ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 09:12

?Kurti premton, edhe gazetarët do të përfshihen në pakon emergjente

?Kurti premton, edhe gazetarët do të përfshihen në pakon emergjente
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti bashkë me ministrin e Infrastrukturës dhe ministren e Pushtetit Lokal, ka vizituar komunën e Ferizajt, për t’u njohur me veprimet e ndërmarra, si dhe nevojat e komunës për menaxhimin ...
Top Channel | 10-Apr-2020 14:02
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti bashkë me ministrin e Infrastrukturës dhe ministren e Pushtetit Lokal, ka vizituar komunën e Ferizajt, për t’u njohur me veprimet e ndërmarra, si dhe nevojat e komunës për menaxhimin ...

?Kurti viziton Ferizajn: Rrini në shtëpi, rrini në distancë dhe rrini të pastër
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka qëndruar për vizitë në Komunën e Ferizajt ku u takua me kryetarin Agim Aliu.
Top Channel | 10-Apr-2020 14:02
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka qëndruar për vizitë në Komunën e Ferizajt ku u takua me kryetarin Agim Aliu.

Kurti viziton Vitinë, një muaj pas karantinimit, thotë se kyçja e kësaj komune në autostradë do të bëhet me një kosto më të ulët
Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur sot në takim kryeministrin në detyrë, Albin Kurti të cilin e informoi për të gjitha masat që i kanë marrë dhe gjendjen në këtë komunë si komuna e parë ku u shfaq ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 13:48
Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur sot në takim kryeministrin në detyrë, Albin Kurti të cilin e informoi për të gjitha masat që i kanë marrë dhe gjendjen në këtë komunë si komuna e parë ku u shfaq ...

Kurti: Javët në vijim janë më kritike, apelon qytetarët të rrinë në shtëpi, ta mbajnë pastërtinë dhe distancën
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti gjatë vizitës në komunën e Ferizajt tha se sektori i shëndetësisë publike në vend nuk është në nivelin e kënaqshëm, prandaj duhet të punohet më shumë në parandalimin e pandemisë ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 12:38
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti gjatë vizitës në komunën e Ferizajt tha se sektori i shëndetësisë publike në vend nuk është në nivelin e kënaqshëm, prandaj duhet të punohet më shumë në parandalimin e pandemisë ...

?Kurti vazhdon vizitat nëpër komuna, sot në Ferizaj
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti në vazhdën e vizitave nëpër komuna, sot së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, ministrin e Bujqësisë, Besian Mustafa, dhe ministren e Pushtetit Lokal, viziton Komunën e ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 08:11
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti në vazhdën e vizitave nëpër komuna, sot së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, ministrin e Bujqësisë, Besian Mustafa, dhe ministren e Pushtetit Lokal, viziton Komunën e ...

PDK e komenton deklaratën e Kurtit për Ekip Negociator: Ai ka të drejtë të merret vetëm me pandeminë
Partia Demokratike e Kosovës thotë se kryeministri në detyrë Albin Kurti nuk mundet që të propozojë Ekip Negociator, raporton Ekonomia Online. Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se Kurti është shumë joserioz ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 14:45
Partia Demokratike e Kosovës thotë se kryeministri në detyrë Albin Kurti nuk mundet që të propozojë Ekip Negociator, raporton Ekonomia Online. Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se Kurti është shumë joserioz ...

Kurti: Do t’i vizitoj edhe komunat në veri
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se planifikon t’i vizitojë edhe komunat në veri. Kurti ka deklaruar se nuk do t’i dalloj komunat sipas etnisë, pasi që as virusi nuk po i dallon, transmeton Telegrafi. “Do të ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 21:54
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se planifikon t’i vizitojë edhe komunat në veri. Kurti ka deklaruar se nuk do t’i dalloj komunat sipas etnisë, pasi që as virusi nuk po i dallon, transmeton Telegrafi. “Do të ...

?Kurti viziton Ferizajn: Rrini në shtëpi, rrini në distancë dhe rrini të pastër
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka qëndruar për vizitë në Komunën e Ferizajt ku u takua me kryetarin Agim Aliu. Nga aty Kurti edhe një herë ka bërë thirrje për të luftuar parandalimin e shpërndarjes së COVID-19, ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 13:28
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka qëndruar për vizitë në Komunën e Ferizajt ku u takua me kryetarin Agim Aliu. Nga aty Kurti edhe një herë ka bërë thirrje për të luftuar parandalimin e shpërndarjes së COVID-19, ...

Ferizajasit e presin Kurtin me brohoritje, Agim Aliu thotë se janë “militantët e VV’së”
Kur Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, doli në konferencë me kryetarin e Ferizajt, dis qytetarë u dëgjuan tek brohorisnin për Kurtin. Kryeministri Kurti, në vazhdën e vizitave nëpër komuna të Kosovës, ka qëndruar sot ...
Gazeta Express | 10-Apr-2020 12:53
Kur Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, doli në konferencë me kryetarin e Ferizajt, dis qytetarë u dëgjuan tek brohorisnin për Kurtin. Kryeministri Kurti, në vazhdën e vizitave nëpër komuna të Kosovës, ka qëndruar sot ...

Kurti: S’e kemi mirë shëndetësinë, duhet të llogarisim më shumë në parandalim se në shërim
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot ka qëndruar në Ferizaj për të parë gjendjen e kësaj komune në ballafaqimin me koronavirusin. Ai ka falënderuar kryetarin Agim Aliu për mikpritje dhe për angazhimin e tij në ...
Gazeta Express | 10-Apr-2020 12:53
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot ka qëndruar në Ferizaj për të parë gjendjen e kësaj komune në ballafaqimin me koronavirusin. Ai ka falënderuar kryetarin Agim Aliu për mikpritje dhe për angazhimin e tij në ...

Kurti: Javët në vijim janë më kritike, apelon qytetarët të rrinë në shtëpi, ta mbajnë pastërtinë dhe distancën
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti gjatë vizitës në komunën e Ferizajt tha se sektori i shëndetësisë publike në vend nuk është në nivelin e kënaqshëm, prandaj duhet të punohet më shumë në parandalimin e pandemisë ...
Arbresh | 10-Apr-2020 12:38
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti gjatë vizitës në komunën e Ferizajt tha se sektori i shëndetësisë publike në vend nuk është në nivelin e kënaqshëm, prandaj duhet të punohet më shumë në parandalimin e pandemisë ...

Kurti: S’e kemi mirë shëndetësinë, duhet të llogarisim me shumë në parandalim se në shërim
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot ka qëndruar në Ferizaj për të parë gjendjen e kësaj komune në ballafaqimin me koronavirusin. Ai ka falënderuar kryetarin Agim Aliu për mikpritje dhe për angazhimin e tij në ...
Zeri | 10-Apr-2020 12:33
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot ka qëndruar në Ferizaj për të parë gjendjen e kësaj komune në ballafaqimin me koronavirusin. Ai ka falënderuar kryetarin Agim Aliu për mikpritje dhe për angazhimin e tij në ...

?Kurti premton që edhe gazetarët do të përfshihen në pakon emergjente
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti bashkë me ministrin e Infrastrukturës dhe ministren e Pushtetit Lokal, ka vizituar komunën e Ferizajt, për t’u njohur me veprimet e ndërmarra, si dhe nevojat e komunës për menaxhimin ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 12:21
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti bashkë me ministrin e Infrastrukturës dhe ministren e Pushtetit Lokal, ka vizituar komunën e Ferizajt, për t’u njohur me veprimet e ndërmarra, si dhe nevojat e komunës për menaxhimin ...

Kurti pas vizitave në Lipjan e Ferizaj bën thirrje për respektim të masave për parandalimin e koronavirusit
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, pas një takimi me kryetarin e komunës së Ferizajt, Agim Aliu, në një prononcim për media ka bërë thirrje që qytetarët t’i respektojnë masat për parandalimin e koronavirusit. Ai ka ...
Koha.net | 10-Apr-2020 12:16
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, pas një takimi me kryetarin e komunës së Ferizajt, Agim Aliu, në një prononcim për media ka bërë thirrje që qytetarët t’i respektojnë masat për parandalimin e koronavirusit. Ai ka ...

Kurti e pranon se s’ka mbështetje për gazetarët në pakon emergjente të qeverisë
Kurti në këtë konferencë për media e ka pranuar se në pakon emergjente fiskale të qeverisë së Kosovës, nuk janë të përfshirë gazetarët, me ç’rast ai ka thënë se një gjë e tillë do të ndodhë në një adresim të radhës nga ...
Lajminet | 10-Apr-2020 12:08
Kurti në këtë konferencë për media e ka pranuar se në pakon emergjente fiskale të qeverisë së Kosovës, nuk janë të përfshirë gazetarët, me ç’rast ai ka thënë se një gjë e tillë do të ndodhë në një adresim të radhës nga ...

Kurti nga Lipjani bën apel për shtim të disiplinës
Kreu i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti ka vazhduar sot vizitat nëpër komuna të Kosovës, për të parë gjendjen pas përhapjes së koronavirusit. Kurti sot ka qëndruar në Lipjan ku është takuar me kreun e kësaj komune, Imri ...
Arbresh | 10-Apr-2020 11:38
Kreu i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti ka vazhduar sot vizitat nëpër komuna të Kosovës, për të parë gjendjen pas përhapjes së koronavirusit. Kurti sot ka qëndruar në Lipjan ku është takuar me kreun e kësaj komune, Imri ...

Kurti shkon me ministrat në Lipjan, bën apel për shtim të disiplinës
Kreu i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, ka vazhduar sot vizitat nëpër komuna të Kosovës, për të parë gjendjen pas përhapjes së koronavirusit. Kurti sot ka qëndruar në Lipjan, ku është takuar me kreun e kësaj komune, ...
Zeri | 10-Apr-2020 11:26
Kreu i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, ka vazhduar sot vizitat nëpër komuna të Kosovës, për të parë gjendjen pas përhapjes së koronavirusit. Kurti sot ka qëndruar në Lipjan, ku është takuar me kreun e kësaj komune, ...

Kurti bashkë me ministrat viziton Lipjanin
Kryetari Ahmeti së bashku me bashkëpunëtor dhe anëtarët e Shtabit Emergjent Lokal, e njoftuan kryeministrin dhe ministrat për gjendjen rreth Covid-19 në komunën e Lipjanit, respektimin e masave të caktuara nga qeveria, ...
Lajminet | 10-Apr-2020 11:23
Kryetari Ahmeti së bashku me bashkëpunëtor dhe anëtarët e Shtabit Emergjent Lokal, e njoftuan kryeministrin dhe ministrat për gjendjen rreth Covid-19 në komunën e Lipjanit, respektimin e masave të caktuara nga qeveria, ...

Kurti viziton Lipjanin
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot ka pritur në takim Kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurtin, ministren në detyrë të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Emilja Rexhepin, të cilët ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 11:17
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot ka pritur në takim Kryeministrin në detyrë të Kosovës, Albin Kurtin, ministren në detyrë të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Emilja Rexhepin, të cilët ...

Kurti vizitoi Prizrenin, bën thirrje të shtohet disiplina që prilli të kalohet me sa më pak pasoja
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti gjatë të enjtes ka vazhduar agjendën me vizitat e tij nëpër komunat e Kosovës, ku kësaj radhe vizitoi Malishevën e Prizrenin, për të vazhduar në Sharr. Në Prizren, Kurti u ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 12:27
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti gjatë të enjtes ka vazhduar agjendën me vizitat e tij nëpër komunat e Kosovës, ku kësaj radhe vizitoi Malishevën e Prizrenin, për të vazhduar në Sharr. Në Prizren, Kurti u ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved