ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 03:11

Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Kosovë

Vdes edhe një pacient nga koronavirusi në Kosovë
Në orët e vona të së enjtes është raportuar për viktimën e shtatë nga koronavirusi në Kosovë. Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se pacienti Z. I, 72-vjeçar, ishte nga komuna e ...
VizionPlus | 09-Apr-2020 22:49
Në orët e vona të së enjtes është raportuar për viktimën e shtatë nga koronavirusi në Kosovë. Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se pacienti Z. I, 72-vjeçar, ishte nga komuna e ...

Asnjë serb me COVID-19 nuk trajtohet në Kosovë, zgjedhin të transferohen në Beograd
KOSOVA Asnjë nga 39 personat e infektuar me Coronavirus që po trajtohen në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, nuk është nga komuniteti serb. Personat e konfirmuar me COVID-19, nga komunat ...
BalkanWeb | 09-Apr-2020 20:31
KOSOVA Asnjë nga 39 personat e infektuar me Coronavirus që po trajtohen në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, nuk është nga komuniteti serb. Personat e konfirmuar me COVID-19, nga komunat ...

Në Klinikën Infektive po trajtohen 40 pacientë me coronavirus, priten rezultatet edhe për 4 raste tjera
Në Klinikën Infektive po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me COVID-19. Sot më 10 prill 2020 në këtë klinikë janë të hospitalizuar 44 pacientë. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, prej 44 pacientëve, ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 10:22
Në Klinikën Infektive po vazhdon trajtimi i pacientëve të infektuar me COVID-19. Sot më 10 prill 2020 në këtë klinikë janë të hospitalizuar 44 pacientë. Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë, prej 44 pacientëve, ...

Kosovë, 224 të infektuar/ Tre persona në gjendje kritike, 39 të shtruar në spital
Në 224 ka arritur numri i personave të prekur me coronavirusi në Kosovë.Prej tyre 39 janë duke marrë tretmanin mjekësor në Ambulancës për Coronavirus pranë Klinikës Infektive.
Top Channel | 09-Apr-2020 16:59
Në 224 ka arritur numri i personave të prekur me coronavirusi në Kosovë.Prej tyre 39 janë duke marrë tretmanin mjekësor në Ambulancës për Coronavirus pranë Klinikës Infektive.

Në Kosovë, dy pacientë me COVID-19 janë në gjendje kritike
Prishtinë, 10 prill 2020 – Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për gjendjen e pacientëve me Covid-19 që janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Sipas njoftimit, në këtë ...
Illyriapress | 10-Apr-2020 12:38
Prishtinë, 10 prill 2020 – Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për gjendjen e pacientëve me Covid-19 që janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. Sipas njoftimit, në këtë ...

Sipas infektologut Salih Ahmeti, personat me diabet më të rrezikuarit nga koronavirusi
Infektologu Salih Ahmeti nga Prishtina ka folur për Abcnews mbi situatën e shkaktuar nga koronavirusi në Kosovë. Ahmeti u shpreh se kjo pandemi në krahasim me pandemitë e tjera është më pak agresive, por më shumë ...
Koha.net | 10-Apr-2020 11:49
Infektologu Salih Ahmeti nga Prishtina ka folur për Abcnews mbi situatën e shkaktuar nga koronavirusi në Kosovë. Ahmeti u shpreh se kjo pandemi në krahasim me pandemitë e tjera është më pak agresive, por më shumë ...

Kosovë: Dy pacientë me koronavirus janë në gjendje kritike
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se dy pacientë të prekur me koronavirus vazhdojnë të jenë në gjendje kritike dhe po trajtohen me ventilim mekanik. Përveç tyre, pesë pacientë janë në gjendje të ...
Portalb | 10-Apr-2020 11:32
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se dy pacientë të prekur me koronavirus vazhdojnë të jenë në gjendje kritike dhe po trajtohen me ventilim mekanik. Përveç tyre, pesë pacientë janë në gjendje të ...

Kosovë, dy pacientë me koronavirus janë në gjendje kritike
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se dy pacientë të prekur me koronavirus vazhdojnë të jenë në gjendje kritike dhe po trajtohen me ventilim mekanik. Përveç tyre, pesë pacientë janë në gjendje të ...
TetovaSot | 10-Apr-2020 11:09
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se dy pacientë të prekur me koronavirus vazhdojnë të jenë në gjendje kritike dhe po trajtohen me ventilim mekanik. Përveç tyre, pesë pacientë janë në gjendje të ...

Situata me pandeminë në orët e mëngjesit në Kosovë
Në Klinikën Infektive, sot më 10 prill 2020 janë të hospitalizuar 44 pacientë. Prej tyre, 40 pacientë janë me Covid 19. Klinika është në pritje të rezultatave edhe për 4 raste. Gjatë 24 orëve të fundit janë liruar 25 ...
PortaliOnline | 10-Apr-2020 10:59
Në Klinikën Infektive, sot më 10 prill 2020 janë të hospitalizuar 44 pacientë. Prej tyre, 40 pacientë janë me Covid 19. Klinika është në pritje të rezultatave edhe për 4 raste. Gjatë 24 orëve të fundit janë liruar 25 ...

Kosovë, dy pacientë me koronavirus janë në gjendje kritike
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se dy pacientë të prekur me koronavirus vazhdojnë të jenë në gjendje kritike dhe po trajtohen me ventilim mekanik. Përveç tyre, pesë pacientë janë në gjendje të ...
Alsat-M | 10-Apr-2020 10:48
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se dy pacientë të prekur me koronavirus vazhdojnë të jenë në gjendje kritike dhe po trajtohen me ventilim mekanik. Përveç tyre, pesë pacientë janë në gjendje të ...

Kjo është gjendja shëndetësore e personave me koronavirus që po trajtohen në Infektivë
Nga Klinika Infektive kanë dhënë detaje lidhur me gjendjen shëndetësore të personave të prekur me koronavirus që janë duke u trajtuar. Sipas njoftimit, 40 persona të prekur me koronavirus janë hospitalizuar sot në ...
Arbresh | 10-Apr-2020 10:42
Nga Klinika Infektive kanë dhënë detaje lidhur me gjendjen shëndetësore të personave të prekur me koronavirus që janë duke u trajtuar. Sipas njoftimit, 40 persona të prekur me koronavirus janë hospitalizuar sot në ...

Dy pacientë të prekur me koronavirus në gjendje kritike, po priten rezultatet edhe për katër raste
Faik Hoti, zëdhënës në ministrinë e Shëndetësisë me anë të një postimi në Facebook ka thënë se 5 persona aktualisht janë në gjendje më të rëndë dhe përkujdesje intensive, shkruan . Ndërkaq, në gjendje më kritike janë ...
Lajminet | 10-Apr-2020 10:37
Faik Hoti, zëdhënës në ministrinë e Shëndetësisë me anë të një postimi në Facebook ka thënë se 5 persona aktualisht janë në gjendje më të rëndë dhe përkujdesje intensive, shkruan . Ndërkaq, në gjendje më kritike janë ...

Kosovë: Dy pacientë me koronavirus janë në gjendje kritike
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se dy pacientë të prekur me koronavirus vazhdojnë të jenë në gjendje kritike dhe po trajtohen me ventilim mekanik. Përveç tyre, pesë pacientë janë në gjendje të ...
Radio Evropa e Lire | 10-Apr-2020 10:36
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka bërë të ditur se dy pacientë të prekur me koronavirus vazhdojnë të jenë në gjendje kritike dhe po trajtohen me ventilim mekanik. Përveç tyre, pesë pacientë janë në gjendje të ...

Vdes 72 vjeçari nga Gjilanit i prekur me COVID-19 – shkon në shtatë numri i viktimave në Kosovë
Edhe një person ka vdekur në Kosovë si pasojë e coronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë përmes një shkrimi në Facebook. “Në Klinikën Infektive të QKUK-së sonte në orët e mbrëmjes, në Njësinë e ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 21:45
Edhe një person ka vdekur në Kosovë si pasojë e coronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë përmes një shkrimi në Facebook. “Në Klinikën Infektive të QKUK-së sonte në orët e mbrëmjes, në Njësinë e ...

Dy pacientë të infektuar me COVID-19 në gjendje kritike
Në Kliniken Infektive aktualisht janë duke marrë mjekim intensiv dy pacientë të infektuar me koronavirus, gjendja e të cilëve është kritike. Klinika Infektive njofton po ashtu se janë liruar për në shtëpi 25 persona, të ...
Zeri | 10-Apr-2020 10:22
Në Kliniken Infektive aktualisht janë duke marrë mjekim intensiv dy pacientë të infektuar me koronavirus, gjendja e të cilëve është kritike. Klinika Infektive njofton po ashtu se janë liruar për në shtëpi 25 persona, të ...

Klinika Infektive: Pesë pacientë në gjendje të rëndë, dy në gjendje kritike
Në Klinikën Infektive janë pesë pacientë me Covid-19 që janë në gjendje të rëndë dhe dy që janë në gjendje kritike. Në këtë klinikë janë të hospitalizuar 44 pacientë, prej tyre 40 pacientë janë me Covid-19. Gjendja e ...
Klan Kosova | 10-Apr-2020 10:22
Në Klinikën Infektive janë pesë pacientë me Covid-19 që janë në gjendje të rëndë dhe dy që janë në gjendje kritike. Në këtë klinikë janë të hospitalizuar 44 pacientë, prej tyre 40 pacientë janë me Covid-19. Gjendja e ...

Dy pacientë me koronavirus mbesin në gjendje kritike
Pesë persona të infektuar me koronavirus janë në gjendje të rëndë, ndërsa dy persona mbesin në gjendje kritike dhe janë në ventilim mekanik. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë të premten në mëngjes. Sipas ...
Koha.net | 10-Apr-2020 10:19
Pesë persona të infektuar me koronavirus janë në gjendje të rëndë, ndërsa dy persona mbesin në gjendje kritike dhe janë në ventilim mekanik. Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë të premten në mëngjes. Sipas ...

Në Klinikën Infektive janë të shtrirë 40 pacientë me Coronavirus, 5 në gjendje më të rëndë
Në Klinikën Infektive, sot më 10 prill 2020 janë të hospitalizuar 44 pacientë. Prej tyre, 40 pacientë janë me Covid 19. Klinika është në pritje të rezultatave edhe për 4 raste. Gjatë 24 orëve të fundit janë liruar 25 ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 10:19
Në Klinikën Infektive, sot më 10 prill 2020 janë të hospitalizuar 44 pacientë. Prej tyre, 40 pacientë janë me Covid 19. Klinika është në pritje të rezultatave edhe për 4 raste. Gjatë 24 orëve të fundit janë liruar 25 ...

Shërohet një infermiere kosovare me Covid-19
Në Klinikën Infektive, sot më 10 prill 2020 janë të hospitalizuar 44 pacientë. Prej tyre, 40 pacientë janë me Covid 19. Klinika është në pritje të rezultatave edhe për 4 raste. Gjatë 24 orëve të fundit janë liruar 25 ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 10:12
Në Klinikën Infektive, sot më 10 prill 2020 janë të hospitalizuar 44 pacientë. Prej tyre, 40 pacientë janë me Covid 19. Klinika është në pritje të rezultatave edhe për 4 raste. Gjatë 24 orëve të fundit janë liruar 25 ...

Infektologu Krasniqi: 72 vjeçari që ndërroi jetë sot kishte sëmundje tjera shoqëruese
Në orët e mbrëmjes në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë një 72 vjeçar nga Gjilani i prekur nga koronavirusi. Infektologu Valbon Krasniqi ka theksuar që personi që ka ndërruar jetë “kishte edhe sëmundje tjera ...
Shprehja | 10-Apr-2020 03:34
Në orët e mbrëmjes në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë një 72 vjeçar nga Gjilani i prekur nga koronavirusi. Infektologu Valbon Krasniqi ka theksuar që personi që ka ndërruar jetë “kishte edhe sëmundje tjera ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved