ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 01:10

Këngëtari Asim Gashi merr iniciativë për të ndihmuar 30 familje në prag të festës së Fitër Bajramit

Këngëtari Asim Gashi merr iniciativë për të ndihmuar 30 familje në prag të festës së Fitër Bajramit
Për një numër jo të vogël të familjeve myslimane në Kosovë, festa e Bajramit është thjeshtë një ditë tjetër e kalendarit, mungesa e gjërave elementare ua mban peng entuziazmin për këtë festë, shkruan . Por, artistët e ...
Lajminet | 23-May-2020 18:30
Për një numër jo të vogël të familjeve myslimane në Kosovë, festa e Bajramit është thjeshtë një ditë tjetër e kalendarit, mungesa e gjërave elementare ua mban peng entuziazmin për këtë festë, shkruan . Por, artistët e ...

TikTok-ut nuk mund t’i rezistonte as kryeministri Rama
Rrjeti social TikTok është duke u përdorur masivisht. Ndoshta ndikoi karantina që njerëzit të provonin të bëheshin kreativë në plaftormën më argëtuese të momentit, por fakti është që të gjithë janë aty. Disa me shumë ...
Indeks Online | 23-May-2020 18:27
Rrjeti social TikTok është duke u përdorur masivisht. Ndoshta ndikoi karantina që njerëzit të provonin të bëheshin kreativë në plaftormën më argëtuese të momentit, por fakti është që të gjithë janë aty. Disa me shumë ...

Olta Gixhari për herë të parë publikon foto me barkun e rrumbullakosur
Olta Gixhari ashtu siç kishte paralajmëruar, ka publikuar një foto për herë të parë me barkun e rrumbullakosur, shkruan . Në postimin e bërë aktorja ka filluar një lloj sfide duke pyetur ndjekësit e saj nëse mund ta ...
Lajminet | 23-May-2020 18:18
Olta Gixhari ashtu siç kishte paralajmëruar, ka publikuar një foto për herë të parë me barkun e rrumbullakosur, shkruan . Në postimin e bërë aktorja ka filluar një lloj sfide duke pyetur ndjekësit e saj nëse mund ta ...

Rama nxjerr tjetër video ‘provokuese’ për Bashën
Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në Instagram një video humoristike të një vajze që ka shfrytëzuar “lapsusin” e kryetarit të PD Lulzim Basha në Kuvend me llogaritjet matematikore për të krijuar pak ...
Gazeta Dita | 23-May-2020 17:50
Kryeministri Edi Rama ka publikuar në profilin e tij në Instagram një video humoristike të një vajze që ka shfrytëzuar “lapsusin” e kryetarit të PD Lulzim Basha në Kuvend me llogaritjet matematikore për të krijuar pak ...

Në kohë krizash e protestash, Rama e kthen profilin e tij në faqe “memesh”
Edi Rama, ka bërë një risi në avancimin e përdorimit të rrjeteve sociale. Sot ka publikuar videon e parë nga “TikTok” dhe kishte zgjedhur Bashën “si personazh”, me deklaratën ne e famshme të kreut të opozitës. Kjo vjen ...
Politiko | 23-May-2020 17:47
Edi Rama, ka bërë një risi në avancimin e përdorimit të rrjeteve sociale. Sot ka publikuar videon e parë nga “TikTok” dhe kishte zgjedhur Bashën “si personazh”, me deklaratën ne e famshme të kreut të opozitës. Kjo vjen ...

Anëtari i grupit Migos përfundon gjimnazin pas 10 vitesh me vonesë
Te enjten, Quavo, 29 vjeç, festoi diplomimin e tij nga Shkolla e Mesme Berkmar me nje postim qe publikoi. "Me ne fund mund te them se kam mbaruar shkollen e mesme te vitit 2020. Tani ne cilin kolegj duhet te shkoj?" ...
ikub.al | 23-May-2020 16:12
Te enjten, Quavo, 29 vjeç, festoi diplomimin e tij nga Shkolla e Mesme Berkmar me nje postim qe publikoi. "Me ne fund mund te them se kam mbaruar shkollen e mesme te vitit 2020. Tani ne cilin kolegj duhet te shkoj?" ...

Olta Gixhari në pritje të ëmbël, shfaqet me barkun e rrumbullakosur
Olta Gixhari është në pritje të ëmbël, dhe tani ajo ka treguar barkun e rrumbullakosur Aktorja shqiptare do të bëhet nënë për herë të parë, ku lajmin e ka konfirmuar vetë. Së fundi ajo postoi një fotografi ku edhe ...
Indeks Online | 23-May-2020 17:29
Olta Gixhari është në pritje të ëmbël, dhe tani ajo ka treguar barkun e rrumbullakosur Aktorja shqiptare do të bëhet nënë për herë të parë, ku lajmin e ka konfirmuar vetë. Së fundi ajo postoi një fotografi ku edhe ...

Vesa Luma shijon shëtitjet në Zelandën e Re: Covid19 është i mbaruar tashmë, le të shijojmë lirinë
Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma, duket të jetë tej mase e lumtur që izolimi në shtetin ku ajo jeton ka përfunduar. Ajo me bashkëshortin e saj, reeprin Big Basta dhe djalin e tyre, Lianin, jetojnë prej vitesh në ...
Telegrafi | 23-May-2020 17:23
Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma, duket të jetë tej mase e lumtur që izolimi në shtetin ku ajo jeton ka përfunduar. Ajo me bashkëshortin e saj, reeprin Big Basta dhe djalin e tyre, Lianin, jetojnë prej vitesh në ...

Olta Gixhari nxjerr foton e parë me barkun e rrumbullakosur!
Olta Gixhari javën e kaluar bëri të ditur se është në pritje të fëmijës së saj të parë, dhe me atë rast, postoi për të parën herë dhe një foto me partnerin ( që sërish nuk ishte dhe aq e plotë). Tani ka nxjerrë foton e ...
Bordo | 23-May-2020 17:29
Olta Gixhari javën e kaluar bëri të ditur se është në pritje të fëmijës së saj të parë, dhe me atë rast, postoi për të parën herë dhe një foto me partnerin ( që sërish nuk ishte dhe aq e plotë). Tani ka nxjerrë foton e ...

VIDEO: “Qeshni ju qeshni, u shkritë ju” , Rama tallet me Bashën
Kreu i qeverisë Edi Rama tallet sërish me kundërshtarin e tij politik, Lulzim Bashën. Së fundi ai ka postuar një video tik-toku në Instagram, ku shfaqet një vajzë e re me zërin e Lulzim Bashës, që bën llogaritë gabim, ...
GazetaTema | 23-May-2020 14:11
Kreu i qeverisë Edi Rama tallet sërish me kundërshtarin e tij politik, Lulzim Bashën. Së fundi ai ka postuar një video tik-toku në Instagram, ku shfaqet një vajzë e re me zërin e Lulzim Bashës, që bën llogaritë gabim, ...

Arilena Ara nuk “fshihet më”, prezanton të dashurin!
Ishte përfolur gjatë që është në një lidhje, por Arilena Ara ka preferuar që ta mbajë atë jashtë vëmendjesn mediatike. Tani me sa duket, këngëtarja “ nuk fshihet më”. Postimet në rrjetet sociale e kanë “ vulosur” ...
Bordo | 23-May-2020 17:20
Ishte përfolur gjatë që është në një lidhje, por Arilena Ara ka preferuar që ta mbajë atë jashtë vëmendjesn mediatike. Tani me sa duket, këngëtarja “ nuk fshihet më”. Postimet në rrjetet sociale e kanë “ vulosur” ...

Kevin Hart tregon arsyen pse gruaja ia fali tradhtinë dhe vendosi të qëndronte me të pas skandalit
Kevin Hart ka folur hapur pse gruaja e tij, Eniko Parrish Hart, nuk e braktisi edhe pas skandalit të tradhtisë. Komiku i famshëm hollivdian ka folur në emisionin The School of Greatness lidhur me çështjet e tij ...
Telegrafi | 23-May-2020 16:03
Kevin Hart ka folur hapur pse gruaja e tij, Eniko Parrish Hart, nuk e braktisi edhe pas skandalit të tradhtisë. Komiku i famshëm hollivdian ka folur në emisionin The School of Greatness lidhur me çështjet e tij ...

Albana Osmani kujton paraqitjen në Cannes: Shumë gjëra mund të ndodhin brenda viti, mos harro të buzëqeshësh
Muaji maj është koha kur në Cannes zbresin artistë me renome nga mbarë bota, por këtë vit kjo ngjarje artistike është anuluar për shkak COVID-19, shkruan . Albana Osmani para pak minutave ka lansuar një fotografi ku ...
Lajminet | 23-May-2020 17:03
Muaji maj është koha kur në Cannes zbresin artistë me renome nga mbarë bota, por këtë vit kjo ngjarje artistike është anuluar për shkak COVID-19, shkruan . Albana Osmani para pak minutave ka lansuar një fotografi ku ...

Tashmë mund të lyeni sytë me petale trëndafili
Kur ndiheni te merzitur nga monotonia e zakonshme dhe ju duhet nje shpetim per pamjen tuaj, tashme jane petalet e trendafilit. Ana Del Prete, e njohur ndryshe si @nightmaring, eshte profesionistja e make-up qe ka guxuar ...
ikub.al | 21-May-2020 20:13
Kur ndiheni te merzitur nga monotonia e zakonshme dhe ju duhet nje shpetim per pamjen tuaj, tashme jane petalet e trendafilit. Ana Del Prete, e njohur ndryshe si @nightmaring, eshte profesionistja e make-up qe ka guxuar ...

Bleona dhe një ngatërresë e vogël më moshën e saj...
Mbi torte ishte edhe nje numer qe ne fakt ngaterroi njerezit. "35". Mosha, apo...? Ne fakt shume menduan se Bleona ishte fiks aq, te tjere se ajo kish ulur moshen, pasi Wikipedia eshte aty dhe ajo nuk te le te gabosh. ...
ikub.al | 21-May-2020 19:25
Mbi torte ishte edhe nje numer qe ne fakt ngaterroi njerezit. "35". Mosha, apo...? Ne fakt shume menduan se Bleona ishte fiks aq, te tjere se ajo kish ulur moshen, pasi Wikipedia eshte aty dhe ajo nuk te le te gabosh. ...

Për një figurë të mrekullueshme trupore si Jennifer Lopez nevojitet shumë mund
Jennifer Lopez është 50 vjeçare dhe nënë e dy fëmijëve, mirëpo figurën e saj trupore e lakmojnë femrat shumë më të reja në moshë. Mirëpo, për të pasur linja të tilla trupore, këngëtarja e famshme dhe aktorja ...
Telegrafi | 23-May-2020 15:16
Jennifer Lopez është 50 vjeçare dhe nënë e dy fëmijëve, mirëpo figurën e saj trupore e lakmojnë femrat shumë më të reja në moshë. Mirëpo, për të pasur linja të tilla trupore, këngëtarja e famshme dhe aktorja ...

Vdekja e Xhixhi Simonit, Rey Manaj me fjalë prekëse për ish-trajnerin e Interit
Luixhi Simoni, një nga trajnerët më të njohur në shekullin e shkuar në Itali sidomos për aventurën e tij të shkurtër tek Interi dhe mrekullinë që bëri me Kremonezen duke i dhuruar këtij klubi Serinë A në vitin 1993 dhe ...
BalkanWeb | 22-May-2020 18:31
Luixhi Simoni, një nga trajnerët më të njohur në shekullin e shkuar në Itali sidomos për aventurën e tij të shkurtër tek Interi dhe mrekullinë që bëri me Kremonezen duke i dhuruar këtij klubi Serinë A në vitin 1993 dhe ...

Olta Gixhari në pritje të ëmbël, shfaqet me barkun e rrumbullakosur
Olta Gixhari është në pritje të ëmbël, dhe tani ajo ka treguar barkun e rrumbullakosur Aktorja shqiptare do të bëhet nënë për herë të parë, ku lajmin e ka konfirmuar vetë. Së fundi ajo postoi një fotografi ku edhe ...
Indeks Online | 23-May-2020 17:01
Olta Gixhari është në pritje të ëmbël, dhe tani ajo ka treguar barkun e rrumbullakosur Aktorja shqiptare do të bëhet nënë për herë të parë, ku lajmin e ka konfirmuar vetë. Së fundi ajo postoi një fotografi ku edhe ...

“Aty je përsëri, pranë skenës dhe luleve…” Poezia “Një bredh në oborrin e Teatrit Kombëtar” kushtuar aktorit Prokop Mima
Memorie.al publikon poezinë “Një bredh në oborrin e Teatrit Kombëtar” (rekuiem për Prokop Mimën) të shkruar nga përkthyesi i njohur, Robert Shvarc, “Mjeshëtr i Madh”, një nga njohësit më të mirë të gjuhës gjermane në ...
BalkanWeb | 21-May-2020 17:18
Memorie.al publikon poezinë “Një bredh në oborrin e Teatrit Kombëtar” (rekuiem për Prokop Mimën) të shkruar nga përkthyesi i njohur, Robert Shvarc, “Mjeshëtr i Madh”, një nga njohësit më të mirë të gjuhës gjermane në ...

Liverpool kthehet në fushë, Jurgen Klopp tregon emocionet: Si dita e parë e shkollës
Pas më shumë se dy muajsh izolim dhe stërvitje individuale në shtëpitë e tyre, futbollistët e Liverpool u bashkuan në kompleksin sportiv të klubit në Melëood. Bashkë me ta edhe Jurgen Klopp më në fund mund të përgatisë ...
BalkanWeb | 21-May-2020 12:38
Pas më shumë se dy muajsh izolim dhe stërvitje individuale në shtëpitë e tyre, futbollistët e Liverpool u bashkuan në kompleksin sportiv të klubit në Melëood. Bashkë me ta edhe Jurgen Klopp më në fund mund të përgatisë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved