ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 04:49

Krasniqi i reagon Aliut: Na gënjyet për rezultatin e sondazhit, apo LVV-ja e ka ndërmend ta propozojë Veselin për kryeministër

Krasniqi i reagon Aliut: Na gënjyet për rezultatin e sondazhit, apo LVV-ja e ka ndërmend ta propozojë Veselin për kryeministër
Gazetari, Besnik Krasniqi i ka reaguar deputetit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Liburn Aliu, pasi ky i fundit e ka apostrofuar atë rreth raportimit të dekretit të presidentit, Thaçi, nga Gjykata Kushtetuese. Sipas ...
Indeks Online | 23-May-2020 12:58
Gazetari, Besnik Krasniqi i ka reaguar deputetit të Lëvizjes “Vetëvendosje”, Liburn Aliu, pasi ky i fundit e ka apostrofuar atë rreth raportimit të dekretit të presidentit, Thaçi, nga Gjykata Kushtetuese. Sipas ...

VV: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në
Sipas Aliut, Veseli e dëshiron këtë në mënyrë që t’i hapet rruga për kryeministër. “Ai e di që në zgjedhjet e ardhshme fiton LVV, por po ashtu beson që PDK del e dyta dhe me këtë Aktgjykim të Gjykatës Kushtetuese, bëhet ...
Lajminet | 23-May-2020 12:50
Sipas Aliut, Veseli e dëshiron këtë në mënyrë që t’i hapet rruga për kryeministër. “Ai e di që në zgjedhjet e ardhshme fiton LVV, por po ashtu beson që PDK del e dyta dhe me këtë Aktgjykim të Gjykatës Kushtetuese, bëhet ...

Zyrtari i VV’së lëshon akuza në drejtim të Kohës Ditore: Po ‘hulumtojnë’ atë që dëshiron Kadri Veseli
Vetëvendosje ka nisur të lëshojë akuza në drejtim të “Kohës Ditore” se po hulumtojnë atë që dëshiron Shefi i PDK’së, Kadri Veseli. Liburn Aliu, deputet i VV’së, ka shkruar një reagim në formë akuze se “Koha Ditore” po ...
Gazeta Express | 23-May-2020 12:26
Vetëvendosje ka nisur të lëshojë akuza në drejtim të “Kohës Ditore” se po hulumtojnë atë që dëshiron Shefi i PDK’së, Kadri Veseli. Liburn Aliu, deputet i VV’së, ka shkruar një reagim në formë akuze se “Koha Ditore” po ...

Aliu: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në
Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dëshiron që Gjykata Kushtetuese ta godasë Presidentin Hashim Thaçi dhe Lëvizjen ...
Indeks Online | 23-May-2020 12:26
Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dëshiron që Gjykata Kushtetuese ta godasë Presidentin Hashim Thaçi dhe Lëvizjen ...

Aliu: Veseli dëshiron që Kushtetuesja ta godasë Thaçin dhe VV-në
“Ai e di që në zgjedhjet e ardhshme fiton LVV, por po ashtu beson që PDK del e dyta dhe me këtë Aktgjykim të Gjykatës Kushtetuese, bëhet presedani që i hap rrugën atij për t’u bërë Kryeministër”. Deputeti nga radhët e ...
TetovaSot | 23-May-2020 12:25
“Ai e di që në zgjedhjet e ardhshme fiton LVV, por po ashtu beson që PDK del e dyta dhe me këtë Aktgjykim të Gjykatës Kushtetuese, bëhet presedani që i hap rrugën atij për t’u bërë Kryeministër”. Deputeti nga radhët e ...

Ku është Xhelal Sveçla? Asnjë fjalë rreth “Gardës” nga e cila shefi i tij pretendon se u kërcënua
U.D i detyrës i ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Sveçla javë më parë kishte paralajmëruar se do të përdorte policinë për t’i ndërmarrë hapat ligjorë ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës, Behgjet Pacolli, ...
Lajminet | 23-May-2020 12:24
U.D i detyrës i ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Sveçla javë më parë kishte paralajmëruar se do të përdorte policinë për t’i ndërmarrë hapat ligjorë ndaj deputetit të Kuvendit të Kosovës, Behgjet Pacolli, ...

Ekspertët e sigurisë thonë se “Garda Vullnetare Shqiptare” është jo ekzistente – presioni mbi Kushtetuesen i papranueshëm
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë thonë se një organizatë e ...
Telegrafi | 23-May-2020 10:44
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë thonë se një organizatë e ...

A po e përdor Kurti “kërcënimin e Gardës Vullnetare Shqiptare” për poenë politikë, flasin ekspertët
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë thonë se një organizatë e ...
Gazeta Express | 23-May-2020 11:04
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ditë më parë bëri publik një e-mail kërcënues ndaj tij të ardhur nga një organizatë e quajtur “Garda Vullnetare Shqiptare”. Njohësit e çështjeve të sigurisë thonë se një organizatë e ...

Ekspertët e sigurisë: “Garda Vullnetare Shqiptare ” joekzistente, presioni mbi Kushtetuesen – i papranueshëm
Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë se një organizatë e tillë deri më tani ka qenë e panjohur, megjithatë vlerësojnë se çdo kërcënim nga kushdo qoftë duhet të merret me seriozitet dhe të trajtohet me prioritet nga ...
Lajminet | 23-May-2020 10:15
Njohësit e çështjeve të sigurisë, thonë se një organizatë e tillë deri më tani ka qenë e panjohur, megjithatë vlerësojnë se çdo kërcënim nga kushdo qoftë duhet të merret me seriozitet dhe të trajtohet me prioritet nga ...

Abrashi: Këto janë shtyllat e marrëveshjes ndërmjet LDK-së e Listës Serbe
Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar.Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo të krijohet Qeveria.“Një fakt nuk ...
Ina-Online | 23-May-2020 08:46
Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar.Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo të krijohet Qeveria.“Një fakt nuk ...

Abrashi: Kurti ka shkelur dy herë Kushtetutën, është njeri që s’e njeh rendin juridik
“Qasja e Kurtit është të kontrollojë gjithçka. Sistemi politik në Kosovë është ndryshe. Ndoshta ai është mësuar kështu në partinë e vet. E ka shkelë dy herë Kushtetutën. Nuk i ka njohur aktvendimet e Gjykatës ...
Lajminet | 23-May-2020 08:08
“Qasja e Kurtit është të kontrollojë gjithçka. Sistemi politik në Kosovë është ndryshe. Ndoshta ai është mësuar kështu në partinë e vet. E ka shkelë dy herë Kushtetutën. Nuk i ka njohur aktvendimet e Gjykatës ...

Thaçi thotë se nuk ka bërë asnjë presion mbi Kushtetuesen
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka komentuar deklaratën e Gjykatës Kushtetuese e cila pretendoi se po i bëhet presion nga caqe të ndryshme përkitazi me dekretin për mandatarin për formimin për Qeverinë e Kosovës.
Top Channel | 21-May-2020 21:02
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka komentuar deklaratën e Gjykatës Kushtetuese e cila pretendoi se po i bëhet presion nga caqe të ndryshme përkitazi me dekretin për mandatarin për formimin për Qeverinë e Kosovës.

?Avdullah Hoti bëhet gati për Qeverinë e re
Ndërkohë që Gjykata Kushtetuese ende nuk ka marrë vendimin final, mandatari Avdullah Hoti duket se është gati për formimin e qeverisë së re.
Top Channel | 21-May-2020 18:49
Ndërkohë që Gjykata Kushtetuese ende nuk ka marrë vendimin final, mandatari Avdullah Hoti duket se është gati për formimin e qeverisë së re.

Covid-19/ Një mijë të infektuar në Kosovë, 14 raste të reja në 24 orët e fundit
Përkundër se ende nuk ka një interpretim nga Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit, partnerët e koalicionit pretendent për krijimin e Qeverisë kanë vazhduar me programin qeverisës.
Top Channel | 21-May-2020 15:45
Përkundër se ende nuk ka një interpretim nga Gjykata Kushtetuese për dekretin e presidentit, partnerët e koalicionit pretendent për krijimin e Qeverisë kanë vazhduar me programin qeverisës.

Abrashi: Kurti ka shkelur dy herë Kushtetutën, është njeri që s’e njeh rendin juridik
Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Arban Arbashi, ka thënë se qasja e Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti ka bërë që të rrëzohet Qeveria në fillim të muajit mars. “Qasja e Kurtit është të kontrollojë gjithçka. Sistemi ...
Gazeta Express | 23-May-2020 06:58
Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Arban Arbashi, ka thënë se qasja e Kryeministrit në detyrë, Albin Kurti ka bërë që të rrëzohet Qeveria në fillim të muajit mars. “Qasja e Kurtit është të kontrollojë gjithçka. Sistemi ...

Me 7 Vota “pro” Thaçit, Kushtetuesja i hap rrugën Abdulla Hotit për kryeministër?!
Gjykata Kushtetuese në Kosovë sot pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për mandatarin e ri për formimin e Qeverisë së Kosovës. Gjykata Kushtetuese ...
GazetaTema | 22-May-2020 08:51
Gjykata Kushtetuese në Kosovë sot pritet të shpallë vendimin lidhur me vlerësimin e kushtetutshmërisë së dekretit të presidentit Hashim Thaçi për mandatarin e ri për formimin e Qeverisë së Kosovës. Gjykata Kushtetuese ...

Hashim Thaçi: Garda Vullnetare Shqiptare nuk ekziston, e shpiku Kurti për t’i bërë presion Kushtetueses
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. Hashim Thaçi: “ Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider ...
GazetaTema | 21-May-2020 22:10
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se ka kërkuar hetim për ‘Gardën Vullnetare Shqiptare’ dhe sipas të dhënave zyrtare ajo është vetëm fiktive. Hashim Thaçi: “ Unë nuk jam në garë si president me asnjë lider ...

Abrashi: Kurti nuk ishte i zoti për mundësinë që ia dhamë, prishi raportet me LDK-në e me Amerikën
Arban Abrashi i LDK-së thotë se mendon që dekreti është në përputhje me Kushtetutën. Thotë se deputetët “nesër mund të mos jenë të kënaqur edhe me qeverinë Hoti dhe mund ta rrëzojnë atë”. Thotë se Albin Kurti nuk u ...
Shprehja | 23-May-2020 05:26
Arban Abrashi i LDK-së thotë se mendon që dekreti është në përputhje me Kushtetutën. Thotë se deputetët “nesër mund të mos jenë të kënaqur edhe me qeverinë Hoti dhe mund ta rrëzojnë atë”. Thotë se Albin Kurti nuk u ...

Bajrami: LDK-ja nuk e ka kërcenuar Kushtetuesën rreth dekretit të Thaçit
Ministrja në detyrë e Arsimit Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Sipas Bajramit, LDK-ja nuk ka bërë ...
Telegrafi | 22-May-2020 23:26
Ministrja në detyrë e Arsimit Hykmete Bajrami është deklaruar në lidhje me pritjet e LDK-së rreth vendimit të Kushtetueses rreth emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re. Sipas Bajramit, LDK-ja nuk ka bërë ...

Cila është marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe? Përgjigjet Arban Abrashi
Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar. Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo ajo të ndodhë. “Një fakt nuk është ...
Shprehja | 23-May-2020 00:55
Marrëveshja e LDK-së me Listën Serbe për krijimin e Qeverisë së re ende nuk është publikuar. Por kjo sipas Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Arban Abrashi, do të ndodhë sapo ajo të ndodhë. “Një fakt nuk është ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved