ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 09:42

Kosovë/ Vendos Kryesia e Kuvendit: Të martën seancë e jashtëzakonshme

Kosovë/ Vendos Kryesia e Kuvendit: Të martën seancë e jashtëzakonshme
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të martën të mbahet seanca e jashtëzakonshme mbi propozimin e PDK-së dhe deputetëve nënshkrues për pakon emergjente 320 milionë euro për t’u ballafaquar me pandeminë Covid-19.
Top Channel | 10-Apr-2020 14:35
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të martën të mbahet seanca e jashtëzakonshme mbi propozimin e PDK-së dhe deputetëve nënshkrues për pakon emergjente 320 milionë euro për t’u ballafaquar me pandeminë Covid-19.

Krasniqi e quan Kurtin kujdestar të Qeverisë, thotë se është joserioz
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi ka bërë të ditur se Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e saj mori vendim që seanca e jashtëzakonshme të mbahet të martën në orën 11:00, sipas kërkesës së PDK-së dhe ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 14:22
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi ka bërë të ditur se Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e saj mori vendim që seanca e jashtëzakonshme të mbahet të martën në orën 11:00, sipas kërkesës së PDK-së dhe ...

Kryesia e Kuvendit merr vendim, të martën seancë e jashtëzakonshme
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të martën të mbahet seanca e jashtëzakonshme mbi propozimin e PDK-së dhe deputetëve nënshkrues për pakon emergjente 320 milionë euro për t’u ballafaquar me pandeminë ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 13:31
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të martën të mbahet seanca e jashtëzakonshme mbi propozimin e PDK-së dhe deputetëve nënshkrues për pakon emergjente 320 milionë euro për t’u ballafaquar me pandeminë ...

Kosovë: Presidenti kërkon sërish emrin e mandatarit nga lëvizja Vetëvendosje
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i kërkoi sërish të premten kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, propozimin e emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re të Kosovës, pas rrëzimit të qeverisë Kurti ...
Zeri Amerikes | 10-Apr-2020 14:48
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i kërkoi sërish të premten kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, propozimin e emrit të mandatarit për formimin e qeverisë së re të Kosovës, pas rrëzimit të qeverisë Kurti ...

Nagavci: Propozimi i PDK-së s’është obligativ për qeverinë
Lëvizja Vetëvendosje mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme më 14 prill për shqyrtimin e propozimit të PDK-së për pakon emergjente e ka cilësuar si obstruksione që po i bëhen qeverisë në detyrë nga partitë parlamentare, ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 14:43
Lëvizja Vetëvendosje mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme më 14 prill për shqyrtimin e propozimit të PDK-së për pakon emergjente e ka cilësuar si obstruksione që po i bëhen qeverisë në detyrë nga partitë parlamentare, ...

PDK fton deputetët të votojnë Pakon Emergjente të tyre
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi i ka bërë thirrje gjithë deputetëve të legjislaturës së shtatë të votojnë pakon emergjente të propozuar nga partia e tij në ballafaqimin e pandemisë ...
Arbresh | 10-Apr-2020 14:35
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi i ka bërë thirrje gjithë deputetëve të legjislaturës së shtatë të votojnë pakon emergjente të propozuar nga partia e tij në ballafaqimin e pandemisë ...

Krasniqi pret që krejt partitë ta mbështesin Pakon Emergjente të propozuar nga PDK-ja
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, ka njoftuar se çfarë është diskutuar në mbledhjen e Kryesisë ku është vendosur që të martën të mbahet seanca e jashtëzakonshme kun ë rend dite do jetë Pakoja ...
Medial | 10-Apr-2020 14:33
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, ka njoftuar se çfarë është diskutuar në mbledhjen e Kryesisë ku është vendosur që të martën të mbahet seanca e jashtëzakonshme kun ë rend dite do jetë Pakoja ...

Nagavci thotë se propozimi i PDK-së është konfuz
Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci ka thënë se rezoluta e propozuar nga PDK-ja është konfuze, raporton Ekonomia Online. “Deri në këtë moment nuk ka iniciativë dhe PDK ka kërkuar ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 14:30
Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci ka thënë se rezoluta e propozuar nga PDK-ja është konfuze, raporton Ekonomia Online. “Deri në këtë moment nuk ka iniciativë dhe PDK ka kërkuar ...

PDK fton deputetët të votojnë Pakon Emergjente të tyre
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi i ka bërë thirrje gjithë deputetëve të legjislaturës së shtatë të votojnë pakon emergjente të propozuar nga partia e tij në ballafaqimin e pandemisë ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 14:27
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi i ka bërë thirrje gjithë deputetëve të legjislaturës së shtatë të votojnë pakon emergjente të propozuar nga partia e tij në ballafaqimin e pandemisë ...

Nagavci: Në mbledhjen e Kryesisë nuk u lejuan shqyrtimet e propozimeve të qeverisë ‘Kurti’
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka folur pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit e prej ku ka thënë që ka pasur një bashkëpunim në mes të partive politike në vend, që përmes anëtarëve në......
Zeri | 10-Apr-2020 14:25
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka folur pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit e prej ku ka thënë që ka pasur një bashkëpunim në mes të partive politike në vend, që përmes anëtarëve në......

Krasniqi pret që krejt partitë ta mbështesin Pakon Emergjente të propozuar nga PDK-ja
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, ka njoftuar se çfarë është diskutuar në mbledhjen e Kryesisë ku është vendosur që të martën të mbahet seanca e jashtëzakonshme kun ë rend dite do jetë Pakoja ...
Klan Kosova | 10-Apr-2020 14:25
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, ka njoftuar se çfarë është diskutuar në mbledhjen e Kryesisë ku është vendosur që të martën të mbahet seanca e jashtëzakonshme kun ë rend dite do jetë Pakoja ...

?Krasniqi thotë se vetëm Kuvendi mund të votojë pako emergjente
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi i ka bërë thirrje gjithë deputetëve të legjislaturës së shtatë të votojnë pakon emergjente të propozuar nga partia e tij në ballafaqimin e pandemisë ...
Lajminet | 10-Apr-2020 14:24
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi i ka bërë thirrje gjithë deputetëve të legjislaturës së shtatë të votojnë pakon emergjente të propozuar nga partia e tij në ballafaqimin e pandemisë ...

Krasniqi: Kurti e ka emrin kryeministër por është kujdestar i Qeverisë!
Memli Krasniqi nga Partia Demokratike e Kosovës pas mbledhjes së Qeverisë ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, është kujdestar i Qeverisë derisa të formohet Qeveria e re, shkruan IndeksOnline. “Kryeministër ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 14:18
Memli Krasniqi nga Partia Demokratike e Kosovës pas mbledhjes së Qeverisë ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, është kujdestar i Qeverisë derisa të formohet Qeveria e re, shkruan IndeksOnline. “Kryeministër ...

Kuvendi mblidhet të martën në 11:00 për seancë të jashtëzakonshme
Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të martën në orën 11:00 për seancën e jashtëzakonshme rreth propozimit të PDK-së për pakon emergjente 320-milionë euroshë për t’u përballur me pandeminë COVID-19, është bërë e ditur nga ...
Arbresh | 10-Apr-2020 14:08
Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të martën në orën 11:00 për seancën e jashtëzakonshme rreth propozimit të PDK-së për pakon emergjente 320-milionë euroshë për t’u përballur me pandeminë COVID-19, është bërë e ditur nga ...

PDK pret që të gjitha partitë ta mbështesin propozimin e për Pakon Emergjente
Kryesia e Kuvendit, vendosi që propozimi i PDK-së për pakon emergjente 320 milionë euro të trajtohet të martën në seancë, raporton Ekonomia Online. Kryesia e Kuvendit të Kosovës edhe formalisht vendosi që Kuvendi i ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 14:02
Kryesia e Kuvendit, vendosi që propozimi i PDK-së për pakon emergjente 320 milionë euro të trajtohet të martën në seancë, raporton Ekonomia Online. Kryesia e Kuvendit të Kosovës edhe formalisht vendosi që Kuvendi i ...

Kuvendi mblidhet të martën në 11:00 për seancë të jashtëzakonshme
?Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të martën në orën 11:00 për seancën e jashtëzakonshme rreth propozimit të PDK-së për pakon emergjente 320-milionë euroshë për t’u përballur me pandeminë COVID-19, është bërë e ditur nga ...
Koha.net | 10-Apr-2020 13:53
?Kuvendi i Kosovës do të mblidhet të martën në orën 11:00 për seancën e jashtëzakonshme rreth propozimit të PDK-së për pakon emergjente 320-milionë euroshë për t’u përballur me pandeminë COVID-19, është bërë e ditur nga ...

Të martën, seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për pakon emergjente të PDK-së
Prishtinë, 10 prill 2010 – Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendosi sot që të martën të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit, në të cilën do të shqyrtohet pakoja emergjente financiare e propozuar nga Partia ...
Illyriapress | 10-Apr-2020 13:25
Prishtinë, 10 prill 2010 – Kryesia e Kuvendit të Kosovës vendosi sot që të martën të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit, në të cilën do të shqyrtohet pakoja emergjente financiare e propozuar nga Partia ...

Të martën seancë e jashtëzakonshme për pakon emergjente të propozuar nga PDK-ja
Kryesia e Kuvendit vendosi që propozimi i PDK-së për pakon emergjente 320 milionë euro të trajtohet të martën në seancë. Kryesia e Kuvendit të Kosovës edhe formalisht vendosi që Kuvendi i Kosovës të mblidhet të martën, ...
Zeri | 10-Apr-2020 13:22
Kryesia e Kuvendit vendosi që propozimi i PDK-së për pakon emergjente 320 milionë euro të trajtohet të martën në seancë. Kryesia e Kuvendit të Kosovës edhe formalisht vendosi që Kuvendi i Kosovës të mblidhet të martën, ...

Kryesia e Kuvendit mblidhet sot pa prezencën e mediave
Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë mbledhje në ora 11:00 për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Demokratike të Kosovës për seancë të jashtëzakonshme për miratimin e pakos financiare emergjente. Por në këtë ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 08:06
Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë mbledhje në ora 11:00 për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Demokratike të Kosovës për seancë të jashtëzakonshme për miratimin e pakos financiare emergjente. Por në këtë ...

Të martën seancë e jashtëzakonshme për pakon emergjente të propozuar nga PDK-ja
Kryesia e Kuvendit, vendosi që propozimi i PDK-së për pakon emergjente 320 milionë euro të trajtohet të martën në seancë. Kryesia e Kuvendit të Kosovës edhe formalisht vendosi që Kuvendi i Kosovës të mblidhet të martën ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 13:19
Kryesia e Kuvendit, vendosi që propozimi i PDK-së për pakon emergjente 320 milionë euro të trajtohet të martën në seancë. Kryesia e Kuvendit të Kosovës edhe formalisht vendosi që Kuvendi i Kosovës të mblidhet të martën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved