ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 01:02

Për sistemin zgjedhor dhe rolin e liderit të “fortë”

Për sistemin zgjedhor dhe rolin e liderit të “fortë”
Nga Altin Ketro Çështjet e sistemit zgjedhor kudo hanë debat. Askund nuk ka skema perfekte dhe gjithmonë do gjendet sebepe për ta kontestuar. Më së shumti prej partive humbëse që ia vënë fajin sistemit se përse partia e ...
GazetaTema | 23-May-2020 12:32
Nga Altin Ketro Çështjet e sistemit zgjedhor kudo hanë debat. Askund nuk ka skema perfekte dhe gjithmonë do gjendet sebepe për ta kontestuar. Më së shumti prej partive humbëse që ia vënë fajin sistemit se përse partia e ...

Yuri Kim: Reforma në drejtësi të ecë përpara, pavarësisht pengesave
Ambasadorja e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Tirane vijon te percjelle mesazhe per rendesine e reformes ne drejtesi. Ne nje postim ne twitter, diplomatja Yuri Kim shkruan se reforma ne drejtesi duhet te ece ...
VizionPlus | 23-May-2020 12:16
Ambasadorja e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Tirane vijon te percjelle mesazhe per rendesine e reformes ne drejtesi. Ne nje postim ne twitter, diplomatja Yuri Kim shkruan se reforma ne drejtesi duhet te ece ...

“Vettingu duhet të fitojë besimin e popullit shqiptar”, ambasadorja Yuri Kim tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën në Drejtësi. ...
Gazeta Express | 23-May-2020 12:00
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën në Drejtësi. ...

Tjetër reagim nga ambasadorja e SHBA: Reforma në drejtësi të vazhdojë përpara pa marrë parsysh pengesat
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka qënë edhe sot aktive nëpërmjet disa postimeve në Tëitter në lidhje me vijueshmërinë e reformës në drejtësi. Ajo ka zhvilluar takime me Komisionerët Publikë ...
Lapsi | 23-May-2020 11:49
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka qënë edhe sot aktive nëpërmjet disa postimeve në Tëitter në lidhje me vijueshmërinë e reformës në drejtësi. Ajo ka zhvilluar takime me Komisionerët Publikë ...

Tjetër mesazh nga SHBA: Reforma duhet të vazhdojë pa marrë parasysh pengesat
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën Zgjedhore. ...
Gazeta Dita | 23-May-2020 11:37
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën Zgjedhore. ...

Ambasadorja Yuri Kim, mesazh tjetër politikës: SHBA e mbështet fort Reformën në Drejtësi! Le të vazhdojmë përpara, pa marrë parasysh pengesat!
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën Zgjedhore. ...
GazetaTema | 23-May-2020 11:25
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën Zgjedhore. ...

“Vettingu duhet të fitojë besimin e popullit shqiptar”, ambasadorja Yuri Kim tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën Zgjedhore. ...
Telegraf | 23-May-2020 11:28
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim nëpërmjet një shënimi në Twitter ka adresuar mesazhe të qarta se vettingu duhet të vazhdojë me përgjegjshmëri për të dhënë rezultate në Reformën Zgjedhore. ...

“Vettingu duhet të vazhdojë të tregojë përgjegjshmëri”/ Yuri Kim: SHBA mbështet reformën në drejtësi
"Dhoma e Posaçme e Apelit ka një punë të vështirë, por vettingu duhet të vazhdojë të tregojë përgjegjshmëri dhe të fitojë besimin e popullit shqiptar", kështu shkroi pak minuta më parë, përmes një postimi në Twitter ...
Top Channel | 23-May-2020 11:22
"Dhoma e Posaçme e Apelit ka një punë të vështirë, por vettingu duhet të vazhdojë të tregojë përgjegjshmëri dhe të fitojë besimin e popullit shqiptar", kështu shkroi pak minuta më parë, përmes një postimi në Twitter ...

Yuri Kim sërish mesazh për Reformën në Drejtësi, këtë herë flet për pengesat
Ambasadorja e SHBA ka dalë sërish sot me një tjetër mesazh për zbatimin e Reformës në Drejtësi. Ky mesazh i kryediplomatres amerikanë në Tiranë vjen pas takimit me Kolegjin e Posaçëm të Apelit, duke u kërkuar të ...
Politiko | 23-May-2020 11:34
Ambasadorja e SHBA ka dalë sërish sot me një tjetër mesazh për zbatimin e Reformës në Drejtësi. Ky mesazh i kryediplomatres amerikanë në Tiranë vjen pas takimit me Kolegjin e Posaçëm të Apelit, duke u kërkuar të ...

Presidenti Ilir Meta është nën panik
Nga Spartak Ngjela Presidenti Ilir Meta është nën panik. Dje bërtiste për kryengritje mbarëpopullore, sot për një këshill suprem kundër reformës. Pse? l. Paniku i njeriut të pushtetshëm që i vjen nga goditja penale apo ...
GazetaTema | 22-May-2020 22:50
Nga Spartak Ngjela Presidenti Ilir Meta është nën panik. Dje bërtiste për kryengritje mbarëpopullore, sot për një këshill suprem kundër reformës. Pse? l. Paniku i njeriut të pushtetshëm që i vjen nga goditja penale apo ...

“Atentatorët e drejtësisë”, Spartak Ngjela: Meta e pranoi, Rama nuk del dot kundër SHBA
“Pasuria e paligjshme e zyrtarëve të lartë, këta të fundit i ka hedhur në sulm ndaj drejtësisë”. I këtij mendimi është avokati Spartak Ngjela, i cili në një intervistë për A2 CNN komenton deklaratat e ambasadores ...
GazetaTema | 22-May-2020 20:07
“Pasuria e paligjshme e zyrtarëve të lartë, këta të fundit i ka hedhur në sulm ndaj drejtësisë”. I këtij mendimi është avokati Spartak Ngjela, i cili në një intervistë për A2 CNN komenton deklaratat e ambasadores ...

Fitorja e parë diplomatike e ambasadores Yuri Kim
Mero Baze Rikthimi I opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore dhe neutralizimi I përpjekjeve të Ilir Metës për të shkëmbyer Reformën Zgjedhore me “reformimin” e Reformës për Drejtësi është fitorja e parë diplomatike e ...
GazetaTema | 22-May-2020 18:23
Mero Baze Rikthimi I opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore dhe neutralizimi I përpjekjeve të Ilir Metës për të shkëmbyer Reformën Zgjedhore me “reformimin” e Reformës për Drejtësi është fitorja e parë diplomatike e ...

VIDEO/ Astrit Patozi u hap “letrat” Metës, Ramës e Bashës: Ja si po luajnë me reformat
Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka dhënë një intervistë për emision Top Talk. Ai ka komentuar lëvizjet e fundit politike si dhe deklaratat e forta të ambasadores amerikane Yuri Kim. Patozi, ka folur lidhur me ...
GazetaTema | 22-May-2020 17:59
Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka dhënë një intervistë për emision Top Talk. Ai ka komentuar lëvizjet e fundit politike si dhe deklaratat e forta të ambasadores amerikane Yuri Kim. Patozi, ka folur lidhur me ...

Topi: Ky është Parlamenti më i dobët, Rama dhe Basha janë përgjegjës
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim paralajmëroi një ditë më parë që mos të jenë të vërteta lajmet për një marrëveshje të fshehtë për të sabotuar Reformën në Drejtësi. Ish-presidenti Bamir Topi tha në mbrëmjen e së premtes ...
VizionPlus | 22-May-2020 21:46
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim paralajmëroi një ditë më parë që mos të jenë të vërteta lajmet për një marrëveshje të fshehtë për të sabotuar Reformën në Drejtësi. Ish-presidenti Bamir Topi tha në mbrëmjen e së premtes ...

Propozimi amerikan për reformën/ Kim: Merrni në konsideratë sistemin hibrid danez
Prej ditësh qarkullon lajmi se ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka bërë një sugjerim për t'u marrë në konsideratë nga Këshilli Politik i ReformësZzgjedhore sistemi elektoral danez.
Top Channel | 22-May-2020 13:59
Prej ditësh qarkullon lajmi se ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka bërë një sugjerim për t'u marrë në konsideratë nga Këshilli Politik i ReformësZzgjedhore sistemi elektoral danez.

Shehi: Amerikanët dhe Evropa e kanë kuptuar që Rama është një mashtrues
Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi theksoi se opozita e bashkuar ka qenë gjithamonë në tryezën për Reformën Zgjedhore dhe së nuk është tërhequr nga kërkesa për ndryshimin e sistemit. Në një lidhje ...
VizionPlus | 22-May-2020 20:50
Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi theksoi se opozita e bashkuar ka qenë gjithamonë në tryezën për Reformën Zgjedhore dhe së nuk është tërhequr nga kërkesa për ndryshimin e sistemit. Në një lidhje ...

Cilët janë ata që po bëjnë marrëveshje kundër reformës? Meta: Maskat kanë rënë. Të jeni të sigurt se ambasadorja nuk…
I pyetur për emra konkret se kush janë ata që po bëjnë lojëra me reformat nëvend, pas deklaratës së bujshme të ambasadores Yuri Kim, presidenti Ilir Meta përjashtoi veten.
Top Channel | 22-May-2020 12:46
I pyetur për emra konkret se kush janë ata që po bëjnë lojëra me reformat nëvend, pas deklaratës së bujshme të ambasadores Yuri Kim, presidenti Ilir Meta përjashtoi veten.

“Unë jam ballëlartë në këtë histori”/ Meta: BE të bëjë hetim për reformën në Drejtësi
Presidenti Ilir Meta i pyetur për deklaratën e fundit të ambasadores Yuri Kim për zbatimin e reformave dhe lojërat e mundshme apo pazaret tha se:
Top Channel | 22-May-2020 12:38
Presidenti Ilir Meta i pyetur për deklaratën e fundit të ambasadores Yuri Kim për zbatimin e reformave dhe lojërat e mundshme apo pazaret tha se:

Meta komenton deklaratat e Kim: Nuk e ka me mua se s’bëj pazare dhe nuk ndjek axhendën as të Bashës dhe as të Monikës
Presidenti Meta u pyet sot për deklaratat e ambasadores Kim, e cila tha se ka një marrëveshje të fshehtë për ta vrarë reformën në Drejtësi. Sipas kreut të shtetit, këto deklarata nuk kanë lidhje me të, pavarësisht se ...
GazetaTema | 22-May-2020 12:55
Presidenti Meta u pyet sot për deklaratat e ambasadores Kim, e cila tha se ka një marrëveshje të fshehtë për ta vrarë reformën në Drejtësi. Sipas kreut të shtetit, këto deklarata nuk kanë lidhje me të, pavarësisht se ...

Rama, Meta e Basha u takuan fshehtas në Golem? Deklaratat e Kim dhe shpërthimi në akuza për njëri tjetrin fill pas stinës së papritur të dashurisë
Pas deklaratave të forta publike të ambasadores amerikane në Tiranë është vëne re një përshkallëzim i akuzave mes presidentit Meta dhe kryeministrit Rama si dhe deklarata shfajësuese nga kreu i PD, Basha. Ambasadorja ka ...
Gazeta Dita | 23-May-2020 09:54
Pas deklaratave të forta publike të ambasadores amerikane në Tiranë është vëne re një përshkallëzim i akuzave mes presidentit Meta dhe kryeministrit Rama si dhe deklarata shfajësuese nga kreu i PD, Basha. Ambasadorja ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved