ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 01:10

Goli i anuluar në çastet e fundit që ia siguroi tri pikë të mëdha Werderit

Goli i anuluar në çastet e fundit që ia siguroi tri pikë të mëdha Werderit
Werderi ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Freiburgu, për t’i mbajtur gjallë sadopak shpresat për mbijetesë. Djelmoshat e Kohfeldt triumfuan 0-1, teksa golin e vetëm e relizoi Bittencourt në minutën e 19, përcjell ...
GazetaBlic | 23-May-2020 18:13
Werderi ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Freiburgu, për t’i mbajtur gjallë sadopak shpresat për mbijetesë. Djelmoshat e Kohfeldt triumfuan 0-1, teksa golin e vetëm e relizoi Bittencourt në minutën e 19, përcjell ...

Shkëlqen Hakimi: Wolfsburg 0-2 Dortmund, notat e lojtarëve
Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në. Dortmundi ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 18:01
Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në. Dortmundi ...

Dortmundi nuk i ndahet Bayernit, fiton me lehtësi ndaj Wolfsburgut
Borussia Dormtundi e ka marrë edhe fitoren e dytë pas rikthimit të Bundelsigës që ishte ndërprerë shkaku i coronavirusit. ‘Verdhezinjtë’ e kanë mposhtur në udhëtim Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27 në ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 18:01
Borussia Dormtundi e ka marrë edhe fitoren e dytë pas rikthimit të Bundelsigës që ishte ndërprerë shkaku i coronavirusit. ‘Verdhezinjtë’ e kanë mposhtur në udhëtim Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27 në ...

Dortmundi s’pyet as për “ujqërit”, frymëmarrje për Werderin e Rashicës
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...
GazetaTema | 23-May-2020 17:53
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...

Paraqitje solide në 82 minuta, kjo është nota e Milot Rashicës në fitoren ndaj Freiburgut
Dortmundi ka realizuar edhe golin e dytë përballë Wolfsburgut në udhëtim. “Milionerët” janë shumë afër fitores së radhës dhe mbajtjes gjallë të shpresave për titull, përcjell GazetaBlic . Hakimi shënoi në minutën e 78 ...
GazetaBlic | 23-May-2020 17:47
Dortmundi ka realizuar edhe golin e dytë përballë Wolfsburgut në udhëtim. “Milionerët” janë shumë afër fitores së radhës dhe mbajtjes gjallë të shpresave për titull, përcjell GazetaBlic . Hakimi shënoi në minutën e 78 ...

Video/ Dortmundi “ok” në Volfsburg dhe i bën “presion” Bajernit, Gladbahu “shembet” në shtëpi!
Java 27-të e Bundesligës ka luajtur ndeshjen e radhës pasditen e sotme ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese, siç ishte dështimi shtëpiak i Borusias së Mënshengladbahut. Gladbahu u thye nga Bajer Leverkuseni me ...
BalkanWeb | 23-May-2020 17:38
Java 27-të e Bundesligës ka luajtur ndeshjen e radhës pasditen e sotme ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese, siç ishte dështimi shtëpiak i Borusias së Mënshengladbahut. Gladbahu u thye nga Bajer Leverkuseni me ...

Shkëlqen Hakimi: Wolfsburg 0-2 Dortmund, notat e lojtarëve
Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në. Dortmundi ...
Telegrafi | 23-May-2020 17:44
Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në. Dortmundi ...

Fitojnë Borusia Dortmundi dhe Werder Bremeni
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...
Shenja | 23-May-2020 17:44
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...

Dortmundi s’pyet as për “ujqërit”, merr tri pikët e radhës
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...
Indeks Online | 23-May-2020 17:44
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...

VIDEO/ Dortmundi ia del pa golat e Halandit, Rashicën e shpëton VAR-i. Spikat talenti gjerman i Leverkusenit
Përfunduan 4 takimet e tjera të javës së 27-ë të kampionatit gjerman. Borusia Dortmundi vazhdon të mos i ndahet rivalëve direkt Bajern Mynihut duke siguruar fitoren e dytë radhazi në kampionat me rezultatin 0-2 kundër ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 17:41
Përfunduan 4 takimet e tjera të javës së 27-ë të kampionatit gjerman. Borusia Dortmundi vazhdon të mos i ndahet rivalëve direkt Bajern Mynihut duke siguruar fitoren e dytë radhazi në kampionat me rezultatin 0-2 kundër ...

Dortmundi mposht Wolfsburgun, vazhdon t’i bëjë presion Bayernit para derbit të madh
Borussia Dortmundi arriti t’i marrë tre pikët e radhës në Bundesligë përmes fitores me rezultat 2:0 kundër Wolfsburgut, që e mbylli ndeshjen me dhjetë lojtarë në fushë, duke e vazhduar kështu presionin mbi Bayernin në ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 17:32
Borussia Dortmundi arriti t’i marrë tre pikët e radhës në Bundesligë përmes fitores me rezultat 2:0 kundër Wolfsburgut, që e mbylli ndeshjen me dhjetë lojtarë në fushë, duke e vazhduar kështu presionin mbi Bayernin në ...

Dortmundi nuk i ndahet Bayernit, fiton me lehtësi ndaj Wolfsburgut
Borussia Dormtundi e ka marrë edhe fitoren e dytë pas rikthimit të Bundelsigës që ishte ndërprerë shkaku i coronavirusit. ‘Verdhezinjtë’ e kanë mposhtur në udhëtim Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27 në ...
Telegrafi | 23-May-2020 17:26
Borussia Dormtundi e ka marrë edhe fitoren e dytë pas rikthimit të Bundelsigës që ishte ndërprerë shkaku i coronavirusit. ‘Verdhezinjtë’ e kanë mposhtur në udhëtim Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27 në ...

Dortmundi kryen punën ndaj Wolfsburgut, Werderi dhe VAR-i arkëtojnë tri pikë
Bayer Leverkusen avanson 1-2 ndaj Borussia Monchengladbach. Përkundër faktit se vendasit arritën që në minutën e 52 t’i barazojnë shifrat, gjashtë minuta më vonë mysafirët fituan penallti, përcjell GazetaBlic . Këtë 11 ...
GazetaBlic | 23-May-2020 17:29
Bayer Leverkusen avanson 1-2 ndaj Borussia Monchengladbach. Përkundër faktit se vendasit arritën që në minutën e 52 t’i barazojnë shifrat, gjashtë minuta më vonë mysafirët fituan penallti, përcjell GazetaBlic . Këtë 11 ...

Dortmund bindës edhe kundër Wolfsburg, arkëton tri pikë të reja dhe vazhdon presionin mbi Bayern
Periudha pas rifillimit të futbollit po tregon një formë shumë të mirë të Dortmund, të cilët me fitoren 0:2 kundër Wolfsburg regjistrojnë fitoren e dytë radhazi. Dortmund arritën të gjejnë golin kundër Wolfsburg qysh në ...
Lajminet | 23-May-2020 17:26
Periudha pas rifillimit të futbollit po tregon një formë shumë të mirë të Dortmund, të cilët me fitoren 0:2 kundër Wolfsburg regjistrojnë fitoren e dytë radhazi. Dortmund arritën të gjejnë golin kundër Wolfsburg qysh në ...

Paderborn dhe Hoffenheim ndajnë pikët
Përballja mes Paderborn dhe Hoffenfeim nuk ka treguar fitues, me skuadrat që kanë luajtur baras 1:1, shkruan . Ky takim tregoi dy gola të shpejtë në 10 minutat e para, duke bërë të mendohet që do të ketë më shumë ...
Lajminet | 23-May-2020 17:26
Përballja mes Paderborn dhe Hoffenfeim nuk ka treguar fitues, me skuadrat që kanë luajtur baras 1:1, shkruan . Ky takim tregoi dy gola të shpejtë në 10 minutat e para, duke bërë të mendohet që do të ketë më shumë ...

Dortmundi mposht Wolfsburgun, vazhdon t’i bëjë presion Bayernit para derbit të madh
Borussia Dortmundi arriti t’i marrë tre pikët e radhës në Bundesligë përmes fitores me rezultat 2:0 kundër Wolfsburgut, që e mbylli ndeshjen me dhjetë lojtarë në fushë, duke e vazhduar kështu presionin mbi Bayernin në ...
Gazeta Express | 23-May-2020 17:26
Borussia Dortmundi arriti t’i marrë tre pikët e radhës në Bundesligë përmes fitores me rezultat 2:0 kundër Wolfsburgut, që e mbylli ndeshjen me dhjetë lojtarë në fushë, duke e vazhduar kështu presionin mbi Bayernin në ...

Dortmundi luan për fitoren e radhës në udhëtim te Wolfsburgu, formacionet zyrtare
Wolfsburgu dhe Borussia Dortmundi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshje e radhës në Bundesliga. Verdhezinjtë janë mysafir të Ujqve në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të, e cila zhvillohet nga ora ...
Telegrafi | 23-May-2020 14:36
Wolfsburgu dhe Borussia Dortmundi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshje e radhës në Bundesliga. Verdhezinjtë janë mysafir të Ujqve në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të, e cila zhvillohet nga ora ...

Dortmundi s’pyet as për “ujqërit”, frymëmarrje për Werderin e Rashicës
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...
SuperSport | 23-May-2020 17:26
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...

Leverkusen fiton në udhëtim kundër M’Gladbach – hap i madh drejt top katërshes
‘Aspirinat’ kanë fituar me rezultatin 1:2 në udhëtim kundër rivalit direkt për një vend në Ligën e Kampionëve, Borussia Monchengladbach, shkruan . Leverkusen kaluan të parët në epërsi, duke arritur të gjejnë golin pas ...
Lajminet | 23-May-2020 17:23
‘Aspirinat’ kanë fituar me rezultatin 1:2 në udhëtim kundër rivalit direkt për një vend në Ligën e Kampionëve, Borussia Monchengladbach, shkruan . Leverkusen kaluan të parët në epërsi, duke arritur të gjejnë golin pas ...

Hakimi dyfishon epërsinë e Dortmundit
Borussia Dortmundi arriti të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Wolfsburgut, që po zhvillohet në stadiumin Volkswagen dhe vlen për xhiron e 37-të të Bundesligës. Në minutën e 78-të të ndeshjes, Achraf ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 17:20
Borussia Dortmundi arriti të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Wolfsburgut, që po zhvillohet në stadiumin Volkswagen dhe vlen për xhiron e 37-të të Bundesligës. Në minutën e 78-të të ndeshjes, Achraf ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved