ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 07:28

Afrikë, mbi 100 mijë raste me COVID-19

Afrikë, mbi 100 mijë raste me COVID-19
Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës është rritur në mbi 100 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të fundit nga Qendra afrikane për kontroll dhe parandalim të ...
Portalb | 23-May-2020 14:44
Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës është rritur në mbi 100 mijë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të fundit nga Qendra afrikane për kontroll dhe parandalim të ...

Iran, rritet në 7.359 numri i vdekjeve nga COVID-19
Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë regjistruar 59 vdekje të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e rritur në 7.359 numrin e vdekjeve në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyrtari për marrëdhënie me ...
Portalb | 23-May-2020 14:38
Gjatë 24 orëve të fundit në Iran janë regjistruar 59 vdekje të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), duke e rritur në 7.359 numrin e vdekjeve në vend, transmeton Anadolu Agency (AA). Zyrtari për marrëdhënie me ...

Koronavirusi në Maqedoni, ja rastet e 24 orëve të fundit
Ministria e Shëndetësisë informon se sot janë regjistruar 20 raste të reja me KOVID-19, 1 pacient ka ndërruar jetë, ndërkaq 24 të tjerë janë shëruar. Me këtë numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me ...
Ina-Online | 23-May-2020 14:36
Ministria e Shëndetësisë informon se sot janë regjistruar 20 raste të reja me KOVID-19, 1 pacient ka ndërruar jetë, ndërkaq 24 të tjerë janë shëruar. Me këtë numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me ...

Rusi, mbi 335 mijë raste me COVID-19
Rastet me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi kanë arritur në shifrën 335.882 ndërsa numri i vdekjeve në 3.388, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit ...
Portalb | 23-May-2020 14:30
Rastet me koronavirusin e ri (COVID-19) në Rusi kanë arritur në shifrën 335.882 ndërsa numri i vdekjeve në 3.388, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë nga Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Infeksionit ...

Njëzet raste të reja me Kovid-19, një ka vdekur, Tetova sot doli 6 persona të shëruar
Njëzet raste të reja me Kovid-19 janë konfirmuar gjatë 24 orëve të kaluara, me çka numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar në vend u rrit në 1.941. Nga rastet e reja, 16 janë në Shkup dhe nga dy në Kumanovë ...
Televizioni Koha | 23-May-2020 14:24
Njëzet raste të reja me Kovid-19 janë konfirmuar gjatë 24 orëve të kaluara, me çka numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar në vend u rrit në 1.941. Nga rastet e reja, 16 janë në Shkup dhe nga dy në Kumanovë ...

Njëzet raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, një ka vdekur, ndërsa 24 janë shëruar
Shkup, 23 maj 2020 ((MEDIAL)) – Njëzet raste të reja me Kovid-19 janë konfirmuar gjatë 24 orëve të kaluara, me çka numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar në vend u rrit në 1.941. Nga rastet e reja, 16 janë ...
Medial | 23-May-2020 14:11
Shkup, 23 maj 2020 ((MEDIAL)) – Njëzet raste të reja me Kovid-19 janë konfirmuar gjatë 24 orëve të kaluara, me çka numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar në vend u rrit në 1.941. Nga rastet e reja, 16 janë ...

Maqedoni, shërohen 24 pacientë dhe 20 raste të reja me coronavirus
Sot Instituti për Shëndet Publik regjistroi 24 pacientë të shëruar nga coronavirusi. Prej tyre 4 janë nga Shkupi, 3 nga Kumanova, 5 nga Prilepi, 6 nga Tetova, 4 nga Velesi dhe dy nga Manastiri. Siç njoftojnë nga ...
Telegrafi | 23-May-2020 13:43
Sot Instituti për Shëndet Publik regjistroi 24 pacientë të shëruar nga coronavirusi. Prej tyre 4 janë nga Shkupi, 3 nga Kumanova, 5 nga Prilepi, 6 nga Tetova, 4 nga Velesi dhe dy nga Manastiri. Siç njoftojnë nga ...

Një i vdekur nga Coronavirusi në Maqedoninë e Veriut
Një person ka vdekur dhe 20 raste të reja me koronavirus janë shënuar sot në Maqedoninë e Veriut. Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 744 testime të reja. Sipas qyteteve, ...
EkonomiaOnline | 23-May-2020 14:05
Një person ka vdekur dhe 20 raste të reja me koronavirus janë shënuar sot në Maqedoninë e Veriut. Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 744 testime të reja. Sipas qyteteve, ...

24 pacientë të shëruar, 20 raste të reja dhe një pacient i vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut
Ministria e shëndetësisë informon se sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 24 pacientë të shëruar. Në bazë të qyteteve: Shkup-4, Kumanovë-3, Prilep-5, Tetovë-6, Veles-4 dhe Manastir. Në 24 orët e fundit janë ...
Shenja | 23-May-2020 13:40
Ministria e shëndetësisë informon se sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 24 pacientë të shëruar. Në bazë të qyteteve: Shkup-4, Kumanovë-3, Prilep-5, Tetovë-6, Veles-4 dhe Manastir. Në 24 orët e fundit janë ...

LAJMI I FUNDIT: Një viktimë dhe 20 raste të reja me Covid-19, shërohen 24 pacientë
Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit. Fatkeqësisht, në ...
Koha.mk | 23-May-2020 13:22
Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit. Fatkeqësisht, në ...

Ndërron jetë një tjetër pacient në Maqedoninë e Veriut, regjistrohet numri më i lartë i të infektuarve që prej 16 prillit
Janë regjistruar edhe 40 raste të reja me virusin korona në Maqedoninë e Veriut, gjatë 24 orëve të fundit. Ky është numri më i lartë i të prekurve që nga 16 prilli, kur u shënuan 107 raste brenda një dite. Në deklaratën ...
BalkanWeb | 21-May-2020 16:38
Janë regjistruar edhe 40 raste të reja me virusin korona në Maqedoninë e Veriut, gjatë 24 orëve të fundit. Ky është numri më i lartë i të prekurve që nga 16 prilli, kur u shënuan 107 raste brenda një dite. Në deklaratën ...

Një viktimë dhe 20 raste të reja me Covid-19, shërohen 24 pacientë
Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit. Fatkeqësisht, në ...
Shprehja | 23-May-2020 13:19
Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit. Fatkeqësisht, në ...

Maqedoni/ 20 raste të reja me COVID-19, 24 persona të shëruar dhe 1 ka humbur jetën
Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit. Fatkeqësisht, në ...
Gazeta Express | 23-May-2020 13:16
Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit. Fatkeqësisht, në ...

Një viktimë dhe 20 raste të reja me Covid-19, shërohen 24 pacientë
Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit. Fatkeqësisht, në ...
TetovaSot | 23-May-2020 13:11
Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit. Fatkeqësisht, në ...

Një viktimë dhe 20 raste të reja me Covid-19, shërohen 24 pacientë
Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit. Fatkeqësisht, në ...
Alsat-M | 23-May-2020 13:04
Gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar gjithsej 744 testime prej të cilëve 20 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 24 të shëruar brenda 24 orëve të fundit. Fatkeqësisht, në ...

Shkupi – vatër e koronavirusit
Në Shkup, që nga fillimi i pandemisë me Covid 19, janë regjistruar gjithsej 685 të infektuar prej të cilëve për momentin, 178 janë aktiv, tregojnë të dhënat zyrtare nga Ministria Shëndetësisë Mirëpo, në 10 ditët e ...
Ina-Online | 23-May-2020 09:09
Në Shkup, që nga fillimi i pandemisë me Covid 19, janë regjistruar gjithsej 685 të infektuar prej të cilëve për momentin, 178 janë aktiv, tregojnë të dhënat zyrtare nga Ministria Shëndetësisë Mirëpo, në 10 ditët e ...

9 persona të shëruar nga Kovid-19, një viktimë në 24 orët e fundit
Në 24 orët e fundit në mbarë vendin janë evidentuar 23 persona të infektuar me Kovid-19. Ndërkohë që 9 pacientë janë shëruar dhe është regjistruar një pacient që ka ndërruar jetë, bëhet fjalë për një person nga Tetova. ...
Shprehja | 23-May-2020 03:51
Në 24 orët e fundit në mbarë vendin janë evidentuar 23 persona të infektuar me Kovid-19. Ndërkohë që 9 pacientë janë shëruar dhe është regjistruar një pacient që ka ndërruar jetë, bëhet fjalë për një person nga Tetova. ...

Ministria e Shëndetësisë: 129 pacientë janë shtruar në spital, pesë janë në respirator
Gjithsej 129 pacientë të infektuar me Covid-19 janë shtruar në spital në departamentet e sëmundjeve infektive në të gjithë vendin, pesë prej të cilëve janë në respirator, thonë nga Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë ...
Telegrafi | 22-May-2020 14:39
Gjithsej 129 pacientë të infektuar me Covid-19 janë shtruar në spital në departamentet e sëmundjeve infektive në të gjithë vendin, pesë prej të cilëve janë në respirator, thonë nga Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë ...

Numri i të infektuarve në Spanjë ka arritur në 234.824
Spanja në 24 orët e fundit ka regjistruar 56 viktima të tjera nga koronavirusi i ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i vdekjeve nga ky virus në vend është rritur në 28.628, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas ...
Portalb | 23-May-2020 01:06
Spanja në 24 orët e fundit ka regjistruar 56 viktima të tjera nga koronavirusi i ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i vdekjeve nga ky virus në vend është rritur në 28.628, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas ...

Bilanci i përgjithshëm i rasteve me virusin korona në Itali
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Itali ka shkuar në 32.616, me 130 viktima të konfirmuara në 24 orët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të fundit të Mbrojtjes Civile të ...
Portalb | 23-May-2020 00:35
Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Itali ka shkuar në 32.616, me 130 viktima të konfirmuara në 24 orët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të fundit të Mbrojtjes Civile të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved