ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 14:12

Rusia shënon rritjen më të madhe të rasteve me koronavirus

Rusia shënon rritjen më të madhe të rasteve me koronavirus
Infeksionet me koronavirus ne Rusise u rriten me 1.786 raste, duke e çuar numrin e pergjithshem ne 11.917. Kjo eshte rritja me e madhe ditore qe nga shperthimi pandemise ne kete vend. Numri i vdekjeve gjithashtu u rrit ...
ikub.al | 10-Apr-2020 12:53
Infeksionet me koronavirus ne Rusise u rriten me 1.786 raste, duke e çuar numrin e pergjithshem ne 11.917. Kjo eshte rritja me e madhe ditore qe nga shperthimi pandemise ne kete vend. Numri i vdekjeve gjithashtu u rrit ...

Gjermania regjistron numrin më të lartë të vdekjeve me koronavirus në 24 orë
Nderkohe, numri i pergjithshem i infeksioneve u rrit me 5.323, duke e çuar numrin e pergjithshem te infeksioneve nga 108.202 ne 113.525. Shkalla e vdekshmerise ne Gjermani eshte 2.1 per qind, qe do te thote se nje ne 48 ...
ikub.al | 10-Apr-2020 11:04
Nderkohe, numri i pergjithshem i infeksioneve u rrit me 5.323, duke e çuar numrin e pergjithshem te infeksioneve nga 108.202 ne 113.525. Shkalla e vdekshmerise ne Gjermani eshte 2.1 per qind, qe do te thote se nje ne 48 ...

Itali. Bie numri i pacientëve në spital
Numri i viktimave mbetet ende i larte, pak a shume i qendrueshem ditet e fundit. Ne njezet e kater oret e fundit 610 njerez kane vdekur (dje kishte 542 viktima), duke arritur ne 18.279 vdekje. Te dhenat ne buletinin e ...
ikub.al | 09-Apr-2020 18:48
Numri i viktimave mbetet ende i larte, pak a shume i qendrueshem ditet e fundit. Ne njezet e kater oret e fundit 610 njerez kane vdekur (dje kishte 542 viktima), duke arritur ne 18.279 vdekje. Te dhenat ne buletinin e ...

Tjetër ditë e keqe për Italinë, 610 të vdekur, rriten të infektuarit
Numri I viktimave këtë të enjte në Itali është 610, ose 68 të vdekur më shumë në raport me bilancin ditës së mërkurë ( 542 viktima). Totali i personave që kanë humbur jetën në vendin fqinjë nga fillimi I epidemisë e ...
VizionPlus | 09-Apr-2020 20:20
Numri I viktimave këtë të enjte në Itali është 610, ose 68 të vdekur më shumë në raport me bilancin ditës së mërkurë ( 542 viktima). Totali i personave që kanë humbur jetën në vendin fqinjë nga fillimi I epidemisë e ...

908 të vdekur nga koronavirusi në Turqi
Turqia konfirmoi 96 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Me shifrat e reja, numri i përgjithshëm i të vdekurve në Turqi, shkon në 908. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është ...
Lapsi | 10-Apr-2020 10:14
Turqia konfirmoi 96 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Me shifrat e reja, numri i përgjithshëm i të vdekurve në Turqi, shkon në 908. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është ...

Koronavirusi në Itali/ Brenda 24 orëve ndërrojnë jetë 610 persona duke e çuar numrin total në 18,279
Ditën e sotme në Itali janë regjistruar një numër më i lartë viktimash e personash të infektuar se një ditë më parë, në periudhën kohore 24 orë. Sot janë regjistruar 610 viktima më shumë dhe numri i përgjithshëm i tyre ...
Telegraf | 09-Apr-2020 18:39
Ditën e sotme në Itali janë regjistruar një numër më i lartë viktimash e personash të infektuar se një ditë më parë, në periudhën kohore 24 orë. Sot janë regjistruar 610 viktima më shumë dhe numri i përgjithshëm i tyre ...

Rriten sërish viktimat dhe të infektuarit në Itali
Numri I viktimave këtë të enjte në Itali është 610, ose 68 të vdekur më shumë në raport me bilancin ditës së mërkurë ( 542 viktima). Totali i personave që kanë humbur jetën në vendin fqinjë nga fillimi I epidemisë e ...
VizionPlus | 09-Apr-2020 18:19
Numri I viktimave këtë të enjte në Itali është 610, ose 68 të vdekur më shumë në raport me bilancin ditës së mërkurë ( 542 viktima). Totali i personave që kanë humbur jetën në vendin fqinjë nga fillimi I epidemisë e ...

Spanja shënon një “rënie të lehtë”, 605 viktima brenda 24 orëve nga COVID-19
Gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetë nga coronavirusi 605 njerëz. Një ditë më parë u raportuan 685 viktima në 24 orë, pra 83 vdekje më pak. Tashmë numri total i viktimave në vend ka shkuar në 15,843. ...
Shenja | 10-Apr-2020 12:41
Gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetë nga coronavirusi 605 njerëz. Një ditë më parë u raportuan 685 viktima në 24 orë, pra 83 vdekje më pak. Tashmë numri total i viktimave në vend ka shkuar në 15,843. ...

Spanja shënon një “rënie të lehtë”, 605 viktima brenda 24 orëve nga Coronavirusi
Gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetë nga Coronavirusi 605 njerëz. Një ditë më parë u raportuan 685 viktima në 24 orë, pra 83 vdekje më pak. Tashmë numri total i viktimave në vend ka shkuar në 15 843, ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 12:21
Gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetë nga Coronavirusi 605 njerëz. Një ditë më parë u raportuan 685 viktima në 24 orë, pra 83 vdekje më pak. Tashmë numri total i viktimave në vend ka shkuar në 15 843, ...

Gjermania regjistron numrin më të lartë të viktimave në 24 orë nga Covid-19, Merkel: Numri i të infektuarve po ulet
Numri i vdekjeve në Gjermani është rritur me 266 gjatë ditës së kaluar, sipas qendrës së kontrollit të sëmundjeve, duke shënuar rritjen më të madhe 24 orëshe të viktimave që nga fillimi i shpërthimit të coronavirusit të ...
Politiko | 10-Apr-2020 11:47
Numri i vdekjeve në Gjermani është rritur me 266 gjatë ditës së kaluar, sipas qendrës së kontrollit të sëmundjeve, duke shënuar rritjen më të madhe 24 orëshe të viktimave që nga fillimi i shpërthimit të coronavirusit të ...

Shtatë raste të reja me Covid-19 në Shqipëri, gazetari: Vetëm një pacient në urgjencë mjekësore, shpresë se gjendja do bëhet më mirë
TIRANE Në 24 orët e fundit, në Shqipëri janë zbuluar shtatë raste të reja me Covid-19. Gjithsej, në të gjithë Republikën, janë të infektuar me koronavirus 416 persona. Gazetari Erjon Skëndaj raporton për “News 24” e ...
Medial | 10-Apr-2020 11:29
TIRANE Në 24 orët e fundit, në Shqipëri janë zbuluar shtatë raste të reja me Covid-19. Gjithsej, në të gjithë Republikën, janë të infektuar me koronavirus 416 persona. Gazetari Erjon Skëndaj raporton për “News 24” e ...

Raste të dyshuara me COVID-19 edhe sot, 227 persona të infektuar në Kosovë
Për një muaj në Kosovë janë konfirmuar pozitivë 227 persona me virusin COVID-19, raporton “Zëri.info”. Malisheva prin me numrin më të madh të personave të infektuar, me gjithsej 66 raste, pastaj Prishtina me 26 raste. ...
Zeri | 10-Apr-2020 11:02
Për një muaj në Kosovë janë konfirmuar pozitivë 227 persona me virusin COVID-19, raporton “Zëri.info”. Malisheva prin me numrin më të madh të personave të infektuar, me gjithsej 66 raste, pastaj Prishtina me 26 raste. ...

Gjermania përballet me rritje të re të numrit të të infektuarve
Numri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani, në 24 orët e fundit, është rritur për 5,323, duke e dërguar në 113,525 numrin total të të prekurve me këtë sëmundje. Ky shtet ishte thënë të ketë parë një rënie ...
Arbresh | 10-Apr-2020 10:53
Numri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani, në 24 orët e fundit, është rritur për 5,323, duke e dërguar në 113,525 numrin total të të prekurve me këtë sëmundje. Ky shtet ishte thënë të ketë parë një rënie ...

Gjermani, për një ditë mbi 4.100 të infektuar me koronavirus
Numri i personave të infektuar me koronavirusin e ri në Gjermani është rritur për 4.155 brenda një dite dhe tani është 112Load AD .348 persona. Në këtë shtet, numri i të infektuarve në ditë është rreth 4.000. Janë ...
TetovaSot | 10-Apr-2020 10:42
Numri i personave të infektuar me koronavirusin e ri në Gjermani është rritur për 4.155 brenda një dite dhe tani është 112Load AD .348 persona. Në këtë shtet, numri i të infektuarve në ditë është rreth 4.000. Janë ...

Gjermania përballet me rritje të re të numrit të të infektuarve
Numri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani, në 24 orët e fundit, është rritur për 5 323 duke e dërguar në 113 525 numrin total të të prekurve me këtë sëmundje. Ky shtet ishte thënë të ketë parë një rënie ...
Medial | 10-Apr-2020 10:38
Numri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani, në 24 orët e fundit, është rritur për 5 323 duke e dërguar në 113 525 numrin total të të prekurve me këtë sëmundje. Ky shtet ishte thënë të ketë parë një rënie ...

Rekord i ri i rasteve me koronavirus në 24 orët e fundit në Rusi
Rusia ka shënuar 1786 raste të reja me koronavirus të premten, ka bërë të ditur “The Guardian”, transmeton . Kjo është rritja më e madhe ditore deri më tani që e ka shtuar numrin e përgjithshëm të infektuarve në 11.917. ...
Lajminet | 10-Apr-2020 10:25
Rusia ka shënuar 1786 raste të reja me koronavirus të premten, ka bërë të ditur “The Guardian”, transmeton . Kjo është rritja më e madhe ditore deri më tani që e ka shtuar numrin e përgjithshëm të infektuarve në 11.917. ...

Gjermania përballet me rritje të re të numrit të të infektuarve
Numri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani, në 24 orët e fundit, është rritur për 5 323 duke e dërguar në 113 525 numrin total të të prekurve me këtë sëmundje. Ky shtet ishte thënë të ketë parë një rënie ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 10:09
Numri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani, në 24 orët e fundit, është rritur për 5 323 duke e dërguar në 113 525 numrin total të të prekurve me këtë sëmundje. Ky shtet ishte thënë të ketë parë një rënie ...

Gjermania përballet me rritje të re të numrit të të infektuarve
Numri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani, në 24 orët e fundit, është rritur për 5,323, duke e dërguar në 113,525 numrin total të të prekurve me këtë sëmundje. Ky shtet ishte thënë të ketë parë një rënie ...
Radio Evropa e Lire | 10-Apr-2020 10:06
Numri i personave të infektuar me koronavirus në Gjermani, në 24 orët e fundit, është rritur për 5,323, duke e dërguar në 113,525 numrin total të të prekurve me këtë sëmundje. Ky shtet ishte thënë të ketë parë një rënie ...

Gjermani, për një ditë mbi 4.100 të infektuar me koronavirus
Numri i personave të infektuar me koronavirusin e ri në Gjermani është rritur për 4.155 brenda një dite dhe tani është 112.348 persona. Në këtë shtet, numri i të infektuarve në ditë është rreth 4.000. Janë regjistruar ...
Alsat-M | 10-Apr-2020 09:57
Numri i personave të infektuar me koronavirusin e ri në Gjermani është rritur për 4.155 brenda një dite dhe tani është 112.348 persona. Në këtë shtet, numri i të infektuarve në ditë është rreth 4.000. Janë regjistruar ...

Rritje e madhe e numrit të infektuarve dhe vdekjeve nga koronavirusi në Gjermani
Në Gjermani sipas të dhënave nga Universiteti John Hopkins në 24 orët e fundit numri i të infektuarve me koronavirus është rritur nga 113.296 në 118.235, raporton . Kjo është dita e katërt me radhë që numri i të ...
Lajminet | 10-Apr-2020 09:39
Në Gjermani sipas të dhënave nga Universiteti John Hopkins në 24 orët e fundit numri i të infektuarve me koronavirus është rritur nga 113.296 në 118.235, raporton . Kjo është dita e katërt me radhë që numri i të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved