ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 16:13

Sërish lajm i mirë nga Infektivi, 23 pacientë fitojnë betejën me koronavirusin

Sërish lajm i mirë nga Infektivi, 23 pacientë fitojnë betejën me koronavirusin
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep sërish lajm të mirë nga Spitali i Infektivit, ku po kurohen të infektuarit me koronavirusi. Ministrja thekson se gjatë 24 orëve të fundit, kanë arritur të fitojnë ...
BalkanWeb | 08-Apr-2020 07:45
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, jep sërish lajm të mirë nga Spitali i Infektivit, ku po kurohen të infektuarit me koronavirusi. Ministrja thekson se gjatë 24 orëve të fundit, kanë arritur të fitojnë ...

Nga pacientët në oksigjen tek të intubuarit, pamjet brenda Spitalit Infektiv ku trajtohen të prekurit me Covid-19
Një pacient me Covid-19 në Shqipëri në terapi intensive Spitali Infektiv në QSUT po përballon valën më të madhe të pacientëve me koronavirus. Janë 67 pacientë të shtruar në Spialin Infektiv, 5 prej tyre jan në terapi ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 22:25
Një pacient me Covid-19 në Shqipëri në terapi intensive Spitali Infektiv në QSUT po përballon valën më të madhe të pacientëve me koronavirus. Janë 67 pacientë të shtruar në Spialin Infektiv, 5 prej tyre jan në terapi ...

Elbasan, preket nga koronavirusi edhe gruaja e pronarit të restorantit
E infektuar me COVID-19 është edhe gruaja e 46-vjeçarit nga Elbasani, pronar i një restoranti, i cili dy ditë më parë u konfirmua me koronavirus. 12 familjarët të tij bënë testin për COVID-19, por vetëm gruaja e tij ...
Telegraf | 08-Apr-2020 10:50
E infektuar me COVID-19 është edhe gruaja e 46-vjeçarit nga Elbasani, pronar i një restoranti, i cili dy ditë më parë u konfirmua me koronavirus. 12 familjarët të tij bënë testin për COVID-19, por vetëm gruaja e tij ...

Aftësia kapëse e sistemit të testimit për COVID-19
Nga Eduard Zaloshnja Sistemi i testimit për COVID-19 ndryshon nga shteti në shtet, madje edhe i njëjti shtet mund ta ketë ndryshuar strategjinë e testimit gjatë ecurisë së pandemisë. Për këtë arsye, krahasimet mes ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 20:02
Nga Eduard Zaloshnja Sistemi i testimit për COVID-19 ndryshon nga shteti në shtet, madje edhe i njëjti shtet mund ta ketë ndryshuar strategjinë e testimit gjatë ecurisë së pandemisë. Për këtë arsye, krahasimet mes ...

8 të dyshuar për COVID-19 në Korçë dalin negativë
8 tampona janë dërguar në Tiranë nga Korça gjatë 24 orëve të fundit, të cilat fatmirësisht kanë rezultuar negative. Burime zyrtare nga Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor bëjnë të ditur se të 8 personat e dyshuar kanë ...
VizionPlus | 08-Apr-2020 09:47
8 tampona janë dërguar në Tiranë nga Korça gjatë 24 orëve të fundit, të cilat fatmirësisht kanë rezultuar negative. Burime zyrtare nga Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor bëjnë të ditur se të 8 personat e dyshuar kanë ...

Koronavirusi/ 383 të infektuar dhe 22 viktima, shkon në 154 numri i të shëruarve
383 të infektuar, 22 viktima dhe 154 të shëruar, ky është bilanci i deritanishëm i COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njoftoi një ditë më parë se në 24 orët e fundit u shënuan vetëm 6 raste të reja. ...
Telegraf | 08-Apr-2020 09:03
383 të infektuar, 22 viktima dhe 154 të shëruar, ky është bilanci i deritanishëm i COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njoftoi një ditë më parë se në 24 orët e fundit u shënuan vetëm 6 raste të reja. ...

Fëmijë dhe gra shtatzëna të prekur/ Covid-19, Bino u përgjigjet pyetjeve: Do aplikohet një test i ri
Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive dhe Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino i është përgjigjur pyetjeve të dërguara nga mediat, lidhur me situatën pandemike në vend.
Top Channel | 07-Apr-2020 14:10
Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive dhe Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino i është përgjigjur pyetjeve të dërguara nga mediat, lidhur me situatën pandemike në vend.

Rritet numri i të shëruarve, edhe 23 pacientë të tjerë mposhtin COVID-19
Numri i të shëruarve nga COVID-19 në Shqipëri po rriten çdo ditë. Së fundmi kanë fituar betejën me koronavirusin edhe 23 pacientë të tjerë. Kjo do të thotë se gjithsej deri tani kemi 154 të shëruar. “
VizionPlus | 08-Apr-2020 08:29
Numri i të shëruarve nga COVID-19 në Shqipëri po rriten çdo ditë. Së fundmi kanë fituar betejën me koronavirusin edhe 23 pacientë të tjerë. Kjo do të thotë se gjithsej deri tani kemi 154 të shëruar. “

“Lufta” e mjekëve me Covid 19/ Ja çfarë ndodh brenda spitalit Infektiv ( VIDEO)
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar për herë të parë pamje nga brenda Spitalit Infektiv ku po trajtohen pacientë me Covid 19. Në pamjet e para të servirura për mediat dhe shikuesit duket personeli mjekësor që i vjen ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 22:51
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar për herë të parë pamje nga brenda Spitalit Infektiv ku po trajtohen pacientë me Covid 19. Në pamjet e para të servirura për mediat dhe shikuesit duket personeli mjekësor që i vjen ...

Pritet kthimi shëndosh e mirë i korçarëve të infektuar nga virusi
Nga Vepror Hasani Një vështrim mbi coronavirusin në Korçë, 17 të prekur 4 të shëruar E diel 23 mars. Në qytetin e Korçës të prekurit e parë nga virusi corona ishin tre persona: një çift i moshuar, njëri 78 vjeç dhe ...
Telegraf | 07-Apr-2020 19:07
Nga Vepror Hasani Një vështrim mbi coronavirusin në Korçë, 17 të prekur 4 të shëruar E diel 23 mars. Në qytetin e Korçës të prekurit e parë nga virusi corona ishin tre persona: një çift i moshuar, njëri 78 vjeç dhe ...

Vetëm 6 raste të reja me COVID-19/ Ulet numri i të infektuarve, rriten testimet
Regjistrohet numri më i ulët i të infektuarëve në katër javët e pandemisë në vendin tonë. Vetëm gjashtë persona janë identifikuar si mbartës të virusit nga 182 testet e kryera në orët e fundit, pra vetëm 3.3 për qind e ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 15:23
Regjistrohet numri më i ulët i të infektuarëve në katër javët e pandemisë në vendin tonë. Vetëm gjashtë persona janë identifikuar si mbartës të virusit nga 182 testet e kryera në orët e fundit, pra vetëm 3.3 për qind e ...

Shërohet nga koronavirusi një tjetër infermiere shqiptare, Manastirliu: Çdo punonjës është aset i çmuar për ne!
Një tjetër infermiere ka fituar betejën ndaj koronavirusit, duke e çuar në 22 numrin total të mjekëve dhe infermierëve të shëruarve nga ky virus. Lajmin e mirë e jep ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 12:44
Një tjetër infermiere ka fituar betejën ndaj koronavirusit, duke e çuar në 22 numrin total të mjekëve dhe infermierëve të shëruarve nga ky virus. Lajmin e mirë e jep ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila ...

Manastirliu: Shërohet nga koronavirusi një tjetër infermiere shqiptare
M inistrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se një tjetër infermiere ka fituar betejën ndaj koronavirusit. Manastirliu shkruan në “Facebook” se “Çdo infermier, çdo mjek, çdo punonjës i sistemit ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 13:04
M inistrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë lajmin e mirë se një tjetër infermiere ka fituar betejën ndaj koronavirusit. Manastirliu shkruan në “Facebook” se “Çdo infermier, çdo mjek, çdo punonjës i sistemit ...

6 raste të reja dhe 15 të shëruar
Te dhenat e sotme jane bere te ditura nga Silva Bino. Ne 24 oret e fundit jane testuar 182 persona te dyshuar, prej te cileve jane konfirmuar 6 raste te reja me COVID-19. Deri ne keto momente jane testuar 2753 raste te ...
ikub.al | 07-Apr-2020 11:36
Te dhenat e sotme jane bere te ditura nga Silva Bino. Ne 24 oret e fundit jane testuar 182 persona te dyshuar, prej te cileve jane konfirmuar 6 raste te reja me COVID-19. Deri ne keto momente jane testuar 2753 raste te ...

Pamje të rënda brenda Spitalit Infektiv në Tiranë, pacientët me tuba oksigjeni, mjekët të mbuluar nga koka tek këmbët
Teksa numri i të infektuarve në Shqipëri ka shkuar në 383, së fundmi janë publikuar edhe disa pamje nga brenda Spitalit Infektiv në Tiranë ku po trajtohen persona që janë në gjendje të rëndë. Mjekët janë të mbuluar nga ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 22:55
Teksa numri i të infektuarve në Shqipëri ka shkuar në 383, së fundmi janë publikuar edhe disa pamje nga brenda Spitalit Infektiv në Tiranë ku po trajtohen persona që janë në gjendje të rëndë. Mjekët janë të mbuluar nga ...

Shërohet nga koronavirusi një tjetër infermiere shqiptare
Një tjetër infermiere ka fituar betejën ndaj koronavirusit. Lajmin e mirë e jep ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila shkruan në “Facebook” se “Çdo infermier, çdo mjek, çdo punonjës i sistemit shëndetësor ...
Telegraf | 07-Apr-2020 13:07
Një tjetër infermiere ka fituar betejën ndaj koronavirusit. Lajmin e mirë e jep ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila shkruan në “Facebook” se “Çdo infermier, çdo mjek, çdo punonjës i sistemit shëndetësor ...

Pozitive me COVID-19, shërohet edhe një tjetër infermiere
Edhe një infermiere tjetër ka fituar betejën me COVID-19. Ajo i shtohet listës së mjekevë dhe infermierëve të tjerë të shëruar, duke e çuar numrin në 22. “ Çdo infermier, çdo mjek, çdo punonjës i sistemit shëndetësor ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 12:55
Edhe një infermiere tjetër ka fituar betejën me COVID-19. Ajo i shtohet listës së mjekevë dhe infermierëve të tjerë të shëruar, duke e çuar numrin në 22. “ Çdo infermier, çdo mjek, çdo punonjës i sistemit shëndetësor ...

Koronavirusi/ Bino: Dyzetë e një mjekë dhe infermierë të infektuar nga katër qytete, gjysma janë shëruar, të prekura edhe gra shtatzëna
Koronavirusi në Shqipëri mes 383 të infektuarve ka prekur edhe 41 nga stafi shëndetësor ku gjysmat prej tyre janë shëruar. Në një deklaratë për shtyp, drejtoresha e ISHP Silva Bino bëri me dije se 41 të infektuarit ...
Telegraf | 07-Apr-2020 12:49
Koronavirusi në Shqipëri mes 383 të infektuarve ka prekur edhe 41 nga stafi shëndetësor ku gjysmat prej tyre janë shëruar. Në një deklaratë për shtyp, drejtoresha e ISHP Silva Bino bëri me dije se 41 të infektuarit ...

Sërish lajm i mirë për bluzat e bardha, shërohen 3 infermiere
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se numri i bluzave të bardha që shërohen nga koronavirusi ka shkuar në 23. Të marra sëbashku bluza të bardha dhe pacientë numri i ...
TetovaSot | 08-Apr-2020 10:24
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se numri i bluzave të bardha që shërohen nga koronavirusi ka shkuar në 23. Të marra sëbashku bluza të bardha dhe pacientë numri i ...

Covid-19 në SHBA, shërohen mbi 20 mijë pacient
Numri i rasteve të vdekjes nga Covid-19 në SHBA ka tejkaluar shifrën e 12.000, ndërsa 400.000 janë infektuar dhe më shumë se 20.000 janë shëruar. Në Nju-Jork, dita më e tmerrshme që nga fillimi i pandemisë është ...
Alsat-M | 08-Apr-2020 09:39
Numri i rasteve të vdekjes nga Covid-19 në SHBA ka tejkaluar shifrën e 12.000, ndërsa 400.000 janë infektuar dhe më shumë se 20.000 janë shëruar. Në Nju-Jork, dita më e tmerrshme që nga fillimi i pandemisë është ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved