ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 02:21

Kurti: Diaspora ka kontribuar me 720 mijë euro në fondin emergjent

Kurti: Diaspora ka kontribuar me 720 mijë euro në fondin emergjent
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se janë mbledhur 720 mijë euro nga mbështetja financiare e diasporës për luftimin e COVID-19. Duke i falënderuar të gjithë që kontribuan për këtë ndihmë ...
Shprehja | 23-May-2020 02:08
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se janë mbledhur 720 mijë euro nga mbështetja financiare e diasporës për luftimin e COVID-19. Duke i falënderuar të gjithë që kontribuan për këtë ndihmë ...

Kurti takohet me ambasadoren e Finlandës
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall, transmeton Klan Kosova. Në njoftimin e Zyrë së kryeministrit thuhet se gjatë takimit u diskutua mbi ...
Medial | 22-May-2020 22:31
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall, transmeton Klan Kosova. Në njoftimin e Zyrë së kryeministrit thuhet se gjatë takimit u diskutua mbi ...

Kurti takohet me ambasadoren e Finlandës
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall, transmeton Klan Kosova. Në njoftimin e Zyrë së kryeministrit thuhet se gjatë takimit u diskutua mbi ...
Klan Kosova | 22-May-2020 22:31
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, priti në takim Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall, transmeton Klan Kosova. Në njoftimin e Zyrë së kryeministrit thuhet se gjatë takimit u diskutua mbi ...

Kurti takon ambasadorët e QUINT-it, ata kërkojnë stabilitet dhe demokraci në Kosovë
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka takuar ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, të cilët shprehën nevojën për stabilitet dhe demokraci në vend. Së pari, Kurti i ...
Zeri | 22-May-2020 22:14
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka takuar ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, të cilët shprehën nevojën për stabilitet dhe demokraci në vend. Së pari, Kurti i ...

Kryeministri në detyrë Kurti priti në takim Ambasadoren finlandeze Pia Stjernvall
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, priti në takim Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, znj. Pia Stjernvall. Gjatë takimit u diskutua mbi gjendjen aktuale në menaxhimin dhe parandalimin e ...
Indeks Online | 22-May-2020 22:09
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, priti në takim Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, znj. Pia Stjernvall. Gjatë takimit u diskutua mbi gjendjen aktuale në menaxhimin dhe parandalimin e ...

Kurti priti në takim Ambasadoren finlandeze Pia Stjernvall, flasin për pandeminë
Gjatë takimit u diskutua mbi gjendjen aktuale në menaxhimin dhe parandalimin e COVID-19 si dhe mbi vendimet e fundit për lehtësimin gradual të masave. “Këto vendime kanë për qëllim rihapjen e ekonomisë, e cila sikurse ...
Lajminet | 22-May-2020 21:42
Gjatë takimit u diskutua mbi gjendjen aktuale në menaxhimin dhe parandalimin e COVID-19 si dhe mbi vendimet e fundit për lehtësimin gradual të masave. “Këto vendime kanë për qëllim rihapjen e ekonomisë, e cila sikurse ...

Kurti priti në takim Ambasadoren finlandeze, diskutuan për gjendjen aktuale në menaxhimin dhe parandalimin e COVID-19
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall. Gjatë takimit u diskutua mbi gjendjen aktuale në menaxhimin dhe parandalimin e COVID-19 si ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 21:30
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall. Gjatë takimit u diskutua mbi gjendjen aktuale në menaxhimin dhe parandalimin e COVID-19 si ...

Kurti me ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe BE-së diskutojnë për situatën politike dhe pandeminë
Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, pritën në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit ...
Telegrafi | 22-May-2020 19:24
Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, pritën në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit ...

Kurti pret në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe BE-së
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, kanë pritur në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë. “Së pari, ...
Medial | 22-May-2020 19:25
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, kanë pritur në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë. “Së pari, ...

Kurti pret në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe BE-së
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, kanë pritur në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë. “Së pari, ...
Klan Kosova | 22-May-2020 19:18
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, kanë pritur në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë. “Së pari, ...

Kurti bisedon me ambasadorët për situatën politike para vendimit të Kushtetueses
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, kanë pritur sot në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë. Kurti ...
Gazeta Express | 22-May-2020 19:15
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, kanë pritur sot në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë. Kurti ...

Kurti takohet me ambasadorët e QUINT-it dhe BE-së, diskutojnë për situatën aktuale politike në Kosovë
Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, pritën në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit ...
Indeks Online | 22-May-2020 19:13
Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, pritën në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit ...

Kurti: Diaspora ka kontribuar me 720 mijë euro në fondin emergjent
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se janë mbledhur 720 mijë euro nga mbështetja financiare e diasporës për luftimin e COVID-19. Duke i falënderuar të gjithë që kontribuan për këtë ndihmë ...
Shenja | 22-May-2020 19:13
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se janë mbledhur 720 mijë euro nga mbështetja financiare e diasporës për luftimin e COVID-19. Duke i falënderuar të gjithë që kontribuan për këtë ndihmë ...

Ambasadorët e QUINT-it dhe BE-së i shkojnë Kurtit në zyrë, kërkojnë stabilitet dhe demokraci në vend
Në këtë takim, Kurti i ka njoftuar ambasadorët mbi gjendjen aktuale në Kosovë në menaxhimin dhe parandalimin e COVID-19 dhe vendimet e fundit për lehtësim gradual të masave, shkruan . Palët kanë diskutuar edhe për ...
Lajminet | 22-May-2020 19:09
Në këtë takim, Kurti i ka njoftuar ambasadorët mbi gjendjen aktuale në Kosovë në menaxhimin dhe parandalimin e COVID-19 dhe vendimet e fundit për lehtësim gradual të masave, shkruan . Palët kanë diskutuar edhe për ...

Diaspora e Kosovës dërgoi  720 mijë euro në fondin emergjent
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se deri tash, falë mbështetjes financiare nga diaspora, gjatë periudhës së pandemisë janë mbledhur më shumë se 720 mijë euro. Ai këtë e ka bërë të ...
Monitor | 22-May-2020 15:46
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se deri tash, falë mbështetjes financiare nga diaspora, gjatë periudhës së pandemisë janë mbledhur më shumë se 720 mijë euro. Ai këtë e ka bërë të ...

Diaspora kontribuon me 720 mijë euro në fondin emergjent për luftimin e COVID-19
Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka njoftuar se deri tash, diaspora ka kontribuuar në fondin emergjent për luftimin e COVID-19 me më shumë se 720 mijë euro. Ai këtë e ka bërë të ditur pas një bashkëbisedimi virtual ...
Telegrafi | 22-May-2020 14:36
Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka njoftuar se deri tash, diaspora ka kontribuuar në fondin emergjent për luftimin e COVID-19 me më shumë se 720 mijë euro. Ai këtë e ka bërë të ditur pas një bashkëbisedimi virtual ...

Kurti priti në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe BE-së
Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, pritën në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit ...
EkonomiaOnline | 22-May-2020 19:06
Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Ministrin e Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, pritën në takim ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe shefen e Zyrës së Bashkimit ...

Kurti bashkëbisedoi me përfaqësuesit e bizneseve të Diasporës Shqiptare
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Financave e Transfereve,Besnik Bislimi dhe zëvendësministren në detyrë të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës Liza ...
AlbInfo | 22-May-2020 18:05
Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Financave e Transfereve,Besnik Bislimi dhe zëvendësministren në detyrë të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës Liza ...

Kurti: Diaspora ka kontribuar me 720 mijë euro në fondin emergjent
Prishtinë, 22 maj 2020 – Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se janë mbledhur 720 mijë euro nga mbështetja financiare e diasporës për luftimin e COVID-19. Duke i falënderuar të gjithë që ...
Illyriapress | 22-May-2020 17:07
Prishtinë, 22 maj 2020 – Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se janë mbledhur 720 mijë euro nga mbështetja financiare e diasporës për luftimin e COVID-19. Duke i falënderuar të gjithë që ...

Diaspora e Kosovës deri më tani ka dërguar mbi 720 mijë euro, për t’u ballafaquar me koronavirusin
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me ndërmarrës dhe përfaqësues të bizneseve të Diasporës Shqiptare. Me këtë rast ai ka falënderuar diasporën për angazhimin gjatë pandemisë COVID-19 ...
Indeks Online | 22-May-2020 16:48
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me ndërmarrës dhe përfaqësues të bizneseve të Diasporës Shqiptare. Me këtë rast ai ka falënderuar diasporën për angazhimin gjatë pandemisë COVID-19 ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved