ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 20:36

“Përjashtimi i fundit”, Pandeli Majko: Emigrantët në doganën e Kapshticës do të shkojnë në karantinë, por të tjerët…

“Përjashtimi i fundit”, Pandeli Majko: Emigrantët në doganën e Kapshticës do të shkojnë në karantinë, por të tjerët…
Në studion e emisionit “Open” të drejtuar nga moderatorja Eni Vasili, ishte i ftuar ministri i Diasporës Pandeli Majko.
Top Channel | 06-Apr-2020 22:46
Në studion e emisionit “Open” të drejtuar nga moderatorja Eni Vasili, ishte i ftuar ministri i Diasporës Pandeli Majko.

Për “të mbeturit rrugëve”, në kohë karantine
Mero BAZE Një çift francezësh ka mbetur në Llogara nga bllokimi I kufirit dhe po ndrojnë ne rulotën e tyre aty, bashkë me dy fëmijë. Nuk shihet asnjë stres në karantinën e tyre. Rrobat e lara i nderin në tela mes ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 20:36
Mero BAZE Një çift francezësh ka mbetur në Llogara nga bllokimi I kufirit dhe po ndrojnë ne rulotën e tyre aty, bashkë me dy fëmijë. Nuk shihet asnjë stres në karantinën e tyre. Rrobat e lara i nderin në tela mes ...

Ç’bëri Konsullata jonë në Selanik për krizën e emigrantëve në kufi?
Prej ditësh shqiptarët kanë mbetur pa ushqime dhe në temperatura minus gradë në Kakavijë dhe Kapshticë. Institucionet përkatëse nuk kanë marrë në dorë situatën, duke filluar nga ministri i diaspores, Pandeli Majko, e ...
Telegraf | 07-Apr-2020 00:19
Prej ditësh shqiptarët kanë mbetur pa ushqime dhe në temperatura minus gradë në Kakavijë dhe Kapshticë. Institucionet përkatëse nuk kanë marrë në dorë situatën, duke filluar nga ministri i diaspores, Pandeli Majko, e ...

Shqiptarët e bllokuar në kufi, reagon Policia e Shtetit: Ata që janë rezidentë jashtë, s’mund të udhëtojnë drejt Shqipërisë
Policia e Shtetit ka reaguar "në përgjigje të disa medieve, lidhur me trajtimin e rasteve të disa qytetarëve që janë bllokuar në disa pika të kalimit kufitar", deklarohet në hyrje të sqarimit.
Top Channel | 06-Apr-2020 14:44
Policia e Shtetit ka reaguar "në përgjigje të disa medieve, lidhur me trajtimin e rasteve të disa qytetarëve që janë bllokuar në disa pika të kalimit kufitar", deklarohet në hyrje të sqarimit.

Shqiptarët e bllokuar në kufi, reagon Policia: Ekziston mundësia e kthimit vetëm për rezidentët në Shqipëri, ata që janë në shtete të tjera nuk lejohen
Policia e Shtetit ka dalë sot me një deklaratë të përgjithshme lidhur me shqiptarët e bllokuar në kufi kryesishst në Kapshticë. Në njoftim zyrtar thuhet se ka mundësi që të hyjnë në Shqipëri vetëm ata që janë rezidentë ...
BalkanWeb | 06-Apr-2020 14:40
Policia e Shtetit ka dalë sot me një deklaratë të përgjithshme lidhur me shqiptarët e bllokuar në kufi kryesishst në Kapshticë. Në njoftim zyrtar thuhet se ka mundësi që të hyjnë në Shqipëri vetëm ata që janë rezidentë ...

Koronavirusi/ Ku dallon Shqipëria nga Kosova?
Nga Enver Bytyçi Në Shqipëri rasti i parë i konfirmuar zyrtarisht i Covid-19 daton me 9 mars. Në Kosovë me 11 mars. Po cila është situata në secilin prej këtyre dy vend dhe ku dallojnë ato midis tyre në këtë situatë ...
Telegraf | 06-Apr-2020 21:40
Nga Enver Bytyçi Në Shqipëri rasti i parë i konfirmuar zyrtarisht i Covid-19 daton me 9 mars. Në Kosovë me 11 mars. Po cila është situata në secilin prej këtyre dy vend dhe ku dallojnë ato midis tyre në këtë situatë ...

Besnik Mustafaj: Krimi po ndodh në Kapshticë
Nga Besnik Mustafaj Prej katër ditësh, pra, prej afro 100 orësh, në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, në zonën neutrale midis dy postave të kufirit, asaj të Greqisë dhe asaj të Shqipërisë, po zhvillohet një dramë e ...
Telegraf | 06-Apr-2020 21:21
Nga Besnik Mustafaj Prej katër ditësh, pra, prej afro 100 orësh, në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, në zonën neutrale midis dy postave të kufirit, asaj të Greqisë dhe asaj të Shqipërisë, po zhvillohet një dramë e ...

Policia e Shtetit: S’mund të udhëtoni drejt Shqipërisë deri në përfundim të situatës së jashtëzakonshme
Duke iu referuar situatës së krijuar me emigrantët e bllokuar në disa pika kufitare, Policia e Shtetit iu bën thirrje qytetarëve shqiptarë që punojnë, jetojnë dhe janë rezident në vende të tjera se nuk mund të udhëtojnë ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 15:56
Duke iu referuar situatës së krijuar me emigrantët e bllokuar në disa pika kufitare, Policia e Shtetit iu bën thirrje qytetarëve shqiptarë që punojnë, jetojnë dhe janë rezident në vende të tjera se nuk mund të udhëtojnë ...

30 emigrantë mbeten të bllokuar/ Autoritetet lejojnë kalimin vetëm për 17 prej tyre
30 shtetas shqiptare vijojne te mbeten te bllokuar në pikën kufitare të kapshticës prej ditës së premte. Emigrantët po përballen, me kushte të vështira dhe temperaturat e ulta. Siç shihet shumë prej tyre kanë ndezur ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 15:04
30 shtetas shqiptare vijojne te mbeten te bllokuar në pikën kufitare të kapshticës prej ditës së premte. Emigrantët po përballen, me kushte të vështira dhe temperaturat e ulta. Siç shihet shumë prej tyre kanë ndezur ...

Berisha: Barbari e Ramës mbi shqiptarët në kufi, OKB të ndërhyjë me urgjencë (VIDEO)
Sali Berisha, ish-Kryeministri i vendit, i ka bërë thirrje OKB-së të ndërhyjë me urgjencë për të zgjidhur problemin e madh të qytetarëve shqiptarë që nuk lejohen nga qeveria të hyjnë në Shqipëri prej ditësh pasi i ...
Telegraf | 06-Apr-2020 14:47
Sali Berisha, ish-Kryeministri i vendit, i ka bërë thirrje OKB-së të ndërhyjë me urgjencë për të zgjidhur problemin e madh të qytetarëve shqiptarë që nuk lejohen nga qeveria të hyjnë në Shqipëri prej ditësh pasi i ...

Kakavijë/ Disa persona në pritje për të hyrë në Shqipëri, s’ka informacioni zyrtar mbi situatën
Në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës ka rreth 4-5 persona në pritje për të hyrë në Shqipëri.
Top Channel | 06-Apr-2020 10:27
Në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës ka rreth 4-5 persona në pritje për të hyrë në Shqipëri.

Elio Laze: Shqiptarët e lënë si ‘klysha’ në tokë neutrale, Majko hap facebook-un dhe sulmon Vasilin
Ministri i Diasporës, Pandeli Majko , në një reagim te tij është shprehur se emigrantët nuk janë çështje e ministrisë së tij! Majko thotë se ka bërë shumë përpjekje në telefon me Gent Cakajn për të zgjidhur problemin e ...
Telegraf | 06-Apr-2020 13:47
Ministri i Diasporës, Pandeli Majko , në një reagim te tij është shprehur se emigrantët nuk janë çështje e ministrisë së tij! Majko thotë se ka bërë shumë përpjekje në telefon me Gent Cakajn për të zgjidhur problemin e ...

“I bëni dëm vetes dhe familjes”/ Lleshaj-emigrantëve: Mos e vizitoni Shqipërinë
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas situatës në pikën kufitare të Kapshticës, ku dhjetëra shqiptarë ndodhen prej orësh të bllokuar në tokën neutrale mes Greqisë dhe Shqipërisë, të penguar për t’u kthyer ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 13:28
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar pas situatës në pikën kufitare të Kapshticës, ku dhjetëra shqiptarë ndodhen prej orësh të bllokuar në tokën neutrale mes Greqisë dhe Shqipërisë, të penguar për t’u kthyer ...

Tit Vasilit të LSI iu sosën “fishekët” me Ramën, kapet me Majkon: U ça dysh për votën e emigrantëve, tani fle në shtëpi. Rri, Pandi, të tjerë socialistë të bënë kryeministër
Nderkohe qe ne zonen neutrale ne pikat kufitare te vendit tone me Greqine ka shqiptare qe presin te bllokuar e ne ankth reagon nenkryetari i LSI-se, Petrit Vasili. Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, Vasili nuk ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 10:33
Nderkohe qe ne zonen neutrale ne pikat kufitare te vendit tone me Greqine ka shqiptare qe presin te bllokuar e ne ankth reagon nenkryetari i LSI-se, Petrit Vasili. Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, Vasili nuk ...

Zgjidhje e shpejtë dhe emergjente për shtetasit shqiptar të bllokuar në kufijtë e vendit tonë
Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH) po ndjek me vëmendje situatën shqetësuese të disa shtetasve shqiptarë të bllokuar në zonën neutrale midis kufirit grek dhe atij shqiptar, pasi nuk lejohen të futen në territorin ...
Telegraf | 06-Apr-2020 13:08
Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KShH) po ndjek me vëmendje situatën shqetësuese të disa shtetasve shqiptarë të bllokuar në zonën neutrale midis kufirit grek dhe atij shqiptar, pasi nuk lejohen të futen në territorin ...

Vepror Hasani: Emigrantët shqiptarë u ndihmuan me bukë e ujë nga policët grekë
Ja çfarë ndodhi gjatë 4 ditëve në Doganën e Kapshticës Dita e hënë përveçse u gdhi pa asnjë shpresë për emigrantët me dokumente të rregullta, të mbetur të izoluar në zonën neutrale mes Shqipërisë dhe Greqisë, u pasua ...
Telegraf | 06-Apr-2020 12:54
Ja çfarë ndodhi gjatë 4 ditëve në Doganën e Kapshticës Dita e hënë përveçse u gdhi pa asnjë shpresë për emigrantët me dokumente të rregullta, të mbetur të izoluar në zonën neutrale mes Shqipërisë dhe Greqisë, u pasua ...

“Rri Pandi rri”/ Vasili: Rama dhe Majko flenë në shtëpi, emigrantët jashtë
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili reagoi për situatën e krijuar me emigrantët që detyrohen të presin me orë të tëra në kufi prej koronavirusit. Në “Facebook”, ai bëri me faj për këtë ministrin e Diasporës, Pandeli Majko. ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 12:17
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili reagoi për situatën e krijuar me emigrantët që detyrohen të presin me orë të tëra në kufi prej koronavirusit. Në “Facebook”, ai bëri me faj për këtë ministrin e Diasporës, Pandeli Majko. ...

”Kufirin e mbajnë mbyllur me urdhër telefoni”, Salianji: Nuk mund të ndalohet hyrja e asnjë shqiptari në territor për asnjë arsye
Ish- deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar për bllokimin prej disa ditësh të shqiptarëve në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës me Greqinë si dhe në Mal të Zi. Salianji shprehet se mbyllja e kufijve nuk mund ...
BalkanWeb | 05-Apr-2020 23:12
Ish- deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar për bllokimin prej disa ditësh të shqiptarëve në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës me Greqinë si dhe në Mal të Zi. Salianji shprehet se mbyllja e kufijve nuk mund ...

Ministri Diasporës: KKD zhbllokon situatën me emigrantët në Kapshticë
I ftuar sot në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel, Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko tha se situata me emigrantët e bllokuar në Kapshticë është drejt zgjidhjes. “Më vjen shumë keq për ata persona. ...
TetovaSot | 06-Apr-2020 23:52
I ftuar sot në mbrëmje në emisionin “Open” në Top Channel, Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko tha se situata me emigrantët e bllokuar në Kapshticë është drejt zgjidhjes. “Më vjen shumë keq për ata persona. ...

“Emigrantët në doganën e Kapshticës do të shkojnë në karantinë”
Në studion e emisionit “Open” në TCH, ishte i ftuar ministri i Diasporës Pandeli Majko. Ministri, u shpreh se 30 emigrantët që ndodhet në Kapshticë të Korçës do të hyjnë në Shqipëri dhe do të vendosen për një periudhë ...
Gazeta Dita | 06-Apr-2020 23:34
Në studion e emisionit “Open” në TCH, ishte i ftuar ministri i Diasporës Pandeli Majko. Ministri, u shpreh se 30 emigrantët që ndodhet në Kapshticë të Korçës do të hyjnë në Shqipëri dhe do të vendosen për një periudhë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved