ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 16:13

Shtetet e Bashkuara më të goditurat nga koronavirusi: 1800 viktima në një ditë

Shtetet e Bashkuara më të goditurat nga koronavirusi: 1800 viktima në një ditë
Më shumë se 1800 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara, në 24 orët e fundit, ku numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në rreth 12800, ndërsa numri i të infektuarve është rreth 400 ...
GazetaTema | 08-Apr-2020 09:42
Më shumë se 1800 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara, në 24 orët e fundit, ku numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në rreth 12800, ndërsa numri i të infektuarve është rreth 400 ...

Boris Johnson-it do t'i duhen dy muaj për të marrë veten
Sipas kesaj skeme, ai nuk do te mund te jete dot ne krye te detyres gjate periudhes kur Britanise do t'i duhet te perballet me situaten dhe infeksionin. Nderkohe Downing Street siguroi se gjendja e 55 vjeçarit ishte e ...
ikub.al | 07-Apr-2020 22:25
Sipas kesaj skeme, ai nuk do te mund te jete dot ne krye te detyres gjate periudhes kur Britanise do t'i duhet te perballet me situaten dhe infeksionin. Nderkohe Downing Street siguroi se gjendja e 55 vjeçarit ishte e ...

Boris Johnson vijon në terapi intensive
Kryeministri britanik, Boris Johnson kaloi natën e dytë në kujdes intensiv. Sipas Nënsekretarit britanik për Shëndetësinë, Edward Argar, Johnson është në gjendje të qëndrueshme. “Unë e di se kryeministri është në ...
VizionPlus | 08-Apr-2020 10:47
Kryeministri britanik, Boris Johnson kaloi natën e dytë në kujdes intensiv. Sipas Nënsekretarit britanik për Shëndetësinë, Edward Argar, Johnson është në gjendje të qëndrueshme. “Unë e di se kryeministri është në ...

Vladimir Putin: Boris Johnson do ta kalojë koronavirusin me sensin e tij të humorit
Presidenti rus Vladimir Putin i ka uruar sot shërim të shpejtë kryeministrit britanik Boris Johnson duke insistuar se “sensi i tij i humorit” do ta ndihmojë të mundë koronavirusin. Johnson është shtruar në spital prej ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 20:20
Presidenti rus Vladimir Putin i ka uruar sot shërim të shpejtë kryeministrit britanik Boris Johnson duke insistuar se “sensi i tij i humorit” do ta ndihmojë të mundë koronavirusin. Johnson është shtruar në spital prej ...

Numri i vdekjeve nga COVID-19 në SHBA arrin në 11 mijë
Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në 11 mijë me gjithsej rreth 370 mijë, të prekur. Ndërkohë, Presidenti Donald Trump tha se ka ofruar ndihmë për shërimin e kryeministrit britanik ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 16:52
Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në 11 mijë me gjithsej rreth 370 mijë, të prekur. Ndërkohë, Presidenti Donald Trump tha se ka ofruar ndihmë për shërimin e kryeministrit britanik ...

Boris Johnson nuk ka pneumoni! Dilema për valixhen bërthamore, kush i mban kodet?
Pasi kaloi një natë të vështirë në terapi intensive, raportohet se gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Johnson u infektua me koronavirus 12 ditë më parë. Burime pranë qeverisë thonë për mediat ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 15:57
Pasi kaloi një natë të vështirë në terapi intensive, raportohet se gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Johnson u infektua me koronavirus 12 ditë më parë. Burime pranë qeverisë thonë për mediat ...

Boris Johnson nuk përdor ventilatorët
Zedhenesi i kryeministrit tha se parametrat vitale te Johnson jane te qendrueshem dhe mbetet ne gjendje te mire', pas trajtimit me oksigjenoterapi. "Z. Johnson nuk ka nevoje per nje ventilator mekanik", sakteson ...
ikub.al | 07-Apr-2020 14:26
Zedhenesi i kryeministrit tha se parametrat vitale te Johnson jane te qendrueshem dhe mbetet ne gjendje te mire', pas trajtimit me oksigjenoterapi. "Z. Johnson nuk ka nevoje per nje ventilator mekanik", sakteson ...

Çfarë ndodh në terapinë intensive?
Mjekët britanikë ishin të qartë mbrëmjen e kaluar; Boris Johnson nuk do të ishte zhvendosur në njësinë e terapisë intensive nëse nuk do të kishte qenë e nevojshme. Lëvizja shënon një përshkallëzim serioz në trajtimin e ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 15:09
Mjekët britanikë ishin të qartë mbrëmjen e kaluar; Boris Johnson nuk do të ishte zhvendosur në njësinë e terapisë intensive nëse nuk do të kishte qenë e nevojshme. Lëvizja shënon një përshkallëzim serioz në trajtimin e ...

Covid-19/ “Humori do e shërojë”, Putin flet për sëmundjen e Johnson
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i uroi sot shërim të shpejtë kryeministrit britanik, Boris Johnson, i cili është prekur nga koronavirusi dhe i është nënshtruar kujdesit intensiv në spital. “Jam i sigurtë se ...
Telegraf | 07-Apr-2020 15:34
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i uroi sot shërim të shpejtë kryeministrit britanik, Boris Johnson, i cili është prekur nga koronavirusi dhe i është nënshtruar kujdesit intensiv në spital. “Jam i sigurtë se ...

Çfarë ndodh me një pacient me coronavirus kur vendoset në Njësinë e Kujdesit Intensiv?
Disa pacientë me coronavirus janë dërguar në njësitë e kujdesit intensiv (ICU) për t’u dhënë një ndihmë shtesë për të luftuar sëmundjen – gjë që është duke e bërë edhe me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Ai ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 19:47
Disa pacientë me coronavirus janë dërguar në njësitë e kujdesit intensiv (ICU) për t’u dhënë një ndihmë shtesë për të luftuar sëmundjen – gjë që është duke e bërë edhe me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Ai ...

Kryeministri britanik kaloi natën e dytë në intensive, është në gjendje stabile
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, e ka kaluar natën e dytë në repartin e kujdesit intensiv, dhe ndodhet në gjendje stabile. Raportohet se shefi i qeverisë britanike është duke marrë frymë pa ndihmën e ...
Medial | 08-Apr-2020 09:56
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, e ka kaluar natën e dytë në repartin e kujdesit intensiv, dhe ndodhet në gjendje stabile. Raportohet se shefi i qeverisë britanike është duke marrë frymë pa ndihmën e ...

Johnson kalon natën e dytë në kujdes intensiv
Kryeministri britanik, Boris Johnson, kaloi të martën natën e dytë në kujdes intensiv. Johnson është diagnostikuar me koronavirus më 27 mars. Kryeministri po mbahet në spitalin St Thomas të Londrës “për monitorim të ...
Portalb | 08-Apr-2020 09:56
Kryeministri britanik, Boris Johnson, kaloi të martën natën e dytë në kujdes intensiv. Johnson është diagnostikuar me koronavirus më 27 mars. Kryeministri po mbahet në spitalin St Thomas të Londrës “për monitorim të ...

Stabilizohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson
Gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Kryeministrit britanik prej 12 ditësh është infektuar me COVID-19. Mediat britanke raportojnë se Johnson është në oksigjenim dhe në gjendje të stabilizuar në ...
Telegraf | 07-Apr-2020 15:06
Gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Kryeministrit britanik prej 12 ditësh është infektuar me COVID-19. Mediat britanke raportojnë se Johnson është në oksigjenim dhe në gjendje të stabilizuar në ...

Koronavirusi, edhe tri viktima në Serbi
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Serbi u rrit në 61, në ditën kur u rrit sërish numri i të vdekurve në Spanjë, me kryeministrin britanik Boris Johnson në kujdesin intensiv. Janë gjithsej 2.447 të infektuar në Serbi. ...
Arbresh | 08-Apr-2020 09:42
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Serbi u rrit në 61, në ditën kur u rrit sërish numri i të vdekurve në Spanjë, me kryeministrin britanik Boris Johnson në kujdesin intensiv. Janë gjithsej 2.447 të infektuar në Serbi. ...

Koronavirusi, edhe tri viktima në Serbi
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Serbi u rrit në 61, në ditën kur u rrit sërish numri i të vdekurve në Spanjë, me kryeministrin britanik Boris Johnson në kujdesin intensiv. Janë gjithsej 2.447 të infektuar në Serbi. ...
Klan Kosova | 08-Apr-2020 09:32
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Serbi u rrit në 61, në ditën kur u rrit sërish numri i të vdekurve në Spanjë, me kryeministrin britanik Boris Johnson në kujdesin intensiv. Janë gjithsej 2.447 të infektuar në Serbi. ...

Putin: Optimizmi dhe humori i Boris Johnson do ta ndihmojnë të shërohet
Presidenti rus, Vladimir Putin uroi sot një shërim të shpejtë për kryeministrin britanik, Boris Johnson, i cili është prekur nga koronavirusi dhe i është nënshtruar kujdesit intensive. “Jam i sigurtë se energjia juaj, ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 13:37
Presidenti rus, Vladimir Putin uroi sot një shërim të shpejtë për kryeministrin britanik, Boris Johnson, i cili është prekur nga koronavirusi dhe i është nënshtruar kujdesit intensive. “Jam i sigurtë se energjia juaj, ...

Johnson-i e kaloi natën e dytë në kujdes intensiv, është në gjendje stabile
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, e ka kaluar natën e dytë në repartin e kujdesit intensiv në një spital të Londrës dhe ndodhet në gjendje stabile. Raportohet se shefi i qeverisë britanike është duke ...
Gazeta Express | 08-Apr-2020 09:17
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, e ka kaluar natën e dytë në repartin e kujdesit intensiv në një spital të Londrës dhe ndodhet në gjendje stabile. Raportohet se shefi i qeverisë britanike është duke ...

Ministri i Shëndetësisë: Boris Johnson është në një gjendje më të stabilizuar
Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson është në një gjendje më të stabilizuar shëndetësore, pas shtrimit në spital sepse u prek nga covid-19, konfirmon ministri i shëndetësisë, Edëard Argar. I pyetur në Sky ...
Politiko | 08-Apr-2020 09:14
Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson është në një gjendje më të stabilizuar shëndetësore, pas shtrimit në spital sepse u prek nga covid-19, konfirmon ministri i shëndetësisë, Edëard Argar. I pyetur në Sky ...

Çfarë ndodh me një pacient me koronavirus kur vendoset në Njësinë e Kujdesit Intensiv? Disa pacientë me coronavirus janë dërguar në njësitë e kujdesit intensiv (ICU) për t’u dhënë një ndihmë shtesë për të luftuar sëmundjen – gjë që...
Disa pacientë me coronavirus janë dërguar në njësitë e kujdesit intensiv (ICU) për t’u dhënë një ndihmë shtesë për të luftuar sëmundjen – gjë që është duke e bërë edhe me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Ai ...
Kosova Sot | 08-Apr-2020 09:00
Disa pacientë me coronavirus janë dërguar në njësitë e kujdesit intensiv (ICU) për t’u dhënë një ndihmë shtesë për të luftuar sëmundjen – gjë që është duke e bërë edhe me kryeministrin britanik, Boris Johnson. Ai ...

Johnson në reanimacion, Mbretëria e Bashkuar: Shëndeti i tij është përkeqësuar ndjeshëm! Ministri: Është nën mbikëqyrje të rreptë
Mbretëria e Bashkuar është e shqetësuar për kryeministrin e saj: shëndeti i 55-vjeçarit të infektuar me virusin Corona duket se është përkeqësuar në mënyrë të konsiderueshme. Boris Johnson u transferua në pavionin e ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 12:14
Mbretëria e Bashkuar është e shqetësuar për kryeministrin e saj: shëndeti i 55-vjeçarit të infektuar me virusin Corona duket se është përkeqësuar në mënyrë të konsiderueshme. Boris Johnson u transferua në pavionin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved