ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 19:39

Regjistrohet tërmet në Maqedoni, epiqendra në Korçë të Shqipërisë

Regjistrohet tërmet në Maqedoni, epiqendra në Korçë të Shqipërisë
Tërmet me magnitudë prej 3.7 shkallëve Rihter, këtë mëngjes është regjistruar në Shqipëri, ndërsa dridhjet janë ndjerë edhe në pjesën jugperëndimore të Maqedonisë së Veriut. Intensiteti i dridhjeve në Maqedoni ka qenë ...
Telegrafi | 08-Apr-2020 11:10
Tërmet me magnitudë prej 3.7 shkallëve Rihter, këtë mëngjes është regjistruar në Shqipëri, ndërsa dridhjet janë ndjerë edhe në pjesën jugperëndimore të Maqedonisë së Veriut. Intensiteti i dridhjeve në Maqedoni ka qenë ...

Regjistrohet tërmet në Maqedoni, epiqendra në Korçë të Shqipërisë
Tërmet me magnitudë prej 3.7 shkallëve Rihter, këtë mëngjes është regjistruar në Shqipëri, ndërsa dridhjet janë ndjerë edhe në pjesën jugperëndimore të Maqedonisë së Veriut. Intensiteti i dridhjeve në Maqedoni ka qenë ...
AlMaKos | 08-Apr-2020 11:13
Tërmet me magnitudë prej 3.7 shkallëve Rihter, këtë mëngjes është regjistruar në Shqipëri, ndërsa dridhjet janë ndjerë edhe në pjesën jugperëndimore të Maqedonisë së Veriut. Intensiteti i dridhjeve në Maqedoni ka qenë ...

Dridhet Korça/ Lëkundje tërmeti në orët e mëngjesit
Në orën 06.30 në qytetin e Korçës është ndjerë një lëkundje sizmike. Sipas të dhënave paraprake, magnituda e tij ka qenë 3.7 ballë ndërsa epiqendra në fshatin Liboni 11 km lag nga qyteti i Korçës. Lëkundja ka rikthyer ...
VizionPlus | 08-Apr-2020 08:41
Në orën 06.30 në qytetin e Korçës është ndjerë një lëkundje sizmike. Sipas të dhënave paraprake, magnituda e tij ka qenë 3.7 ballë ndërsa epiqendra në fshatin Liboni 11 km lag nga qyteti i Korçës. Lëkundja ka rikthyer ...

Shqipëri, regjistrohen dy tërmete
Mëngjesin e sotëm qyteti i Korçës në Shqipëri është zgjuar me lëkundje tërmeti. Kanë qenë dy lëkundje me një magnitudë relativisht të lehtë që kanë ndodhur rreth orës 04:30. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, ...
Shprehja | 08-Apr-2020 11:07
Mëngjesin e sotëm qyteti i Korçës në Shqipëri është zgjuar me lëkundje tërmeti. Kanë qenë dy lëkundje me një magnitudë relativisht të lehtë që kanë ndodhur rreth orës 04:30. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, ...

Shqipëri, regjistrohen dy tërmete
Mëngjesin e sotëm qyteti i Korçës në Shqipëri është zgjuar me lëkundje tërmeti. Kanë qenë dy lëkundje me një magnitudë relativisht të lehtë që kanë ndodhur rreth orës 04:30. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, ...
Alsat-M | 08-Apr-2020 10:58
Mëngjesin e sotëm qyteti i Korçës në Shqipëri është zgjuar me lëkundje tërmeti. Kanë qenë dy lëkundje me një magnitudë relativisht të lehtë që kanë ndodhur rreth orës 04:30. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, ...

Lëkundet toka, tërmet në Korçë
Një tërmet është shënuar sot në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 km në Juglindje të Maliqit. Sipas të dhënave nga IGJEUM epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 5 kilometra në largësi të ...
Lapsi | 08-Apr-2020 09:05
Një tërmet është shënuar sot në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 km në Juglindje të Maliqit. Sipas të dhënave nga IGJEUM epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 5 kilometra në largësi të ...

Dy tërmete tronditin Korçën
Korça është tronditur mëngjesin e sotëm nga dy tërmete të njëpasnjëshëm. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë u ndje në orën 04;30, 5 km në veriperëndim të Korçës dhe kishte magnitudë 3.7 në një thellësi ...
RTSH | 08-Apr-2020 10:55
Korça është tronditur mëngjesin e sotëm nga dy tërmete të njëpasnjëshëm. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë u ndje në orën 04;30, 5 km në veriperëndim të Korçës dhe kishte magnitudë 3.7 në një thellësi ...

Tre lëkundje tërmeti në Korçë, ja sa ishte magnituda
Tre lëkundje tërmeti, e para më e fortë dhe te tjerat më të dobëta janë ndjerë këtë mëngjes në Korçë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë u ndje në orën 04;30, 5 km në veriperëndim të Korçës dhe kishte ...
Telegraf | 08-Apr-2020 08:41
Tre lëkundje tërmeti, e para më e fortë dhe te tjerat më të dobëta janë ndjerë këtë mëngjes në Korçë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë u ndje në orën 04;30, 5 km në veriperëndim të Korçës dhe kishte ...

Ndjehet tërmet në pjesët jugperëndimore të Maqedonisë së Veriut, epiqendra në Shqipëri
Shkup, 8 prill 2020 (MEDIAL) – Një tërmet me magnitudë lokale prej 3.7 ballëve të shkallës Rihter është regjistruar sot në mëngjes në Republikën fqinje të Shqipërisë dhe është ndjerë nga popullata në pjesët ...
Medial | 08-Apr-2020 10:55
Shkup, 8 prill 2020 (MEDIAL) – Një tërmet me magnitudë lokale prej 3.7 ballëve të shkallës Rihter është regjistruar sot në mëngjes në Republikën fqinje të Shqipërisë dhe është ndjerë nga popullata në pjesët ...

Lëkundje tërmeti ndjehen në qytetin e Korcës, ja ku ishte epiqendra
Tre lëkundje tërmeti, e para më e fortë dhe te tjerat më të dobëta janë ndjerë këtë mëngjes në Korcë.Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë u ndje në orën 04;30, 5 km në veriperëndim të Korcës dhe kishte ...
AlMaKos | 08-Apr-2020 08:58
Tre lëkundje tërmeti, e para më e fortë dhe te tjerat më të dobëta janë ndjerë këtë mëngjes në Korcë.Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë u ndje në orën 04;30, 5 km në veriperëndim të Korcës dhe kishte ...

Tërmet në Korçë, ja sa ishte magnituda
Një tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës righter ka goditur mëngjesin e sotëm vendin tonë. Epiqendra e tërmetit u regjistrua në Korçë, ndërsa nuk dihet ende nëse ka shkaktuar dëme. Sakaq, mësohet se lëkundjet e këtij ...
Gazeta Express | 08-Apr-2020 08:41
Një tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës righter ka goditur mëngjesin e sotëm vendin tonë. Epiqendra e tërmetit u regjistrua në Korçë, ndërsa nuk dihet ende nëse ka shkaktuar dëme. Sakaq, mësohet se lëkundjet e këtij ...

Tërmet në Shqipëri
Një tërmet është shënuar në Korçë të Shqipërisë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 km në Juglindje të Maliqit, njofton tch. Thellësia e tërmetit ishte 2 km. Tërmeti është klasifikuar i ...
Koha.net | 08-Apr-2020 08:36
Një tërmet është shënuar në Korçë të Shqipërisë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 km në Juglindje të Maliqit, njofton tch. Thellësia e tërmetit ishte 2 km. Tërmeti është klasifikuar i ...

Lëkundje të tërmetit në Korçë
Një tërmet është shënuar në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 kilometra në Juglindje të Maliqit. Një tërmet është shënuar në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte ...
Shenja | 08-Apr-2020 08:27
Një tërmet është shënuar në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 kilometra në Juglindje të Maliqit. Një tërmet është shënuar në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte ...

Tërmet i fortë në Shqipëri
Një tërmet është shënuar në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 km në Juglindje të Maliqit. Thellësia e tërmetit ishte 2 km. Tërmeti është klasifikuar i nivelit të 5-të i cili ka si ...
Lajminet | 08-Apr-2020 08:24
Një tërmet është shënuar në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 km në Juglindje të Maliqit. Thellësia e tërmetit ishte 2 km. Tërmeti është klasifikuar i nivelit të 5-të i cili ka si ...

Tërmet në juglindje të Shqipërisë
Një tërmet relativisht i lehtë ka goditur pjesën juglindore të Shqipërisë, por lëkundjen janë ndjerë edhe në Elbasan dhe në kryeqytet.
AlMaKos | 09-May-2017 17:35
Një tërmet relativisht i lehtë ka goditur pjesën juglindore të Shqipërisë, por lëkundjen janë ndjerë edhe në Elbasan dhe në kryeqytet.

Lëkundje të tokës në Korçë
Një tërmet është shënuar në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 kilometra në Juglindje të Maliqit. Thellësia e tërmetit ishte 2 kilometra. Ky tërmet është klasifikuar i nivelit të 5-të ...
Telegrafi | 08-Apr-2020 08:17
Një tërmet është shënuar në Korçë. Tërmeti me magnitudë 3.7 të shkallës rihter kishte epiqendrën 5 kilometra në Juglindje të Maliqit. Thellësia e tërmetit ishte 2 kilometra. Ky tërmet është klasifikuar i nivelit të 5-të ...

Lëkundje sizmike në juglindje të Shqipërisë
Një lëkundje sizmike me magnitudë 3.7 Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit në juglindje të Shqipërisë. Tërmeti ka qenë me epiqendër rreth 7 km në veriperëndim të Korçës dhe megjithëse ka qenë me ...
Klan Kosova | 08-Apr-2020 08:20
Një lëkundje sizmike me magnitudë 3.7 Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit në juglindje të Shqipërisë. Tërmeti ka qenë me epiqendër rreth 7 km në veriperëndim të Korçës dhe megjithëse ka qenë me ...

Tërmet i fortë në Shqipëri
Një tërmet i fortë ka rënë mesditën e sotme në Shqipëri. Siç bëhet e ditur, tërmeti është ndjerë në zonën e Shkodrës, Lezhës, Pukë. Ende nuk ka të dhëna zyrtare, por banorët thonë se ishin të fuqishme, shkruan syri.net, ...
Klan Kosova | 13-Nov-2018 15:12
Një tërmet i fortë ka rënë mesditën e sotme në Shqipëri. Siç bëhet e ditur, tërmeti është ndjerë në zonën e Shkodrës, Lezhës, Pukë. Ende nuk ka të dhëna zyrtare, por banorët thonë se ishin të fuqishme, shkruan syri.net, ...

Tërmet në Shqipëri
Dy lëkundje tërmeti me magnitudë 3.1 ballë janë konstatuar vetëm pak minuta më parë juglindje të Shqipërisë, në zonën e Korçës dhe Ersekës. Lëkundjet e lehta janë ndjerë deri në zonën e Elbasanit. Deri më tani nuk raportohen dëme në njerëz dhe materiale./opinion.al
Klan Kosova | 18-Dec-2015 21:00
Dy lëkundje tërmeti me magnitudë 3.1 ballë janë konstatuar vetëm pak minuta më parë juglindje të Shqipërisë, në zonën e Korçës dhe Ersekës. Lëkundjet e lehta janë ndjerë deri në zonën e Elbasanit. Deri më tani nuk raportohen dëme në njerëz dhe materiale./opinion.al

Indonezia goditet nga një tërmet i fuqishëm prej 6.1 ballësh
Një tërmet i fuqishëm prej 6.1 ballësh të Rihterit e ka goditur pjesën lindore të Indonezisë në mëngjesin e së hënës. Lajmin e konfirmoi Agjencia për Gjeofizikë, Meteorologji dhe Klimatologji e këtij shteti aziatik. ...
EkonomiaOnline | 06-Apr-2020 11:16
Një tërmet i fuqishëm prej 6.1 ballësh të Rihterit e ka goditur pjesën lindore të Indonezisë në mëngjesin e së hënës. Lajmin e konfirmoi Agjencia për Gjeofizikë, Meteorologji dhe Klimatologji e këtij shteti aziatik. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved