nuk mjafton. Ajo kujton se ...

Basha: Opozita do të bëjë gjithçka për të përmbushur rekomandimet e OSBE-ODHIR
Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se i qëndron propozimit të bërë në janar për ndryshimin e sistemit, gjë e cila refuzohet vazhdimisht nga mazhoraca. Basha tha se, në atë tryezë opozita do të bëjë gjithçka për të ...
Telegraf | 22-May-2020 20:10
Kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se i qëndron propozimit të bërë në janar për ndryshimin e sistemit, gjë e cila refuzohet vazhdimisht nga mazhoraca. Basha tha se, në atë tryezë opozita do të bëjë gjithçka për të ...

Ambasadori i BE: Mirëpresim rikthimin e Bashës! Mbylleni ‘Zgjedhoren’ pa vonesa, është kusht
Edhe ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka përshëndetur kthimin e opozitës në tryezën e reformës zgjedhore duke shkruar Ky i fundit thekson në mesazhin e tij në “Twitter” se vendimi i Lulzim Bashës është i ...
GazetaTema | 22-May-2020 15:49
Edhe ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka përshëndetur kthimin e opozitës në tryezën e reformës zgjedhore duke shkruar Ky i fundit thekson në mesazhin e tij në “Twitter” se vendimi i Lulzim Bashës është i ...

Rudina Hajdari vlerëson gatishmërinë e Bashës për përfundimin e Reformës Zgjedhore
Rudina Hajdari ka vlerësuar vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për t’u rikthyer në tryzën e Këshillit Politik. Në një reagim në “Twitter”, deputetja e opozitës parlamentare e konsideron një veprim pozitiv ...
VizionPlus | 22-May-2020 17:10
Rudina Hajdari ka vlerësuar vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për t’u rikthyer në tryzën e Këshillit Politik. Në një reagim në “Twitter”, deputetja e opozitës parlamentare e konsideron një veprim pozitiv ...

Rikthimi në tryezën e ‘Zgjedhores’/ Soreca: Vendimi i Bashës është kontribut në përfundimin e Reformës pa vonesa
Edhe ambasadori i BE, Luigi Soreca ka përshëndetur vendimin e Bashës për t’u rikthyer në tryezën e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore. Soreca thotë se ky vendim i liderit të PD për të përfunduar ‘Zgjedhoren’ i ...
BalkanWeb | 22-May-2020 15:41
Edhe ambasadori i BE, Luigi Soreca ka përshëndetur vendimin e Bashës për t’u rikthyer në tryezën e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore. Soreca thotë se ky vendim i liderit të PD për të përfunduar ‘Zgjedhoren’ i ...

Soreca përshëndet Bashën: Reforma Zgjedhore duhet përmbushur sa më parë
Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka reaguar përmes një mesazhi në Twitter në lidhje me debatin e ndezur politik të vendit mbi Reformën Zgjedhore si edhe deklaratën e kryeopozitarit Basha se PD nuk e ka ...
Telegraf | 22-May-2020 16:09
Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, ka reaguar përmes një mesazhi në Twitter në lidhje me debatin e ndezur politik të vendit mbi Reformën Zgjedhore si edhe deklaratën e kryeopozitarit Basha se PD nuk e ka ...

Arrihet marrëveshja/ Ja kur mblidhet Këshilli Politik për reformën zgjedhore
Në një kohë që Basha konfirmoi rikthimin e opozitës në tryezën e Këshillit Politik që po po diskuton reformën zgjedhore, burime për Vizion Plus bënë të ditur se palët madje janë dakortuar që puna të rinisë sa më shpejt. ...
VizionPlus | 22-May-2020 15:55
Në një kohë që Basha konfirmoi rikthimin e opozitës në tryezën e Këshillit Politik që po po diskuton reformën zgjedhore, burime për Vizion Plus bënë të ditur se palët madje janë dakortuar që puna të rinisë sa më shpejt. ...

“S’e kemi braktisur kurrë tryezën për Zgjedhoren”, pas Yuri Kim edhe Rama vlerëson Bashën: Kthesë për t’u përshëndetur!
Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kreut demokrat Lulzim Basha i cili sot në përfundim të mbledhjes me ekspertët e PD deklaroi se opozita s’e ka braktisur asnjëherë tryezën për Reformën ...
GazetaTema | 22-May-2020 15:40
Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kreut demokrat Lulzim Basha i cili sot në përfundim të mbledhjes me ekspertët e PD deklaroi se opozita s’e ka braktisur asnjëherë tryezën për Reformën ...

Kthimi i opozitës në tryezën e “Zgjedhores”, Rama: Me vullnet të mirë mund të arrihet shpejt konsensus!
Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit të opozitës jashtëparlamentare për t’u kthyer në tryezën e Reformës Zgjedhore, teksa shkruan në “Twitter” se ky është një vendim për t’u përshëndetur. Sipas kryeministrit, koha ...
BalkanWeb | 22-May-2020 15:28
Kryeministri Edi Rama reagon pas vendimit të opozitës jashtëparlamentare për t’u kthyer në tryezën e Reformës Zgjedhore, teksa shkruan në “Twitter” se ky është një vendim për t’u përshëndetur. Sipas kryeministrit, koha ...

“Zgjedhorja”/ Reagon Rama pas deklaratës së Bashës: Kthimi i opozitës jashtëparlamentare, për t’u përshëndetur
Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore, me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës, ka reaguar kryeministri Edi Rama.
Top Channel | 22-May-2020 15:28
Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore, me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

“Nuk e kemi braktisur tryezën për Zgjedhoren”/ Deklarata e Bashës, reagon Yuri Kim
Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore, me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës, ka reaguar ambasadorja Yuri Kim.
Top Channel | 22-May-2020 15:22
Pasi kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do ta braktisë tryezën për Reformën Zgjedhore, me argumentin se kjo gjë vonon largimin e Ramës, ka reaguar ambasadorja Yuri Kim.

“Zgjedhorja”, Basha mohon ‘sy për sy’ ambasadoren Kim: S’ka asnjë propozim për sistemin danez
Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke deklaruar se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për t’u bashkuar në një ...
GazetaTema | 22-May-2020 15:23
Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke deklaruar se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për t’u bashkuar në një ...

Basha: Nuk e kemi braktisur tryezën për “Zgjedhoren”, Rama do ikë me votën e popullit shumë shpejt!
Kreu i PD Lulzim Basha në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do e braktisë tryezën për reformën zgjedhore pasi kjo gjë vonon largimin e Ramës.
Top Channel | 22-May-2020 15:00
Kreu i PD Lulzim Basha në një deklaratë nga selia blu tha se opozita nuk do e braktisë tryezën për reformën zgjedhore pasi kjo gjë vonon largimin e Ramës.

Reforma Zgjedhore/ Gjylameti: Dakordësi për pjesën më të madhe të rekomandimeve të OSBE/ODIHR për menaxhimin e procesit zgjedhor
TIRANË, 22 maj/MEDIAL/ Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti deklaroi se Reforma Zgjedhore është një kusht, i cili do të duhet të përmbushet, sepse të gjithë presim të kemi një vendim pozitiv për procesin e ...
Medial | 22-May-2020 22:56
TIRANË, 22 maj/MEDIAL/ Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti deklaroi se Reforma Zgjedhore është një kusht, i cili do të duhet të përmbushet, sepse të gjithë presim të kemi një vendim pozitiv për procesin e ...

Rama dhe Kim përshëndesin kthimin e opozitës në tryezën e reformës zgjedhore
Ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama reaguan pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha se opozita do t’i japë fund bojkotit të mbledhjeve për reformën zgjedhore. Yuri Kim shkroi se të njëjtën ...
VizionPlus | 22-May-2020 15:34
Ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama reaguan pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha se opozita do t’i japë fund bojkotit të mbledhjeve për reformën zgjedhore. Yuri Kim shkroi se të njëjtën ...

Basha: Gjithçka për t’u dhënë shqiptarëve garanci për votë të lirë
TIRANË, 22 maj/MEDIAL/-Partia Demokratike është e gMEDIALme të ndryshojë sistemin zgjedhor. Qëndrimi u shpreh sot nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një interviste televizive. “Ka një keqkuptim që ...
Medial | 22-May-2020 20:56
TIRANË, 22 maj/MEDIAL/-Partia Demokratike është e gMEDIALme të ndryshojë sistemin zgjedhor. Qëndrimi u shpreh sot nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një interviste televizive. “Ka një keqkuptim që ...

Basha: Rama shembi godinën për të grabitur truallin e teatrit
Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se i qëndron propozimit të bërë në janar për ndryshimin e sistemit, gjë e cila refuzohet vazhdimisht nga mazhoraca. Basha tha se në atë tryezë opozita do të bëjë gjithçka për të ...
Gazeta Express | 22-May-2020 20:02
Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh se i qëndron propozimit të bërë në janar për ndryshimin e sistemit, gjë e cila refuzohet vazhdimisht nga mazhoraca. Basha tha se në atë tryezë opozita do të bëjë gjithçka për të ...

Ferhati: Reforma në Drejtësi ka arkitekturë të konceptuar më së miri, nuk ka pse të diskutohet
TIRANË, 22 maj/ MEDIAL- A. Fortuzi/- “Reforma në Drejtësi është e shenjtë për ne dhe nuk mund të bëhet pjesë e asnjë diskutimi politik”, u shpreh sot deputetja e Partisë Socialiste, Klotilda Ferhati gjatë një interviste ...
Medial | 22-May-2020 18:26
TIRANË, 22 maj/ MEDIAL- A. Fortuzi/- “Reforma në Drejtësi është e shenjtë për ne dhe nuk mund të bëhet pjesë e asnjë diskutimi politik”, u shpreh sot deputetja e Partisë Socialiste, Klotilda Ferhati gjatë një interviste ...

Zotimi i Bashës për ‘Zgjedhoren’/ Hajdari: E vlerësoj që rikthehet në Këshillin Politik
LajmiFundit, Portal me Lajmet e fundit nga Shqiperia Zotimi i Bashës për ‘Zgjedhoren’/ Hajdari: E vlerësoj që rikthehet në Këshillin Politik Bashkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari e vlerëson ...
Lajmi i Fundit | 22-May-2020 16:59
LajmiFundit, Portal me Lajmet e fundit nga Shqiperia Zotimi i Bashës për ‘Zgjedhoren’/ Hajdari: E vlerësoj që rikthehet në Këshillin Politik Bashkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari e vlerëson ...

Opozita rikthehet në tryezën e reformës zgjedhore
Pas thirrjeve të presidentit Ilir Meta për të mos bojkotuar reformën zgjedhore, opozita jashtëparlamentare ka vendosur të rikthehet në mbledhjet e Këshillit Politik. Lajmin e dha kryetari i PD, Lulzim Basha në një ...
VizionPlus | 22-May-2020 15:16
Pas thirrjeve të presidentit Ilir Meta për të mos bojkotuar reformën zgjedhore, opozita jashtëparlamentare ka vendosur të rikthehet në mbledhjet e Këshillit Politik. Lajmin e dha kryetari i PD, Lulzim Basha në një ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved