ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 00:28

Pakistan, u rrit në 80 numri i të vdekurve nga rrëzimi i avionit (FOTO-GALERI)

Pakistan, u rrit në 80 numri i të vdekurve nga rrëzimi i avionit (FOTO-GALERI)
Të paktën 80 njerëz, përfshirë gra dhe fëmijë, kanë humbur jetën pasi një aeroplan i kompanisë ajrore Pakistan International Airlines (PIA) me 99 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit u rrëzua në qytetin Karaçi, njoftuan ...
Portalb | 23-May-2020 00:55
Të paktën 80 njerëz, përfshirë gra dhe fëmijë, kanë humbur jetën pasi një aeroplan i kompanisë ajrore Pakistan International Airlines (PIA) me 99 pasagjerë dhe anëtarë të ekuipazhit u rrëzua në qytetin Karaçi, njoftuan ...

Në shkurt i mbaron mandati, Thaçi: Jam ngopur me pushtet, me padurim e pres t’ju them mirupafshim
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se ne muajin shkurt qe perkon edhe me perfundimin e mandatit, do të largohet nga skena politike në vend. Ai një një intervistë në Rubikon ka thënë se është “ngopur” me ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka bërë të ditur se ne muajin shkurt qe perkon edhe me perfundimin e mandatit, do të largohet nga skena politike në vend. Ai një një intervistë në Rubikon ka thënë se është “ngopur” me ...

Është një nga lojtarët më të lakuar në merkato, Vidal thyen heshtjen
Arturo Vidal është një nga emrat më të përfolur në merkato, një lojtar që këtë periudhë është lidhur shumë me një rikthim të mundshëm në Serie A. Në kushtet e reja të vendosura nga Covid-19, kjo merkato vere pritet të ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Arturo Vidal është një nga emrat më të përfolur në merkato, një lojtar që këtë periudhë është lidhur shumë me një rikthim të mundshëm në Serie A. Në kushtet e reja të vendosura nga Covid-19, kjo merkato vere pritet të ...

Mollaj/ Nëna me dy jetimë jetonin në kushte mizerje. Sidrit Bejleri u dorëzon çelësin e apartamentit
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në fshatin Mollaj të Ballshit. Në këtë fshat të largët jeton Edlira Shametaj me dy fëmijët e saj adoleshentë Kreshikun dhe Donaldin. Kryefamiljari ka ndërruar jetë ...
BalkanWeb | 22-May-2020 23:18
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në fshatin Mollaj të Ballshit. Në këtë fshat të largët jeton Edlira Shametaj me dy fëmijët e saj adoleshentë Kreshikun dhe Donaldin. Kryefamiljari ka ndërruar jetë ...

VIDEO/ Avioni bie mbi lagje duke shkaktuar të paktën 100 viktima, por presidenti i një banke nxirret i gjallë nga rrënojat
Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti i një ...
Standard | 23-May-2020 00:35
Një menaxher banke dhe të paktën një pasagjer tjetër u nxorën të gjallë nga rrënojat e një avioni Airbus A320, që u rrëzua në Pakistan sot, duke vrarë të paktën 100 persona. Video tregon momentin kur presidenti i një ...

E rëndë/ Nëna sadiste detyron të birin të shkojë në shkollë me fustan si dënim: Shpullat nuk dhanë efekt!
Një nënë mizore kishte blerë një fustan posaçërisht për të turpëruar të birin e saj, duke e detyruar ta vishte në shkollë. Oficerja e policisë Destini Woodruff, raportohet se ka pranuar aktet e dhunës ndaj të birit, si ...
BalkanWeb | 22-May-2020 23:04
Një nënë mizore kishte blerë një fustan posaçërisht për të turpëruar të birin e saj, duke e detyruar ta vishte në shkollë. Oficerja e policisë Destini Woodruff, raportohet se ka pranuar aktet e dhunës ndaj të birit, si ...

Vendet islame festojnë Bajramin me kufizime kundër COVID-19
Myslimanët në shumicën e vendeve të Lindjes së Mesme do të festojnë të dielën festën e Fiter Bajramit, duke shënuar fundin e muajit të Ramazanit, me kufizime kundër koronavirusit në të gjithë rajonin. Gjykata mbretërore ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:59
Myslimanët në shumicën e vendeve të Lindjes së Mesme do të festojnë të dielën festën e Fiter Bajramit, duke shënuar fundin e muajit të Ramazanit, me kufizime kundër koronavirusit në të gjithë rajonin. Gjykata mbretërore ...

Korçë/ Adoleshentja “qesh” por është prekur nga skolioza dhe epilepsia
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi në fshatin Dishnicë të Korçës. Këtu jeton familja Kokonozi. Vajza e vogël e famljes quhet Kristjana, është 15 vjeç. Kristjana nuk arrin dot të flasë, është prekur ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:52
Ekipi i emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi në fshatin Dishnicë të Korçës. Këtu jeton familja Kokonozi. Vajza e vogël e famljes quhet Kristjana, është 15 vjeç. Kristjana nuk arrin dot të flasë, është prekur ...

Dalin pamjet/ Si u përplas avioni me 91 persona në bord në një zonë të banuar në Pakistan, ka të mbijetuar!
Dalin pamejet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë e shpërndara ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:43
Dalin pamejet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë e shpërndara ...

Dalin pamjet/ Si u përplas avioni me 91 persona në bord në një zonë të banuar në Pakistan, ka të mbijetuar!
Dalin pamjet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë e shpërndara në ...
Telegraf | 22-May-2020 22:58
Dalin pamjet ku tregohet si u rrëzua avioni i Pakistanit në qytetin Karachi. Sipas “Daily Mail”, avioni ku ndodheshin 91 pasagjerë, po fluturonte nga Lahore në aeroportin ndërkombëtar Jinnah. Fotografitë e shpërndara në ...

Irlanda e përballon krizën e COVID-19 me… poezi
Irlanda ka përdorur traditën e saj poetike për t’u përballur me krizën e shkaktuar nga koronavirusi i ri, duke gjetur në të fjalë shprese e ngushëllimi për zinë dhe ashpërsinë e izolimit. “Poezia përshkon të gjithë ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:40
Irlanda ka përdorur traditën e saj poetike për t’u përballur me krizën e shkaktuar nga koronavirusi i ri, duke gjetur në të fjalë shprese e ngushëllimi për zinë dhe ashpërsinë e izolimit. “Poezia përshkon të gjithë ...

Etna nis aktivitetin shpërthyes, reja vullkanik arrin 4500 metra lartësi
Një përshpejtim i papritur i veprimtarisë shpërthyese të Etnës nisi sot aktivitetin e saj në Kraterin e ri të Jug-lindjes. Faza shërthyese ka prodhuar re dhe hi vullkanik që ka arritur lartësinë 4500 metra. Sipas ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:36
Një përshpejtim i papritur i veprimtarisë shpërthyese të Etnës nisi sot aktivitetin e saj në Kraterin e ri të Jug-lindjes. Faza shërthyese ka prodhuar re dhe hi vullkanik që ka arritur lartësinë 4500 metra. Sipas ...

Paralajmëron OBSH: Kjo është epiqendra e re e përhapjes së koronavirusit
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:35
Amerika Jugore është kthyer në epiqendër të pandemisë me koronavirus, me Brazilin e goditur më së keqi në këtë rajon, ndërkohë që po rriten rastet edhe në disa shtete afrikane që kanë pasur deri më tani numër të vogël ...

Video tronditëse nga rrëzimi i avionit në Pakistan, dëshmitë e para rrëqethëse: Zoti u tregua mëshirëplot!
The Sun ka arritur të sigurojë pamjet filmike që tregojnë momentin e rrëzimit të një avioni të Pakistan International Airlines, i cili ra mbi një zonë të banuar pranë Karachit. Foto të jashtëzakonshme të realizuara në ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:32
The Sun ka arritur të sigurojë pamjet filmike që tregojnë momentin e rrëzimit të një avioni të Pakistan International Airlines, i cili ra mbi një zonë të banuar pranë Karachit. Foto të jashtëzakonshme të realizuara në ...

Elvis Naçi befasohet pasi viziton vogëlushen në spital. Emocionohet nga fjalët e saj
Javën e kaluar “Shqiptarët për shqiptarët” transmetuan historinë e Argitës, e cila vuan nga skolioza. 8-vjeçarja iu nënshtrua me sukses ndërhyrjes së parë të rëndësishme ku iu vendosën implantet. Mjekët thanë se Argita ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:28
Javën e kaluar “Shqiptarët për shqiptarët” transmetuan historinë e Argitës, e cila vuan nga skolioza. 8-vjeçarja iu nënshtrua me sukses ndërhyrjes së parë të rëndësishme ku iu vendosën implantet. Mjekët thanë se Argita ...

Coronavirus, për herë të parë Trump shfaqet me maskë
Më shumë se 2 muaj në distancë nga emergjenca e koronavirusit, del fotoja e parë e Donald Trump me maskë. Në një video të publikuar nga Sky News, shihet presidenti amerikan i veshur me një maskë sigurie teksa viziton ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:18
Më shumë se 2 muaj në distancë nga emergjenca e koronavirusit, del fotoja e parë e Donald Trump me maskë. Në një video të publikuar nga Sky News, shihet presidenti amerikan i veshur me një maskë sigurie teksa viziton ...

Shpëtimtar apo diktator, njihuni me Presidentin 38- vjeçar të El Salvador, mbylli vendin para rastit të parë me COVID-19
Naylib Bukele është Presidenti 38- vjeçar El Salvador i përfolur së shumti në mediat ndërkombëtare për luftën ndaj COVID-19. Ndryshe nga çdo vend tjetër, Bukele mbylli El Salvadorin, një vend i vogël në Amerikën ...
BalkanWeb | 22-May-2020 22:18
Naylib Bukele është Presidenti 38- vjeçar El Salvador i përfolur së shumti në mediat ndërkombëtare për luftën ndaj COVID-19. Ndryshe nga çdo vend tjetër, Bukele mbylli El Salvadorin, një vend i vogël në Amerikën ...

Tre fëmijë jetimë u luten për një strehë pa lagështirë, Fatma Naçi u dorëzon çelësat e banesës së re
Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” i janë rikthyer historisë së Megit 29-vjeç, nënë e tre fëmijëve e cila vuan çdo ditë mungesën e bashkëshortit që ka ndërruar jetë nga tumor një vit më parë. Megi Selaci është e ...
BalkanWeb | 22-May-2020 21:55
Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” i janë rikthyer historisë së Megit 29-vjeç, nënë e tre fëmijëve e cila vuan çdo ditë mungesën e bashkëshortit që ka ndërruar jetë nga tumor një vit më parë. Megi Selaci është e ...

Aksidentohet këngëtari Ermal Fejzullahu. Policia e Kosovës jep detaje
Këngëtari i njohur Ermal Fejuzullahu gjatë ditës së sotme ka pësuar aksident me makinën e tij “Range Rover” bejne me diej mediat kosovare. Ngjarja ka ndodhur tek menza e studentëve. Këngëtari nuk ka pësuar lëndime, ...
BalkanWeb | 22-May-2020 21:42
Këngëtari i njohur Ermal Fejuzullahu gjatë ditës së sotme ka pësuar aksident me makinën e tij “Range Rover” bejne me diej mediat kosovare. Ngjarja ka ndodhur tek menza e studentëve. Këngëtari nuk ka pësuar lëndime, ...

Foshnja me sëmundje të rrallë do niset në Gjermani. Çifti i ri falenderon me shpirt shqiptarët!
Këtë të martë në emisionin maratonë “Shqiptarët për shqiptarët” u mblodhën brenda natës 40.000 eurot e operacionit të Eljas. Fëmija i parë i çiftit Meçani nga Libohova ka lindur më një plagë të madhe të hapur në shpinë, ...
BalkanWeb | 22-May-2020 21:31
Këtë të martë në emisionin maratonë “Shqiptarët për shqiptarët” u mblodhën brenda natës 40.000 eurot e operacionit të Eljas. Fëmija i parë i çiftit Meçani nga Libohova ka lindur më një plagë të madhe të hapur në shpinë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved