ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 14:08

Itali: Vijon trendi në rënie

Itali: Vijon trendi në rënie
Infeksionet e reja po zvogelohen, numri i personave te semure aktualisht dhe numri i te shtruarve ne spital, si ne kujdesin intensiv, ashtu edhe jashte kujdesit intensiv. Te dhenat ne buletinin e ri te Mbrojtjes Civile ...
ikub.al | 07-Apr-2020 18:35
Infeksionet e reja po zvogelohen, numri i personave te semure aktualisht dhe numri i te shtruarve ne spital, si ne kujdesin intensiv, ashtu edhe jashte kujdesit intensiv. Te dhenat ne buletinin e ri te Mbrojtjes Civile ...

Rekord viktimash dhe të infektuarish edhe këtë të martë në Francë
Autoritetet franceze bënë të ditur se 607 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 këtë të martë në këtë vend vetëm në spitale. Mirëpo shifra në total në 24 orët e fundit është gati dyfish duke llogaritur edhe ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 21:20
Autoritetet franceze bënë të ditur se 607 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19 këtë të martë në këtë vend vetëm në spitale. Mirëpo shifra në total në 24 orët e fundit është gati dyfish duke llogaritur edhe ...

Spanjë. Ndërpritet trendi rënës. Më shumë vdekje dhe raste të reja
Ministria e Shendetesise raportoi 743 vdekje kete te marte, nga 637 raportuar te henen dhe 674 te dielen. Numri i pergjithshem i vdekjeve tani arrin ne 13.798, nga 13.055. Nderkohe, edhe numri i infeksioneve te reja u ...
ikub.al | 07-Apr-2020 13:47
Ministria e Shendetesise raportoi 743 vdekje kete te marte, nga 637 raportuar te henen dhe 674 te dielen. Numri i pergjithshem i vdekjeve tani arrin ne 13.798, nga 13.055. Nderkohe, edhe numri i infeksioneve te reja u ...

Italia sërish me numër të lartë viktimash për shkak të koronavirusit: Sa viktima u regjistruan në 24 orët e fundit
Në Itali janë shënuar 3,039 raste të reja me koronavirus, ndërsa 604 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Nga të dhënat e bëra publike, vihet re një ulje e ndjeshme e nurmit të të infektuarve, pasi ditën e ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 18:28
Në Itali janë shënuar 3,039 raste të reja me koronavirus, ndërsa 604 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Nga të dhënat e bëra publike, vihet re një ulje e ndjeshme e nurmit të të infektuarve, pasi ditën e ...

Itali/ Numri i viktimave drejt rënies, ja të dhënat e 24 orëve të fundit
Është shënuar një rënie e ndjeshme e shifrave sa i përket infektimeve të reja me koronavirus në Itali. Shkon në 94.067 numri i të prekurve, ku vetëm 24 orët e fundit u testuan pozitiv 880 persona, që është më pak se ...
Telegraf | 07-Apr-2020 18:55
Është shënuar një rënie e ndjeshme e shifrave sa i përket infektimeve të reja me koronavirus në Itali. Shkon në 94.067 numri i të prekurve, ku vetëm 24 orët e fundit u testuan pozitiv 880 persona, që është më pak se ...

Nuk ka paqe për Spanjën! Rritet sërish bilanci i viktimave nga Covid-19
743 persona kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë, një shifër në rritje me 100 persona krahasuar me atë të ditës së kaluar prej 637 viktimave, ...
Top Channel | 07-Apr-2020 13:17
743 persona kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë, një shifër në rritje me 100 persona krahasuar me atë të ditës së kaluar prej 637 viktimave, ...

Italia merr frymë/ Sot vetëm 880 të infektuar të rinj por viktimat janë ende shumë
Është e treta ditë që nga Italia vijnë lajme të shumë të mira sa I takon nivelit të përhapjes së Covid 19. Si rrallëherë në këto javë, në Itali numri I pacienteve të rinj të evidentuar brenda 24 orëve ka rënë poshtë ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 18:29
Është e treta ditë që nga Italia vijnë lajme të shumë të mira sa I takon nivelit të përhapjes së Covid 19. Si rrallëherë në këto javë, në Itali numri I pacienteve të rinj të evidentuar brenda 24 orëve ka rënë poshtë ...

Covid-19 godet rëndë edhe SHBA-në, 907 viktima gjatë 24 orëve të fundit
SHBA vijon me rritjen e shifrave të koronavirusit teksa ka shënuar 1 mijë viktima duke e çuar nr. total në 11 mijë e 907. Vetëm Spanja dhe Italia qëndrojë sipër saj sai përket viktimave me 16 mijë e 523 dhe 13 mijë e ...
Lapsi | 07-Apr-2020 19:39
SHBA vijon me rritjen e shifrave të koronavirusit teksa ka shënuar 1 mijë viktima duke e çuar nr. total në 11 mijë e 907. Vetëm Spanja dhe Italia qëndrojë sipër saj sai përket viktimave me 16 mijë e 523 dhe 13 mijë e ...

Covid-19, rritet sërish numri i viktimave në Spanjë. 743 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit
743 persona kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë, shifër në rritje krahasuar me ato të ditëve të fundit, që kishin rikthyer optimizmin për ...
Lapsi | 07-Apr-2020 18:58
743 persona kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Spanjë në 24 orët e fundit, raportoi Ministria e Shëndetësisë, shifër në rritje krahasuar me ato të ditëve të fundit, që kishin rikthyer optimizmin për ...

Bie numri i viktimave në Itali, 604 në 24 orët e fundit
Në Itali janë shënuar 604 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi (636 ishin një ditë më parë), duke e çuar numrin në total në 17127. Shifrat po vijnë në rënie ditë pas dite, duke bërë që spitalet të marrin frymë. ...
Lapsi | 07-Apr-2020 18:55
Në Itali janë shënuar 604 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi (636 ishin një ditë më parë), duke e çuar numrin në total në 17127. Shifrat po vijnë në rënie ditë pas dite, duke bërë që spitalet të marrin frymë. ...

Franca regjistron numrin më të lartë të vdekjeve ditore
Sipas Ministrit te Shendetit Olivier Veran "Nuk kemi arritur pikun e kesaj epidemie," ndersa numri i pergjithshem i te vdekurve nga koronavirusi ne France shkoi ne 8,911. Vetem Italia (16.523) dhe Spanja (13.1169) kane ...
ikub.al | 06-Apr-2020 21:43
Sipas Ministrit te Shendetit Olivier Veran "Nuk kemi arritur pikun e kesaj epidemie," ndersa numri i pergjithshem i te vdekurve nga koronavirusi ne France shkoi ne 8,911. Vetem Italia (16.523) dhe Spanja (13.1169) kane ...

Nuk ndalen shifrat shqetësuese në Lombardi: 282 viktima gjatë orëve të fundit
Rajoni verior i Italisë, Lombardia vijon të mbetet më i prekuri nga koronavirusi, por këto ditë ka shënuar ulje të shifrave. 282 viktima janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar në 9.484 totalin e vdekjeve. ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 21:11
Rajoni verior i Italisë, Lombardia vijon të mbetet më i prekuri nga koronavirusi, por këto ditë ka shënuar ulje të shifrave. 282 viktima janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar në 9.484 totalin e vdekjeve. ...

Francë, rritet në 10.328 numri i vdekjeve nga COVID-19
Franca ka raportuar 1.427 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 10.328 numrin e përgjithshëm të viktimave në vend, transmeton Anadolu Agency (AA).
Shenja | 07-Apr-2020 21:06
Franca ka raportuar 1.427 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 10.328 numrin e përgjithshëm të viktimave në vend, transmeton Anadolu Agency (AA).

Macron do t’i drejtohet kombit për situatën me virusin korona
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do t’i adresohet kombit të enjten mbrëma, për të folur rreth situatës që ka krijuar shpërthimi i koronavirusit, njofton REL Njoftimi vjen një ditë pasi Franca ka raportuar për 833 ...
Portalb | 07-Apr-2020 21:02
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do t’i adresohet kombit të enjten mbrëma, për të folur rreth situatës që ka krijuar shpërthimi i koronavirusit, njofton REL Njoftimi vjen një ditë pasi Franca ka raportuar për 833 ...

COVID-19 në Iran, rreth 3900 viktima, 133 të vdekur në 24 orët e fundit
Bilanci i viktimave në Iran si pasojë e pandemisë së COVID-19 vijon të rëndohet duke u bërë vendi më i prekur nga virusi në Lindjen e Mesme. Vetëm në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 133 persona duke e çuar numrin ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 20:53
Bilanci i viktimave në Iran si pasojë e pandemisë së COVID-19 vijon të rëndohet duke u bërë vendi më i prekur nga virusi në Lindjen e Mesme. Vetëm në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 133 persona duke e çuar numrin ...

1427 viktima në 24 orë nga COVID-19
Koronavirusi dita-ditës po u merr jeten mijëra personave anë e mbanë botës. Franca shënoi një ditë tragjike këtë të martë si pasojë e pandemisë së COVID-19. Vetëm në 24 orët e fundit janë raportuar 1427 viktima.
Indeks Online | 07-Apr-2020 20:20
Koronavirusi dita-ditës po u merr jeten mijëra personave anë e mbanë botës. Franca shënoi një ditë tragjike këtë të martë si pasojë e pandemisë së COVID-19. Vetëm në 24 orët e fundit janë raportuar 1427 viktima.

Koronavirusi, Belgjika dhe Holanda shënojnë numrin më të lartë të viktimave që nga nisja e pandemisë
Belgjika shënon një bilanc të frikshëm viktimash, ku në 24 orët e fundit janë konfirmuar 403 të vdekur, ose shifra më e madhe e të ndjerëve prej koronavirusit në këtë vend. Në total në Belgjikë numri i viktimave shkon ...
Medial | 07-Apr-2020 20:12
Belgjika shënon një bilanc të frikshëm viktimash, ku në 24 orët e fundit janë konfirmuar 403 të vdekur, ose shifra më e madhe e të ndjerëve prej koronavirusit në këtë vend. Në total në Belgjikë numri i viktimave shkon ...

Si është aktualisht situata e koronavirusit në Kinë?
Kina ishte vendi i parë ku shpërtheu koronavirusi, megjithatë aktualisht renditet në vendin e gjashtë për numrin e të prekurve nga koronavirusi. Ndërsa pak orë më parë BBC dhe media të tjera botërore kanë bërë të ditur ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 19:42
Kina ishte vendi i parë ku shpërtheu koronavirusi, megjithatë aktualisht renditet në vendin e gjashtë për numrin e të prekurve nga koronavirusi. Ndërsa pak orë më parë BBC dhe media të tjera botërore kanë bërë të ditur ...

604 viktima në 24 orët e fundit, Borrelli: Ende ka shumë vdekje
Numrat e buletinit COVID-19 po na shtyjnë gjithnjë e më shumë drejt hapjes së fazës 2, deklaroi kreu i Mbrojtjes Civile, Borrelli në konferencën e përditshme për shtyp. ”Infeksionet e reja po bien ende, sot 3 039, rreth ...
Shprehja | 07-Apr-2020 19:42
Numrat e buletinit COVID-19 po na shtyjnë gjithnjë e më shumë drejt hapjes së fazës 2, deklaroi kreu i Mbrojtjes Civile, Borrelli në konferencën e përditshme për shtyp. ”Infeksionet e reja po bien ende, sot 3 039, rreth ...

604 viktima në 24 orët e fundit, Borrelli: Ende ka shumë vdekje
Numrat e buletinit COVID-19 po na shtyjnë gjithnjë e më shumë drejt hapjes së fazës 2, deklaroi kreu i Mbrojtjes Civile, Borrelli në konferencën e përditshme për shtyp. ”Infeksionet e reja po bien ende, sot 3 039, rreth ...
Alsat-M | 07-Apr-2020 19:42
Numrat e buletinit COVID-19 po na shtyjnë gjithnjë e më shumë drejt hapjes së fazës 2, deklaroi kreu i Mbrojtjes Civile, Borrelli në konferencën e përditshme për shtyp. ”Infeksionet e reja po bien ende, sot 3 039, rreth ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved