ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:44

Situata në Kosovë/ Ja sa pacientë janë shtruar në spital, dy në gjendje kritike

Situata në Kosovë/ Ja sa pacientë janë shtruar në spital, dy në gjendje kritike
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të shtruar 61 pacientë. Sipas njoftimit, 47 raste janë me COVID-19, ndërkaq për 10 raste priten rezultatet e mostrave, kurse 4 kanë ...
Telegraf | 07-Apr-2020 10:45
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të shtruar 61 pacientë. Sipas njoftimit, 47 raste janë me COVID-19, ndërkaq për 10 raste priten rezultatet e mostrave, kurse 4 kanë ...

Në Klinikën Infektive po trajtohen 47 pacientë me Covid-19, priten rezultatet edhe për 10 raste
Në Klinikën Infektive në QKUK po vazhdojnë të trajtohen pacientët e prekur me Covid-19. Sipas raportit ditor nga kjo klinikë, nga gjithsej 61 pacientë të hospitalizuar, 47 janë me coronavirus, ndërkaq për 10 raste piten ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 09:15
Në Klinikën Infektive në QKUK po vazhdojnë të trajtohen pacientët e prekur me Covid-19. Sipas raportit ditor nga kjo klinikë, nga gjithsej 61 pacientë të hospitalizuar, 47 janë me coronavirus, ndërkaq për 10 raste piten ...

Dy viktima të tjera në Kosovë këtë të hënë, pesë në terapi intensive
Dy pacientë të prekur nga koronavirusi nderruan jetë këtë të hënë në Kosovë. Ne kete menyra shifra totale e viktimave ne Kosove nga ky virus i rrezikshem ka shkuar ne tre. Një burrë 59 vjeç nga Prishtina, i cili vuante ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 19:36
Dy pacientë të prekur nga koronavirusi nderruan jetë këtë të hënë në Kosovë. Ne kete menyra shifra totale e viktimave ne Kosove nga ky virus i rrezikshem ka shkuar ne tre. Një burrë 59 vjeç nga Prishtina, i cili vuante ...

10 pacientë të hospitalizuar në Klinikën Infektive presin rezultate për COVID-19
Në Klinikën Infektive në QKUK, janë të hospitalizuar edhe 10 pacientë të dyshuar me koronavirus, shkruan Zëri.info 10 pacientët e hospitalizuar janë në pritje të rezultateve të mostrave për koronavirus, ndërsa 47 të ...
Zeri | 07-Apr-2020 10:36
Në Klinikën Infektive në QKUK, janë të hospitalizuar edhe 10 pacientë të dyshuar me koronavirus, shkruan Zëri.info 10 pacientët e hospitalizuar janë në pritje të rezultateve të mostrave për koronavirus, ndërsa 47 të ...

QKUK: Dy pacientë me COVID-19 janë në gjendje kritike
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 61 pacientë. Sipas njoftimit, 47 raste janë me COVID-19, ndërkaq për 10 raste priten rezultatet e mostrave, kurse 4 kanë ...
Radio Evropa e Lire | 07-Apr-2020 10:24
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë hospitalizuar 61 pacientë. Sipas njoftimit, 47 raste janë me COVID-19, ndërkaq për 10 raste priten rezultatet e mostrave, kurse 4 kanë ...

Në Klinikën Infektive po trajtohen 47 pacientë me Coronavirus, priten rezultatet edhe për 10 raste
Në Klinikën Infektive në QKUK po vazhdojnë të trajtohen pacientët e prekur me Coronavirus. Sipas raportit ditor nga kjo klinikë, nga gjithsej 61 pacientë të hospitalizuar, 47 janë me coronavirus, ndërkaq për 10 raste ...
EkonomiaOnline | 07-Apr-2020 10:21
Në Klinikën Infektive në QKUK po vazhdojnë të trajtohen pacientët e prekur me Coronavirus. Sipas raportit ditor nga kjo klinikë, nga gjithsej 61 pacientë të hospitalizuar, 47 janë me coronavirus, ndërkaq për 10 raste ...

Shpend Ahmeti tregon historinë e dhimbshme të prishtinasit që vdiq nga coronavirusi
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka treguar historinë e dhimbshme të burrit 59-vjeçar, i cili vdiq sot në Klinikën Infektive, e që ishte e infektuar me coronavirus. Ahmeti, përmes një postimi në Facebook, ka thënë ...
Telegrafi | 06-Apr-2020 19:23
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka treguar historinë e dhimbshme të burrit 59-vjeçar, i cili vdiq sot në Klinikën Infektive, e që ishte e infektuar me coronavirus. Ahmeti, përmes një postimi në Facebook, ka thënë ...

Në Klinikën Infektive po trajtohen 47 pacientë me Covid-19, priten rezultatet edhe për 10 raste
Në Klinikën Infektive në QKUK po vazhdojnë të trajtohen pacientët e prekur me Covid-19. Sipas raportit ditor nga kjo klinikë, nga gjithsej 61 pacientë të hospitalizuar, 47 janë me coronavirus, ndërkaq për 10 raste piten ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 10:19
Në Klinikën Infektive në QKUK po vazhdojnë të trajtohen pacientët e prekur me Covid-19. Sipas raportit ditor nga kjo klinikë, nga gjithsej 61 pacientë të hospitalizuar, 47 janë me coronavirus, ndërkaq për 10 raste piten ...

Situata e sotme me Covid-19 në Kosovë
Në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid 19, në pritje të rezultateve janë 10 raste, ndërsa janë testuar dhe kanë rezultuar negativ për Covid 19, gjithsej 4 raste. Nga 47 raste të ...
PortaliOnline | 07-Apr-2020 10:06
Në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid 19, në pritje të rezultateve janë 10 raste, ndërsa janë testuar dhe kanë rezultuar negativ për Covid 19, gjithsej 4 raste. Nga 47 raste të ...

Krasniqi: 4 pacientë në gjendje të rëndë, 2 në gjendje kritike
Në Klinikën Infektive të QKUK’së janë duke u trajtuar 47 pacientë të infektuar me Covid 19. Prej tyre dy persona janë në gjendje kritike për jetën. Këto të dhëna i bëri të ditur infektologu i QKUK-së, Valbon Krasniqi. ...
EkonomiaOnline | 07-Apr-2020 09:15
Në Klinikën Infektive të QKUK’së janë duke u trajtuar 47 pacientë të infektuar me Covid 19. Prej tyre dy persona janë në gjendje kritike për jetën. Këto të dhëna i bëri të ditur infektologu i QKUK-së, Valbon Krasniqi. ...

Dy të prekur me koronavirus janë në gjendje kritike
Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës (QKUK), ka bërë të ditur se dy nga 47 të infektuarit që janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive janë në gjendje kritike. QKUK po ashtu ka bërë të ditur se 10 persona janë ...
Lajminet | 07-Apr-2020 09:10
Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës (QKUK), ka bërë të ditur se dy nga 47 të infektuarit që janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive janë në gjendje kritike. QKUK po ashtu ka bërë të ditur se 10 persona janë ...

Në Infektivë janë gjithsej 47 raste me koronavirus, 2 në gjendje kritike
Në Klinikën Infektive në QKUK, sipas raportit ditor, janë të hospitalizuar gjithsej 61 pacientë, prej tyre 47 janë me koronavirus. Përmes një njoftimi për media nga QKUK, me Covid-19 janë 47 raste, për 10 raste priten ...
Koha.net | 07-Apr-2020 09:00
Në Klinikën Infektive në QKUK, sipas raportit ditor, janë të hospitalizuar gjithsej 61 pacientë, prej tyre 47 janë me koronavirus. Përmes një njoftimi për media nga QKUK, me Covid-19 janë 47 raste, për 10 raste priten ...

Stafi i Urgjencës në Prishtinë në vetizolim, patën kontakt me të infektuarin me coronavirus
13 punëtorë të Qendrës së Mjekësisë Urgjente në Prishtinë janë dërguar në vetizolim, me rekomandim të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik. Vendimi erdhi pasi një pacient ndërroi jetë si pasojë e Covid-19, dhe të ...
Telegrafi | 06-Apr-2020 18:53
13 punëtorë të Qendrës së Mjekësisë Urgjente në Prishtinë janë dërguar në vetizolim, me rekomandim të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik. Vendimi erdhi pasi një pacient ndërroi jetë si pasojë e Covid-19, dhe të ...

Dy pacientë me Covid-19 në gjendje kritike
Dy pacientë me Covid-19, që janë në mjekimin intensiv, janë në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik. Në ndërkohë, në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid-19, në pritje të ...
Arbresh | 07-Apr-2020 09:00
Dy pacientë me Covid-19, që janë në mjekimin intensiv, janë në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik. Në ndërkohë, në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid-19, në pritje të ...

Dy pacientë me Coronavirus në gjendje kritike
Dy pacientë me Covid-19, që janë në mjekimin intensiv, janë në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik. Në ndërkohë, në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid-19, në pritje të ...
EkonomiaOnline | 07-Apr-2020 09:00
Dy pacientë me Covid-19, që janë në mjekimin intensiv, janë në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik. Në ndërkohë, në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid-19, në pritje të ...

Dy pacientë me Covid-19 në gjendje kritike
Dy pacientë me Covid-19, që janë në mjekimin intensiv, janë në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik. Në ndërkohë, në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid-19, në pritje......
Zeri | 07-Apr-2020 09:00
Dy pacientë me Covid-19, që janë në mjekimin intensiv, janë në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik. Në ndërkohë, në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid-19, në pritje......

COVID-19/ Dy pacientë në gjendje kritike në QKUK
Në Klinikën Infektive në QKUK, sipas raportit ditor, janë të hospitalizuar gjithsej 61 pacientë, raporton IndeksOnline. Me Covid-19 janë 47 raste, për 10 raste piten rezultatet e mostrave, kurse 4 raste kanë rezultuar ...
Indeks Online | 07-Apr-2020 09:00
Në Klinikën Infektive në QKUK, sipas raportit ditor, janë të hospitalizuar gjithsej 61 pacientë, raporton IndeksOnline. Me Covid-19 janë 47 raste, për 10 raste piten rezultatet e mostrave, kurse 4 raste kanë rezultuar ...

3 viktima nga COVID-19 në Kosovë/ Rëndohet situata në Serbi, Maqedoninë e Veriut e Greqi
Dy pacientë të prekur nga koronavirusi nderruan jetë këtë të hënë në Kosovë , duke e çuar në tre numrin e viktimave. Një burrë 59 vjeç nga Prishtina, i cili vuante nga diabeti dhe një grua 70-vjeçe nga Prizreni, e ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 14:31
Dy pacientë të prekur nga koronavirusi nderruan jetë këtë të hënë në Kosovë , duke e çuar në tre numrin e viktimave. Një burrë 59 vjeç nga Prishtina, i cili vuante nga diabeti dhe një grua 70-vjeçe nga Prizreni, e ...

Dy pacientë me Covid-19 në gjendje kritike
Dy pacientë me Covid-19, që janë në mjekimin intensiv, janë në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik. Në ndërkohë, në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid-19, në pritje të ...
Medial | 07-Apr-2020 08:57
Dy pacientë me Covid-19, që janë në mjekimin intensiv, janë në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik. Në ndërkohë, në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid-19, në pritje të ...

Dy pacientë me Covid-19 në gjendje kritike
Dy pacientë me Covid-19, që janë në mjekimin intensiv, janë në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik. Në ndërkohë, në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid-19, në pritje të ...
Klan Kosova | 07-Apr-2020 08:57
Dy pacientë me Covid-19, që janë në mjekimin intensiv, janë në gjendje kritike dhe në ventilim mekanik. Në ndërkohë, në Klinikën Infektive të QKUK-së sot janë të hospitalizuar 47 pacientë me Covid-19, në pritje të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved