ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 09:19

Thaçi: Dialogun e kryesoj unë/ Reagon Kurti: Ideja për shkëmbim territoresh nuk ka vdekur

Thaçi: Dialogun e kryesoj unë/ Reagon Kurti: Ideja për shkëmbim territoresh nuk ka vdekur
Dialogu mes Kosoves dhe Serbise ka hyre ne nje dinamike te re. Pas deklarates te kryeministrit ne detyre Albin Kurti per krijimin e nje ekipi negociator te kryesuar prej tij, ka reaguar kreu i shtetit. Sipas ...
VizionPlus | 10-Apr-2020 14:09
Dialogu mes Kosoves dhe Serbise ka hyre ne nje dinamike te re. Pas deklarates te kryeministrit ne detyre Albin Kurti per krijimin e nje ekipi negociator te kryesuar prej tij, ka reaguar kreu i shtetit. Sipas ...

Thaçi i shkruan Kurtit, ia kërkon sërish kandidatin për kryeministër
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...

Thaçi i çon letër të dytë Albin Kurtit: Më jep emrin e kandidatit për Kryeministër
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...
Lapsi | 10-Apr-2020 13:45
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...

Lajçak i shkruan Thaçit për dialogun me Serbinë, thotë se do të fillojë punën e tij pas tejkalimit të krizës së pandemisë COVID-19
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 12:21
I Dërguari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i ka dërguar një letër Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, për t’i kërkuar bashkëpunim në dialogun me Serbinë, ndërsa ia ka bërë të ...

Thaçi dhe Kurti nuk i ndalin polemikat në distancë, tash për dialogun me Serbinë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...
Telegrafi | 10-Apr-2020 08:02
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë, Albin Kurti u janë kthyer mospajtimeve dhe polemikave në distancë. Këto polemika kësaj here u nxitën për shkak të dialogut me Serbinë dhe se kush do ta ketë ...

Albin Kurti: Po përgatitemi për dialog me Serbinë me dy ekipe. Me mua, Thaçi, Osmani e krerët e 7 partive parlamentare
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e konsideron prioritet dialogun me Serbinë, por pavarësisht kësaj ka nisur punën për ngritjen e grupeve të punës. Ai foli për dy ekipe, një politik dhe një tjetër teknik. ...
GazetaTema | 09-Apr-2020 16:12
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e konsideron prioritet dialogun me Serbinë, por pavarësisht kësaj ka nisur punën për ngritjen e grupeve të punës. Ai foli për dy ekipe, një politik dhe një tjetër teknik. ...

Haki Abazi: Vetëvendosje ka vetëm qytetarët partnerë koalicioni
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...
Arbresh | 10-Apr-2020 14:22
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...

Thaçi kërkon nga Kurti tjetër emër për qeverisjen: ja kush ma kërkon
Presidenti Thaçi i kërkon sërish kryeminitrit në detyrë Albin Kurti, që t’i dërgojë emrin e një mandatar të ri për formimin e një tjetër kabineti. Kjo, pasi Kurti e qeveria e tij ka rënë më mocion mosbesimit. Kreu i ...
Tesheshi | 10-Apr-2020 14:18
Presidenti Thaçi i kërkon sërish kryeminitrit në detyrë Albin Kurti, që t’i dërgojë emrin e një mandatar të ri për formimin e një tjetër kabineti. Kjo, pasi Kurti e qeveria e tij ka rënë më mocion mosbesimit. Kreu i ...

Abazi: Vetëvendosje ka vetëm qytetarët partnerë koalicioni
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 14:11
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...

Haki Abazi: Vetëvendosje ka vetëm qytetarët partnerë koalicioni
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...
Klan Kosova | 10-Apr-2020 14:08
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...

Haki Abazi: Vetëvendosje ka vetëm qytetarët partnerë koalicioni
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...
Medial | 10-Apr-2020 14:08
Zëvendëskryeministri në detyrë, Haki Abazi, ka thënë se partia e tij ka vetëm një koalicion – atë me qytetarët. Ai këtë e tha pas letrës së presidentit Thaçi dërguar kryeministrit në detyrë Kurti që të jep emrin e ...


Kurti: Nuk do ta lëmë Thaçin pa përgjigje, por nuk do të nxitohemi
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nxituar me kërkesën e tij që LVV të ketë mandatarin e ri për formimin e Qeverisë. Kurti ka thënë se zgjidhja më e mirë është të ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 22:08
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është nxituar me kërkesën e tij që LVV të ketë mandatarin e ri për formimin e Qeverisë. Kurti ka thënë se zgjidhja më e mirë është të ...

Thaçi ia çon letrën e dytë Kurtit, ia kërkon emrin e mandatarit
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...
Zeri | 10-Apr-2020 13:53
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...

KDI: Procesi i bisedimeve me Serbinë të mos vazhdojë pa u krijuar Qeveria e re
Instituti Demokratik i Kosovës vlerëson se procesi i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk duhet të vazhdojë pa u krijuar Qeveria e re. KDI thekson se pavarësisht thirrjeve për bashkërendim institucional dhe ...
Medial | 10-Apr-2020 13:48
Instituti Demokratik i Kosovës vlerëson se procesi i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk duhet të vazhdojë pa u krijuar Qeveria e re. KDI thekson se pavarësisht thirrjeve për bashkërendim institucional dhe ...

Presidenti Thaçi ia kërkon sërish Kurtit kandidatin për kryeministër
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...
Arbresh | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...

Presidenti Thaçi ia kërkon sërish Kurtit kandidatin për kryeministër (Dokument)
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...
Indeks Online | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar Kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit ...

Thaçi ia çon letrën e dytë Kurtit, ia kërkon emrin e mandatarit
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...
Gazeta Express | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, sot përmes një letre drejtuar kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, i ka kërkuar sërish që ta propozojë kandidatin e ri për kryeministër për ta formuar Qeverinë e re, pas mocionit të ...

Thaçi ia kërkon edhe njëherë Kurtit mandatarin për Qeverinë e re
Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar letër kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit për t’ia kërkuar mandatarin për Qeverinë e re . Source
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 13:42
Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar letër kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit për t’ia kërkuar mandatarin për Qeverinë e re . Source

Qeveria i përgjigjet Presidencës: Kurti është kryeministër legjitim
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka prezantuar në BE idenë për formimin e dy ekipeve negociatore për dialogun Kosovë-Serbi. Njërin përfaqësues politik e tjetrin profesional e këshillues. Por i menjëhershëm ka qenë ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 20:42
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka prezantuar në BE idenë për formimin e dy ekipeve negociatore për dialogun Kosovë-Serbi. Njërin përfaqësues politik e tjetrin profesional e këshillues. Por i menjëhershëm ka qenë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved