ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 18:50

Dodë Gjergji uron që festimi i Bajramit të begatojë të gjithë besimtarët myslimanë në Kosovë

Dodë Gjergji uron që festimi i Bajramit të begatojë të gjithë besimtarët myslimanë në Kosovë
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...
Arbresh | 23-May-2020 12:29
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...

Francë, lejohet sërish hapja e vendeve të adhurimit
Në kuadër të lehtësimit të masave kundër koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë lejohet sërish hapja e vendeve të adhurimit për adhurim masiv, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Ministria e Brendshme ...
Portalb | 23-May-2020 12:29
Në kuadër të lehtësimit të masave kundër koronavirusit të ri (COVID-19) në Francë lejohet sërish hapja e vendeve të adhurimit për adhurim masiv, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Ministria e Brendshme ...

Ruçi uron Fiter Bajramin: Mirënjohje besimtarëve për stoicizmin gjatë pandemisë. Qoftë e fundmja herë që festojmë të izoluar!
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit dhe mbylljen e muajit të Ramazanit. Ruçi shprehet në mesazhin e tij se Fiter Bajrami është ditë e kurorëzimit të agjërimit, ...
BalkanWeb | 23-May-2020 12:17
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar sot besimtarët myslimanë me rastin e Fiter Bajramit dhe mbylljen e muajit të Ramazanit. Ruçi shprehet në mesazhin e tij se Fiter Bajrami është ditë e kurorëzimit të agjërimit, ...

Ruçi, uron Festën e Fiter-Bajramit:
Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, uron Festën e Fiter-Bajramit: Besimi, dashuria e shpresa, dhe jo frika, urrejtja e ftohtësia janë vlerat që na udhëheqin në jetë. Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, u ka dërguar ...
RTSH | 23-May-2020 12:16
Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, uron Festën e Fiter-Bajramit: Besimi, dashuria e shpresa, dhe jo frika, urrejtja e ftohtësia janë vlerat që na udhëheqin në jetë. Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, u ka dërguar ...

Tërnava: Mbrojtja e shëndetit publik është e obliguar edhe fetarisht
Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve një ditë para festës së Bajramit. Ai sërish u bëri thirrje besimtarëve që të durojnë në këtë kohë pandemie pasi po privohen nga shumë nga rite të festës, duke ...
Shenja | 23-May-2020 12:10
Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve një ditë para festës së Bajramit. Ai sërish u bëri thirrje besimtarëve që të durojnë në këtë kohë pandemie pasi po privohen nga shumë nga rite të festës, duke ...

Tërnava: Ruajeni karakterin festiv të Bajramit, por shmangni vizitat te familjarët për festë
Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në mesazhin e Fitër Bajramit tha se myslimanët mbyllin agjërimin e muajit madhështor të ramazanit, duke theksuar se ky muaj është një ndër themelet e besimit islam. Tërnava u bëri thirrje ...
Telegrafi | 23-May-2020 12:10
Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në mesazhin e Fitër Bajramit tha se myslimanët mbyllin agjërimin e muajit madhështor të ramazanit, duke theksuar se ky muaj është një ndër themelet e besimit islam. Tërnava u bëri thirrje ...

Dodë Gjergji uron myslimanët për Fiter Bajram: Bashkëndjejë me ju që Bajramin nuk mund ta falni në Xhami
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë Dodë Gjergji, përmes një telegrami urimi, ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Bajramit. Në telegram urimi drejtuar Bashkësisë Islame të Kosovës, Ipeshkvi ...
Zeri | 23-May-2020 12:08
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë Dodë Gjergji, përmes një telegrami urimi, ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Bajramit. Në telegram urimi drejtuar Bashkësisë Islame të Kosovës, Ipeshkvi ...

Të dielën festohet Fiter Bajrami/ Mesazh urimi nga Komuniteti Mysliman
Këtë të shtunë përfundon muaji i shenjtë i Ramazanit. Për të gjithë besimtarët myslimanë, ky muaj finalizohet më ditën e Bajramit, e cila festohet këtë të diel. Kreu i Komunitetit Mysliman uron të gjithë besimtarët. ...
VizionPlus | 23-May-2020 11:54
Këtë të shtunë përfundon muaji i shenjtë i Ramazanit. Për të gjithë besimtarët myslimanë, ky muaj finalizohet më ditën e Bajramit, e cila festohet këtë të diel. Kreu i Komunitetit Mysliman uron të gjithë besimtarët. ...

Tërnava: Ruani karakterin festiv të Bajramit
Në vendin tonë, si zakonisht manifestimi qendror është mbajtur në Xhaminë e Madhe në Prishtinë, por këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, xhamitë do të jenë të mbyllura. Duke bërë që shumë myslimanë në botë të ...
Lajminet | 23-May-2020 12:00
Në vendin tonë, si zakonisht manifestimi qendror është mbajtur në Xhaminë e Madhe në Prishtinë, por këtë vit për shkak të masave kundër pandemisë, xhamitë do të jenë të mbyllura. Duke bërë që shumë myslimanë në botë të ...

Komuniteti Mysliman përplaset me Ramën: Bajrami do të falet në xhami edhe pse janë në fuqi masat kufizuese
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Ndërsa ...
Televizioni Koha | 23-May-2020 11:57
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar se Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhamia, duke ndjekur protokollet e përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Ndërsa ...

Namazi i Fitër Bajramit do të falet në xhami, Kreu i KMSH mesazh besimtarëve: Të flasim me gjuhën e shpirtit, të ndërtojmë ura mirëkuptimi
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e Covid-19 në ...
BalkanWeb | 23-May-2020 09:52
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se dita e parë e Fitër Bajramit është të dielën, më 24 maj 2020. Duke vlerësuar situatën dhe ecurinë e zhvillimeve të fundit mbi përhapjen e Covid-19 në ...

Pandemia Covid-19/ Namazi i Bajramit do të falet në xhami, jo në sheshin “Skënderbej”
Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin "Skënderbej", ashtu sikur ishte shndërruar në traditë.
Top Channel | 23-May-2020 09:11
Këtë vit, Bajrami nuk do të falet në sheshin "Skënderbej", ashtu sikur ishte shndërruar në traditë.

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...
Gazeta Express | 23-May-2020 11:57
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...

Presidenti Trump me 100 mijë të vdekur hap xhamitë, kryeministri Rama me 31 vdekje mbyll xhamitë!
Nesër është Fiter Bajrami, festa e myslimanëve në mbarë Botën. Festë e madhe, ku njerëzit falen në xhami dhe festojnë. Por ka ndodhur diçka e pazakontë, ndërkohë që Tirana zyrtare thotë për tu mburrur se “jemi mirë dhe ...
Telegraf | 23-May-2020 11:31
Nesër është Fiter Bajrami, festa e myslimanëve në mbarë Botën. Festë e madhe, ku njerëzit falen në xhami dhe festojnë. Por ka ndodhur diçka e pazakontë, ndërkohë që Tirana zyrtare thotë për tu mburrur se “jemi mirë dhe ...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...
Telegrafi | 23-May-2020 11:49
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...
Shprehja | 23-May-2020 11:54
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...

Fundjava në izolim, Komuniteti Mysliman Shqiptar uron besimtarët për Bajramin: Ta festojmë të gjithë bashkë. Ja ku do të falet namazi
Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimane se festa e Fiter Bajramit do të jetë ditën ne nesërme dhe sot është dita e fundit e muajit të bekuar të Ramazanit. Teksa i ka ...
Telegraf | 23-May-2020 10:24
Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Bujar Spahiu ka njoftuar të gjithë besimtarët myslimane se festa e Fiter Bajramit do të jetë ditën ne nesërme dhe sot është dita e fundit e muajit të bekuar të Ramazanit. Teksa i ka ...

Urimi për Fiter Bajram/ Kreu i KMSH: Falenderime për punonjësit e shëndetësisë që punuan për të mbrojtur shëndetin tonë
Kryetarit të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Bujar Spahiu ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Shqiperi me rastin e Fitër Bajramin. Fitër Bajrami është kurorëzimi i muajit të Ramazanit, është ftesa e shpalosjes ...
VizionPlus | 23-May-2020 09:48
Kryetarit të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Bujar Spahiu ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Shqiperi me rastin e Fitër Bajramin. Fitër Bajrami është kurorëzimi i muajit të Ramazanit, është ftesa e shpalosjes ...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...
Medial | 23-May-2020 11:54
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...

Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fitër Bajram
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...
Klan Kosova | 23-May-2020 11:49
Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e Kosovës, Naim Tërnava i është drejtuar me një letër për ta uruar atë dhe të gjithë ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved