ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 22:25

Bayerni makineri, shkatërron 5-2 Eintrachtin

Bayerni makineri, shkatërron 5-2 Eintrachtin
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...
GazetaTema | 23-May-2020 20:37
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...

Bayern Munich fiton me goleadë ndaj Eintrach Frankfurtit
Bayern Munich ka arritur që të mposht Eintracht Frankfurtin në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga me rezultat 5-2. Bavarezët e filluan mjaftë mirë takimin duke kaluar në epërsi me anë të Leon Goretzkas që shënoi gol ...
Telegrafi | 23-May-2020 20:26
Bayern Munich ka arritur që të mposht Eintracht Frankfurtin në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga me rezultat 5-2. Bavarezët e filluan mjaftë mirë takimin duke kaluar në epërsi me anë të Leon Goretzkas që shënoi gol ...

Dortmundi s’pyet as për “ujqërit”, frymëmarrje për Werderin e Rashicës
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...
GazetaTema | 23-May-2020 17:53
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...

Java e 27 e Bundesligës/ Leverkusen mposht Gladbah, Gjasula futet në histori
Borusia Dortmund nuk i ndahet Bajernit në garën për titullin kampion në Gjermani. Në sfidën e javës se 27, Dortmund fitoi 2 me 0 në transfertë kunder Volfsburg. Një rezultat që e ngjiti në kuoten e 57 pikëve duke shtuar ...
VizionPlus | 23-May-2020 18:16
Borusia Dortmund nuk i ndahet Bajernit në garën për titullin kampion në Gjermani. Në sfidën e javës se 27, Dortmund fitoi 2 me 0 në transfertë kunder Volfsburg. Një rezultat që e ngjiti në kuoten e 57 pikëve duke shtuar ...

Video/ Dortmundi “ok” në Volfsburg dhe i bën “presion” Bajernit, Gladbahu “shembet” në shtëpi!
Java 27-të e Bundesligës ka luajtur ndeshjen e radhës pasditen e sotme ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese, siç ishte dështimi shtëpiak i Borusias së Mënshengladbahut. Gladbahu u thye nga Bajer Leverkuseni me ...
BalkanWeb | 23-May-2020 17:38
Java 27-të e Bundesligës ka luajtur ndeshjen e radhës pasditen e sotme ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese, siç ishte dështimi shtëpiak i Borusias së Mënshengladbahut. Gladbahu u thye nga Bajer Leverkuseni me ...

Hap para nga Werderi, kjo është renditja tabelare në Bundesligë pas ndeshjeve të sotme
Kur u mendua se është mbyllur gjithçka sa i përket çështjes së fituesit të kësaj ndeshjeje, kështu nuk mendoi Hinteregger. Përfaqësuesi austriak shënoi dy herë në minutat 52 dhe 55 për të rihapur gjithçka. Madje, në të ...
GazetaBlic | 23-May-2020 21:02
Kur u mendua se është mbyllur gjithçka sa i përket çështjes së fituesit të kësaj ndeshjeje, kështu nuk mendoi Hinteregger. Përfaqësuesi austriak shënoi dy herë në minutat 52 dhe 55 për të rihapur gjithçka. Madje, në të ...

Bayerni bindshëm, ruan distancën me përcjellësin e parë, Dortmundin
Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë përballë Eintrachtit. Lewandowski realizoi me të filluar pjesa e dytë, për ta mbyllur kështu çështjen e fituesit, përcjell GazetaBlic . Momentalisht po rrjedhë minuta e 50, kurse ne ...
GazetaBlic | 23-May-2020 20:43
Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë përballë Eintrachtit. Lewandowski realizoi me të filluar pjesa e dytë, për ta mbyllur kështu çështjen e fituesit, përcjell GazetaBlic . Momentalisht po rrjedhë minuta e 50, kurse ne ...

Bayerni makineri, shkatërron Frankfurtin, katër ditë para derbit me Dortmundin
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...
Indeks Online | 23-May-2020 20:37
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...

Bayern Munich e turpëron Eintracht Frankfurtin, shtatë gola në ‘Allianz Arena’
Gjiganti bavarez Bayern Munchen ka shënuar fitore të thellë kundër Eintracht Frankfurt. Bayern kanë demoluar Frankfurtin në ‘Allianz Arena’, duke e mposhtur me rezultatin 5:2. Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e ...
Zeri | 23-May-2020 20:37
Gjiganti bavarez Bayern Munchen ka shënuar fitore të thellë kundër Eintracht Frankfurt. Bayern kanë demoluar Frankfurtin në ‘Allianz Arena’, duke e mposhtur me rezultatin 5:2. Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e ...

Bayerni makineri, shkatërron 5-2 Eintrachtin dhe shkon i qetë në transfertën e Dortmundit
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...
SuperSport | 23-May-2020 20:26
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...

Bayern shkatërron Frankfurtin, mysafirët frymuan vetëm në pjesën e dytë
Bavarezët kanë demoluar Frankfurtin në ‘Allianz Arena’, duke e mposhtur me rezultatin 5:2, shkruan . Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e 17’, kur Leon Goretzka gjeti golin, pas asistimit të Thomas Muller. Në ...
Lajminet | 23-May-2020 20:26
Bavarezët kanë demoluar Frankfurtin në ‘Allianz Arena’, duke e mposhtur me rezultatin 5:2, shkruan . Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e 17’, kur Leon Goretzka gjeti golin, pas asistimit të Thomas Muller. Në ...

Bayerni fiton në spektaklin me shtatë gola kundër Frankfurtit, përforcon pozitën e liderit
Bayern Munichu arriti të fitojë në një ndeshje argëtuese me shtatë gola kundër Eintracht Frankfurtit, duke e përforcuar kështu pozitën si lider i Bundesligës para derbit të mesjavës kundër Borussia Dortmundit. Skuadra e ...
Gazeta Express | 23-May-2020 20:23
Bayern Munichu arriti të fitojë në një ndeshje argëtuese me shtatë gola kundër Eintracht Frankfurtit, duke e përforcuar kështu pozitën si lider i Bundesligës para derbit të mesjavës kundër Borussia Dortmundit. Skuadra e ...

Frankfurti i kundërpërgjigjet me dy gola të shpejtë Bayernit
Eintracht Frankurti ka arritur ta zvogëlojë epërsinë e Bayern Munichut në 3:1, në ndeshjen që po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën e 52-të të ...
Gazeta Express | 23-May-2020 19:48
Eintracht Frankurti ka arritur ta zvogëlojë epërsinë e Bayern Munichut në 3:1, në ndeshjen që po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën e 52-të të ...

Bayerni vulos çështjen e fituesit, shënon edhe golin e tretë / Realizator Lewandowski
Bayerni ka kaluar në epërsi përballë Eintrachtit të Frankfurtit. Goretzka realizoi në minutën e 17 pas asistimit të Muller, përcjell GazetaBlic . Nga një kundërsulm që nuk premtonte shumë, Muller harkoi brenda zonës së ...
GazetaBlic | 23-May-2020 19:43
Bayerni ka kaluar në epërsi përballë Eintrachtit të Frankfurtit. Goretzka realizoi në minutën e 17 pas asistimit të Muller, përcjell GazetaBlic . Nga një kundërsulm që nuk premtonte shumë, Muller harkoi brenda zonës së ...

Lewandowski thellon epërsinë e Bayernit
Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 3:0 në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurtit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën ...
Gazeta Express | 23-May-2020 19:40
Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 3:0 në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurtit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën ...

Bayerni shkon në pushim me epërsi të dyfishtë
Herën e fundit i kishte shënuar Bayernit me 14 Dhjetor të vitit të kaluar. Që atëherë, ylli i kombëtares së Kosovës dhe Werderit nuk ka regjistruar asnjë gol me skuadrën e tij, ani pse sot regjistroi paraqitjen e 11, ...
GazetaBlic | 23-May-2020 19:20
Herën e fundit i kishte shënuar Bayernit me 14 Dhjetor të vitit të kaluar. Që atëherë, ylli i kombëtares së Kosovës dhe Werderit nuk ka regjistruar asnjë gol me skuadrën e tij, ani pse sot regjistroi paraqitjen e 11, ...

Shkëlqen Hakimi: Wolfsburg 0-2 Dortmund, notat e lojtarëve
Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në. Dortmundi ...
Telegrafi | 23-May-2020 17:44
Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në. Dortmundi ...

Muller dyfishon epërsinë e Bayernit
Bayern Munich ka shënuar për 2:0 ndaj Borussia Dortmund në DFB Pokal, me anë të sulmuesit gjerman Thomas Muller Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport muller bayern dortmund
Gazeta Express | 20-Dec-2017 21:30
Bayern Munich ka shënuar për 2:0 ndaj Borussia Dortmund në DFB Pokal, me anë të sulmuesit gjerman Thomas Muller Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport muller bayern dortmund

Bayerni s’i lë asgjë rastit, gol në mundësinë e parë serioze
Werderi i Milot Rashicës ka shënuar fitore të madhe si mysafir i Freiburgut. Golin e vetëm dhe të fitores e realizoi Bittencourt në minutën e 19 të takimit, përcjell GazetaBlic . Megjithatë, jo gjithçka shkoi mirë për ...
GazetaBlic | 23-May-2020 18:59
Werderi i Milot Rashicës ka shënuar fitore të madhe si mysafir i Freiburgut. Golin e vetëm dhe të fitores e realizoi Bittencourt në minutën e 19 të takimit, përcjell GazetaBlic . Megjithatë, jo gjithçka shkoi mirë për ...

Bayerni s’humb kohë, kalon në epërsi falë Goretzkas
Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurtit, që po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën e ...
Gazeta Express | 23-May-2020 18:53
Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurtit, që po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved