ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 10:10

Thaçi i shkruan Kurtit, ia kërkon sërish kandidatin për kryeministër

Thaçi i shkruan Kurtit, ia kërkon sërish kandidatin për kryeministër
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...

Thaçi i çon letër të dytë Albin Kurtit: Më jep emrin e kandidatit për Kryeministër
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...
Lapsi | 10-Apr-2020 13:45
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...

Lajçak i shkruan Thaçit për dialogun me Serbinë, thotë se do të fillojë punën e tij pas tejkalimit të krizës së pandemisë COVID-19
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 12:21
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...

Albin Kurti: Po përgatitemi për dialog me Serbinë me dy ekipe. Me mua, Thaçi, Osmani e krerët e 7 partive parlamentare
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e konsideron prioritet dialogun me Serbinë, por pavarësisht kësaj ka nisur punën për ngritjen e grupeve të punës. Ai foli për dy ekipe, një politik dhe një tjetër teknik. ...
GazetaTema | 09-Apr-2020 16:12
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e konsideron prioritet dialogun me Serbinë, por pavarësisht kësaj ka nisur punën për ngritjen e grupeve të punës. Ai foli për dy ekipe, një politik dhe një tjetër teknik. ...

Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat në distancë, tash për dialogun me Serbinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 08:02
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...

Kurti: Nuk do ta lëmë Thaçin pa përgjigje, por nuk do të nxitohemi
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nxituar me kërkesën e tij që LVV të ketë mandatarin e ri për formimin e Qeverisë. Kurti ka thënë se zgjidhja më e mirë është të ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 22:08
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nxituar me kërkesën e tij që LVV të ketë mandatarin e ri për formimin e Qeverisë. Kurti ka thënë se zgjidhja më e mirë është të ...

Presidenti Thaçi ia kërkon sërish Kurtit kandidatin për kryeministër
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...
Arbresh | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...

Presidenti Thaçi ia kërkon sërish Kurtit kandidatin për kryeministër (Dokument)
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...

Thaçi ia çon letrën e dytë Kurtit, ia kërkon emrin e mandatarit
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...
Gazeta Express | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...

Thaçi ia kërkon edhe njëherë Kurtit mandatarin për Qeverinë e re
Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar letër kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit për t’ia kërkuar mandatarin për Qeverinë e re . Source
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar letër kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit për t’ia kërkuar mandatarin për Qeverinë e re . Source

Qeveria i përgjigjet Presidencës: Kurti është kryeministër legjitim
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka prezantuar në BE idenë për formimin e dy ekipeve negociatore për dialogun Kosovë-Serbi. Njërin përfaqësues politik e tjetrin profesional e këshillues. Por i menjëhershëm ka qenë ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 20:42
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka prezantuar në BE idenë për formimin e dy ekipeve negociatore për dialogun Kosovë-Serbi. Njërin përfaqësues politik e tjetrin profesional e këshillues. Por i menjëhershëm ka qenë ...

Thaçi i dërgon letër Kurtit, kërkon sërish emrin e mandatarit
Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar një letër kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, ku i ka kërkuar edhe njëherë që të dërgojë emrin e mandatarit për formimin e qeverisë pas mocionit të suksesshëm të mosbesimit. Ai ...
Medial | 10-Apr-2020 13:39
Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar një letër kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, ku i ka kërkuar edhe njëherë që të dërgojë emrin e mandatarit për formimin e qeverisë pas mocionit të suksesshëm të mosbesimit. Ai ...

Thaçi ia kërkon edhe njëherë Kurtit mandatarin për Qeverinë e re
Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar letër kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit për t’ia kërkuar mandatarin për Qeverinë e re. Ai i ka shkruar se është në pritje të kërkesës që ia kishte përcjellë me datë 2 prill, për ...
Koha.net | 10-Apr-2020 13:36
Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar letër kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit për t’ia kërkuar mandatarin për Qeverinë e re. Ai i ka shkruar se është në pritje të kërkesës që ia kishte përcjellë me datë 2 prill, për ...

Thaçi i dërgon letër Kurtit, kërkon sërish emrin e mandatarit
Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar një letër kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, ku i ka kërkuar edhe njëherë që të dërgojë emrin e mandatarit për formimin e qeverisë pas mocionit të suksesshëm të mosbesimit. Ai ...
Klan Kosova | 10-Apr-2020 13:36
Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar një letër kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, ku i ka kërkuar edhe njëherë që të dërgojë emrin e mandatarit për formimin e qeverisë pas mocionit të suksesshëm të mosbesimit. Ai ...

Presidenti Thaçi ia kërkon sërish Kurtit kandidatin për kryeministër
Thaçi i ka thënë Kurtit se është në pritje të përgjigjes së tij në kërkesën që ia ka përcjellë më datë 2 prill 2020 për të propozuar kandidatin/en për Kryeministër dhe formuar Qeverinë e Republikës së Kosovës. “Siç e ...
Lajminet | 10-Apr-2020 13:29
Thaçi i ka thënë Kurtit se është në pritje të përgjigjes së tij në kërkesën që ia ka përcjellë më datë 2 prill 2020 për të propozuar kandidatin/en për Kryeministër dhe formuar Qeverinë e Republikës së Kosovës. “Siç e ...

Lajçak i shkruan Thaçit, shpreh gatishmërinë për bashkëpunim
Bruksel, 10 prill 2020 – Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes së cilës ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim. ...
Illyriapress | 10-Apr-2020 12:56
Bruksel, 10 prill 2020 – Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes së cilës ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim. ...

Lajçak i shkruan Thaçit për dialogun me Serbinë
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...
Arbresh | 10-Apr-2020 12:44
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...

Lajçaku i shkruan letër Thaçit, nuk përmend datë për rifillimin e dialogut
Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes së cilës ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim. Ai përmes kësaj letre, ka thënë ...
Koha.net | 10-Apr-2020 12:33
Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes së cilës ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim. Ai përmes kësaj letre, ka thënë ...

Lajçak i shkruan Thaçit, nuk përmend afate për marrëveshje e as njohjen nga Serbia
Miroslav Lajçak i cili është caktuar si Përfaqësues Special i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd, i ka shkruar letër kreut të shtetit të Kosovës, në të cilën ka shprehur gatishmërinë e tij për t’u marrë me procesin. ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 12:13
Miroslav Lajçak i cili është caktuar si Përfaqësues Special i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd, i ka shkruar letër kreut të shtetit të Kosovës, në të cilën ka shprehur gatishmërinë e tij për t’u marrë me procesin. ...

Lajçak i dergon letër Thaçit për dialogun, nuk e përmend askund njohjen nga Serbia
Lajçak për të cilin presidenti Thaçi dhe kryediplomati Konjufca kishin vërejtje si ndërmjetësues i dialogut për shkak të qasjes kundër pavarësisë dhe shtetësisë së Kosovës, në letrën dërguar Thaçit nuk thotë asgjë për ...
Lajminet | 10-Apr-2020 12:05
Lajçak për të cilin presidenti Thaçi dhe kryediplomati Konjufca kishin vërejtje si ndërmjetësues i dialogut për shkak të qasjes kundër pavarësisë dhe shtetësisë së Kosovës, në letrën dërguar Thaçit nuk thotë asgjë për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved