ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 07:29

SHBA. 1.783 vdekje në 24 orë

SHBA. 1.783 vdekje në 24 orë
Sipas te dhenave nga Universiteti Johns Hopkins, Shtetet e Bashkuara raportuan sot 1.783 vdekje te tjera me koronavirus brenda 24 oresh. Ky numer ditor eshte me i ulet se ai i nje dite me pare (+1.973), dhe e çon ne ...
ikub.al | 10-Apr-2020 09:31
Sipas te dhenave nga Universiteti Johns Hopkins, Shtetet e Bashkuara raportuan sot 1.783 vdekje te tjera me koronavirus brenda 24 oresh. Ky numer ditor eshte me i ulet se ai i nje dite me pare (+1.973), dhe e çon ne ...

1 783 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit në SHBA
Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 1 783 vdekje të reja të lidhura me koronavirusin brenda 24 orësh, sipas të dhënave nga universiteti ”Johns Hopkins” Kjo shifër, më e ulët se ajo e një ditë më parë (+1 973), e ...
GazetaTema | 10-Apr-2020 10:22
Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportuan 1 783 vdekje të reja të lidhura me koronavirusin brenda 24 orësh, sipas të dhënave nga universiteti ”Johns Hopkins” Kjo shifër, më e ulët se ajo e një ditë më parë (+1 973), e ...

Nju Jorku, vendi më i prekur në botë nga koronavirusi
Nju Jorku ka më shumë raste të infektuara me koronavirus, sesa secili shtet tjetër jashtë Shteteve të Bashkuara, tregojnë të dhënat e fundit. Ky shtet ka konfirmuar se aktualisht ka mbi 159,937 të infektuar, duke kaluar ...
GazetaTema | 10-Apr-2020 09:28
Nju Jorku ka më shumë raste të infektuara me koronavirus, sesa secili shtet tjetër jashtë Shteteve të Bashkuara, tregojnë të dhënat e fundit. Ky shtet ka konfirmuar se aktualisht ka mbi 159,937 të infektuar, duke kaluar ...

SHIFRAT/ Nju Jorku, vendi më i prekur në botë nga koronavirusi
Nju Jorku ka më shumë raste të infektuara me koronavirus, sesa secili shtet tjetër jashtë Shteteve të Bashkuara, tregojnë të dhënat e fundit, raporton BBC. Ky shtet ka konfirmuar se aktualisht ka mbi 159,937 të ...
Telegraf | 10-Apr-2020 11:07
Nju Jorku ka më shumë raste të infektuara me koronavirus, sesa secili shtet tjetër jashtë Shteteve të Bashkuara, tregojnë të dhënat e fundit, raporton BBC. Ky shtet ka konfirmuar se aktualisht ka mbi 159,937 të ...

New York-u po përdor varre masive për të vdekurit në mes të pandemisë
New York-u po përdore varret masive për pacientët që humbin jetën për shkak të koronavirusit. Në disa foto të publikuara nga mediat ndërkombëtare, punëtorë e pajisur me veshje mbrojtësem përdorin një shkallë për të ...
VizionPlus | 10-Apr-2020 10:48
New York-u po përdore varret masive për pacientët që humbin jetën për shkak të koronavirusit. Në disa foto të publikuara nga mediat ndërkombëtare, punëtorë e pajisur me veshje mbrojtësem përdorin një shkallë për të ...

Mbi 16 mijë të vdekur në SHBA/ Trump: Do ta rihapim vendin shumë shpejt
Numri i vdekjeve prej koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka tejkaluar 16 mijë, më shumë sesa Spanja. Të dhënat zyrtare nga Universiteti John Hopkins flasin për 16.500 viktima dhe 462 mijë të infektuar. ...
VizionPlus | 10-Apr-2020 09:02
Numri i vdekjeve prej koronavirusit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka tejkaluar 16 mijë, më shumë sesa Spanja. Të dhënat zyrtare nga Universiteti John Hopkins flasin për 16.500 viktima dhe 462 mijë të infektuar. ...

Studiuesit në Finlandë kanë krijuar një video që tregon se si coronavirusi mund të përhapet nga një kollë e vetme në një supermarket
Studiuesit në Finlandë kanë krijuar një video që tregon një model se si coronavirusi mund të përhapet nga një kollë e vetme në një supermarket. Sipas medieve të huaja , përcjell Telegrafi, videoja u ngarkua në YouTube ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 10:30
Studiuesit në Finlandë kanë krijuar një video që tregon një model se si coronavirusi mund të përhapet nga një kollë e vetme në një supermarket. Sipas medieve të huaja , përcjell Telegrafi, videoja u ngarkua në YouTube ...

95 mijë viktima në botë, alarm në Suedi, Belgjike dhe Holandë
Mbi1 milionë e 590 mijë njerez janë infektuar në mbarë globin nga koronavirusi. Nga kjo shifër totalë, rreth 95 mijë njerëz kanë humbur jetën. Italia është vendi më numrin më të madh të viktimave, afro 19 mijë, ndjek ...
VizionPlus | 09-Apr-2020 23:15
Mbi1 milionë e 590 mijë njerez janë infektuar në mbarë globin nga koronavirusi. Nga kjo shifër totalë, rreth 95 mijë njerëz kanë humbur jetën. Italia është vendi më numrin më të madh të viktimave, afro 19 mijë, ndjek ...

SHBA një tmerr i vërtetë, mbi 1600 të vdekur këtë të enjte
SHBA është kthyer prej ditësh në epiqëndrën e koronavirusit në botë. Mijëra njerëz po humbin ditë pas ditë në këtë vend, kryesisht në spitale por edhe ne azile dhe shtëpi. Mesatarja ditore për fat të keq në SHBA e ...
VizionPlus | 09-Apr-2020 23:02
SHBA është kthyer prej ditësh në epiqëndrën e koronavirusit në botë. Mijëra njerëz po humbin ditë pas ditë në këtë vend, kryesisht në spitale por edhe ne azile dhe shtëpi. Mesatarja ditore për fat të keq në SHBA e ...

Koronavirusi: Spanja jep lajmin më të mirë në 17 ditët e fundit
Spanja ka raportuar 605 vdekje të reja nga koronavirusi, numri më i ulët ditor që nga 23 marsi, duke sjellë numrin e përgjithshëm të vdekjeve në vend në 15.843. Ndërsa, rastet u rritën për 4.576 në gjithsej 157,022 ...
Lajminet | 10-Apr-2020 12:43
Spanja ka raportuar 605 vdekje të reja nga koronavirusi, numri më i ulët ditor që nga 23 marsi, duke sjellë numrin e përgjithshëm të vdekjeve në vend në 15.843. Ndërsa, rastet u rritën për 4.576 në gjithsej 157,022 ...

Çfarë duhet të dini për koronavirusin
Në një përmbledhje të shkurtër, agjencia e lajmeve “Reuters” ka renditur të gjitha lajmet që njerëzit duhet të dinë tash për koronavirusin. Shpërndarja: 100 mijë vdekje Numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit është ...
Koha.net | 10-Apr-2020 12:41
Në një përmbledhje të shkurtër, agjencia e lajmeve “Reuters” ka renditur të gjitha lajmet që njerëzit duhet të dinë tash për koronavirusin. Shpërndarja: 100 mijë vdekje Numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit është ...

Afro 100 mijë vdekje nga koronavirusi në botë
Gati 96,000 njerëz kanë vdekur në të gjithë globin me koronavirus, sipas statistikave të përpiluara nga Universiteti John Hopkins, transmeton . Gati 18.300 vdekje janë regjistruar në Itali, 16.686 në SHBA – përfshirë më ...
Lajminet | 10-Apr-2020 12:34
Gati 96,000 njerëz kanë vdekur në të gjithë globin me koronavirus, sipas statistikave të përpiluara nga Universiteti John Hopkins, transmeton . Gati 18.300 vdekje janë regjistruar në Itali, 16.686 në SHBA – përfshirë më ...

Ngarkimi i kapacitetit të funeraleve, në New York hapen varre masive
Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku pas numrit të madh të të vdekurve nga koronavirusi, uneralet kanë mbushur kapacitetet. Të vdekurit po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skajin perëndimor të Long Island ...
TetovaSot | 10-Apr-2020 12:18
Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku pas numrit të madh të të vdekurve nga koronavirusi, uneralet kanë mbushur kapacitetet. Të vdekurit po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skajin perëndimor të Long Island ...

Nju Jorku, vendi më i prekur në botë nga koronavirusi
Nju Jorku ka më shumë raste të infektuara me koronavirus, sesa secili shtet tjetër jashtë Shteteve të Bashkuara, tregojnë të dhënat e fundit. Ky shtet ka konfirmuar se aktualisht ka mbi 159,937 të infektuar, duke kaluar ...
Koha.mk | 10-Apr-2020 12:05
Nju Jorku ka më shumë raste të infektuara me koronavirus, sesa secili shtet tjetër jashtë Shteteve të Bashkuara, tregojnë të dhënat e fundit. Ky shtet ka konfirmuar se aktualisht ka mbi 159,937 të infektuar, duke kaluar ...

Ngarkimi i kapacitetit të funeraleve, në New York hapen varre masive
Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku pas numrit të madh të të vdekurve nga koronavirusi, uneralet kanë mbushur kapacitetet. Të vdekurit po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skajin perëndimor të Long Island ...
Shprehja | 10-Apr-2020 11:59
Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku pas numrit të madh të të vdekurve nga koronavirusi, uneralet kanë mbushur kapacitetet. Të vdekurit po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skajin perëndimor të Long Island ...

Ngarkimi i kapacitetit të funeraleve, në New York hapen varre masive
Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku pas numrit të madh të të vdekurve nga koronavirusi, uneralet kanë mbushur kapacitetet. Të vdekurit po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skajin perëndimor të Long Island ...
Alsat-M | 10-Apr-2020 11:49
Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku pas numrit të madh të të vdekurve nga koronavirusi, uneralet kanë mbushur kapacitetet. Të vdekurit po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skajin perëndimor të Long Island ...

Varr masiv në New York për viktimat e Covid-19
Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku të vdekurit nga koronavirusi po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skajin perëndimor të Long Island Sound, në veriperëndim të Bronx-it, New York. Autoritetet e Nju Jorkut ...
Alsat-M | 10-Apr-2020 11:41
Pamje shokuese vijnë nga SHBA, ku të vdekurit nga koronavirusi po grumbullohen në varre masive në ishullin Hart, në skajin perëndimor të Long Island Sound, në veriperëndim të Bronx-it, New York. Autoritetet e Nju Jorkut ...

Të vdekurit nga Coronavirusi në New York po varrosen në varre masive
Janë shpërfaqur pamje të një varri masiv në qytetin e New Yorkut, teksa numri i të vdekurve nga koronavirusi në këtë qytet vazhdon të rritet. Ekipet në rroba mbrojtëse shihen duke i përdorur shkallët për të zbritur në ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 11:22
Janë shpërfaqur pamje të një varri masiv në qytetin e New Yorkut, teksa numri i të vdekurve nga koronavirusi në këtë qytet vazhdon të rritet. Ekipet në rroba mbrojtëse shihen duke i përdorur shkallët për të zbritur në ...

Java e dhimbjes, SHBA me mbi 16,000 vdekje
Numri i vdekjeve në SHBA ka arritur në mbi 16,000, por zyrtarët thonë se përkundër këtyre shifrave të frikshme ka shenja se pandemia po arrin në kulm në qytetet më të goditura. Më shumë se 460,000 njerëz në SHBA janë të ...
Klan Kosova | 10-Apr-2020 11:17
Numri i vdekjeve në SHBA ka arritur në mbi 16,000, por zyrtarët thonë se përkundër këtyre shifrave të frikshme ka shenja se pandemia po arrin në kulm në qytetet më të goditura. Më shumë se 460,000 njerëz në SHBA janë të ...

Të vdekurit nga koronavirusi në New York po varrosen në varre masive
Janë shpërfaqur pamje të një varri masiv në qytetin e New Yorkut, teksa numri i të vdekurve nga koronavirusi në këtë qytet vazhdon të rritet. Ekipet në rroba mbrojtëse shihen duke i përdorur shkallët për të zbritur në ...
Koha.net | 10-Apr-2020 11:11
Janë shpërfaqur pamje të një varri masiv në qytetin e New Yorkut, teksa numri i të vdekurve nga koronavirusi në këtë qytet vazhdon të rritet. Ekipet në rroba mbrojtëse shihen duke i përdorur shkallët për të zbritur në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved