ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 01:56

Rivaliteti fallco SHBA-BE në Kosovë, nga i cili shpreson të shpëtojë Albin Kurti

Rivaliteti fallco SHBA-BE në Kosovë, nga i cili shpreson të shpëtojë Albin Kurti
Nga Mero Baze Kryeministri në detyrë Albin Kurti po përpiqet të tregojë një predispozicion të ndryshëm ndaj përfaqësuesit të Bashkimit Europian për bisedimet Serbi- Kosovë, sllovakut Miroslav Lajçak, në raport me të ...
GazetaTema | 08-Apr-2020 20:09
Nga Mero Baze Kryeministri në detyrë Albin Kurti po përpiqet të tregojë një predispozicion të ndryshëm ndaj përfaqësuesit të Bashkimit Europian për bisedimet Serbi- Kosovë, sllovakut Miroslav Lajçak, në raport me të ...

Veseli: Kurti që nga 1999 është kundër çdo vendimi që e kemi marrë në koordinim me SHBA-të
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli ...
Telegrafi | 08-Apr-2020 22:10
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli ...

Kurti: Bisedimet me Serbinë – pa harta në tryezë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, tha se në bisedimet me Serbinë që duhet të ndërmjetësohen nga Bashkimit Evropian dhe Shtetet e Bashkuara, nuk duhet të ketë harta në tryezë, e as proces që çon në ...
Top Channel | 08-Apr-2020 17:20
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, tha se në bisedimet me Serbinë që duhet të ndërmjetësohen nga Bashkimit Evropian dhe Shtetet e Bashkuara, nuk duhet të ketë harta në tryezë, e as proces që çon në ...

Kurti i premton Lajçak-ut bisedime pa kushte me Serbinë dhe vetemërohet kryenegociator. Lajçak i kujton se takimi me të mund të vonojë prej Pandemisë
Zyra e kryeministrit te shkarkuar, Albin Kurtit ka publikuar letrën që i pari i Qeverisë ia ka dërguar të dërguarit të posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçakut. Ndërkohë, kjo zyre e ka publikuar ...
GazetaTema | 08-Apr-2020 18:25
Zyra e kryeministrit te shkarkuar, Albin Kurtit ka publikuar letrën që i pari i Qeverisë ia ka dërguar të dërguarit të posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçakut. Ndërkohë, kjo zyre e ka publikuar ...

Veseli: Kurti ka marrëveshje me Borrell – Serbia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në veri
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se Qeveria Kurti në 50 ditët e saj ka bërë gabimet më të rënda. “Kjo Qeveri ka shkuar më tej në një pozicion prej ku ishim ne, me spekulime për marrëveshje sekrete, formulim ...
Telegrafi | 08-Apr-2020 21:38
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se Qeveria Kurti në 50 ditët e saj ka bërë gabimet më të rënda. “Kjo Qeveri ka shkuar më tej në një pozicion prej ku ishim ne, me spekulime për marrëveshje sekrete, formulim ...

Veseli: Kurti ka marrëveshje me Borrell – Serbia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në veri
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Qeveria Kurti në 50 ditët e saj ka bërë gabimet më të rënda. “Kjo Qeveri ka shkuar më tej në një pozicion prej ku ishim ne, me spekulime për ...
Gazeta Monitor | 08-Apr-2020 22:44
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Qeveria Kurti në 50 ditët e saj ka bërë gabimet më të rënda. “Kjo Qeveri ka shkuar më tej në një pozicion prej ku ishim ne, me spekulime për ...

Bisedimet me Serbinë, Kurti i shkruan Lajçakut për parimet dhe ekipin negociator
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti përmes një letërkëmbimi me përfaqësuesin e posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se dialogu duhet të ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian dhe ...
Shprehja | 08-Apr-2020 22:41
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti përmes një letërkëmbimi me përfaqësuesin e posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se dialogu duhet të ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian dhe ...

EUObserver: Pse Lajçak është përzgjedhja e gabuar për dialogun Kosovë – Serbi
Bashkimi Evropian mund të bëjë një gabim të madh strategjik me emërimin e Lajçak që pritet të ndodh në Mars për të udhëhequr negociatat midis Kosovës dhe Serbisë për një marrëveshje përfundimtare dhe normalizim të ...
Lajminet | 08-Apr-2020 22:17
Bashkimi Evropian mund të bëjë një gabim të madh strategjik me emërimin e Lajçak që pritet të ndodh në Mars për të udhëhequr negociatat midis Kosovës dhe Serbisë për një marrëveshje përfundimtare dhe normalizim të ...

Veseli: Kurti që nga 1999 është kundër çdo vendimi që e kemi marrë në koordinim me SHBA-të
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli ...
Arbresh | 08-Apr-2020 22:13
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli ...

Limaj tregon kush duhet ta udhëheqë dialogun me Serbinë
Ai në emisionin Debat Plus në Tv Dukagjini ka thënë Kosova ka nevojë për një grup të unitetit në procesin e dialogut me palën serbe. I pyetur nëse ky proces duhet të udhëhiqet nga presidenti Hashim Thaçi, apo ...
Lajminet | 08-Apr-2020 22:08
Ai në emisionin Debat Plus në Tv Dukagjini ka thënë Kosova ka nevojë për një grup të unitetit në procesin e dialogut me palën serbe. I pyetur nëse ky proces duhet të udhëhiqet nga presidenti Hashim Thaçi, apo ...

?Limaj tregon kush duhet ta udhëheqë dialogun me Serbinë
Ai në emisionin Debat Plus në Tv Dukagjini ka thënë Kosova ka nevojë për një grup të unitetit në procesin e dialogut me palën serbe. I pyetur nëse ky proces duhet të udhëhiqet nga presidenti Hashim Thaçi, apo ...
Indeks Online | 08-Apr-2020 22:01
Ai në emisionin Debat Plus në Tv Dukagjini ka thënë Kosova ka nevojë për një grup të unitetit në procesin e dialogut me palën serbe. I pyetur nëse ky proces duhet të udhëhiqet nga presidenti Hashim Thaçi, apo ...

Veseli: Pozicioni i Haradinajt me SHBA-të ka qenë më korrekti i mundshëm
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se pas rrëzimit të Qeverisë Haradinaj, do duhej të vinte një koalicion i cili do merrte përvoja nga gabimet që ishin bërë në raport me SHBA. Por Veseli ka ...
Klan Kosova | 08-Apr-2020 21:55
Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se pas rrëzimit të Qeverisë Haradinaj, do duhej të vinte një koalicion i cili do merrte përvoja nga gabimet që ishin bërë në raport me SHBA. Por Veseli ka ...

Veseli: Kurti që nga 1999 është kundër çdo vendimi që e kemi marrë në koordinim me ShBA-të
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli ...
EkonomiaOnline | 08-Apr-2020 21:53
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli ...

Veseli: Kurti që nga 1999 është kundër çdo vendimi që e kemi marrë në koordinim me SHBA-të
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli ...
Medial | 08-Apr-2020 21:53
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli ...

Veseli: Kurti injoroi SHBA-në pas marrëveshjes me Borrellin
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Qeveria Kurti në 50 ditët e saj ka bërë gabimet më të rënda. “Kjo Qeveri ka shkuar më tej në një pozicion prej ku ishim ne, me spekulime për ...
TetovaSot | 08-Apr-2020 21:48
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Qeveria Kurti në 50 ditët e saj ka bërë gabimet më të rënda. “Kjo Qeveri ka shkuar më tej në një pozicion prej ku ishim ne, me spekulime për ...

Kadri Veseli: Dallojnë situatat – VLAN e kishte bllokuar PDK-në më 2014, nuk e pranonin legjitimitetin qytetar
Kryetari i PDK-së, Kadri Vesli ka thënë se ka dallime mes situatës së 2014-ës për formimin e Qeverisë, atëkohë kur PDK kishte dalur e fituese e zgjedhjeve. Veseli ka deklaruar se ishte VLAN, ajo që e bllokoi PDK-në në ...
EkonomiaOnline | 08-Apr-2020 21:47
Kryetari i PDK-së, Kadri Vesli ka thënë se ka dallime mes situatës së 2014-ës për formimin e Qeverisë, atëkohë kur PDK kishte dalur e fituese e zgjedhjeve. Veseli ka deklaruar se ishte VLAN, ajo që e bllokoi PDK-në në ...

Veseli: Kurti që nga 1999 është kundër çdo vendimi që e kemi marrë në koordinim me SHBA-të
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli ...
Klan Kosova | 08-Apr-2020 21:47
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli ...

Kadri Veseli: Dallojnë situatat – VLAN e kishte bllokuar PDK-në më 2014, nuk e pranonin legjitimitetin qytetar
Kryetari i PDK-së, Kadri Vesli ka thënë se ka dallime mes situatës së 2014-ës për formimin e Qeverisë, atëkohë kur PDK kishte dalur e fituese e zgjedhjeve. Veseli ka deklaruar se ishte VLAN, ajo që e bllokoi PDK-në në ...
Klan Kosova | 08-Apr-2020 21:44
Kryetari i PDK-së, Kadri Vesli ka thënë se ka dallime mes situatës së 2014-ës për formimin e Qeverisë, atëkohë kur PDK kishte dalur e fituese e zgjedhjeve. Veseli ka deklaruar se ishte VLAN, ajo që e bllokoi PDK-në në ...

Veseli: Kurti injoroi SHBA’në pas marrëveshjes me Borrellin
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Qeveria Kurti në 50 ditët e saj ka bërë gabimet më të rënda. “Kjo Qeveri ka shkuar më tej në një pozicion prej ku ishim ne, me spekulime për ...
Gazeta Express | 08-Apr-2020 21:38
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Qeveria Kurti në 50 ditët e saj ka bërë gabimet më të rënda. “Kjo Qeveri ka shkuar më tej në një pozicion prej ku ishim ne, me spekulime për ...

Veseli: Albin Kurti që nga 1999 është kundër çdo vendimi që e kemi marrë në koordinim me SHBA
Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli tha se Kurti nuk ka dalë në mbështetje të asnjë procesi që Kosova ka arritur në koordinim me SHBA. “Më 1999 kur u bë marrëveshja e Rambujesë ishte presidenti Klinton ...
Lajminet | 08-Apr-2020 21:35
Duke folur për antiamerikanizmin në Kosovë, Veseli tha se Kurti nuk ka dalë në mbështetje të asnjë procesi që Kosova ka arritur në koordinim me SHBA. “Më 1999 kur u bë marrëveshja e Rambujesë ishte presidenti Klinton ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved