ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 20:26

Lehtësim i masave shtrënguese që nga e hëna. Ja cilët përfitojnë

Lehtësim i masave shtrënguese që nga e hëna. Ja cilët përfitojnë
Ne nje prononcim ne Facebook, ai njofton nje pakete masash lehtesuese qe do te fillojne qe kete te hene, pasuruar edhe bizneset qe do te perfitojne nga lehtesirat dhe ndihmat ekonomike te shtetit: - Ne kushtet kur kurba ...
ikub.al | 10-Apr-2020 11:57
Ne nje prononcim ne Facebook, ai njofton nje pakete masash lehtesuese qe do te fillojne qe kete te hene, pasuruar edhe bizneset qe do te perfitojne nga lehtesirat dhe ndihmat ekonomike te shtetit: - Ne kushtet kur kurba ...

“Nga e hëna farmacitë, bankat dhe marketet të hapura deri në 17:30”, Rama prezanton masat e reja lehtësuese
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se nga dita e hënë, farmacitë, marketet dhe bankat do të qëndrojnë të hapura deri në orën 17:30. Gjithashtu Rama deklaron se do të zgjerohet brenda javës së ardhshme, me kushtin ...
GazetaTema | 10-Apr-2020 11:24
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se nga dita e hënë, farmacitë, marketet dhe bankat do të qëndrojnë të hapura deri në orën 17:30. Gjithashtu Rama deklaron se do të zgjerohet brenda javës së ardhshme, me kushtin ...

Situata më optimiste se pritshmëria; nga e hëna do të ketë lehtësim masash!
Fatmirësisht situata me Covid-19 në vendin tonë, duket se është optimiste, pasi numri i të infektuarve është shumë më i vogël se pritshmëritë. Nisur nga kjo, qeveria ka vendosur të lehtësojê masat, që nga e hëna dhe Edi ...
Bordo | 10-Apr-2020 12:21
Fatmirësisht situata me Covid-19 në vendin tonë, duket se është optimiste, pasi numri i të infektuarve është shumë më i vogël se pritshmëritë. Nisur nga kjo, qeveria ka vendosur të lehtësojê masat, që nga e hëna dhe Edi ...

Ulja entuziaste e kurbës së infektimeve, Rama: ja porcionet e shtuara të lirisë që nga e hëna
Kryeministri Rama paralajmëroi lehtësim masash që nga e hëna, referuar treguesve pozitive të uljes së intensitetit të infektimeve. “Në kushtet kur kurba e infeksionit është më e ulët se pritshmëria jonë më optimiste, ...
Tesheshi | 10-Apr-2020 12:18
Kryeministri Rama paralajmëroi lehtësim masash që nga e hëna, referuar treguesve pozitive të uljes së intensitetit të infektimeve. “Në kushtet kur kurba e infeksionit është më e ulët se pritshmëria jonë më optimiste, ...

COVID 19, qeveria bën gati masat lehtësuese
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka paralajmëruar masa lehtësuese në javën e pestë të karantinës kombëtare nga koronavirusi. Zoti Rama ka vlerësuar se kurba e infeksionit është me e ulët se pritshmëria, çka e ka shtyrë ...
RTSH | 10-Apr-2020 12:10
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka paralajmëruar masa lehtësuese në javën e pestë të karantinës kombëtare nga koronavirusi. Zoti Rama ka vlerësuar se kurba e infeksionit është me e ulët se pritshmëria, çka e ka shtyrë ...

Rama publikon masat e lehtësuara që hyjnë në fuqi nga e hëna
Kryeministri shqiptar Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë me dije se duke parë se kurba e personave të prekur nga Coronavirusi është me e ulët nga pritshmëria ka vendosur të ndërmarrë disa masa ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 12:10
Kryeministri shqiptar Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë me dije se duke parë se kurba e personave të prekur nga Coronavirusi është me e ulët nga pritshmëria ka vendosur të ndërmarrë disa masa ...

Rama njofton lehtësim të masave duke nisur nga e hëna: Farmacitë, bankat dhe marketet hapur deri në orën 17:30
Nga dita e hënë, farmacitë, marketet dhe bankat do të qëndrojnë të hapura deri në orën 17:30. Kjo është masa e parë lehtësuese, e cila vjen si rezultat i uljes së ndjeshme të numrit të të infektuarve në javën e katërt ...
Lapsi | 10-Apr-2020 11:44
Nga dita e hënë, farmacitë, marketet dhe bankat do të qëndrojnë të hapura deri në orën 17:30. Kjo është masa e parë lehtësuese, e cila vjen si rezultat i uljes së ndjeshme të numrit të të infektuarve në javën e katërt ...

Rama publikon masat e lehtësuara që hyjnë në fuqi nga e hëna
Kryeministri shqiptar Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë me dije se duke parë se kurba e personave të prekur nga koronavirusi është me e ulët nga pritshmëria ka vendosur të ndërmarrë disa masa ...
Klan Kosova | 10-Apr-2020 12:02
Kryeministri shqiptar Edi Rama, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë me dije se duke parë se kurba e personave të prekur nga koronavirusi është me e ulët nga pritshmëria ka vendosur të ndërmarrë disa masa ...

Nis lehtësimi i masave/ Ushqimoret, farmacitë dhe bankat të hapura deri në orën 17.30
Kryeministri Edi Rama nisi lehtësimin e masave. Në “Facebook”, ai njoftoi se nga e hëna, ushqimoret, bankat dhe farmacitë do të lejohen të qëndrojnë hapur deri në orën 17.30. Sipas tij, ky vendim u mor duke parë ecurinë ...
VizionPlus | 10-Apr-2020 11:24
Kryeministri Edi Rama nisi lehtësimin e masave. Në “Facebook”, ai njoftoi se nga e hëna, ushqimoret, bankat dhe farmacitë do të lejohen të qëndrojnë hapur deri në orën 17.30. Sipas tij, ky vendim u mor duke parë ecurinë ...

“Fundi i majit dalje nga kjo fazë e parë”, Rama jep lajmin: Nga e hëna nis hapja e fashave orare, për bizneset e vogla…
TIRANË Kryeministri Edi Rama deklaron se fundi i majit do të shihet si dalja nga kjo fazë e parë përballjeje me COVID-19 dhe paralajmëron hapjen e fashës orare të lëvizjes nga e hëna për shërbimet ushqimore, ...
BalkanWeb | 10-Apr-2020 11:09
TIRANË Kryeministri Edi Rama deklaron se fundi i majit do të shihet si dalja nga kjo fazë e parë përballjeje me COVID-19 dhe paralajmëron hapjen e fashës orare të lëvizjes nga e hëna për shërbimet ushqimore, ...

Zgjatet deri në 17:30 prej së hënës orari për ushqimoret, barnatoret dhe bankat
Njoftimin e dha kryeministri Edi Rama: Në kushtet kur kurba e infeksionit është më e ulët se pritshmëria jonë më optimiste, si rezultat i masave të forta që kemi marrë në kohën e duhur dhe rezistencës fantastike të ...
Illyriapress | 10-Apr-2020 11:57
Njoftimin e dha kryeministri Edi Rama: Në kushtet kur kurba e infeksionit është më e ulët se pritshmëria jonë më optimiste, si rezultat i masave të forta që kemi marrë në kohën e duhur dhe rezistencës fantastike të ...

Cilët do të jenë përfituesit e rinj të Paketës së Zgjeruar Ekonomike? Nga agjencitë turistike te shoferët. Kryeministri bën publik detajet
Qeveria ka paralajmëruar se do të zgjerojë më tej paketën e ndihmës financiare për kapërcimin e pasojave të shkaktuara nga masat parandaluese për përhapjen e COVID-19 në Shqipëri. Në këtë paketë parashikohet shtimi i ...
ScanTv | 10-Apr-2020 11:51
Qeveria ka paralajmëruar se do të zgjerojë më tej paketën e ndihmës financiare për kapërcimin e pasojave të shkaktuara nga masat parandaluese për përhapjen e COVID-19 në Shqipëri. Në këtë paketë parashikohet shtimi i ...

Nga e hëna fasha orare deri në 17:30, gati paketa financiare për tre kategori
Kryeministri Rama njoftoi se nga e hëna pritet të zgjerohet fasha orare për disa shërbime si banka, farmaci dhe ushqimore teksa bëri me dije se tre kategori biznesi do të përfitojnë nga paketa e re financiare që do të ...
Monitor | 10-Apr-2020 11:29
Kryeministri Rama njoftoi se nga e hëna pritet të zgjerohet fasha orare për disa shërbime si banka, farmaci dhe ushqimore teksa bëri me dije se tre kategori biznesi do të përfitojnë nga paketa e re financiare që do të ...

Shqipëria nis hapjen graduale/Marketeve, farmacive dhe bankave u zgjatet orari! Javës tjetër listë e re e bizneseve që do të lejohen
Duke nisur nga java e ardhshme, do të zgjerohet fasha orare e shërbimeve ushqimore, farmaceutike dhe bankare deri në orën 17:30. Deri më tani, këto shërbime lejohen deri në orën 13:00. Kjo u bë e ditur nga kryeministri ...
ScanTv | 10-Apr-2020 11:44
Duke nisur nga java e ardhshme, do të zgjerohet fasha orare e shërbimeve ushqimore, farmaceutike dhe bankare deri në orën 17:30. Deri më tani, këto shërbime lejohen deri në orën 13:00. Kjo u bë e ditur nga kryeministri ...

Rama: Nga e Hëna ndryshon orari për ushqimoret, farmacitë dhe bankat
Ditën e sotme janë shënuar vetëm 7 raste të reja me Covid-19, duke e çuar numrin total në vend në 416 të infektuar. Lidhur me këto shifra optimiste që po vijnë në ulje ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Përmes një ...
Saranda Web | 10-Apr-2020 11:35
Ditën e sotme janë shënuar vetëm 7 raste të reja me Covid-19, duke e çuar numrin total në vend në 416 të infektuar. Lidhur me këto shifra optimiste që po vijnë në ulje ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Përmes një ...

Rama, paketa e ardhshme përfshin bizneset e vogla që nuk u mbyllën, të mëdhatë dhe turizmin
Kryeministri Rama tha sot paketa e ardhshme përfshin bizneset e vogla që nuk u mbyllën, të mëdhatë dhe turizmin. Kryeministri shkroi: -Do të publikojmë fillimjavën e ardhshme, paketën e zgjeruar të mbështetjes ...
Monitor | 10-Apr-2020 11:19
Kryeministri Rama tha sot paketa e ardhshme përfshin bizneset e vogla që nuk u mbyllën, të mëdhatë dhe turizmin. Kryeministri shkroi: -Do të publikojmë fillimjavën e ardhshme, paketën e zgjeruar të mbështetjes ...

Lirohen masat, Rama: Nga e hëna zgjatet fasha orare; në fund të majit dalim nga faza e parë e luftës
Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook, ku thotë se në kushtet kur kurba e infeksionit është më e ulët se pritshmëria, sqaron se në fund të muajit maj mund të dalim nga kjo fazë e parë e pandemisë, duke iu ...
Politiko | 10-Apr-2020 11:19
Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook, ku thotë se në kushtet kur kurba e infeksionit është më e ulët se pritshmëria, sqaron se në fund të muajit maj mund të dalim nga kjo fazë e parë e pandemisë, duke iu ...

Gati paketa e zgjeruar, Rama: E prezantojmë javën e ardhshme, ja kategoritë që përfitojnë
Lajmi i Fundit, lajme, te fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Gati paketa e zgjeruar, Rama: E prezantojmë javën e ardhshme, ja ...
Lajmi i Fundit | 09-Apr-2020 22:28
Lajmi i Fundit, lajme, te fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan Gati paketa e zgjeruar, Rama: E prezantojmë javën e ardhshme, ja ...

Gati paketa e zgjeruar, Rama: e prezantojmë javën e ardhshme, ja kategoritë që përfitojnë
Kryeministri Edi Rama bëri me dije se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. Sipas kreut të qeverisë, në këtë listë do të përfshihen edhe punonjësit e kompanive të mëdha me një bonus, në ...
Medial | 09-Apr-2020 22:28
Kryeministri Edi Rama bëri me dije se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. Sipas kreut të qeverisë, në këtë listë do të përfshihen edhe punonjësit e kompanive të mëdha me një bonus, në ...

Rama: Në paketën e ndihmës financiare do shtohen dhe biznese të tjera
Kryeministri Rama në një status në facebook ka pohuar sot se lista e bizneseve që përfitojnë nga paga minimale do të zgjerohet. “Përditësim i pagesave për punonjësit e bizneseve të vogla që janë mbyllur nga lufta ...
Monitor | 09-Apr-2020 11:30
Kryeministri Rama në një status në facebook ka pohuar sot se lista e bizneseve që përfitojnë nga paga minimale do të zgjerohet. “Përditësim i pagesave për punonjësit e bizneseve të vogla që janë mbyllur nga lufta ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved