ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 06:49

Hashim Thaçi i nis tjetër letër Albin Kurtit: Ju rikujtoj që duhet të dërgoni emrin e kandidatit për kryeministër

Hashim Thaçi i nis tjetër letër Albin Kurtit: Ju rikujtoj që duhet të dërgoni emrin e kandidatit për kryeministër
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar sërish një letër liderit të Vetëvendosjes, njëherit kryeministër në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke i kërkuar emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të ...
GazetaTema | 10-Apr-2020 14:43
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar sërish një letër liderit të Vetëvendosjes, njëherit kryeministër në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke i kërkuar emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të ...

Thaçi: Dialogun e kryesoj unë/ Reagon Kurti: Ideja për shkëmbim territoresh nuk ka vdekur
Dialogu mes Kosoves dhe Serbise ka hyre ne nje dinamike te re. Pas deklarates te kryeministrit ne detyre Albin Kurti per krijimin e nje ekipi negociator te kryesuar prej tij, ka reaguar kreu i shtetit. Sipas ...
VizionPlus | 10-Apr-2020 14:09
Dialogu mes Kosoves dhe Serbise ka hyre ne nje dinamike te re. Pas deklarates te kryeministrit ne detyre Albin Kurti per krijimin e nje ekipi negociator te kryesuar prej tij, ka reaguar kreu i shtetit. Sipas ...

“Zgjedhje pas pandemisë”, Albin Kurti: Jemi shumë të zënë duke luftuar COVID-19. Aleanca me SHBA-në është e thellë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do t’i përgjigjet menjëherë kërkesës së presidentit, Hashim Thaçi për dërgimin e emrit të mandatarit për formimin e qeverisë, sepse qeveria e tij është shumë ...
BalkanWeb | 09-Apr-2020 19:06
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do t’i përgjigjet menjëherë kërkesës së presidentit, Hashim Thaçi për dërgimin e emrit të mandatarit për formimin e qeverisë, sepse qeveria e tij është shumë ...

Thaçi i shkruan Kurtit, ia kërkon sërish kandidatin për kryeministër
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...

Lajçak i shkruan Thaçit për dialogun me Serbinë, thotë se do të fillojë punën e tij pas tejkalimit të krizës së pandemisë COVID-19
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 12:21
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...

Thaçi i çon letër të dytë Albin Kurtit: Më jep emrin e kandidatit për Kryeministër
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...
Lapsi | 10-Apr-2020 13:45
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...

Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat në distancë, tash për dialogun me Serbinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 08:02
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...

Thaçi sërish i kërkon Kurtit emrin e mandatarit për formimin e qeverisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar sërish një letër liderit të Vetëvendosjes, njëherit kryeministër në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke i kërkuar emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të ...
Shprehja | 10-Apr-2020 14:48
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar sërish një letër liderit të Vetëvendosjes, njëherit kryeministër në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke i kërkuar emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të ...

Thaçi sërish i kërkon Kurtit emrin e mandatarit për formimin e qeverisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar sërish një letër liderit të Vetëvendosjes, njëherit kryeministër në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke i kërkuar emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të ...
TetovaSot | 10-Apr-2020 14:44
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar sërish një letër liderit të Vetëvendosjes, njëherit kryeministër në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke i kërkuar emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të ...

Kurti nuk e sheh më partner koalicioni LDK-në
Kryeministri në detyrë, njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se për partinë e tij është dyfishuar mbështetja që nga 6 tetori i 2019-ës. Kurti ka thënë se tani për tani nuk mund të deklarohen ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 22:43
Kryeministri në detyrë, njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se për partinë e tij është dyfishuar mbështetja që nga 6 tetori i 2019-ës. Kurti ka thënë se tani për tani nuk mund të deklarohen ...

Thaçi sërish i kërkon Kurtit emrin e mandatarit për formimin e qeverisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar sërish një letër liderit të Vetëvendosjes, njëherit kryeministër në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke i kërkuar emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të ...
Radio Evropa e Lire | 10-Apr-2020 14:40
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar sërish një letër liderit të Vetëvendosjes, njëherit kryeministër në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke i kërkuar emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të ...

Thaçi sërish i kërkon Kurtit emrin e mandatarit për formimin e qeverisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar sërish një letër liderit të Vetëvendosjes, njëherit kryeministër në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke i kërkuar emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të ...
Alsat-M | 10-Apr-2020 14:35
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dërguar sërish një letër liderit të Vetëvendosjes, njëherit kryeministër në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, duke i kërkuar emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re të ...

Abazi: Vetëvendosje ka vetëm një koalicion
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, thotë se partia e tij ka vetëm një koalicion, atë me qytetarët. Pas prishjes së koalicionit e LDK’në, që Lëvizja Vetëvendosje e konsideronte partnere të vetme që para......
Zeri | 10-Apr-2020 14:22
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, thotë se partia e tij ka vetëm një koalicion, atë me qytetarët. Pas prishjes së koalicionit e LDK’në, që Lëvizja Vetëvendosje e konsideronte partnere të vetme që para......

Haki Abazi: Vetëvendosje ka vetëm qytetarët partnerë koalicioni
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...
Arbresh | 10-Apr-2020 14:22
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...

“Zgjedhje pas pandemisë”, Albin Kurti: Jemi shumë të zënë duke luftuar COVID-19. Aleanca me SHBA-në është e thellë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do t’i përgjigjet menjëherë kërkesës së presidentit, Hashim Thaçi për dërgimin e emrit të mandatarit për formimin e qeverisë, sepse qeveria e tij është shumë ...
Standard | 10-Apr-2020 14:20
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk do t’i përgjigjet menjëherë kërkesës së presidentit, Hashim Thaçi për dërgimin e emrit të mandatarit për formimin e qeverisë, sepse qeveria e tij është shumë ...

Letra e eurodeputetëve: Kurti vazhdo. Ne jemi të bindur që Kosova ka nevojë për një qeveri funksionale…
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës Haki Abazi ka publikuar një letër, te dërguar nga gjashtë eurodeputetë per kryeministrit e Kosoves, Albin Kurti Në letrën e tyre, eurodeputetët thonë se Kosova ka nevojë për një ...
Standard | 10-Apr-2020 14:20
Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës Haki Abazi ka publikuar një letër, te dërguar nga gjashtë eurodeputetë per kryeministrit e Kosoves, Albin Kurti Në letrën e tyre, eurodeputetët thonë se Kosova ka nevojë për një ...

Thaçi kërkon nga Kurti tjetër emër për qeverisjen: ja kush ma kërkon
Presidenti Thaçi i kërkon sërish kryeminitrit në detyrë Albin Kurti, që t’i dërgojë emrin e një mandatar të ri për formimin e një tjetër kabineti. Kjo, pasi Kurti e qeveria e tij ka rënë më mocion mosbesimit. Kreu i ...
Tesheshi | 10-Apr-2020 14:18
Presidenti Thaçi i kërkon sërish kryeminitrit në detyrë Albin Kurti, që t’i dërgojë emrin e një mandatar të ri për formimin e një tjetër kabineti. Kjo, pasi Kurti e qeveria e tij ka rënë më mocion mosbesimit. Kreu i ...

Abazi: Vetëvendosje ka vetëm qytetarët partnerë koalicioni
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 14:11
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...

Haki Abazi: Vetëvendosje ka vetëm qytetarët partnerë koalicioni
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...
Klan Kosova | 10-Apr-2020 14:08
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...

Kurti: Nuk do ta lëmë Thaçin pa përgjigje, por nuk do të nxitohemi
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nxituar me kërkesën e tij që LVV të ketë mandatarin e ri për formimin e Qeverisë. Kurti ka thënë se zgjidhja më e mirë është të ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 22:08
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nxituar me kërkesën e tij që LVV të ketë mandatarin e ri për formimin e Qeverisë. Kurti ka thënë se zgjidhja më e mirë është të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved