ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 02:54

Hoxhë Ekrem Avdiu: Falja e Bajramit veprim ceremonial, falja e namazit të Sabahut shumë më e vlefshme (VIDEO)

Hoxhë Ekrem Avdiu: Falja e Bajramit veprim ceremonial, falja e namazit të Sabahut shumë më e vlefshme (VIDEO)
Hoxha nga Mitrovica, Ekrem Avdiu, ka folur për vlerën e festës së Bajramit dhe situatën e pandemisë. Në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, hoxhë Ekremi ka thënë se falja e Bajramit është ...
TetovaSot | 23-May-2020 22:18
Hoxha nga Mitrovica, Ekrem Avdiu, ka folur për vlerën e festës së Bajramit dhe situatën e pandemisë. Në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, hoxhë Ekremi ka thënë se falja e Bajramit është ...

Rama uron Fitër Bajramin: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit. Në fotografinë e shpërndarë në rrjetin social shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, ...
Klan Kosova | 23-May-2020 22:14
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit. Në fotografinë e shpërndarë në rrjetin social shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, ...

Rama uron myslimanët: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit. Në foton e shpërndarë në rrjetin social në foto shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, Paqja dhe ...
Indeks Online | 23-May-2020 22:14
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit. Në foton e shpërndarë në rrjetin social në foto shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, Paqja dhe ...

Rama uron myslimanët: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit. Në foton e shpërndarë në rrjetin social në foto shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, ...
Alsat-M | 23-May-2020 22:11
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit. Në foton e shpërndarë në rrjetin social në foto shkruhet: Gëzuar Fitër Bajramin, ...

Lladrovci uron qytetarët për Bajram – kërkon të respektohen rekomandimet kundër koronavirusit
Kryetari i komune¨s se¨ Drenasit, Ramiz Lladrovci, me rastin e feste¨s se¨ Fitër Bajramit ka uruar të gjithë qytetarët qe¨ ta kene¨ pranueshme¨rine¨ e agje¨rimit te Zoti. Lladrovci ka uruar qe¨ festa te¨ she¨nohet duke ...
Medial | 23-May-2020 22:08
Kryetari i komune¨s se¨ Drenasit, Ramiz Lladrovci, me rastin e feste¨s se¨ Fitër Bajramit ka uruar të gjithë qytetarët qe¨ ta kene¨ pranueshme¨rine¨ e agje¨rimit te Zoti. Lladrovci ka uruar qe¨ festa te¨ she¨nohet duke ...

Hoxhë Ekrem Avdiu: Falja e Bajramit veprim ceremonial, falja e namazit të Sabahut shumë më e vlefshme
Hoxha nga Mitrovica, Ekrem Avdiu, ka folur për vlerën e festës së Bajramit dhe situatën e pandemisë. Në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, hoxhë Ekremi ka thënë se falja e Bajramit është ...
Telegrafi | 23-May-2020 22:05
Hoxha nga Mitrovica, Ekrem Avdiu, ka folur për vlerën e festës së Bajramit dhe situatën e pandemisë. Në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, hoxhë Ekremi ka thënë se falja e Bajramit është ...

Rama: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 21:51
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit.

Lladrovci uron qytetarët për Bajram – kërkon të respektohen rekomandimet kundër koronavirusit
Kryetari i komune¨s se¨ Drenasit, Ramiz Lladrovci, me rastin e feste¨s se¨ Fitër Bajramit ka uruar të gjithë qytetarët qe¨ ta kene¨ pranueshme¨rine¨ e agje¨rimit te Zoti. Lladrovci ka uruar qe¨ festa te¨ she¨nohet duke ...
Klan Kosova | 23-May-2020 22:05
Kryetari i komune¨s se¨ Drenasit, Ramiz Lladrovci, me rastin e feste¨s se¨ Fitër Bajramit ka uruar të gjithë qytetarët qe¨ ta kene¨ pranueshme¨rine¨ e agje¨rimit te Zoti. Lladrovci ka uruar qe¨ festa te¨ she¨nohet duke ...

Smajl Latifi uron Festen e Fitër Bajramit – kërkon nga qytetarët të mos bëjnë vizita
Kryetari i komunës së Rahovecit ka uruar qytetarët me rastin e Fitër Bajramit. Latifi në urimin e tij ka kërkuar nga qytetarët që të mos bëjnë vizita tek të afërmit për shkak të gjendjes së pandemisë. Ky është urimi i ...
Arbresh | 23-May-2020 22:05
Kryetari i komunës së Rahovecit ka uruar qytetarët me rastin e Fitër Bajramit. Latifi në urimin e tij ka kërkuar nga qytetarët që të mos bëjnë vizita tek të afërmit për shkak të gjendjes së pandemisë. Ky është urimi i ...

Thaçi uron kosovarët për Fitër Bajramin: Shmangni vizitat tradicionale, rreziku nga pandemia nuk ka kaluar
KOSOVA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Fitër Bajramin njëkohësisht ka përcjellë dhe një mesazh apeli. Thaçi thotë se rreziku nga pandemia nuk ka kaluar prandaj gjatë kësaj feste duhet të shmangen vizitat ...
BalkanWeb | 23-May-2020 20:14
KOSOVA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Fitër Bajramin njëkohësisht ka përcjellë dhe një mesazh apeli. Thaçi thotë se rreziku nga pandemia nuk ka kaluar prandaj gjatë kësaj feste duhet të shmangen vizitat ...

?Limaj uron besimtarët myslimanë për Bajram
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj me rastin e Festës së Fitër Bajramit, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame. Limaj përmes një statusi në facebook ka uruar që në këtë ditë feste, në familjet ...
Medial | 23-May-2020 22:03
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj me rastin e Festës së Fitër Bajramit, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame. Limaj përmes një statusi në facebook ka uruar që në këtë ditë feste, në familjet ...

Rama uron besimtarët për Fitër Bajramin: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit përmes një fotoje të publikuar në “Facebook” nga xhamia e Et’hem Bej në kryeqytet. Në foton e shpërndarë nga Kryeministrit ...
VizionPlus | 23-May-2020 21:40
Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit përmes një fotoje të publikuar në “Facebook” nga xhamia e Et’hem Bej në kryeqytet. Në foton e shpërndarë nga Kryeministrit ...

Meta: Gëzuar Fitër Bajramin, zoti e bekoftë Shqipërinë
Presidenti i Republikë së Shqipërisë, Ilir Meta, nëpërmejt një statusi në Facebook ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 19:54
Presidenti i Republikë së Shqipërisë, Ilir Meta, nëpërmejt një statusi në Facebook ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.

?Limaj uron besimtarët myslimanë për Bajram
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj me rastin e Festës së Fitër Bajramit, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame. Limaj përmes një statusi në facebook ka uruar që në këtë ditë feste, në familjet ...
Klan Kosova | 23-May-2020 22:00
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj me rastin e Festës së Fitër Bajramit, ka uruar të gjithë besimtarët e fesë islame. Limaj përmes një statusi në facebook ka uruar që në këtë ditë feste, në familjet ...

Meta uron Fitër Bajramit: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:17
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...

Presidenti Meta uron Fitër Bajramit: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...
Telegraf | 23-May-2020 21:11
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...

Kryetari Lladrovci uron Bajramin, fton te¨ respektohen rekomandimet kunde¨r pandemise¨
Kryetari i komune¨s se¨ Drenasit, Ramiz Lladrovci, me rastin e feste¨s se¨ Bajramit, ka uruar qe¨ agje¨rimi i besimtare¨ve te¨ kete¨ pranueshme¨ri dhe ka rekomanduar qytetare¨t te¨ respektojne¨ vendimet pe¨r ruajtjen e ...
Arbresh | 23-May-2020 21:57
Kryetari i komune¨s se¨ Drenasit, Ramiz Lladrovci, me rastin e feste¨s se¨ Bajramit, ka uruar qe¨ agje¨rimi i besimtare¨ve te¨ kete¨ pranueshme¨ri dhe ka rekomanduar qytetare¨t te¨ respektojne¨ vendimet pe¨r ruajtjen e ...

Falja e Bajramit në xhami/ Për herë të parë besimtarët nuk do të dalin në sheshe
Agjërimi është një prej 5 shtyllave të fesë Islame që kurorëzohet me faljen e Fitër Bajramit. Edhe në Shqipëri, sikurse të gjitha vendet e botës islame përfshi Mekën, ky bajram si pasojë e pandemisë,nuk do të falet në ...
Top Channel | 23-May-2020 15:13
Agjërimi është një prej 5 shtyllave të fesë Islame që kurorëzohet me faljen e Fitër Bajramit. Edhe në Shqipëri, sikurse të gjitha vendet e botës islame përfshi Mekën, ky bajram si pasojë e pandemisë,nuk do të falet në ...

Kosovë/ ?Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...
Top Channel | 23-May-2020 14:41
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...

Fiter Bajrami, Veliaj shpërndan ushqime për familjet në Farkë
Me rastin e Fiter Bajramit, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shpërndau ndihma në ushqime për familjet besimtare në Farkë.
Top Channel | 23-May-2020 14:14
Me rastin e Fiter Bajramit, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shpërndau ndihma në ushqime për familjet besimtare në Farkë.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved