ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 07:10

COVID/ BE-ja propozon zgjatjen e ndalimit të udhëtimit deri më 15 maj

COVID/ BE-ja propozon zgjatjen e ndalimit të udhëtimit deri më 15 maj
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e marra për të luftuar ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 18:57
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e marra për të luftuar ...

Covid-19/ Brukseli bën thirrjen e fortë: Të ndalohen udhëtimet deri më 15 maj
Komisioni Evropian zgjat ndalimin e udhëtimeve jo të domosdoshme nga vendet e tjera në vendet anëtare të BE deri në mes të muajit maj, për shkak të koronavirusit. KE u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e ...
Telegraf | 08-Apr-2020 19:47
Komisioni Evropian zgjat ndalimin e udhëtimeve jo të domosdoshme nga vendet e tjera në vendet anëtare të BE deri në mes të muajit maj, për shkak të koronavirusit. KE u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e ...

BE: Të zgjatet ndalimi i udhëtimit brenda Unionit deri më 15 maj
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...
VizionPlus | 08-Apr-2020 19:24
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...

Ndalimi i udhëtimeve në Europë të zgjatet deri në mes të majit, propozon KE
Bashkimi Europian duhet të zgjasë deri në mes të majit ndalimin e udhëtimeve në kontinent, ka propozuar Komisioni Europian për parandalimin e mëtejshëm të virusit. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ...
Monitor | 08-Apr-2020 20:18
Bashkimi Europian duhet të zgjasë deri në mes të majit ndalimin e udhëtimeve në kontinent, ka propozuar Komisioni Europian për parandalimin e mëtejshëm të virusit. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ...

Anulohet takimi i majit midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Samiti i Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, që është dashur të mbahet më 7 maj në Zagreb, është shtyrë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Presidenca e BE-së, që aktualisht udhëhiqet nga Kroacia, tha të ...
Shprehja | 09-Apr-2020 02:58
Samiti i Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, që është dashur të mbahet më 7 maj në Zagreb, është shtyrë për shkak të pandemisë së koronavirusit. Presidenca e BE-së, që aktualisht udhëhiqet nga Kroacia, tha të ...

THIRRJA/ KE, plan për zgjerimin e kufizimeve të hyrjes në BE: deri kur Corona të mos kërcënojë!
Komisioni Evropian u bëri thirrje shteteve anëtare të shtrinin kufizimet për hyrjen në Bashkimin Evropian nga vendet e treta për të gjitha udhëtimet e vogla deri në 15 maj, për të frenuar mundësinë e përhapjes së ...
Tesheshi | 08-Apr-2020 23:18
Komisioni Evropian u bëri thirrje shteteve anëtare të shtrinin kufizimet për hyrjen në Bashkimin Evropian nga vendet e treta për të gjitha udhëtimet e vogla deri në 15 maj, për të frenuar mundësinë e përhapjes së ...

Komisioni Europian: Udhëtimet do të ndalohen deri më 15 maj
Komisioni Europian zgjat ndalimin e udhëtimeve jo të domosdoshme nga vendet e tjera në vendet anëtare të BE deri në mes të muajit maj, për shkak të koronavirusit. KE u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e ...
Gazeta Express | 08-Apr-2020 20:53
Komisioni Europian zgjat ndalimin e udhëtimeve jo të domosdoshme nga vendet e tjera në vendet anëtare të BE deri në mes të muajit maj, për shkak të koronavirusit. KE u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e ...

Komisioni Europian: Udhëtimet do të ndalohen deri më 15 maj
“Ne sot po zgjasim kufizimin e udhëtimeve jo thelbësore nga qarqet e treta në BE deri në 15 maj. Është e nevojshme për të vazhduar zvogëlimin e rrezikut të përhapjes së sëmundjes më tej. Ende nuk duhet ta lëmë derën të ...
Lajminet | 08-Apr-2020 20:43
“Ne sot po zgjasim kufizimin e udhëtimeve jo thelbësore nga qarqet e treta në BE deri në 15 maj. Është e nevojshme për të vazhduar zvogëlimin e rrezikut të përhapjes së sëmundjes më tej. Ende nuk duhet ta lëmë derën të ...

BE: Të zgjatet ndalimi i udhëtimit deri më 15 maj
“Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e marra për të luftuar përhapjen e virusit, për të qenë efektive, duhet të zgjasin më shumë se 30 ditë”, tha Komisioni në ...
AlbInfo | 08-Apr-2020 20:03
“Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e marra për të luftuar përhapjen e virusit, për të qenë efektive, duhet të zgjasin më shumë se 30 ditë”, tha Komisioni në ...

BE-ja propozon ndalimin e udhëtimeve deri më 15 maj
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...
TetovaSot | 08-Apr-2020 20:00
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...

BE-ja propozon ndalimin e udhëtimeve deri më 15 maj
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...
Shprehja | 08-Apr-2020 19:54
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...

BE-ja propozon zgjatjen e ndalimit të udhëtimit deri më 15 maj
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, transmeton OraNews “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...
Portalb | 08-Apr-2020 19:54
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, transmeton OraNews “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...

BE-ja propozon ndalimin e udhëtimeve deri më 15 maj
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...
Alsat-M | 08-Apr-2020 19:41
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...

Bashkimi Evropian do të zgjasë kufizimet e udhëtimit deri në mesin e muajit maj
Bashkimi Evropian do të zgjasë kufizimet e udhëtimit deri në mesin e muajit të ardhshëm, njoftoi sot Komisioni Evropian, për masat emergjente që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit. Në mes të muajit marsit, BE ...
RTSH | 08-Apr-2020 19:21
Bashkimi Evropian do të zgjasë kufizimet e udhëtimit deri në mesin e muajit të ardhshëm, njoftoi sot Komisioni Evropian, për masat emergjente që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit. Në mes të muajit marsit, BE ...

BE-ja propozon zgjatjen e ndalimit të udhëtimit deri më 15 maj
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...
Shenja | 08-Apr-2020 19:17
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. “Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...

Brukseli propozon zgjatjen e izolimit deri më 15 Maj, këto vende dolën kundër
Prej disa ditësh kufijtë e vendeve të Bashkimit Europian qëndrojnë të mbyllura për lëvizjen e lirë ndërsa kjo është ndërmarrë si një masë nga shtetet për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Autoritetet në Bruksel ...
Republika | 08-Apr-2020 19:16
Prej disa ditësh kufijtë e vendeve të Bashkimit Europian qëndrojnë të mbyllura për lëvizjen e lirë ndërsa kjo është ndërmarrë si një masë nga shtetet për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Autoritetet në Bruksel ...

?BE zgjat ndalesat e udhëtimeve deri në mesin e muajit maj
Në mes të muajit marsit, BE vendosi të mbyllë kufijtë e jashtëm për të gjitha udhëtimet që nuk janë të nevojshme për një muaj, kryesisht në përpjekje për të parandaluar që 27 shtetet anëtare të mbyllnin kufijtë brenda ...
Lajminet | 08-Apr-2020 18:57
Në mes të muajit marsit, BE vendosi të mbyllë kufijtë e jashtëm për të gjitha udhëtimet që nuk janë të nevojshme për një muaj, kryesisht në përpjekje për të parandaluar që 27 shtetet anëtare të mbyllnin kufijtë brenda ...

BE zgjat ndalesat e udhëtimeve deri në mesin e muajit maj
Bashkimi Evropian do të zgjasë kufizimet e udhëtimit deri në mesin e muajit të ardhshëm, njoftoi sot Komisioni Evropian për masat emergjente që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit. Në mes të muajit marsit, BE ...
Medial | 08-Apr-2020 18:56
Bashkimi Evropian do të zgjasë kufizimet e udhëtimit deri në mesin e muajit të ardhshëm, njoftoi sot Komisioni Evropian për masat emergjente që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit. Në mes të muajit marsit, BE ...

BE-ja propozon zgjatjen e ndalimit të udhëtimit deri më 15 maj
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. "Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...
Radio Evropa e Lire | 08-Apr-2020 18:42
Komisioni Evropian (KE) u ka kërkuar vendeve anëtare të zgjasin ndalimin e udhëtimit deri më 15 maj, njoftoi Brukseli. "Përvoja e shteteve anëtare dhe vendeve të tjera të ekspozuara ndaj pandemisë, tregon që masat e ...

?BE zgjat ndalesat e udhëtimeve deri në mesin e muajit maj
Bashkimi Evropian do të zgjasë kufizimet e udhëtimit deri në mesin e muajit të ardhshëm, njoftoi sot Komisioni Evropian për masat emergjente që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit. Në mes të muajit marsit, BE ...
Indeks Online | 08-Apr-2020 18:37
Bashkimi Evropian do të zgjasë kufizimet e udhëtimit deri në mesin e muajit të ardhshëm, njoftoi sot Komisioni Evropian për masat emergjente që synojnë të frenojnë përhapjen e koronavirusit. Në mes të muajit marsit, BE ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved