ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/06/2020 07:37

“Vazhdon ia fut kot, pikë!”, Rama i përgjigjet sërish Bashës për testet: Na lumturon reagimi i SHBA-ve

“Vazhdon ia fut kot, pikë!”, Rama i përgjigjet sërish Bashës për testet: Na lumturon reagimi i SHBA-ve
Në një kohë kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë Shqipërisë 30 mijë teste të COVID, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama. Përmes një reagimi në “Twitter” Rama teksa i kthen përgjigje rivalit të tij ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 17:31
Në një kohë kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë Shqipërisë 30 mijë teste të COVID, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama. Përmes një reagimi në “Twitter” Rama teksa i kthen përgjigje rivalit të tij ...

Bardhi i përgjigjet Ramës: Vetëm nëpërmjet testimeve shkëputet zinxhiri i transmetimeve e më pas…(VIDEO)
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi këmbëngul që vetëm rritja e numrit të testimeve mund të tejkalojë krizën aktuale të shkaktuar nga koronavirusi. Përmes një video-mesazhi në facebook, Bardhi ...
Telegraf | 07-Apr-2020 18:18
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi këmbëngul që vetëm rritja e numrit të testimeve mund të tejkalojë krizën aktuale të shkaktuar nga koronavirusi. Përmes një video-mesazhi në facebook, Bardhi ...

“SHBA do të mundësojë 30 mijë teste”/ Rama i përgjigjet Bashës: PD vazhdon ia fut kot
Pas thirrjes se kryedemokratit Lulzim Basha për shtimin e numrit të testeve dhe ndihmës së SHBA që do t’i mundësojë sistemit shëndetësor 30 mijë kite testime, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama. Në një ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 16:28
Pas thirrjes se kryedemokratit Lulzim Basha për shtimin e numrit të testeve dhe ndihmës së SHBA që do t’i mundësojë sistemit shëndetësor 30 mijë kite testime, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama. Në një ...

Rama i përgjigjet opozitës: PD ia fut kot! Nuk vendos qeveria për numrin e testimeve
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur thirrjeve të vazhdueshme të demokratëve për të kryer testime masive për COVID-19. Përmes një postimi në “Twitter”, kreu i qeverisë bën me dije se nuk është kompetencë e qeverisë ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 15:57
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur thirrjeve të vazhdueshme të demokratëve për të kryer testime masive për COVID-19. Përmes një postimi në “Twitter”, kreu i qeverisë bën me dije se nuk është kompetencë e qeverisë ...

Rama i përgjigjet opozitës: Për numrin e testimeve nuk vendos qeveria, por komiteti i ekspertëve
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së PD përmes Dr.Mirela Tabakut, se qeveria duhet të lejojë ekspertët e shëndetësisë për të bërë sa më shumë testime për COVID-19. Në një reagim në rrjetrt sociale, Rama ...
Lapsi | 07-Apr-2020 16:52
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së PD përmes Dr.Mirela Tabakut, se qeveria duhet të lejojë ekspertët e shëndetësisë për të bërë sa më shumë testime për COVID-19. Në një reagim në rrjetrt sociale, Rama ...

VIDEO/ PD i përgjigjet Ramës me fjalët e këshilltarit të tij Tony Blair
Sekretari i Pergjithshem i PD-se Gazment Bardhi nepermjet nje postimi ne Facebook i eshte pergjigjur kryeministrit Edi Rama. Postimi i plotë Edi Rama dëgjoje edhe Toni Blair: “Gjithçka lidhet me rritjen sa më shpejt të ...
Standard | 07-Apr-2020 18:25
Sekretari i Pergjithshem i PD-se Gazment Bardhi nepermjet nje postimi ne Facebook i eshte pergjigjur kryeministrit Edi Rama. Postimi i plotë Edi Rama dëgjoje edhe Toni Blair: “Gjithçka lidhet me rritjen sa më shpejt të ...

Rama zbulon armikun për testimet e pakta
Kryeministri Rama ka vendosur të merret edhe njëherë me pikën më të nxehtë të krizës së koronavirusit: pa aftësinë e sistemit tonë shëndetësor për të kryer testim masiv sipas rekomandimeve të organizatës botërore të ...
Lapsi | 07-Apr-2020 16:00
Kryeministri Rama ka vendosur të merret edhe njëherë me pikën më të nxehtë të krizës së koronavirusit: pa aftësinë e sistemit tonë shëndetësor për të kryer testim masiv sipas rekomandimeve të organizatës botërore të ...

Video/ PD nxjerr ‘këshilltarin e Ramës’ dhe i bën thirrje: Dëgjo Tony Blair, shto testet për COVID-19
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmet Bardhi publikoi një video të ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe Tony Blair i cili bën thirrje për më shumë testime. Bardhi, i kërkon Kryeministrit Rama të dëgjojë ...
Politiko | 07-Apr-2020 18:14
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmet Bardhi publikoi një video të ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe Tony Blair i cili bën thirrje për më shumë testime. Bardhi, i kërkon Kryeministrit Rama të dëgjojë ...

Rama i përgjigjet opozitës për testet: PD i’a fut kot, Qeveria zbaton ato që vendos Komiteti dhe pikë
Kryeministri Rama ka reaguar me anë të një statusi në Twitter, pas thirrjes së përsëritur të PD për kryerjen e sa më shumë testeve. “A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 15:16
Kryeministri Rama ka reaguar me anë të një statusi në Twitter, pas thirrjes së përsëritur të PD për kryerjen e sa më shumë testeve. “A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq ...

PD i përgjigjet Ramës me fjalët e këshilltarit të tij Tony Blair: Koha nuk pret
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan PD i përgjigjet Ramës me fjalët e këshilltarit të tij Tony Blair: ...
Lajmi i Fundit | 07-Apr-2020 17:58
Lajmi i Fundit, lajmet e fundit, lajme shqip, lajm, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24, lajme ballkan PD i përgjigjet Ramës me fjalët e këshilltarit të tij Tony Blair: ...

“Gjithçka lidhet me rritjen sa më shpejt të testimeve”, PD i përgjigjet Ramës me fjalët e këshilltarit të tij Tony Blair: Koha nuk pret
PD ka zgjedhur t’i përgjigjet kryeministrit Edi Rama me fjalët e këshilltarit të tij Tony Blair, sa I takon cështjes së testimeve për COVID-19. Përmes një postimi në facebook, sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazmend ...
Medial | 07-Apr-2020 17:50
PD ka zgjedhur t’i përgjigjet kryeministrit Edi Rama me fjalët e këshilltarit të tij Tony Blair, sa I takon cështjes së testimeve për COVID-19. Përmes një postimi në facebook, sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazmend ...

30 mijë teste për Shqipërinë nga SHBA, Basha: Rruga e vetme për të ndërprerë infeksionin. Rama: Ia fut kot!
Kryedemokrati Lulzim Basha ka shprehur mirënjohjen ndaj personelit mjekësor në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Shëndetit. Ai gjithashtu ka falenderuar për ndihmën financiare SHBA-në, e cila do t’i mundësojë sistemit ...
Politiko | 07-Apr-2020 16:52
Kryedemokrati Lulzim Basha ka shprehur mirënjohjen ndaj personelit mjekësor në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Shëndetit. Ai gjithashtu ka falenderuar për ndihmën financiare SHBA-në, e cila do t’i mundësojë sistemit ...

PD vijon me kauzën e testeve, Rama ofron sqarimin e radhës: s’i bën qeveria!
Kryeministri Rama është rrekur dhe njëherë të sqarojë opozitën se jo ai, jo qeveria, por specialistët e linjës janë ata të cilët vendosin për testet. A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a ...
Tesheshi | 07-Apr-2020 16:18
Kryeministri Rama është rrekur dhe njëherë të sqarojë opozitën se jo ai, jo qeveria, por specialistët e linjës janë ata të cilët vendosin për testet. A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a ...

Rama zbulon bisedën ‘sekrete’ tek Këshilli i Sigurisë: Lulzim, të kam thënë para Metës
Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Lulzim Bashës që të heqë dorë nga “ opozita e llojit skarco”, ndërsa ripërsëriti se për testet vendosin ekspertët dhe jo qeveria. Rama zbuloi edhe bisedën sekrete në Këshillin e ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 14:37
Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Lulzim Bashës që të heqë dorë nga “ opozita e llojit skarco”, ndërsa ripërsëriti se për testet vendosin ekspertët dhe jo qeveria. Rama zbuloi edhe bisedën sekrete në Këshillin e ...

Spahia: Përfshirja e mjekëve të familjes në luftën kundë COVID-19 u propozua nga PD
Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia shprehet se përfshirja e mjekëve në luftën kundër COVID-19 u propozua fillimisht nga Partia Demokratike. Sipas tij, nëse propozimi i tyre nuk do të ishte dëgjuar dhe vepruar me ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 16:54
Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia shprehet se përfshirja e mjekëve në luftën kundër COVID-19 u propozua fillimisht nga Partia Demokratike. Sipas tij, nëse propozimi i tyre nuk do të ishte dëgjuar dhe vepruar me ...

‘Të shtohen testimet për Covid-19’, Rama injoron sërish PD-në: I’a fut kot dhe pikë!
Kryeministri Rama ka reaguar pas thirrjes së përsëritur të PD për shtim të testimeve ndaj Covid-19. Në një reagim në twitter, Rama shkruan se nuk ka ndërmend që të dëgjojë sugjerimet e PD. Kryeministri sqaron se ...
Politiko | 07-Apr-2020 15:51
Kryeministri Rama ka reaguar pas thirrjes së përsëritur të PD për shtim të testimeve ndaj Covid-19. Në një reagim në twitter, Rama shkruan se nuk ka ndërmend që të dëgjojë sugjerimet e PD. Kryeministri sqaron se ...

PD kërkon më shumë teste, Rama: Po ia fut kot, qeveria nuk vendos për këtë
Kryeministri Rama ka reaguar me anë të një statusi në Twitter, ku shkruan se numrin e testimeve nuk e vendos qeveria. “A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq më pak qeveria ...
Lajminet | 07-Apr-2020 15:47
Kryeministri Rama ka reaguar me anë të një statusi në Twitter, ku shkruan se numrin e testimeve nuk e vendos qeveria. “A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq më pak qeveria ...

PD-ja kërkon më shumë teste, Rama: Po ia fut kot, Qeveria nuk vendos për këtë
Partia Demokratike në Shqipëri kërkon të realizohen më shumë testime për Coronavirus, në mënyrë që të jetë më e qartë situata e personave të prekur, e cila do të ndihmonte më pas edhe në luftën ndaj virusit. ...
EkonomiaOnline | 07-Apr-2020 15:46
Partia Demokratike në Shqipëri kërkon të realizohen më shumë testime për Coronavirus, në mënyrë që të jetë më e qartë situata e personave të prekur, e cila do të ndihmonte më pas edhe në luftën ndaj virusit. ...

PD: rruga e vetme, testimi masiv/ Basha: Detyra e qeverisë të mbrojë qytetarët
Lideri i opozites Lulzim Basha ka apeluar serish per te rritur numrin e testimeve. Perballe sqarimit te kryeministrit Rama se strategjia e testimit percaktohet nga Komiteti Teknik i ngritur per situaten, opozita ka ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 15:10
Lideri i opozites Lulzim Basha ka apeluar serish per te rritur numrin e testimeve. Perballe sqarimit te kryeministrit Rama se strategjia e testimit percaktohet nga Komiteti Teknik i ngritur per situaten, opozita ka ...

“PD ia fut kot dhe pikë”, Rama i përgjigjet opozitës për testimet masive
Debati për testimet masive ka përfshirë edhe vendin tonë prej ditësh, por duket se opozita dhe qeveria nuk ndajnë të njëjtin emndim. Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje opozitës për kërkesën saj për të kryer sa ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 15:43
Debati për testimet masive ka përfshirë edhe vendin tonë prej ditësh, por duket se opozita dhe qeveria nuk ndajnë të njëjtin emndim. Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje opozitës për kërkesën saj për të kryer sa ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved