ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 20:04

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisje dialogu Kosovë-Serbi

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisje dialogu Kosovë-Serbi
Është bërë e ditur se Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë thënë se ...
AlbInfo | 23-May-2020 12:37
Është bërë e ditur se Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë thënë se ...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi
Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë ...
Telegrafi | 23-May-2020 12:24
Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë ...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë ...
Shprehja | 23-May-2020 12:16
Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë ...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë ...
Alsat-M | 23-May-2020 12:00
Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë ...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë ...
Portalb | 23-May-2020 11:54
Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë ...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë ...
Radio Evropa e Lire | 23-May-2020 11:52
Gjermania dhe Franca kanë kërkuar që dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të rifillojë. Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë ...

Meta shpërndan apelin e ministrave francez e gjerman për Kosovën: “Rifillojeni tani dialogun e udhëhequr nga BE-ja!”
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpërndarë në “Facebook” një qëndrim të përbashkët të ministrit të Jashtëm, Jean-Yves Le Drian, dhe ministrit të Jashtëm federal, Heiko Maas për Kosovën, ku kërkojnë rifillimin e ...
BalkanWeb | 23-May-2020 11:20
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpërndarë në “Facebook” një qëndrim të përbashkët të ministrit të Jashtëm, Jean-Yves Le Drian, dhe ministrit të Jashtëm federal, Heiko Maas për Kosovën, ku kërkojnë rifillimin e ...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rinisjen e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë thënë se moszgjidhja e çështjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është faktor destabilizues në ...
Lajminet | 23-May-2020 11:49
Përmes një artikulli të përbashkët, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian kanë thënë se moszgjidhja e çështjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është faktor destabilizues në ...

Gjermania dhe Franca: Rifillojeni tani dialogun e udhëhequr nga BE-ja!
Artikull i përbashkët i ministrit të Jashtëm, Jean-Yves Le Drian, dhe ministrit të Jashtëm federal, Heiko Maas Koronavirusi ka përmbysur jetën tonë të përditshme duke rrezikuar kësisoj të nxjerrë më shumë në pah ...
Telegraf | 23-May-2020 11:25
Artikull i përbashkët i ministrit të Jashtëm, Jean-Yves Le Drian, dhe ministrit të Jashtëm federal, Heiko Maas Koronavirusi ka përmbysur jetën tonë të përditshme duke rrezikuar kësisoj të nxjerrë më shumë në pah ...

Gjermania e Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së
Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez, Jean-Yves Le ...
BalkanWeb | 23-May-2020 08:20
Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez, Jean-Yves Le ...

Letra, Gjermania dhe Franca kërkojnë rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi
Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez, Jean-Yves Le ...
GazetaTema | 23-May-2020 09:08
Përmes një shkrimi të përbashkët, ministrat e Jashtëm të Gjermanisë dhe të Francës kanë kërkuar rifillimin e menjëhershëm të dialogut Kosovë-Serbi, nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian. Ministri francez, Jean-Yves Le ...

Franca dhe Gjermania kundër një marrëveshje të shpejtë Kosovë-Serbi
Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog është pasuar me një qëndrim të përbashkët të Ministrisë së Punëve të Jashtme të ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 11:40
Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog është pasuar me një qëndrim të përbashkët të Ministrisë së Punëve të Jashtme të ...

Albin Kurti: Kosova e gatshme të rinisë dialogun me Serbinë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se është i gatshëm për të rifilluar dialogun me Serbinë, të ndërmjetësuar nga Brukseli. Teksa ka vizituar prodhuesit vendorë në Suharekë, Kurti ka thënë të enjten ...
BalkanWeb | 21-May-2020 14:46
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se është i gatshëm për të rifilluar dialogun me Serbinë, të ndërmjetësuar nga Brukseli. Teksa ka vizituar prodhuesit vendorë në Suharekë, Kurti ka thënë të enjten ...

Gjermania dhe Franca kërkojnë rifillimin e dialogut dhe lënien anash të manovrave politike
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas, dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian, kanë kërkuar që të rifillojë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian, transmeton Zeri.info. ...
Zeri | 23-May-2020 11:37
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Heiko Maas, dhe homologu i tij francez, Jean-Yves Le Drian, kanë kërkuar që të rifillojë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nën udhëheqjen e Bashkimit Evropian, transmeton Zeri.info. ...

Maas: Optimist për marrëveshjen Merkel-Macron për Fondin e Rimëkëmbjes
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas deklaroi se ishte optimist për mundësinë e një marrëveshje gjithëpërfshirëse në Europë për propozimin e kancelares Merkel dhe presidentit francez, Emmanuel Macron për të ...
GazetaTema | 21-May-2020 15:36
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas deklaroi se ishte optimist për mundësinë e një marrëveshje gjithëpërfshirëse në Europë për propozimin e kancelares Merkel dhe presidentit francez, Emmanuel Macron për të ...

Serbia pjesë e dialogut? BE e lë në dorën e Kosovës dhe Serbisë të vendosin
Ideja se Rusia mund të behet pjesë e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë nuk është shuar asnjëherë nga Kremlin zyrtar. Ngritja e këtij diskutimi ditëve të fundit ka ardhur pas propozimit të ambasadorit rus në Beograd, ...
BalkanWeb | 21-May-2020 08:08
Ideja se Rusia mund të behet pjesë e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë nuk është shuar asnjëherë nga Kremlin zyrtar. Ngritja e këtij diskutimi ditëve të fundit ka ardhur pas propozimit të ambasadorit rus në Beograd, ...

Franca dhe Gjermania kundër një marrëveshje të shpejtë Kosovë-Serbi
Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog është pasuar me një qëndrim të përbashkët të Ministrisë së Punëve të Jashtme të ...
Gazeta Express | 23-May-2020 11:37
Deklarata e Përfaqësuesit Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, se të gjitha palët janë të gatshme për dialog është pasuar me një qëndrim të përbashkët të Ministrisë së Punëve të Jashtme të ...

Kurti: Kosova, e gatshme të rinisë dialogun me Serbinë!
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se, është i gatshëm për të rifilluar dialogun me Serbinë, të ndërmjetësuar nga Brukseli. Ndërsa ka vizituar prodhuesit vendorë në Suharekë, Kurti ka thënë të ...
Telegraf | 21-May-2020 15:09
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se, është i gatshëm për të rifilluar dialogun me Serbinë, të ndërmjetësuar nga Brukseli. Ndërsa ka vizituar prodhuesit vendorë në Suharekë, Kurti ka thënë të ...

Gjermania dhe Franca: Të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi nën udhëheqjen e BE-së
“Situata e pazgjidhur midis të dy vendeve mbetet një faktor destabilizues për tërë Ballkanin Perëndimor dhe si e tillë është një çështje europiane e sigurisë. Ajo pengon zhvillimin e nevojshëm ekonomik dhe përparimin ...
Indeks Online | 23-May-2020 10:35
“Situata e pazgjidhur midis të dy vendeve mbetet një faktor destabilizues për tërë Ballkanin Perëndimor dhe si e tillë është një çështje europiane e sigurisë. Ajo pengon zhvillimin e nevojshëm ekonomik dhe përparimin ...

BE pret që dialogu Kosovë-Serbi të rifillojë pas pandemisë
Bashkimi Evropian pret që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të fillojë menjëherë pas kalimit të pandemisë së COVID-19. Peter Stano në cilësinë e zëdhënësit të Borrellit, në një përgjigje për RTV Dukagjinin ka thënë se për ...
Telegrafi | 21-May-2020 20:01
Bashkimi Evropian pret që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë të fillojë menjëherë pas kalimit të pandemisë së COVID-19. Peter Stano në cilësinë e zëdhënësit të Borrellit, në një përgjigje për RTV Dukagjinin ka thënë se për ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved