ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/06/2020 07:58

Shënohet viktima e katërt nga koronavirus në Kosovë

Shënohet viktima e katërt nga koronavirus në Kosovë
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se tre pacientë që kanë marrë trajtim në kuadër të Klinikës Emergjente, kanë rezultuar si pozitivë në COVID-19.
Top Channel | 07-Apr-2020 14:10
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se tre pacientë që kanë marrë trajtim në kuadër të Klinikës Emergjente, kanë rezultuar si pozitivë në COVID-19.

Rëndohet bilanci në Kosovë, ndërron jetë një tjetër pacient i prekur me COVID-19
Është rënduar bilanci i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Një tjetër pacient ka humbur jetën sot në spital, duke e çuar në 4 numrin e viktimave. Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës. ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 14:05
Është rënduar bilanci i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Një tjetër pacient ka humbur jetën sot në spital, duke e çuar në 4 numrin e viktimave. Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës. ...

Kosovë/ Humb jetën një tjetër pacient me COVID-19
Është rënduar bilanci i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Një tjetër pacient ka humbur jetën sot në spital, duke e çuar në katër numrin e viktimave. Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës. ...
Telegraf | 07-Apr-2020 14:28
Është rënduar bilanci i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Një tjetër pacient ka humbur jetën sot në spital, duke e çuar në katër numrin e viktimave. Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës. ...

Haziri: Kemi filluar hulumtimin e historikut të takimeve të personit nga Gjilani që rezultoi pozitiv më COVID-19
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka bërë të ditur se tashmë kanë nisur të hetojnë historikun e takimeve të personit i cili gjatë ditës së sotme u konfirmua se ishte infektuar me COVID-19. Haziri ka kërkuar nga ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 15:31
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka bërë të ditur se tashmë kanë nisur të hetojnë historikun e takimeve të personit i cili gjatë ditës së sotme u konfirmua se ishte infektuar me COVID-19. Haziri ka kërkuar nga ...

Edhe pesë raste të reja me coronavirus, shkon në 170 numri i të infektuarve
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çuar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 14:14
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çuar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...

Situata në Kosovë/ Ja sa pacientë janë shtruar në spital, dy në gjendje kritike
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të shtruar 61 pacientë. Sipas njoftimit, 47 raste janë me COVID-19, ndërkaq për 10 raste priten rezultatet e mostrave, kurse 4 kanë ...
Telegraf | 07-Apr-2020 10:45
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të shtruar 61 pacientë. Sipas njoftimit, 47 raste janë me COVID-19, ndërkaq për 10 raste priten rezultatet e mostrave, kurse 4 kanë ...

65 vjeçari nga Ferizaj që vdiq nga arresti kardiak rezultoi pozitiv edhe në COVID-19
Tre pacientë të Klinikës Emergjente në QKUK kanë rezultuar pozitiv me coronavirus Covid-19, dhe njëri prej tyre ka ndërruar jetë. Këtë e ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 13:58
Tre pacientë të Klinikës Emergjente në QKUK kanë rezultuar pozitiv me coronavirus Covid-19, dhe njëri prej tyre ka ndërruar jetë. Këtë e ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), ...

“Kjo është situata më e vështirë këto 23 vjet”, Blendi Fevziu tregon përshtatjen mes punës e shtëpisë në kohët e koronavirusit: Emisionin do e bëj me çdo kusht
I ftuar në programin “Rudina” në TV Klan këtë pasdite ishte gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu. Si rezultat i situatës së shkaktuar nga pandemia, Fevziu shprehet se është mjaft i angazhaur me ...
BalkanWeb | 06-Apr-2020 21:52
I ftuar në programin “Rudina” në TV Klan këtë pasdite ishte gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion”, Blendi Fevziu. Si rezultat i situatës së shkaktuar nga pandemia, Fevziu shprehet se është mjaft i angazhaur me ...

' Tre të prekur me Covid-19 në gjendje kritike, njëri erdhi sot në Infektivë pa vetëdije'
Infektologu Valbon Krasniqi ka thënë se në Klinikën Infektive aktualisht po trajtohen 43 raste me Covid-19, kurse, tre janë në gjendje kritike. Sipas tij, nga 170 raste të konfirmuara me Covid-19, 70 kanë qenë të ...
Zeri | 07-Apr-2020 21:24
Infektologu Valbon Krasniqi ka thënë se në Klinikën Infektive aktualisht po trajtohen 43 raste me Covid-19, kurse, tre janë në gjendje kritike. Sipas tij, nga 170 raste të konfirmuara me Covid-19, 70 kanë qenë të ...

Tre të prekur me Covid-19 në gjendje kritike, njëri erdhi sot në Infektivë pa vetëdije
Sipas tij, nga 170 raste të konfirmuara me Covid-19, 70 kanë qenë të shtrirë në Klinikën Infektive. “Gjendja e tyre në përgjithësi është e mirë me përjashtim të 8 rasteve, ku 5 prej tyre kanë nevojë për oksigjeno terapi ...
Lajminet | 07-Apr-2020 21:15
Sipas tij, nga 170 raste të konfirmuara me Covid-19, 70 kanë qenë të shtrirë në Klinikën Infektive. “Gjendja e tyre në përgjithësi është e mirë me përjashtim të 8 rasteve, ku 5 prej tyre kanë nevojë për oksigjeno terapi ...

Ministrisë dhe IKSHP-së u kërkohet ta rrisin numrin e analizave për Coronavirus
Për dy muaj, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë, janë testuar vetëm 2 mijë e 106 mostra të dyshimta me virusin SARS-COVID-19. Prej këtyre mostrave, 170 kanë ...
EkonomiaOnline | 07-Apr-2020 19:12
Për dy muaj, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë, janë testuar vetëm 2 mijë e 106 mostra të dyshimta me virusin SARS-COVID-19. Prej këtyre mostrave, 170 kanë ...

Teste, teste, teste – Ministrisë dhe IKSHP’së u kërkohet ta rrisin numrin e analizave për COVID 19
Për dy muaj, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë, janë testuar vetëm 2 mijë e 106 mostra të dyshimta me virusin SARS-COVID-19. Prej këtyre mostrave, 170 kanë ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 18:28
Për dy muaj, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë, janë testuar vetëm 2 mijë e 106 mostra të dyshimta me virusin SARS-COVID-19. Prej këtyre mostrave, 170 kanë ...

Kosovë, rritet në 4 numri i të vdekurve nga COVID-19
Në Kosovë janë shënuar 5 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), ku numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 170, ndër të cilët deri më tani 24 janë shëruar dhe 4 të vdekur, transmeton Anadolu Agency ...
Shenja | 07-Apr-2020 18:11
Në Kosovë janë shënuar 5 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), ku numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 170, ndër të cilët deri më tani 24 janë shëruar dhe 4 të vdekur, transmeton Anadolu Agency ...

Në Mitrovicë nuk ka asnjë rast me COVID-19, një i prekur jeton në Prishtinë
Prishtinë, 7 prill 2020 – Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se pacienti i pranuar të hënën në Klinikën Emergjente është I lindur në Mitrovicë, por me vendbanim në Prishtinë. “Mund t’ju konfirmojmë se ...
Illyriapress | 07-Apr-2020 17:28
Prishtinë, 7 prill 2020 – Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se pacienti i pranuar të hënën në Klinikën Emergjente është I lindur në Mitrovicë, por me vendbanim në Prishtinë. “Mund t’ju konfirmojmë se ...

Rasti i 21-vjecarit nga Suhareka të prekur me Covid 19, kërkohet t’u merren mostrat për analiza 20 familjarëve të tij
Mbrëmjen e së hënës është shënuar rasti I dytë me virusin COVID-19 në komunën e Suharekës. Një 21-vjeçar nga fshati Bllacë është konfirmuar me koronavirus. Megjithatë ai virusin sipas kryetarit të komunës së Suharekës, ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 16:37
Mbrëmjen e së hënës është shënuar rasti I dytë me virusin COVID-19 në komunën e Suharekës. Një 21-vjeçar nga fshati Bllacë është konfirmuar me koronavirus. Megjithatë ai virusin sipas kryetarit të komunës së Suharekës, ...

Shkon në 170 numri i të prekurve nga koronavirusi
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çuar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 16:15
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid19, duke e çuar në 170 numrin e personave të infektuar në nivel vendi. “Sot më 07.04.2020 në Laboratorin e ...

Bahtiri demanton IKSHPK-në: Në Mitrovicën e Jugut ka asnjë person me Covid-19
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik sot ka njoftuar se një person me inicialet G.M, 56 vjeqar, ka rezultuar pozitiv me Covid-19, shkruan IndeksOnline. Por këtë njoftim e ka dematuar kryetari i Mitrovicës, Agim ...
Indeks Online | 07-Apr-2020 16:07
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik sot ka njoftuar se një person me inicialet G.M, 56 vjeqar, ka rezultuar pozitiv me Covid-19, shkruan IndeksOnline. Por këtë njoftim e ka dematuar kryetari i Mitrovicës, Agim ...

Kosovë, Është shënuar viktima e 4 nga virusi korona
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se edhe një person ka vdekur nga koronavirusi i ri në Kosovë, raporton REL , transmeton Portalb.mk “I.SH ( 1955), i transferuar nga Spitali i Përgjithëm në ...
Portalb | 07-Apr-2020 15:57
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se edhe një person ka vdekur nga koronavirusi i ri në Kosovë, raporton REL , transmeton Portalb.mk “I.SH ( 1955), i transferuar nga Spitali i Përgjithëm në ...

Haziri flet për gjendjen e të infektuarve dhe të shëruarave nga Coronavirusi në Gjilan
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se ka marrë njoftim nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, se një qytetarë nga ky qytet është i infektuar me Coronavirus. “Një bashkëqytetar i yni, i lindur më 1964, ka ...
EkonomiaOnline | 07-Apr-2020 15:43
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se ka marrë njoftim nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, se një qytetarë nga ky qytet është i infektuar me Coronavirus. “Një bashkëqytetar i yni, i lindur më 1964, ka ...

Bahtiri: Në Mitrovicë deri sot nuk ka të prekur nga koronavirusi, njoftimi i IKSHPK-së i pasaktë
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut Agim Bahtiri, ka reaguar ndaj njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, që paraqet një rast me koronavirus në këtë komunë. Bahtiri tha se ky njoftim është i pasaktë. ...
Medial | 07-Apr-2020 15:40
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut Agim Bahtiri, ka reaguar ndaj njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, që paraqet një rast me koronavirus në këtë komunë. Bahtiri tha se ky njoftim është i pasaktë. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved