ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 12:15

Meta zhvillon video-konferencë me përfaqësuesit e organizatës “Europa Nostra”

Meta zhvillon video-konferencë me përfaqësuesit e organizatës “Europa Nostra”
Presidenti Ilir Meta sipas presidencën ka zhvilluar një video konferencë me përfaqësuesit e “Europa Nostra”.
Top Channel | 22-May-2020 20:27
Presidenti Ilir Meta sipas presidencën ka zhvilluar një video konferencë me përfaqësuesit e “Europa Nostra”.

Rama sërish kundërpërgjigje Metës: Pranoi që nuk gënjej! Unë s’quhem Yuri Kim dhe s’di që ambasadorja e SHBA të punojë në shërbimin postar
Presidenti Ilir Meta tha pak minuta më parë se Rama gënjen dhe se platforma për Integrimin Europian i është paraqitur Ambasadores së SHBA Yuri Kim që më 8 prill 2020, dhe ky është “fakt”. Mirëpo, ka ardhur edhe ...
GazetaTema | 22-May-2020 15:26
Presidenti Ilir Meta tha pak minuta më parë se Rama gënjen dhe se platforma për Integrimin Europian i është paraqitur Ambasadores së SHBA Yuri Kim që më 8 prill 2020, dhe ky është “fakt”. Mirëpo, ka ardhur edhe ...

Projekt- platforma me 14 pika/ Rama i përgjigjet Metës: Po t’i kisha marrë, do i kisha ndarë se ndryshe thyhet ena e Kushtetutës dhe Integrimit
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Presidentin Ilir Meta lidhur me projekt- platformën e prezantuar nga ky i fundit lidhur me problemet në Shqipëri. Rama thotë se edhe Meta ka shkruar vetë që ai s’gënjen pasi ...
BalkanWeb | 22-May-2020 15:09
Kryeministri Edi Rama ka ironizuar Presidentin Ilir Meta lidhur me projekt- platformën e prezantuar nga ky i fundit lidhur me problemet në Shqipëri. Rama thotë se edhe Meta ka shkruar vetë që ai s’gënjen pasi ...

“Zgjedhorja”, Basha mohon ‘sy për sy’ ambasadoren Kim: S’ka asnjë propozim për sistemin danez
Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke deklaruar se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për t’u bashkuar në një ...
GazetaTema | 22-May-2020 15:23
Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke deklaruar se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për t’u bashkuar në një ...

Basha: Loja e Ramës për të bllokuar reformën zgjedhore e për të marrë peng integrimin doli zbuluar. Do bëjmë gjithçka që shqiptarët të votojnë të lirë
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke deklaruar se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për t’u bashkuar ...
BalkanWeb | 22-May-2020 15:01
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke deklaruar se PD dhe opozita e bashkuar është që t’iu japë shqiptarëve një orë e më parë garancitë për t’iu drejtuar kutive të votimit dhe për t’u bashkuar ...

Basha: Presidenti më njohu me platformën për integrimin javën e parë të prillit
Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot në një intervistë se me platformën e Presidentit Ilir Meta për integrimin dhe ngërçin politik është njohur gjatë javës së parë të muajit prill. Ai shtoi se Edi Rama gënjen kur ...
Telegraf | 22-May-2020 21:36
Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi sot në një intervistë se me platformën e Presidentit Ilir Meta për integrimin dhe ngërçin politik është njohur gjatë javës së parë të muajit prill. Ai shtoi se Edi Rama gënjen kur ...

Ambasada e SHBA reagon pas 45 ditësh/ ‘E kemi marrë propozimin e Metës’
Ambasada amerikane konfirmon se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur , selia diplomatike më e rëndësishme në Tiranë sqaron se është duke i shqyrtuar ...
Telegraf | 22-May-2020 17:50
Ambasada amerikane konfirmon se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur , selia diplomatike më e rëndësishme në Tiranë sqaron se është duke i shqyrtuar ...

“S’më ka ardhur asnjë platformë”, Meta sulmon Ramën: Që i është paraqitur ambasadores së SHBA, është fakt! Që ti gënjen, nuk është lajm as për të huajt!
Ilir Meta ka vijuar replikat në distancë me Edi Ramën, pasi ky i fundit iu përgjigj në Twitter. Më herët kryeministri tha se nuk ka marrë asnjë propozim nga presidenti. Meta deklaroi më herët se një platformë u ishte ...
GazetaTema | 22-May-2020 14:31
Ilir Meta ka vijuar replikat në distancë me Edi Ramën, pasi ky i fundit iu përgjigj në Twitter. Më herët kryeministri tha se nuk ka marrë asnjë propozim nga presidenti. Meta deklaroi më herët se një platformë u ishte ...

Rama tjetër reagim për Metën: Ato pika më duken si pika vaji e uthulle që duhen ndarë
Replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta nuk munguan këtë të premte. Gjithçka nisi kur kreu i shtetit deklaroi se në 8 prill ka dorëzuar tek kryeministri platformën e tij. Por pasi Rama ...
VizionPlus | 22-May-2020 15:20
Replikat në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta nuk munguan këtë të premte. Gjithçka nisi kur kreu i shtetit deklaroi se në 8 prill ka dorëzuar tek kryeministri platformën e tij. Por pasi Rama ...

“Nuk më ka dorëzuar asnjë platformë”/ Meta-Ramës: Që ti GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt
Presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje deklaratës së pak mëparshme të kryeministrit Edi Rama.
Top Channel | 22-May-2020 14:04
Presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje deklaratës së pak mëparshme të kryeministrit Edi Rama.

Meta: Rama gënjen, ky nuk është më lajm as për të huajt
Presidenti Ilir Meta këmbëngul se platforma me 14 pika e propozuar prej tij i është vënë në dispozicion kryeministrit Edi Rama qysh më 8 prill. Materiali i është dorëzuar, referuar Metës, edhe ambasadores së SHBA, Yuri ...
VizionPlus | 22-May-2020 14:19
Presidenti Ilir Meta këmbëngul se platforma me 14 pika e propozuar prej tij i është vënë në dispozicion kryeministrit Edi Rama qysh më 8 prill. Materiali i është dorëzuar, referuar Metës, edhe ambasadores së SHBA, Yuri ...

Replikat për Platformën e Integrimit, Meta i përgjigjet Ramës: Që gënjen nuk është më lajm as për të huajt
Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk kishte marrë asnjë platformë nga presidenti Ilir Meta, k i fundit e akuzoi atë publikisht se po gënjen. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Meta theksoi se në 8 prill ia ka ...
Telegraf | 22-May-2020 14:13
Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk kishte marrë asnjë platformë nga presidenti Ilir Meta, k i fundit e akuzoi atë publikisht se po gënjen. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Meta theksoi se në 8 prill ia ka ...

Ambasadorja e SHBA fut në sherr Ramën me Metën
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim u ka dhënë një tjetër mesazh politikanëve shqiptare. Pasi akuzoi se ka një pakt pas krahëve për të vrarë refoormën në drejtësi, diplomatja amerikane tregohet edhe ...
Lapsi | 22-May-2020 16:50
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim u ka dhënë një tjetër mesazh politikanëve shqiptare. Pasi akuzoi se ka një pakt pas krahëve për të vrarë refoormën në drejtësi, diplomatja amerikane tregohet edhe ...

Rama: Presidenti nuk më ka dorëzuar asnjë platformë, por jam gati të ulem në çdo moment me të, me opozitën e me partnerët e Reformës në Drejtësi. Tryezë me karta të hapura
Pasi presidenti Ilir Meta deklaroi sot se në 8 prill i kishte dorëzuar kryeministrit Edi Rama një projekt-platformë, vjen një reagim nga ky i fundit. Përmes një mesazhi në “Twitter’ kreu i qeverisë mohoi faktin se ...
BalkanWeb | 22-May-2020 13:33
Pasi presidenti Ilir Meta deklaroi sot se në 8 prill i kishte dorëzuar kryeministrit Edi Rama një projekt-platformë, vjen një reagim nga ky i fundit. Përmes një mesazhi në “Twitter’ kreu i qeverisë mohoi faktin se ...

“T’i lerë apelet natën për 20 burra e ditën për 11 pika”/ Rama përgënjeshtron Metën: Nuk më ka dorëzuar asnjë platformë
I shpejtë ka qenë reagimi i kryeministrit Edi Rama pas deklaratve të presidentit Ilir Meta, ku i ky i fundit prezantoi sot para mediave një platformë me 14 pika, për të cilën u shpreh se ua ka dërguar të gjitha palëve ...
Top Channel | 22-May-2020 13:29
I shpejtë ka qenë reagimi i kryeministrit Edi Rama pas deklaratve të presidentit Ilir Meta, ku i ky i fundit prezantoi sot para mediave një platformë me 14 pika, për të cilën u shpreh se ua ka dërguar të gjitha palëve ...

Presidenti Meta: Kam 4 vjet që i them ‘Stop’ lojërave me Reformën, ambasadorja ka të drejtë se s’po shohim produkt!
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një konferencë shtypi para gazetarëve, pasi ka prezantuar platformën e tij me 14 pika për zgjidhjen e ngërçit për Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore. Meta ka theksuar në të gjitha ...
Telegraf | 22-May-2020 13:59
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një konferencë shtypi para gazetarëve, pasi ka prezantuar platformën e tij me 14 pika për zgjidhjen e ngërçit për Reformën në Drejtësi dhe Reformën Zgjedhore. Meta ka theksuar në të gjitha ...

Rama i përgjigjet Metës: T’i lerë apelet natën për 20 burra dhe ditën për 11 pika, s’kemi kohë të luajmë “e ka kush e ka” dezhurnin
Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Rama shprehet se Shqipëria nuk ka kohë për lojëra. Ndër të tjera ai shkruan: “Presidenti nuk më ...
GazetaTema | 22-May-2020 13:33
Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Rama shprehet se Shqipëria nuk ka kohë për lojëra. Ndër të tjera ai shkruan: “Presidenti nuk më ...

Çfarë do bëjë kur të mos jetë më president? Meta: Nuk do krijoj parti, por..
Çfarë do bëjë kur të mos jetë më president Ilir Meta? Kjo ishte një nga pyetjet që kreu i shtetit u pyet në konferencën për shtyp.
Top Channel | 22-May-2020 13:01
Çfarë do bëjë kur të mos jetë më president Ilir Meta? Kjo ishte një nga pyetjet që kreu i shtetit u pyet në konferencën për shtyp.

Replikat për Platformën e Integrimit, Meta i përgjigjet Ramës: Që gënjen nuk është më lajm as për të huajt
Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk kishte marrë asnjë platformë nga presidenti Ilir Meta, ky i fundit e akuzoi atë publikisht se po gënjen. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Meta theksoi se në 8 prill ia ka ...
Lapsi | 22-May-2020 15:09
Pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk kishte marrë asnjë platformë nga presidenti Ilir Meta, ky i fundit e akuzoi atë publikisht se po gënjen. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Meta theksoi se në 8 prill ia ka ...

Rama: Gati të ulem në tryezë me opozitën me ‘karta’ te hapura
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti Ilir Meta dhe dërguar palëve që në prill të këtij viti lidhur me koordonimin për cështjet ...
Shprehja | 23-May-2020 01:01
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me platformën e bërë publike këtë të premte nga Presidenti Ilir Meta dhe dërguar palëve që në prill të këtij viti lidhur me koordonimin për cështjet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved