ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 01:20

Kurti e Meta diskutojnë për forcimin e marrëdhënieve mes Kosovës e Shqipërisë

Kurti e Meta diskutojnë për forcimin e marrëdhënieve mes Kosovës e Shqipërisë
Tiranë, 23 maj 2020 – Kryeministri i Kosovës në detyrë, Albin Kurti, dhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kanë biseduar sot me telefon mbi krizën e pandemisë së koronavirusit në Kosovë e në Shqipëri, nevojën e ...
Illyriapress | 23-May-2020 18:44
Tiranë, 23 maj 2020 – Kryeministri i Kosovës në detyrë, Albin Kurti, dhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kanë biseduar sot me telefon mbi krizën e pandemisë së koronavirusit në Kosovë e në Shqipëri, nevojën e ...

Spasovski-Kurti: T’i koordinojmë masat për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve
Shkup, 23 maj – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për mënyrën me të cilën ...
Koha.mk | 23-May-2020 18:41
Shkup, 23 maj – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për mënyrën me të cilën ...

Kosova e Maqedonia duan fuqizim të lidhjeve në kushtet e reja pas pandemisë
Koordinimi i masave për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve dhe fuqizimi i lidhjeve mes Kosovës e Maqedonisë së Veriut në kushtet e reja të krijuara nga pandemia, ishin çështjet që janë diskutuar në një bisedë ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 18:33
Koordinimi i masave për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve dhe fuqizimi i lidhjeve mes Kosovës e Maqedonisë së Veriut në kushtet e reja të krijuara nga pandemia, ishin çështjet që janë diskutuar në një bisedë ...

?Kurti telefonon Metën, flasin për luftën ndaj COVID-19 dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media. Në komunikatë thuhet se, u ...
Telegrafi | 23-May-2020 18:24
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Kjo u bë e ditur përmes një komunikate për media. Në komunikatë thuhet se, u ...

Kurti në telefon me Metën, diksutojnë për forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në njoftimin e Zyrës së kryeministrit thuhet se në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 ...
Medial | 23-May-2020 18:24
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në njoftimin e Zyrës së kryeministrit thuhet se në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 ...

Kurti flet me Metën në telefon, ia tregon masat e lehtësuara nga Kosova
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri, veprimet ...
Ina-Online | 23-May-2020 18:24
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri, veprimet ...

Kurti në telefon me Metën, diksutojnë për forcimin e bashkëpunimit mes dy vendeve
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në njoftimin e Zyrës së kryeministrit thuhet se në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 ...
Klan Kosova | 23-May-2020 18:24
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Në njoftimin e Zyrës së kryeministrit thuhet se në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 ...

Spasovski-Kurti: T’i koordinojmë masat për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve, për rifillimin e ekonomisë dhe përforcimin e lidhjeve afariste mes dy vendeve
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për mënyrën me të cilën vendi po ...
TetovaSot | 23-May-2020 18:17
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për mënyrën me të cilën vendi po ...

Kurti dhe Xhaferoviç: Shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, i rrezikshëm
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe kryesuesi aktual i presidencës trepalëshe të Bosnjës, Shefik Xhaferovic, kanë thënë se shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë do të ishte i rrezikshëm dhe se ...
VizionPlus | 23-May-2020 10:03
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe kryesuesi aktual i presidencës trepalëshe të Bosnjës, Shefik Xhaferovic, kanë thënë se shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë do të ishte i rrezikshëm dhe se ...

Kurti flet me Metën në telefon, ia tregon masat e lehtësuara nga Kosova
Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri, veprimet që dy vendet kanë marrë në parandalimin e përhapjes dhe menaxhimin e infeksioneve të shkaktuar nga virusi Corona, dhe bashkëpunimin që ...
Lajminet | 23-May-2020 18:16
Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri, veprimet që dy vendet kanë marrë në parandalimin e përhapjes dhe menaxhimin e infeksioneve të shkaktuar nga virusi Corona, dhe bashkëpunimin që ...

Albin Kurti flet në telefon me Presidentin e Shqipërisë, s’përmendet hapja e kufijve
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, z. Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri, ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 18:07
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, z. Ilir Meta. Në fillim, ata diskutuan mbi situatën me COVID-19 në Kosovë dhe Shqipëri, ...

Albin Kurti flet në telefon me Presidentin e Shqipërisë, s’përmendet hapja e kufijve
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, zAlbin Kurti, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, njofton zyra e kryeministrit, raporton Gazeta Express. “Në fillim, ata ...
Gazeta Express | 23-May-2020 18:07
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, zAlbin Kurti, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, njofton zyra e kryeministrit, raporton Gazeta Express. “Në fillim, ata ...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët kanë biseduar për ...
Ina-Online | 23-May-2020 18:04
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët kanë biseduar për ...

Spasovski-Kurti: T’i koordinojmë masat për mbrojtje të shëndetit të qytetarëve, për rifillimin e ekonomisë dhe përforcimin e lidhjeve afariste mes dy vendeve
Shkup, 23 maj 2020 ((MEDIAL)) – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për ...
Medial | 23-May-2020 17:53
Shkup, 23 maj 2020 ((MEDIAL)) – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në bisedë telefonike me kryetarin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, i ka shprehur urime dhe përkrahje për ...

Spasovski realizoi bisedë telefonike me Kurtin
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët kanë biseduar për ...
Shenja | 23-May-2020 17:21
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski ka realizuar bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Siç njoftojnë nga Kabineti i Spasovskit, në bisedën telefonike dy homologët kanë biseduar për ...

Kurti me ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe BE-së diskutojnë për situatën politike dhe pandeminë
Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, pritën në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit ...
Telegrafi | 22-May-2020 19:24
Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, pritën në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit ...

Kurti: Diaspora ka kontribuar me 720 mijë euro në fondin emergjent
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se janë mbledhur 720 mijë euro nga mbështetja financiare e diasporës për luftimin e COVID-19. Duke i falënderuar të gjithë që kontribuan për këtë ndihmë ...
Shprehja | 23-May-2020 02:08
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se janë mbledhur 720 mijë euro nga mbështetja financiare e diasporës për luftimin e COVID-19. Duke i falënderuar të gjithë që kontribuan për këtë ndihmë ...

Kurti dhe Xhaferoviq: Shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, i rrezikshëm
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe kryesuesi aktual i presidencës trepalëshe të Bosnjës, Shefik Xhaferoviq, kanë thënë se shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë do të ishte i rrezikshëm dhe se ...
Portalb | 22-May-2020 23:32
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe kryesuesi aktual i presidencës trepalëshe të Bosnjës, Shefik Xhaferoviq, kanë thënë se shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë do të ishte i rrezikshëm dhe se ...

Kurti bisedë telefonike me kryetarin e BeH, shkëmbimi territorial Kosovë-Serbi është i rrezikshëm
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës dhe anëtarin Boshnjak të Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, ...
Telegrafi | 22-May-2020 18:14
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës dhe anëtarin Boshnjak të Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, ...

Kurti dhe Xhaferoviq: Shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, i rrezikshëm
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe kryesuesi aktual i presidencës trepalëshe të Bosnjës, Shefik Xhaferoviq, kanë thënë se shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë do të ishte i rrezikshëm dhe se ...
Koha.mk | 22-May-2020 23:11
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe kryesuesi aktual i presidencës trepalëshe të Bosnjës, Shefik Xhaferoviq, kanë thënë se shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë do të ishte i rrezikshëm dhe se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved