ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 07:40

SHBA. 1.147 kanë humbur jetën me koronavirus në 24 orë

SHBA. 1.147 kanë humbur jetën me koronavirus në 24 orë
Nderkohe parashikimet e fundit flasin per nje pik qe llogaritet te arrije pas rreth 10 ditesh, kur pritet qe vdekjet te arrijne ne mbi 3.000 ne 24 ore. Numri i vdekjeve ne Shtetet e Bashkuara aktualisht eshte 10.358. ...
ikub.al | 06-Apr-2020 22:11
Nderkohe parashikimet e fundit flasin per nje pik qe llogaritet te arrije pas rreth 10 ditesh, kur pritet qe vdekjet te arrijne ne mbi 3.000 ne 24 ore. Numri i vdekjeve ne Shtetet e Bashkuara aktualisht eshte 10.358. ...

Franca regjistron numrin më të lartë të vdekjeve ditore
Sipas Ministrit te Shendetit Olivier Veran "Nuk kemi arritur pikun e kesaj epidemie," ndersa numri i pergjithshem i te vdekurve nga koronavirusi ne France shkoi ne 8,911. Vetem Italia (16.523) dhe Spanja (13.1169) kane ...
ikub.al | 06-Apr-2020 21:43
Sipas Ministrit te Shendetit Olivier Veran "Nuk kemi arritur pikun e kesaj epidemie," ndersa numri i pergjithshem i te vdekurve nga koronavirusi ne France shkoi ne 8,911. Vetem Italia (16.523) dhe Spanja (13.1169) kane ...

COVID-19, shenja shprese në Evropë
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 21:04
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...

COVID-19/ Shenja shprese në Evropë, numri i viktimave…
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet.
Top Channel | 06-Apr-2020 20:06
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet.

Ditë tmerri në SHBA me mbi 10 mijë të vdekur, përhapje e madhe edhe në Gjermani
Nga SHBA vijnë shifra dramatike sa I takon vdekshmërisë dhe përhapjes së Covid 19. 363 mijë amerikanë janë infektuar tashmë, nga të cilët 26 mijë vetëm këtë të hënë. Edhe numri I viktimave në 24 orët e fundit ka qënë ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 23:04
Nga SHBA vijnë shifra dramatike sa I takon vdekshmërisë dhe përhapjes së Covid 19. 363 mijë amerikanë janë infektuar tashmë, nga të cilët 26 mijë vetëm këtë të hënë. Edhe numri I viktimave në 24 orët e fundit ka qënë ...

Franca më keq se Italia dhe Spanja, 833 të vdekur këtë të hënë
Franca për fat të keq është kthyer tashmë në vendin me situatën më shqetësuese në Europë. Këtë të hënë 833 kanë humbur jetën vetëm në 24 orët e fundit. Në total tashmë numri I të vdekurve në këtë vend ka shkuar në 8911. ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 22:40
Franca për fat të keq është kthyer tashmë në vendin me situatën më shqetësuese në Europë. Këtë të hënë 833 kanë humbur jetën vetëm në 24 orët e fundit. Në total tashmë numri I të vdekurve në këtë vend ka shkuar në 8911. ...

Koronavirusi / Zëri i Amerikës: Shenja shprese në Europë, numri i viktimave dhe i të infektuarve drejt rënies
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...
BalkanWeb | 06-Apr-2020 19:05
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...

“Duhet të ushqej pulat”, shtetasi shqiptar me koronavirus në Itali kapet jashtë karantinës dhe gjobitet me 800 euro
Një shqiptar i infektuar me koronavirusi është kapur nga karabinerët pasi ka thyer karantinimin. Sipas Sienanews , shqiptari që banonte në siena ështq shprehur se po shkonte tek ferma që t’u hidhte pulave ushqim . ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 19:51
Një shqiptar i infektuar me koronavirusi është kapur nga karabinerët pasi ka thyer karantinimin. Sipas Sienanews , shqiptari që banonte në siena ështq shprehur se po shkonte tek ferma që t’u hidhte pulave ushqim . ...

Francë/ Regjistrohen 833 persona të vdekur në 24 orët e fundit, 8911 viktima në total
Koronavirusi vazhdon të shkaktojë viktima në Europë dhe më gjerë. Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Francë ka pësuar në rënie në krahasim me disa ditë më parë, por sërish ai mbetet relativisht i lartë. Në 24 orët e ...
Telegraf | 06-Apr-2020 20:58
Koronavirusi vazhdon të shkaktojë viktima në Europë dhe më gjerë. Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Francë ka pësuar në rënie në krahasim me disa ditë më parë, por sërish ai mbetet relativisht i lartë. Në 24 orët e ...

Itali, rritet numri i viktima, por ulet numri i rasteve të reja
Rritet sërish numri i viktimave në Itali, e nga 525 që ishin të dielën, në buletinin e përditësuar u raportuan 636 jetë të humbura në 24 orët e fundit. Megjithatë, rastet e reja vijojnë të jenë në ulje. Në 24 orët e ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 18:45
Rritet sërish numri i viktimave në Itali, e nga 525 që ishin të dielën, në buletinin e përditësuar u raportuan 636 jetë të humbura në 24 orët e fundit. Megjithatë, rastet e reja vijojnë të jenë në ulje. Në 24 orët e ...

Lajme të mira edhe nga Spanja, bie numri i vdekjeve dhe i të prekurve
Edhe Spanja ka regjistruar sot një ulje të lehtë të numrit të viktimave nga COVID 19. 637 persona humbën jetën 24 orët e fundit, shifër kjo më e ulta e regjistruar 2 javët e fundit e totali tani ka shkuar në 13 mijë e ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 20:26
Edhe Spanja ka regjistruar sot një ulje të lehtë të numrit të viktimave nga COVID 19. 637 persona humbën jetën 24 orët e fundit, shifër kjo më e ulta e regjistruar 2 javët e fundit e totali tani ka shkuar në 13 mijë e ...

“Karantinimi po fiton kundër Covid-19”
Tre vende evropiane të goditura më shumë nga koronavirusi kanë filluar të tregojnë shenja të hershme të ngadalësimit të virusit, afërsisht tre javë pas datës së karantinimit të tyre. Të gjithë, Italia, Spanja dhe Franca ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 16:55
Tre vende evropiane të goditura më shumë nga koronavirusi kanë filluar të tregojnë shenja të hershme të ngadalësimit të virusit, afërsisht tre javë pas datës së karantinimit të tyre. Të gjithë, Italia, Spanja dhe Franca ...

Spanja regjistron rritjen më të vogël të vdekjeve në dy javët e fundit
Spanja regjistroi 637 vdekje te reja me koronavirus ne 24 oret e fundit, me e uleta qe nga 24 marsi. Shifra rrit totalin e te vdekurve gjate krizes nga 12.418 ne 13.055. Numri i infeksioneve te reja u rrit me 4.273 nga ...
ikub.al | 06-Apr-2020 13:14
Spanja regjistroi 637 vdekje te reja me koronavirus ne 24 oret e fundit, me e uleta qe nga 24 marsi. Shifra rrit totalin e te vdekurve gjate krizes nga 12.418 ne 13.055. Numri i infeksioneve te reja u rrit me 4.273 nga ...

Pse shifrat nga Spanja dhe Italia tregojnë se izolimi funksionon
Spanja është zyrtarisht vendi me numrin më të madh të rasteve të konfirmuara në Evropë, por të dhënat sugjerojnë se shpërthimi vdekjeprurës përfundimisht mund të ngadalësohet. Shifrat zyrtare tregojnë se numri i ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 15:37
Spanja është zyrtarisht vendi me numrin më të madh të rasteve të konfirmuara në Evropë, por të dhënat sugjerojnë se shpërthimi vdekjeprurës përfundimisht mund të ngadalësohet. Shifrat zyrtare tregojnë se numri i ...

Ulet ndjeshëm numri i të prekurve në Itali, por viktimat janë ende shumë
Rënia e ritmit të përhapjes së Covid 19 në Itali nuk është më iluzion. Këtë të hënë numri I të prekurve ka qënë 1941, gati një mijë më pak sesa të prekurit e regjistruar ditën e dielë. E nisëm në fakt me lajmin e të ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 18:15
Rënia e ritmit të përhapjes së Covid 19 në Itali nuk është më iluzion. Këtë të hënë numri I të prekurve ka qënë 1941, gati një mijë më pak sesa të prekurit e regjistruar ditën e dielë. E nisëm në fakt me lajmin e të ...

Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Spanjë
Numri ditor i viktimave të koronavirusit në Spanjë ka rënë për të katërtën ditë me radhë. Qeveria spanjolle raportoi të hënën se në 24 orët e fundit kanë vdekur 637 persona, krahasuar me 674 viktima të raportuara në ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 14:25
Numri ditor i viktimave të koronavirusit në Spanjë ka rënë për të katërtën ditë me radhë. Qeveria spanjolle raportoi të hënën se në 24 orët e fundit kanë vdekur 637 persona, krahasuar me 674 viktima të raportuara në ...

833 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Francë
Koronavirusi vazhdon që të shkaktojë viktima në Europë dhe më gjerë. Në Francë, numri i vdekjeve nga Covid-19 ka ardhur në rënie në krahasim me disa ditë më parë, por sërish ai mbetet relativisht i lartë. Në 24 orët e ...
Lapsi | 06-Apr-2020 20:31
Koronavirusi vazhdon që të shkaktojë viktima në Europë dhe më gjerë. Në Francë, numri i vdekjeve nga Covid-19 ka ardhur në rënie në krahasim me disa ditë më parë, por sërish ai mbetet relativisht i lartë. Në 24 orët e ...

Harta e koronavirusit minutë pas minuti: Mbi 1,2 milion të infektuar në të gjithë botën, 70 mijë të vdekur dhe 270,098 të shëruar
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,286,409. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 13:53
Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milion konkretisht, 1,286,409. Sipas statistikave të publikuara nga Universiteti amerikan John Hopkins numri i personave të vdekur nga ...

Sa ditë “u izoluan” shtetet evropiane që po mundin koronavirusin
Tre vende evropiane të goditura më shumë nga koronavirusi kanë filluar të tregojnë shenja të hershme të ngadalësimit të virusit, afërsisht tre javë pas datës së karantinimit të tyre. Të gjithë, Italia, Spanja dhe Franca ...
AlbInfo | 07-Apr-2020 01:17
Tre vende evropiane të goditura më shumë nga koronavirusi kanë filluar të tregojnë shenja të hershme të ngadalësimit të virusit, afërsisht tre javë pas datës së karantinimit të tyre. Të gjithë, Italia, Spanja dhe Franca ...

Mbi 70 mijë viktima nga koronavirusi në botë
Zyrtarisht mbi 70 mijë njerëz kanë vdekur në botë nga virusi korona. Kjo bëhet e ditur në Worldmeters, ku aktualisht janë 1,289,843 janë të infektuar, 70,631 të vdekur dhe 272,118 të shëruar, njofton Klan Kosova Italia ...
AlbInfo | 06-Apr-2020 23:14
Zyrtarisht mbi 70 mijë njerëz kanë vdekur në botë nga virusi korona. Kjo bëhet e ditur në Worldmeters, ku aktualisht janë 1,289,843 janë të infektuar, 70,631 të vdekur dhe 272,118 të shëruar, njofton Klan Kosova Italia ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved