ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 12:26

36 të infektuar me koronavirus në komunat me shumicë serbe në Kosovë

36 të infektuar me koronavirus në komunat me shumicë serbe në Kosovë
Në komunat e banuara me shumicë serbe në Kosovë, janë konfirmuar edhe tri raste të reja të infektimit me koronavirus, duke e ngitur në 36 numrin e personave të infektuar. Të dhënat i ka konfirmuar në një konferencë për ...
GazetaTema | 08-Apr-2020 20:21
Në komunat e banuara me shumicë serbe në Kosovë, janë konfirmuar edhe tri raste të reja të infektimit me koronavirus, duke e ngitur në 36 numrin e personave të infektuar. Të dhënat i ka konfirmuar në një konferencë për ...

Kosovë/ Ndërron jetë 66-vjeçarja, shkon në 6 numri i viktimave nga koronavirusi
Ka shkuar në 6 numri i viktimave nga koronavirusi ne Kosovë. Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se është konfirmuar edhe një vdekje nga Covid-19 në vend. Bëhet fjalë për një paciente, 66 vjeçare nga ...
Telegraf | 08-Apr-2020 23:45
Ka shkuar në 6 numri i viktimave nga koronavirusi ne Kosovë. Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se është konfirmuar edhe një vdekje nga Covid-19 në vend. Bëhet fjalë për një paciente, 66 vjeçare nga ...

Tjetër viktimë nga koronavirusi në Kosovë
Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se është konfirmuar edhe një vdekje nga koronavirusi në Kosovë. Bëhet fjalë për një paciente, 66 vjeçare nga Malisheva e cila ka pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese. Në ...
VizionPlus | 08-Apr-2020 21:53
Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se është konfirmuar edhe një vdekje nga koronavirusi në Kosovë. Bëhet fjalë për një paciente, 66 vjeçare nga Malisheva e cila ka pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese. Në ...

Edhe shtatë të shëruar e 14 raste të reja me COVID-19, shkon në 224 numri i të infektuarve në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se edhe shtatë pacientë janë shëruar me coronavirus. Po ashtu janë konfitrmuar 14 raste të reja me COVID-19 në Kosovë- duke çuar numrin e përgjithshëm në ...
Telegrafi | 09-Apr-2020 00:35
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se edhe shtatë pacientë janë shëruar me coronavirus. Po ashtu janë konfitrmuar 14 raste të reja me COVID-19 në Kosovë- duke çuar numrin e përgjithshëm në ...

Kosovë, 19 raste të reja me Covid-19, 6 të shëruar
Sot, më 07 prill 2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 259 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive, gjurmimi i kontakteve të ...
Top Channel | 08-Apr-2020 00:24
Sot, më 07 prill 2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 259 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive, gjurmimi i kontakteve të ...

Smrekonica e Vushtrrisë vatër e COVID-19, dyshime për tubime qytetarësh në varrime e të pame
Komuna e Vushtrrisë është ndër më të prekurat në Kosovë sa i përket rasteve të infektuara me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Sylejman Meholli thotë për RTV Dukagjinin se tetë të fundit të infektuar ...
Telegrafi | 08-Apr-2020 20:09
Komuna e Vushtrrisë është ndër më të prekurat në Kosovë sa i përket rasteve të infektuara me coronavirus. Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Sylejman Meholli thotë për RTV Dukagjinin se tetë të fundit të infektuar ...

Kosovë, shkon në pesë numri i viktimave nga koronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKPSHK) njoftoi të martën mbrëma edhe për 19 raste të reja me koronavirus, në tre grupe testimesh që janë bërë në Kosovë. Ndërkohë që numri i viktimave ka shkuar në pesë. ...
Telegraf | 08-Apr-2020 09:05
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKPSHK) njoftoi të martën mbrëma edhe për 19 raste të reja me koronavirus, në tre grupe testimesh që janë bërë në Kosovë. Ndërkohë që numri i viktimave ka shkuar në pesë. ...

Shtatë të shëruar dhe 14 raste të reja pozitive me COVID-19
Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka lajmëruar në orët e mbrëmjes se nga 218 mostra të testuara Sipas ISHPK, nga këto testime kanë rezultuar të infektuar me virusin COVID-19 edhe 14 raste të reja. ...
Gazeta Express | 09-Apr-2020 03:01
Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka lajmëruar në orët e mbrëmjes se nga 218 mostra të testuara Sipas ISHPK, nga këto testime kanë rezultuar të infektuar me virusin COVID-19 edhe 14 raste të reja. ...

Shtatë sot, numri i të shëruarve në Kosovë arrin në 37
IKShP ka njoftuar se sot janë shëruar shtatë pacientë nga koronavirusi duke shkuar kështu numri i të shëruarve në gjithsej 37. Njoftimi i IKSHP-së: SHTATË TË SHËRUAR DHE KATËRMBËDHJETË RASTE POZITIVE ME COVID-19! Nga ...
Shprehja | 09-Apr-2020 01:46
IKShP ka njoftuar se sot janë shëruar shtatë pacientë nga koronavirusi duke shkuar kështu numri i të shëruarve në gjithsej 37. Njoftimi i IKSHP-së: SHTATË TË SHËRUAR DHE KATËRMBËDHJETË RASTE POZITIVE ME COVID-19! Nga ...

Në Kosovë, 14 raste të reja me Covid-19, 7 të shëruar
Prishtinë, 8 prill 2020 – Të mërkurën në Kosovë janë konfirmuar edhe 14 raste të reja me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) njoftoi se 4 prej rasteve që kanë rezultuar pozitivë në ...
Illyriapress | 09-Apr-2020 01:17
Prishtinë, 8 prill 2020 – Të mërkurën në Kosovë janë konfirmuar edhe 14 raste të reja me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) njoftoi se 4 prej rasteve që kanë rezultuar pozitivë në ...

Rëndohet situata me koronavirus në Smrekonicë, 4 raste të reja në këtë fshat
Fshati Smrekonicë i Vushtrrisë po vazhdon të ketë situatë të rëndë me të prekurit nga koronavirusi, derisa ende nuk është marrë vesh burimi i infektimit të banorëve të fshatit. Fshati i cili është i futur në karantinë ...
Arbresh | 09-Apr-2020 01:17
Fshati Smrekonicë i Vushtrrisë po vazhdon të ketë situatë të rëndë me të prekurit nga koronavirusi, derisa ende nuk është marrë vesh burimi i infektimit të banorëve të fshatit. Fshati i cili është i futur në karantinë ...

Shërohen 30 pacientë nga coronavirusi në Kosovë
Po bëhen një muaj që qytetarët e Kosovës janë futur në izolim, shkaku i pandemisë së coronavirusit, e cila tashmë ka përfshirë të gjitha vendet në botë. Që nga 13 marsi i këtij viti kur u paraqiten rastet e para me ...
Telegrafi | 08-Apr-2020 13:41
Po bëhen një muaj që qytetarët e Kosovës janë futur në izolim, shkaku i pandemisë së coronavirusit, e cila tashmë ka përfshirë të gjitha vendet në botë. Që nga 13 marsi i këtij viti kur u paraqiten rastet e para me ...

Edhe 14 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar pas mesnatës se gjatë ditë së mërkurë janë regjistruar edhe 14 raste të reja me koronavirus në vend. Po ashtu ka njoftuar për shtatë persona të tjerë të shëruar. ...
Koha.net | 09-Apr-2020 01:03
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar pas mesnatës se gjatë ditë së mërkurë janë regjistruar edhe 14 raste të reja me koronavirus në vend. Po ashtu ka njoftuar për shtatë persona të tjerë të shëruar. ...

Shtatë të shëruar dhe 14 raste të reja – shkon në 224 numri i të infektuarve me koronavirus
Edhe shtatë persona janë shëruar nga koronavirusit teksa kemi edhe 14 raste të reja Nga data 08 shkurt deri më 08 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar ...
Medial | 09-Apr-2020 00:56
Edhe shtatë persona janë shëruar nga koronavirusit teksa kemi edhe 14 raste të reja Nga data 08 shkurt deri më 08 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar ...

Edhe 14 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) njofton se janë regjistruar edhe 14 raste të reja me sëmundjen COVID-19, që shkaktohet nga koronavirusi i ri. Me rastet e reja të konfirmuara nga IKSHPK-ja, ...
Radio Evropa e Lire | 09-Apr-2020 00:54
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) njofton se janë regjistruar edhe 14 raste të reja me sëmundjen COVID-19, që shkaktohet nga koronavirusi i ri. Me rastet e reja të konfirmuara nga IKSHPK-ja, ...

Shtatë të shëruar dhe 14 raste të reja – shkon në 224 numri i të infektuarve me koronavirus
Edhe shtatë persona janë shëruar nga koronavirusi teksa kanë rezultuar pozitive edhe 14 raste të reja duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 224 në nivel vendi. Deri tani nga Covid-19 kanë vdekur gjashtë ...
Klan Kosova | 09-Apr-2020 00:54
Edhe shtatë persona janë shëruar nga koronavirusi teksa kanë rezultuar pozitive edhe 14 raste të reja duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 224 në nivel vendi. Deri tani nga Covid-19 kanë vdekur gjashtë ...

Rëndohet situata me koronavirus në Smrekonicë, 4 raste të reja në këtë fshat
Fshati i cili është i futur në karantinë të plotë, ka shënuar edhe 4 raste të reja me koronavirus. Në anën tjetër, edhe Malisheva që po kalon situatë të vështirë me koronavirusin ka shënuar dy raste të reja në fshatin ...
Lajminet | 09-Apr-2020 00:47
Fshati i cili është i futur në karantinë të plotë, ka shënuar edhe 4 raste të reja me koronavirus. Në anën tjetër, edhe Malisheva që po kalon situatë të vështirë me koronavirusin ka shënuar dy raste të reja në fshatin ...

Shërohen edhe 7 pacientë nga COVID19, në Kosovë
Sot më 08 prill 2020, janë shëruar edhe shtatë (7) pacientë, derisa numri i përgjithshshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej tridhjetë e shtatë (37). Nga data 13 mars 2020 kur janë konfirmuar dy rastet e para, ...
Indeks Online | 09-Apr-2020 00:44
Sot më 08 prill 2020, janë shëruar edhe shtatë (7) pacientë, derisa numri i përgjithshshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej tridhjetë e shtatë (37). Nga data 13 mars 2020 kur janë konfirmuar dy rastet e para, ...

IKPSHPK përfshinë edhe komunat veriore në statistika, 224 raste me koronavirus në Kosovë
Komunat veriore të Kosovës të cilat janë në karantinë me vendim të qeverisë së Serbisë kanë numër të madh të rasteve me koronavirus, të cilat janë bashkangjitur në statistikat e numrit të të prekurve me koronavirus në ...
Lajminet | 09-Apr-2020 00:42
Komunat veriore të Kosovës të cilat janë në karantinë me vendim të qeverisë së Serbisë kanë numër të madh të rasteve me koronavirus, të cilat janë bashkangjitur në statistikat e numrit të të prekurve me koronavirus në ...

14 raste të reja me koronavirus, shkon numri i të infektuarve në 224
Nga data 08 shkurt deri më 08 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.570 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre rezultojnë gjithsej ...
Indeks Online | 09-Apr-2020 00:41
Nga data 08 shkurt deri më 08 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.570 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre rezultojnë gjithsej ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved