ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/06/2020 09:50

Gjermania regjistron numrin më të lartë të vdekjeve me koronavirus në 24 orë

Gjermania regjistron numrin më të lartë të vdekjeve me koronavirus në 24 orë
Nderkohe, numri i pergjithshem i infeksioneve u rrit me 5.323, duke e çuar numrin e pergjithshem te infeksioneve nga 108.202 ne 113.525. Shkalla e vdekshmerise ne Gjermani eshte 2.1 per qind, qe do te thote se nje ne 48 ...
ikub.al | 10-Apr-2020 11:04
Nderkohe, numri i pergjithshem i infeksioneve u rrit me 5.323, duke e çuar numrin e pergjithshem te infeksioneve nga 108.202 ne 113.525. Shkalla e vdekshmerise ne Gjermani eshte 2.1 per qind, qe do te thote se nje ne 48 ...

Itali. Bie numri i pacientëve në spital
Numri i viktimave mbetet ende i larte, pak a shume i qendrueshem ditet e fundit. Ne njezet e kater oret e fundit 610 njerez kane vdekur (dje kishte 542 viktima), duke arritur ne 18.279 vdekje. Te dhenat ne buletinin e ...
ikub.al | 09-Apr-2020 18:48
Numri i viktimave mbetet ende i larte, pak a shume i qendrueshem ditet e fundit. Ne njezet e kater oret e fundit 610 njerez kane vdekur (dje kishte 542 viktima), duke arritur ne 18.279 vdekje. Te dhenat ne buletinin e ...

Italia bën publike numrin e mjekëve që kanë vdekur nga koronavirusi
Numri i mjekëve të vrarë nga koronavirusi në Itali ka shkuar në 106. Lajmi është konfirmuar nga autoritetet shëndetësore në Italia, teksa kanë informuar se vetëm gjatë orëve të fundit në të gjithë shtetin kanë humbur ...
GazetaTema | 09-Apr-2020 19:11
Numri i mjekëve të vrarë nga koronavirusi në Itali ka shkuar në 106. Lajmi është konfirmuar nga autoritetet shëndetësore në Italia, teksa kanë informuar se vetëm gjatë orëve të fundit në të gjithë shtetin kanë humbur ...

Tjetër ditë e keqe për Italinë, 610 të vdekur, rriten të infektuarit
Numri I viktimave këtë të enjte në Itali është 610, ose 68 të vdekur më shumë në raport me bilancin ditës së mërkurë ( 542 viktima). Totali i personave që kanë humbur jetën në vendin fqinjë nga fillimi I epidemisë e ...
VizionPlus | 09-Apr-2020 20:20
Numri I viktimave këtë të enjte në Itali është 610, ose 68 të vdekur më shumë në raport me bilancin ditës së mërkurë ( 542 viktima). Totali i personave që kanë humbur jetën në vendin fqinjë nga fillimi I epidemisë e ...

908 të vdekur nga koronavirusi në Turqi
Turqia konfirmoi 96 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Me shifrat e reja, numri i përgjithshëm i të vdekurve në Turqi, shkon në 908. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është ...
Lapsi | 10-Apr-2020 10:14
Turqia konfirmoi 96 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Me shifrat e reja, numri i përgjithshëm i të vdekurve në Turqi, shkon në 908. Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është ...

Belgjikë, 496 viktima në 24 orë nga Covid19
Belgjika shënon shifrën më të lartë ditore të vdekjeve nga koronavirusi, 496 viktima në 24 orë Me 1.684 raste të reja në 24 orët e fundit numri i rasteve me Covid-19 në Belgjikë është rritur në 26.667. Qendra e Krizës ...
Arbresh | 10-Apr-2020 14:08
Belgjika shënon shifrën më të lartë ditore të vdekjeve nga koronavirusi, 496 viktima në 24 orë Me 1.684 raste të reja në 24 orët e fundit numri i rasteve me Covid-19 në Belgjikë është rritur në 26.667. Qendra e Krizës ...

10.000 persona të shëruar nga koronavirusi në Zvicër
Deri më tani është bërë testimi i qindra-mijëra personave nën dyshimin se mund të jenë të prekur nga koronavirusi në Zvicër. Të dhënat e fundit tregojnë se numri i të shëruarve në Zvicër është rritur dukshëm në këto ...
Medial | 10-Apr-2020 14:08
Deri më tani është bërë testimi i qindra-mijëra personave nën dyshimin se mund të jenë të prekur nga koronavirusi në Zvicër. Të dhënat e fundit tregojnë se numri i të shëruarve në Zvicër është rritur dukshëm në këto ...

Spanja shënon numrin më të vogël të viktimave në 17 ditë
Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në Spanjë ka shënuar sërish rënie, teksa brenda 24 orëve janë regjistruar 605 raste me fatalitet, ka thënë Ministria e Shëndëtësisë në këtë shtet. Numri total i të vdekurve ...
Gazeta Express | 10-Apr-2020 13:53
Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në Spanjë ka shënuar sërish rënie, teksa brenda 24 orëve janë regjistruar 605 raste me fatalitet, ka thënë Ministria e Shëndëtësisë në këtë shtet. Numri total i të vdekurve ...

Iran, 4,232 viktima dhe 68 mijë të infektuar nga koronavirusi
Në Iran janë shënuar edhe 122 të vdekur në 24 orët e fundit duke e çuar në 4.232 numrin total të viktimave nga koronavirusi. Në deklaratën e tij të publikuar nga televizioni shtetëror i Iranit, zyrtari për marrëdhënie ...
Arbresh | 10-Apr-2020 13:48
Në Iran janë shënuar edhe 122 të vdekur në 24 orët e fundit duke e çuar në 4.232 numrin total të viktimave nga koronavirusi. Në deklaratën e tij të publikuar nga televizioni shtetëror i Iranit, zyrtari për marrëdhënie ...

Spanja regjistron numrin më të ulët të viktimave që nga 24 marsi
Spanja regjistroi sot 605 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit, shifra më e ulët që nga 24 marsi, thanë autoritetet spanjolle të shëndetësisë. ”Në total, 15 843 persona kanë vdekur nga sëmundja në vend, një nga ...
Shprehja | 10-Apr-2020 13:45
Spanja regjistroi sot 605 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit, shifra më e ulët që nga 24 marsi, thanë autoritetet spanjolle të shëndetësisë. ”Në total, 15 843 persona kanë vdekur nga sëmundja në vend, një nga ...

Shkon në 416 numri i të infektuarve në Shqipëri
Ministrja e Shëndetësisë deklaron vetëm për 7 raste të reja në 24 orët e fundit, duke e çuar në 416 në total numrin e të infektuare me koronaviurin COVID-19. Nga këta 23 kanë humbur betejën, ndërsa 182 është numri në ...
AlbInfo | 10-Apr-2020 13:42
Ministrja e Shëndetësisë deklaron vetëm për 7 raste të reja në 24 orët e fundit, duke e çuar në 416 në total numrin e të infektuare me koronaviurin COVID-19. Nga këta 23 kanë humbur betejën, ndërsa 182 është numri në ...

Spanja shënon numrin më të vogël të viktimave në 17 ditë
Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në Spanjë ka shënuar sërish rënie, teksa brenda 24 orëve janë regjistruar 605 raste me fatalitet, ka thënë Ministria e Shëndëtësisë në këtë shtet. Numri total i të vdekurve ...
Radio Evropa e Lire | 10-Apr-2020 13:39
Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në Spanjë ka shënuar sërish rënie, teksa brenda 24 orëve janë regjistruar 605 raste me fatalitet, ka thënë Ministria e Shëndëtësisë në këtë shtet. Numri total i të vdekurve ...

Spanja regjistron numrin më të ulët të viktimave që nga 24 marsi
Spanja regjistroi sot 605 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit, shifra më e ulët që nga 24 marsi, thanë autoritetet spanjolle të shëndetësisë. ”Në total, 15 843 persona kanë vdekur nga sëmundja në vend, një nga ...
Alsat-M | 10-Apr-2020 13:34
Spanja regjistroi sot 605 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit, shifra më e ulët që nga 24 marsi, thanë autoritetet spanjolle të shëndetësisë. ”Në total, 15 843 persona kanë vdekur nga sëmundja në vend, një nga ...

Rritet numri, 10.000 të shëruar nga koronavirusi në Zvicër
Të dhënat e fundit tregojnë se numri i të shëruarve në Zvicër është rritur dukshëm në këto ditët e fundit, transmeton albinfo.ch. Informacionet e fundit tregojnë se deri tani ka pasur 948 vdekje të konfirmuara, sipas ...
AlbInfo | 10-Apr-2020 12:44
Të dhënat e fundit tregojnë se numri i të shëruarve në Zvicër është rritur dukshëm në këto ditët e fundit, transmeton albinfo.ch. Informacionet e fundit tregojnë se deri tani ka pasur 948 vdekje të konfirmuara, sipas ...

Spanja shënon një “rënie të lehtë”, 605 viktima brenda 24 orëve nga COVID-19
Gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetë nga coronavirusi 605 njerëz. Një ditë më parë u raportuan 685 viktima në 24 orë, pra 83 vdekje më pak. Tashmë numri total i viktimave në vend ka shkuar në 15,843. ...
Shenja | 10-Apr-2020 12:41
Gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetë nga coronavirusi 605 njerëz. Një ditë më parë u raportuan 685 viktima në 24 orë, pra 83 vdekje më pak. Tashmë numri total i viktimave në vend ka shkuar në 15,843. ...

Koronavirusi në Itali/ Brenda 24 orëve ndërrojnë jetë 610 persona duke e çuar numrin total në 18,279
Ditën e sotme në Itali janë regjistruar një numër më i lartë viktimash e personash të infektuar se një ditë më parë, në periudhën kohore 24 orë. Sot janë regjistruar 610 viktima më shumë dhe numri i përgjithshëm i tyre ...
Telegraf | 09-Apr-2020 18:39
Ditën e sotme në Itali janë regjistruar një numër më i lartë viktimash e personash të infektuar se një ditë më parë, në periudhën kohore 24 orë. Sot janë regjistruar 610 viktima më shumë dhe numri i përgjithshëm i tyre ...

Spanja shënon një “rënie të lehtë”, 605 viktima brenda 24 orëve nga Coronavirusi
Gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetë nga Coronavirusi 605 njerëz. Një ditë më parë u raportuan 685 viktima në 24 orë, pra 83 vdekje më pak. Tashmë numri total i viktimave në vend ka shkuar në 15 843, ...
EkonomiaOnline | 10-Apr-2020 12:21
Gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë kanë humbur jetë nga Coronavirusi 605 njerëz. Një ditë më parë u raportuan 685 viktima në 24 orë, pra 83 vdekje më pak. Tashmë numri total i viktimave në vend ka shkuar në 15 843, ...

Shifra zyrtare: Sa është numri i policëve të prekur me coronavirus në Shqipëri
Ndër personat e prekur me virusin Covid-19 kanë qenë edhe efektivët e policisë të cilët kanë vijuar punën normalisht gjatë periudhës së pandemisë. Gjatë kësaj kohe, mes tyre ka patur disa të prekur. Sipas Marjeta ...
Politiko | 10-Apr-2020 11:59
Ndër personat e prekur me virusin Covid-19 kanë qenë edhe efektivët e policisë të cilët kanë vijuar punën normalisht gjatë periudhës së pandemisë. Gjatë kësaj kohe, mes tyre ka patur disa të prekur. Sipas Marjeta ...

Rriten sërish viktimat dhe të infektuarit në Itali
Numri I viktimave këtë të enjte në Itali është 610, ose 68 të vdekur më shumë në raport me bilancin ditës së mërkurë ( 542 viktima). Totali i personave që kanë humbur jetën në vendin fqinjë nga fillimi I epidemisë e ...
VizionPlus | 09-Apr-2020 18:19
Numri I viktimave këtë të enjte në Itali është 610, ose 68 të vdekur më shumë në raport me bilancin ditës së mërkurë ( 542 viktima). Totali i personave që kanë humbur jetën në vendin fqinjë nga fillimi I epidemisë e ...

Shtatë raste të reja në Shqipëri, shkon në 416 numri i të infektuarve me koronavirus
Ministria e Shëndetësisë në Qeverinë e Shqipërisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë testuar 162 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 7 raste të reja me COVID-19 dhe deri në këto momente janë ...
Zeri | 10-Apr-2020 11:54
Ministria e Shëndetësisë në Qeverinë e Shqipërisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë testuar 162 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 7 raste të reja me COVID-19 dhe deri në këto momente janë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved