ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/05/2020 21:17

Bayerni bindshëm, ruan distancën me përcjellësin e parë, Dortmundin

Bayerni bindshëm, ruan distancën me përcjellësin e parë, Dortmundin
Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë përballë Eintrachtit. Lewandowski realizoi me të filluar pjesa e dytë, për ta mbyllur kështu çështjen e fituesit, përcjell GazetaBlic . Momentalisht po rrjedhë minuta e 50, kurse ne ...
GazetaBlic | 23-May-2020 20:43
Bayerni ka shënuar edhe golin e tretë përballë Eintrachtit. Lewandowski realizoi me të filluar pjesa e dytë, për ta mbyllur kështu çështjen e fituesit, përcjell GazetaBlic . Momentalisht po rrjedhë minuta e 50, kurse ne ...

Bayerni makineri, shkatërron 5-2 Eintrachtin
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...
GazetaTema | 23-May-2020 20:37
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...

Bayerni makineri, shkatërron Frankfurtin, katër ditë para derbit me Dortmundin
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...
Indeks Online | 23-May-2020 20:37
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...

Bayern Munich e turpëron Eintracht Frankfurtin, shtatë gola në ‘Allianz Arena’
Gjiganti bavarez Bayern Munchen ka shënuar fitore të thellë kundër Eintracht Frankfurt. Bayern kanë demoluar Frankfurtin në ‘Allianz Arena’, duke e mposhtur me rezultatin 5:2. Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e ...
Zeri | 23-May-2020 20:37
Gjiganti bavarez Bayern Munchen ka shënuar fitore të thellë kundër Eintracht Frankfurt. Bayern kanë demoluar Frankfurtin në ‘Allianz Arena’, duke e mposhtur me rezultatin 5:2. Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e ...

Bayern Munich fiton me goleadë ndaj Eintrach Frankfurtit
Bayern Munich ka arritur që të mposht Eintracht Frankfurtin në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga me rezultat 5-2. Bavarezët e filluan mjaftë mirë takimin duke kaluar në epërsi me anë të Leon Goretzkas që shënoi gol ...
Telegrafi | 23-May-2020 20:26
Bayern Munich ka arritur që të mposht Eintracht Frankfurtin në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga me rezultat 5-2. Bavarezët e filluan mjaftë mirë takimin duke kaluar në epërsi me anë të Leon Goretzkas që shënoi gol ...

Bayerni makineri, shkatërron 5-2 Eintrachtin dhe shkon i qetë në transfertën e Dortmundit
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...
SuperSport | 23-May-2020 20:26
Bayerni i Mynihut do të udhëtojë në mesjavë për transfertën me Borussian e Dortmundit me një avantazh prej katër pikësh ndaj rivales direkt për titullin e Bundesligës. Suksesit të verdhezinjve 0-2 në fushën e ...

Bayern shkatërron Frankfurtin, mysafirët frymuan vetëm në pjesën e dytë
Bavarezët kanë demoluar Frankfurtin në ‘Allianz Arena’, duke e mposhtur me rezultatin 5:2, shkruan . Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e 17’, kur Leon Goretzka gjeti golin, pas asistimit të Thomas Muller. Në ...
Lajminet | 23-May-2020 20:26
Bavarezët kanë demoluar Frankfurtin në ‘Allianz Arena’, duke e mposhtur me rezultatin 5:2, shkruan . Vendasit kaluan në epërsi qysh në minutën e 17’, kur Leon Goretzka gjeti golin, pas asistimit të Thomas Muller. Në ...

Bayerni fiton në spektaklin me shtatë gola kundër Frankfurtit, përforcon pozitën e liderit
Bayern Munichu arriti të fitojë në një ndeshje argëtuese me shtatë gola kundër Eintracht Frankfurtit, duke e përforcuar kështu pozitën si lider i Bundesligës para derbit të mesjavës kundër Borussia Dortmundit. Skuadra e ...
Gazeta Express | 23-May-2020 20:23
Bayern Munichu arriti të fitojë në një ndeshje argëtuese me shtatë gola kundër Eintracht Frankfurtit, duke e përforcuar kështu pozitën si lider i Bundesligës para derbit të mesjavës kundër Borussia Dortmundit. Skuadra e ...

Dortmundi s’pyet as për “ujqërit”, frymëmarrje për Werderin e Rashicës
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...
GazetaTema | 23-May-2020 17:53
Borussia e Dortmundin tregon forcën pas rikthimit të Bundesligës edhe në fushën e vështirë të Wolfsburgut, ku fitoi me rezultatin e pastër 0-2. Nëse në këtë sfidë ndaj “ujqërve” nuk mundi të realizonte Erling Haaland, ...

Video/ Dortmundi “ok” në Volfsburg dhe i bën “presion” Bajernit, Gladbahu “shembet” në shtëpi!
Java 27-të e Bundesligës ka luajtur ndeshjen e radhës pasditen e sotme ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese, siç ishte dështimi shtëpiak i Borusias së Mënshengladbahut. Gladbahu u thye nga Bajer Leverkuseni me ...
BalkanWeb | 23-May-2020 17:38
Java 27-të e Bundesligës ka luajtur ndeshjen e radhës pasditen e sotme ku nuk kanë munguar rezultatet befasuese, siç ishte dështimi shtëpiak i Borusias së Mënshengladbahut. Gladbahu u thye nga Bajer Leverkuseni me ...

Java e 27 e Bundesligës/ Leverkusen mposht Gladbah, Gjasula futet në histori
Borusia Dortmund nuk i ndahet Bajernit në garën për titullin kampion në Gjermani. Në sfidën e javës se 27, Dortmund fitoi 2 me 0 në transfertë kunder Volfsburg. Një rezultat që e ngjiti në kuoten e 57 pikëve duke shtuar ...
VizionPlus | 23-May-2020 18:16
Borusia Dortmund nuk i ndahet Bajernit në garën për titullin kampion në Gjermani. Në sfidën e javës se 27, Dortmund fitoi 2 me 0 në transfertë kunder Volfsburg. Një rezultat që e ngjiti në kuoten e 57 pikëve duke shtuar ...

Frankfurti i kundërpërgjigjet me dy gola të shpejtë Bayernit
Eintracht Frankurti ka arritur ta zvogëlojë epërsinë e Bayern Munichut në 3:1, në ndeshjen që po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën e 52-të të ...
Gazeta Express | 23-May-2020 19:48
Eintracht Frankurti ka arritur ta zvogëlojë epërsinë e Bayern Munichut në 3:1, në ndeshjen që po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën e 52-të të ...

Bayerni vulos çështjen e fituesit, shënon edhe golin e tretë / Realizator Lewandowski
Bayerni ka kaluar në epërsi përballë Eintrachtit të Frankfurtit. Goretzka realizoi në minutën e 17 pas asistimit të Muller, përcjell GazetaBlic . Nga një kundërsulm që nuk premtonte shumë, Muller harkoi brenda zonës së ...
GazetaBlic | 23-May-2020 19:43
Bayerni ka kaluar në epërsi përballë Eintrachtit të Frankfurtit. Goretzka realizoi në minutën e 17 pas asistimit të Muller, përcjell GazetaBlic . Nga një kundërsulm që nuk premtonte shumë, Muller harkoi brenda zonës së ...

Lewandowski thellon epërsinë e Bayernit
Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 3:0 në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurtit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën ...
Gazeta Express | 23-May-2020 19:40
Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 3:0 në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurtit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën ...

Muller dyfishon epërsinë e Bayernit
Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurtit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën ...
Gazeta Express | 23-May-2020 19:17
Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 2:0 në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurtit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën ...

Bayerni s’i lë asgjë rastit, gol në mundësinë e parë serioze
Werderi i Milot Rashicës ka shënuar fitore të madhe si mysafir i Freiburgut. Golin e vetëm dhe të fitores e realizoi Bittencourt në minutën e 19 të takimit, përcjell GazetaBlic . Megjithatë, jo gjithçka shkoi mirë për ...
GazetaBlic | 23-May-2020 18:59
Werderi i Milot Rashicës ka shënuar fitore të madhe si mysafir i Freiburgut. Golin e vetëm dhe të fitores e realizoi Bittencourt në minutën e 19 të takimit, përcjell GazetaBlic . Megjithatë, jo gjithçka shkoi mirë për ...

Shkëlqen Hakimi: Wolfsburg 0-2 Dortmund, notat e lojtarëve
Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në. Dortmundi ...
Telegrafi | 23-May-2020 17:44
Borussia Dortmundi e ka mposhtur Wolfsburgun me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Bundesliga Golat për ‘Verdhezinjtë’ i shënuan Raphale Guerreiro në minutën e 32-të dhe Achraf Hakimi në të 78-në. Dortmundi ...

Bayerni s’humb kohë, kalon në epërsi falë Goretzkas
Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurtit, që po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën e ...
Gazeta Express | 23-May-2020 18:53
Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Eintracht Frankfurtit, që po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 27-të të Bundesligës. Në minutën e ...

Gjermanët janë unikal, ndeshje futbolli me karroca për të sfiduar pandeminë (VIDEO)
Bundesliga u bë kampionati i parë nga të mëdhatë që ka rinisur pas pandemisë së Covid-19. Java e parë ishte një sukses total, teksa u dha një shembull perfekt se si mund të luhet edhe në kushtet kur nuk ka asnjë tifozë ...
Telegraf | 21-May-2020 21:05
Bundesliga u bë kampionati i parë nga të mëdhatë që ka rinisur pas pandemisë së Covid-19. Java e parë ishte një sukses total, teksa u dha një shembull perfekt se si mund të luhet edhe në kushtet kur nuk ka asnjë tifozë ...

Sezoni i keq i Padërbornit ndikon dhe te Gjasula, futbollisti shqiptar vendos “rekord” në Bundesligë
Sezoni zhgënjyes i Padërbornit në Bundesligën gjermane po ndikon psikologjikisht dhe te mesfushori i kombëtares së Shqipërisë Klaus Gjasula. Pas një ndërhyrje jokorrekte në minutën e 61-ë, gjyqtarja kryesore e takimit ...
E Dua Sportin | 23-May-2020 18:41
Sezoni zhgënjyes i Padërbornit në Bundesligën gjermane po ndikon psikologjikisht dhe te mesfushori i kombëtares së Shqipërisë Klaus Gjasula. Pas një ndërhyrje jokorrekte në minutën e 61-ë, gjyqtarja kryesore e takimit ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved