ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 06:58

Foto/ Murinjo nuk do t’ia dijë për rregulla dhe koronavirus, organizon stërvitje në një park të Londrës!

Foto/ Murinjo nuk do t’ia dijë për rregulla dhe koronavirus, organizon stërvitje në një park të Londrës!
Në Angli vijon të rritet numri i të prekurve dhe viktimave nga koronavirusi, por kjo duket se nuk i shqetëson shumë futbollistët anglezë. Ngjarja e fundit e papëlqyeshme sheh mes protagonistëve Zhoze Murinjon, që në ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 11:05
Në Angli vijon të rritet numri i të prekurve dhe viktimave nga koronavirusi, por kjo duket se nuk i shqetëson shumë futbollistët anglezë. Ngjarja e fundit e papëlqyeshme sheh mes protagonistëve Zhoze Murinjon, që në ...

SHBA, rreth 2 000 të vdekur në 24 orë, bilanci më i rëndë botëror që kur shpërtheu pandemia e koronavirusit
Rreth 2 000 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në SHBA, 24 orët e fundit, sipas të dhënave me orën lokale 20:30 nga Universiteti Johns Hopkins. Bëhet fjalë për bilancin ditor më të rendë që prej fillimit të ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:59
Rreth 2 000 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në SHBA, 24 orët e fundit, sipas të dhënave me orën lokale 20:30 nga Universiteti Johns Hopkins. Bëhet fjalë për bilancin ditor më të rendë që prej fillimit të ...

COVID-19/ 16 orë bisedime pa marrëveshje, ministrat e BE-së nuk pajtohen për shpëtimin ekonomik nga virusi
Ministrat e Financave të Bashkimit Evropian nuk arritën të pajtohen për një plan ekonomik të ndihmës për vendet e goditura nga pandemia e koronavirusit. “Pas 16 orësh bisedime, kemi ardhur pranë një marrëveshjeje, por ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:59
Ministrat e Financave të Bashkimit Evropian nuk arritën të pajtohen për një plan ekonomik të ndihmës për vendet e goditura nga pandemia e koronavirusit. “Pas 16 orësh bisedime, kemi ardhur pranë një marrëveshjeje, por ...

Lady Gaga zbulon kopertinën e albumit të ri ‘Chromatica’
Albumi i gjashtë në studio i Lady Gaga është gati, por për shkak të koronavirusit është i destinuar të mbetet ende në sirtar, edhe për pak kohë. Në pritje për të ditur datën e publikimit (dalja ishte parashikuar në 10 ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:54
Albumi i gjashtë në studio i Lady Gaga është gati, por për shkak të koronavirusit është i destinuar të mbetet ende në sirtar, edhe për pak kohë. Në pritje për të ditur datën e publikimit (dalja ishte parashikuar në 10 ...

Shqiptari më i urryer në botë: Më lironi nga burgu të gjej kurën për COVID-19
SHBA Martin Shkreli, një biznesmen amerikano- shqiptar i dënuar me 7 vite burg në SHBA për mashtrim me prodhimin e ilaçeve kërkon lirinë për të gjetur kurën ndaj COVID-19. Shkreli përveç suksesit si biznesmen në SHBA në ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:45
SHBA Martin Shkreli, një biznesmen amerikano- shqiptar i dënuar me 7 vite burg në SHBA për mashtrim me prodhimin e ilaçeve kërkon lirinë për të gjetur kurën ndaj COVID-19. Shkreli përveç suksesit si biznesmen në SHBA në ...

Surprizë e paimagjinueshme në Elbasan, kamerat-kurth zbulojnë një familje rrëqebujsh, shpresë për mbijetesën dhe të ardhmen e llojit në vendin tonë!
Lajmi më i gëzueshëm për rrëqebullin e Ballkanit në Shqipëri! Kamerat-kurth të vendosura nga një bashkëpunim i shkëlqyer midis PPNEA dhe AKZM-AdZM Elbasan në rajonin malor Polis-Guri i Zi kanë sjellë një suprizë të ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:38
Lajmi më i gëzueshëm për rrëqebullin e Ballkanit në Shqipëri! Kamerat-kurth të vendosura nga një bashkëpunim i shkëlqyer midis PPNEA dhe AKZM-AdZM Elbasan në rajonin malor Polis-Guri i Zi kanë sjellë një suprizë të ...

Sporti italian në zi! Covid-19 vret ish-atletin, pak ditë më parë kishte humbur të atin
Atletika dhe sporti italian në zi për Donato Sabian, viktima e radhës e koronavirusit. Ish-sprinteri dhe vrapuesi 57-vjeçar, dy herë finalist në 800 metra në Lojërat Olimpike, ishte prej ditësh i shtruar në spitalin e ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:36
Atletika dhe sporti italian në zi për Donato Sabian, viktima e radhës e koronavirusit. Ish-sprinteri dhe vrapuesi 57-vjeçar, dy herë finalist në 800 metra në Lojërat Olimpike, ishte prej ditësh i shtruar në spitalin e ...

Pyjet në malin e Krujës në zjarr prej 24 orësh, kërkohet ndërhyrje nga ajri
Vijon që prej ditës së djeshme zjarri në pyjet e malit të Krujës, ndërkohë që raportohet se deri më tani nuk është bërë asnjë ndërhyrje për shuarjen e flakëve. Terreni ku ka rënë zjarri është i vështirë dhe e bën të ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:36
Vijon që prej ditës së djeshme zjarri në pyjet e malit të Krujës, ndërkohë që raportohet se deri më tani nuk është bërë asnjë ndërhyrje për shuarjen e flakëve. Terreni ku ka rënë zjarri është i vështirë dhe e bën të ...

”Jemi kthyer në spitalin COVID-3, operacionet tek Trauma”, drejtori i Urgjencës së Kirurgjisë: Masat e qeverisë janë të duhurat, mbështes propozimet e shefit të opozitës
Drejtori i Urgjencës së Kirurgjisë në QSUT, Dr. Myzafer Kaçi ka folur në një lidhje live me ‘ ‘News24” për ristrukturimin e operacioneve kirurgjikale, zhvendosjen e tyre dhe situatën me COVID-19. Ai shprehet se spitali ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:27
Drejtori i Urgjencës së Kirurgjisë në QSUT, Dr. Myzafer Kaçi ka folur në një lidhje live me ‘ ‘News24” për ristrukturimin e operacioneve kirurgjikale, zhvendosjen e tyre dhe situatën me COVID-19. Ai shprehet se spitali ...

Video/ Nata e Superhënës, më spektakolarja e vitit 2020
Kjo është nata e Super Hënës, më e madhja dhe e ndriçuara e 2020. Mes 7 dhe 8 prillit sateliti ynë ka arritur fazën e Hënës së plotë dhe e ka bërë në pikën minimale të distancës nga Toka. Për këtë motiv Hëna ka ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:15
Kjo është nata e Super Hënës, më e madhja dhe e ndriçuara e 2020. Mes 7 dhe 8 prillit sateliti ynë ka arritur fazën e Hënës së plotë dhe e ka bërë në pikën minimale të distancës nga Toka. Për këtë motiv Hëna ka ...

Serie A përgatitet të zbresë në fushë: tre janë datat e mundshme që të rifillojë kampionati
Qytetarët italianë po mësohen që të njohin të ashutuquajturën “faza 2”, pra periudhën që do t’i hapë rrugë rikthimit të normalitetit pas emergjencës së koronavirusit. Njejtë si qeveria, edhe futbolli po studion kur dhe ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:11
Qytetarët italianë po mësohen që të njohin të ashutuquajturën “faza 2”, pra periudhën që do t’i hapë rrugë rikthimit të normalitetit pas emergjencës së koronavirusit. Njejtë si qeveria, edhe futbolli po studion kur dhe ...

Berisha akuza Ramës, këshilla qytetarëve: Mos dilni pa maska, bëjini vetë në shtëpi nëse nuk gjeni
Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook, ka komentuar situatën e krijuar me koronavirusin duke e vënë theksin në rëndësinë që ka përdorimi i maskave për t´u mbrojtur nga koronavirusi. Berisha akuzon ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:05
Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në Facebook, ka komentuar situatën e krijuar me koronavirusin duke e vënë theksin në rëndësinë që ka përdorimi i maskave për t´u mbrojtur nga koronavirusi. Berisha akuzon ...

Shkon në 12 numri i të prekurve nga COVID-19 në Elbasan, e infektuar dhe gruaja e pronarit të restorantit pranë Gjykatës, të cilësuar si vatra e epidemisë
ELBASAN Elbasan ka shkuar në 12 numri i rasteve të prekur nga Koronavirusi. Sipas burimeve zyrtare pjesa dërrmuese e të prekurve janë banorë të lagjes “5 Maji” në qytetin e Elbasanit .Rasti më i fundit është i një 40 ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:05
ELBASAN Elbasan ka shkuar në 12 numri i rasteve të prekur nga Koronavirusi. Sipas burimeve zyrtare pjesa dërrmuese e të prekurve janë banorë të lagjes “5 Maji” në qytetin e Elbasanit .Rasti më i fundit është i një 40 ...

Wuhan-i çlirohet nga ”Lock- Down”-i 2 muaj e gjysëm, qytetarët mund të lëvizin në qytet dhe jashtë tij
KINA Wuhan-i i famshëm si qyteti ku lindi dhe u përhap koronavirusi 3 muaj më parë i ka dhënë fund ”Lock- Down”-it. Prej janarit qyteti me popullsi sa Londra ishte tërësisht i izoluar por sot pas 76 ditësh qytetarët ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 10:00
KINA Wuhan-i i famshëm si qyteti ku lindi dhe u përhap koronavirusi 3 muaj më parë i ka dhënë fund ”Lock- Down”-it. Prej janarit qyteti me popullsi sa Londra ishte tërësisht i izoluar por sot pas 76 ditësh qytetarët ...

Vjedhje me armë dhe trafik droge, arrestohet në Durrës 34-vjeçari shqiptar i kërkuar në Itali
Kapet dhe arrestohet një 34-vjeçar në Durrës, me qëllim ekstradimi në Itali, aty ku ishte dënuar për disa vepra penale. Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 09:20
Kapet dhe arrestohet një 34-vjeçar në Durrës, me qëllim ekstradimi në Itali, aty ku ishte dënuar për disa vepra penale. Bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe ...

Infektohet me COVID-19 një hoxhë në Kosovë, karantinohet gjithë fshati
KOSOVA Hoxha i fshatit Smrekonicë të Vushtrrisë është infektuar me koronavirus. Lajmi konfirmohet nga kryetari i komunës Xhafer Tahiri. Hoxha është rasti i 8-të në Vushtrri pozitiv por nuk ka lidhje me 7-të të tjerët ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 09:18
KOSOVA Hoxha i fshatit Smrekonicë të Vushtrrisë është infektuar me koronavirus. Lajmi konfirmohet nga kryetari i komunës Xhafer Tahiri. Hoxha është rasti i 8-të në Vushtrri pozitiv por nuk ka lidhje me 7-të të tjerët ...

Infektohet zyrtari i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, bëjnë testin e COVID-19 edhe 58 kolegë të tij
Një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, gjatë të martës, ka dalë pozitiv me koronavirus. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka thënë se gjendja e këtij zyrtari është stabile. Po ashtu, 58 ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 09:08
Një zyrtar i Ministrisë së Shëndetësisë në Kosovë, gjatë të martës, ka dalë pozitiv me koronavirus. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka thënë se gjendja e këtij zyrtari është stabile. Po ashtu, 58 ...

Pas Shqipërisë, Turqia ndihmon edhe Kosovën me ndihma mjekësore ndaj COVID-19
KOSOVA Turqia sot ndihmon edhe Kosovën me ndihma mjekësore për të luftuar koronavirusit. Në aeroportin e Prishtinës ”Adem Jashari” vijnë ndihmat e para nga Turqia që do të priten nga vetë Ministri i Shëndetësisë, Arben ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 09:05
KOSOVA Turqia sot ndihmon edhe Kosovën me ndihma mjekësore për të luftuar koronavirusit. Në aeroportin e Prishtinës ”Adem Jashari” vijnë ndihmat e para nga Turqia që do të priten nga vetë Ministri i Shëndetësisë, Arben ...

Emri/ i dënuar në Itali për trafik droge e shfrytëzim prostitucioni, kapet në Vlorë 54-vjecari
Policia e Vlorës në bashkëpunim me Interpol Tirana, ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Kumia”, në kuadër të të cilit u kap dhe u arrestua, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, shtetasi Edmond ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 09:04
Policia e Vlorës në bashkëpunim me Interpol Tirana, ka organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Kumia”, në kuadër të të cilit u kap dhe u arrestua, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, shtetasi Edmond ...

Lufta me COVID-19, Gjermania kërkon vullnetarë për Virologjinë, dy kushtet që duhen plotësuar
Instituti gjerman për Virologjinë Robert Koch po kërkon vullnetarë që përdorin smartwatch dhe janë të gatshëm t’i vënë në dispozicion të dhënat e tyre për të ndihmuar në mospërhapjen e virusit. Sigrun Späte nga Dortmund ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 08:49
Instituti gjerman për Virologjinë Robert Koch po kërkon vullnetarë që përdorin smartwatch dhe janë të gatshëm t’i vënë në dispozicion të dhënat e tyre për të ndihmuar në mospërhapjen e virusit. Sigrun Späte nga Dortmund ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved