ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 15:24

Lajçak i shkruan Thaçit për dialogun me Serbinë, thotë se do të fillojë punën e tij pas tejkalimit të krizës së pandemisë COVID-19

Lajçak i shkruan Thaçit për dialogun me Serbinë, thotë se do të fillojë punën e tij pas tejkalimit të krizës së pandemisë COVID-19
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 12:21
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...

Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat në distancë, tash për dialogun me Serbinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 08:02
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...

Albin Kurti: Po përgatitemi për dialog me Serbinë me dy ekipe. Me mua, Thaçi, Osmani e krerët e 7 partive parlamentare
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e konsideron prioritet dialogun me Serbinë, por pavarësisht kësaj ka nisur punën për ngritjen e grupeve të punës. Ai foli për dy ekipe, një politik dhe një tjetër teknik. ...
GazetaTema | 09-Apr-2020 16:12
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e konsideron prioritet dialogun me Serbinë, por pavarësisht kësaj ka nisur punën për ngritjen e grupeve të punës. Ai foli për dy ekipe, një politik dhe një tjetër teknik. ...

Qeveria i përgjigjet Presidencës: Kurti është kryeministër legjitim
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka prezantuar në BE idenë për formimin e dy ekipeve negociatore për dialogun Kosovë-Serbi. Njërin përfaqësues politik e tjetrin profesional e këshillues. Por i menjëhershëm ka qenë ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 20:42
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka prezantuar në BE idenë për formimin e dy ekipeve negociatore për dialogun Kosovë-Serbi. Njërin përfaqësues politik e tjetrin profesional e këshillues. Por i menjëhershëm ka qenë ...

Lajçak i shkruan Thaçit, shpreh gatishmërinë për bashkëpunim
Bruksel, 10 prill 2020 – Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes së cilës ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim. ...
Illyriapress | 10-Apr-2020 12:56
Bruksel, 10 prill 2020 – Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes së cilës ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim. ...

Lajçak i shkruan Thaçit për dialogun me Serbinë
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...
Arbresh | 10-Apr-2020 12:44
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...

Lajçaku i shkruan letër Thaçit, nuk përmend datë për rifillimin e dialogut
Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes së cilës ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim. Ai përmes kësaj letre, ka thënë ...
Koha.net | 10-Apr-2020 12:33
Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i ka shkruar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes së cilës ka shprehur gatishmërinë për bashkëpunim. Ai përmes kësaj letre, ka thënë ...

Lajçak i shkruan Thaçit, nuk përmend afate për marrëveshje e as njohjen nga Serbia
Miroslav Lajçak i cili është caktuar si Përfaqësues Special i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd, i ka shkruar letër kreut të shtetit të Kosovës, në të cilën ka shprehur gatishmërinë e tij për t’u marrë me procesin. ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 12:13
Miroslav Lajçak i cili është caktuar si Përfaqësues Special i BE-së për dialogun Prishtinë-Beograd, i ka shkruar letër kreut të shtetit të Kosovës, në të cilën ka shprehur gatishmërinë e tij për t’u marrë me procesin. ...

Lajçak i dergon letër Thaçit për dialogun, nuk e përmend askund njohjen nga Serbia
Lajçak për të cilin presidenti Thaçi dhe kryediplomati Konjufca kishin vërejtje si ndërmjetësues i dialogut për shkak të qasjes kundër pavarësisë dhe shtetësisë së Kosovës, në letrën dërguar Thaçit nuk thotë asgjë për ...
Lajminet | 10-Apr-2020 12:05
Lajçak për të cilin presidenti Thaçi dhe kryediplomati Konjufca kishin vërejtje si ndërmjetësues i dialogut për shkak të qasjes kundër pavarësisë dhe shtetësisë së Kosovës, në letrën dërguar Thaçit nuk thotë asgjë për ...

Lajçak i shkruan Thaçit, nuk përmend afate për marrëveshje e as njohjen nga Serbia
Miroslav Lajçak i cili është caktuar si Përfaqësues Special i BE’së për dialogun Prishtinë-Beograd, i ka shkruar letër kreut të shtetit të Kosovës, në të cilën ka shprehur gatishmërinë e tij për t’u marrë me procesin, ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 12:05
Miroslav Lajçak i cili është caktuar si Përfaqësues Special i BE’së për dialogun Prishtinë-Beograd, i ka shkruar letër kreut të shtetit të Kosovës, në të cilën ka shprehur gatishmërinë e tij për t’u marrë me procesin, ...

Lajçak i shkruan Thaçit, nuk përmend afate për marrëveshje e as njohjen nga Serbia
Miroslav Lajçak i cili është caktuar si Përfaqësues Special i BE’së për dialogun Prishtinë-Beograd, i ka shkruar letër kreut të shtetit të Kosovës, në të cilën ka shprehur gatishmërinë e tij për t’u......
Zeri | 10-Apr-2020 12:02
Miroslav Lajçak i cili është caktuar si Përfaqësues Special i BE’së për dialogun Prishtinë-Beograd, i ka shkruar letër kreut të shtetit të Kosovës, në të cilën ka shprehur gatishmërinë e tij për t’u......

Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat, këtë herë për dialogun me Serbinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...
TetovaSot | 10-Apr-2020 09:43
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...

Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat në distancë, tash për dialogun me Serbinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...
Shenja | 10-Apr-2020 08:53
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...

Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat në distancë, tash për dialogun me Serbinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...
Arbresh | 10-Apr-2020 08:04
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...

Thaçi-Kurti, përplasje edhe për primat në dialog
Presidenti Hashim Thaçi u është rikthyer polemikave në distancë me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti. Shkas është bërë sërish dialogu me Serbinë, proces mbi të cilin presidenti synon ta ketë primatin dhe të jetë ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 07:54
Presidenti Hashim Thaçi u është rikthyer polemikave në distancë me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti. Shkas është bërë sërish dialogu me Serbinë, proces mbi të cilin presidenti synon ta ketë primatin dhe të jetë ...

Thaçi-Kurti, përplasje edhe për primat në dialog
Presidenti Hashim Thaçi u është rikthyer polemikave në distancë me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti. Shkas është bërë sërish dialogu me Serbinë, proces mbi të cilin presidenti synon ta ketë primatin dhe të jetë ...
Koha.net | 10-Apr-2020 07:17
Presidenti Hashim Thaçi u është rikthyer polemikave në distancë me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti. Shkas është bërë sërish dialogu me Serbinë, proces mbi të cilin presidenti synon ta ketë primatin dhe të jetë ...

Presidenca reagon pas letrës që Kurti i shkruajti Lajçakut: Lista e delegacionit mbetet dëshirë personale asgjë më shumë
Zyra për Informim e Presidentit të Kosovës, ka reaguar pas ekipit negociator të paralajmëruar nga kryeministri në detyrë Albin Kurti. Presidenca sqaron opinionin publik vendor dhe ndërkombëtar, se kryeministri në largim ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 16:08
Zyra për Informim e Presidentit të Kosovës, ka reaguar pas ekipit negociator të paralajmëruar nga kryeministri në detyrë Albin Kurti. Presidenca sqaron opinionin publik vendor dhe ndërkombëtar, se kryeministri në largim ...

Kurti bisedon me Macron: Efektiviteti i dialogut varet nga pjesëmarrja e Evropës
Mbrëmë, kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron. Sipas njoftimit të Kryeministrisë, Kurti e falënderoi presidentin dhe qeverinë franceze ...
Shprehja | 10-Apr-2020 04:58
Mbrëmë, kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron. Sipas njoftimit të Kryeministrisë, Kurti e falënderoi presidentin dhe qeverinë franceze ...

Kurti: Dy ekipe janë të nevojshme për dialogun me Serbinë
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot deklaroi se i duhet të përgatitet për dialogun edhe pse në këto kohë nuk prioritet nacional bisedimet me Serbinë. Ai tha se do të jetë shumë e rëndësishme edhe gatishmëria e ...
Shprehja | 10-Apr-2020 03:54
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot deklaroi se i duhet të përgatitet për dialogun edhe pse në këto kohë nuk prioritet nacional bisedimet me Serbinë. Ai tha se do të jetë shumë e rëndësishme edhe gatishmëria e ...

Dialogu, Kurti bisedon me Macron/ Qeveria e Kosovës: Franca do të lehtësojë rinisjen e bisedimeve
Kryeministri ne detyre i Kosoves Albin Kurti ka zhvilluar nje bisede telefonike me presidentin francez Emmanuel Macron. Sic informon zyra e Kurtit, pervec pandemise se koronavirusit ne fokus te bisedes ishte heqja e ...
VizionPlus | 09-Apr-2020 14:02
Kryeministri ne detyre i Kosoves Albin Kurti ka zhvilluar nje bisede telefonike me presidentin francez Emmanuel Macron. Sic informon zyra e Kurtit, pervec pandemise se koronavirusit ne fokus te bisedes ishte heqja e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved