ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 21:38

Numri i vdekjeve nga COVID-19 në SHBA arrin në 11 mijë

Numri i vdekjeve nga COVID-19 në SHBA arrin në 11 mijë
Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në 11 mijë me gjithsej rreth 370 mijë, të prekur. Ndërkohë, Presidenti Donald Trump tha se ka ofruar ndihmë për shërimin e kryeministrit britanik ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 16:52
Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga koronavirusi ka arritur në 11 mijë me gjithsej rreth 370 mijë, të prekur. Ndërkohë, Presidenti Donald Trump tha se ka ofruar ndihmë për shërimin e kryeministrit britanik ...

Masat e COVID-19 në botë
Japonia shpalli të martën një emergjencë për koronavirusin në disa pjesë të vendit, ndërsa Kryeministri britanik Boris Johnson mbetet i shtruar në spital me COVID-19. Zyrtarët amerikanë analizuan disa shenja se ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 16:49
Japonia shpalli të martën një emergjencë për koronavirusin në disa pjesë të vendit, ndërsa Kryeministri britanik Boris Johnson mbetet i shtruar në spital me COVID-19. Zyrtarët amerikanë analizuan disa shenja se ...

Boris Johnson nuk përdor ventilatorët
Zedhenesi i kryeministrit tha se parametrat vitale te Johnson jane te qendrueshem dhe mbetet ne gjendje te mire', pas trajtimit me oksigjenoterapi. "Z. Johnson nuk ka nevoje per nje ventilator mekanik", sakteson ...
ikub.al | 07-Apr-2020 14:26
Zedhenesi i kryeministrit tha se parametrat vitale te Johnson jane te qendrueshem dhe mbetet ne gjendje te mire', pas trajtimit me oksigjenoterapi. "Z. Johnson nuk ka nevoje per nje ventilator mekanik", sakteson ...

Boris Johnson nuk ka pneumoni! Dilema për valixhen bërthamore, kush i mban kodet?
Pasi kaloi një natë të vështirë në terapi intensive, raportohet se gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Johnson u infektua me koronavirus 12 ditë më parë. Burime pranë qeverisë thonë për mediat ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 15:57
Pasi kaloi një natë të vështirë në terapi intensive, raportohet se gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Johnson u infektua me koronavirus 12 ditë më parë. Burime pranë qeverisë thonë për mediat ...

Covid-19/ “Humori do e shërojë”, Putin flet për sëmundjen e Johnson
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i uroi sot shërim të shpejtë kryeministrit britanik, Boris Johnson, i cili është prekur nga koronavirusi dhe i është nënshtruar kujdesit intensiv në spital. “Jam i sigurtë se ...
Telegraf | 07-Apr-2020 15:34
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i uroi sot shërim të shpejtë kryeministrit britanik, Boris Johnson, i cili është prekur nga koronavirusi dhe i është nënshtruar kujdesit intensiv në spital. “Jam i sigurtë se ...

Putin: Optimizmi dhe humori i Boris Johnson do ta ndihmojnë të shërohet
Presidenti rus, Vladimir Putin uroi sot një shërim të shpejtë për kryeministrin britanik, Boris Johnson, i cili është prekur nga koronavirusi dhe i është nënshtruar kujdesit intensive. “Jam i sigurtë se energjia juaj, ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 13:37
Presidenti rus, Vladimir Putin uroi sot një shërim të shpejtë për kryeministrin britanik, Boris Johnson, i cili është prekur nga koronavirusi dhe i është nënshtruar kujdesit intensive. “Jam i sigurtë se energjia juaj, ...

Stabilizohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson
Gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Kryeministrit britanik prej 12 ditësh është infektuar me COVID-19. Mediat britanke raportojnë se Johnson është në oksigjenim dhe në gjendje të stabilizuar në ...
Telegraf | 07-Apr-2020 15:06
Gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Kryeministrit britanik prej 12 ditësh është infektuar me COVID-19. Mediat britanke raportojnë se Johnson është në oksigjenim dhe në gjendje të stabilizuar në ...

Covid-19/ Boris Johnson në terapi intensive, Basha mesazh: Qytetarët e Britanisë së Madhe kanë nevojë për ju
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i uroi shërim të shpejtë dhe të plotë kryeministrit britanik, Boris Johnson.
Top Channel | 07-Apr-2020 10:52
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i uroi shërim të shpejtë dhe të plotë kryeministrit britanik, Boris Johnson.

Johnson në terapi intensive/ Liderët botërorë mbështesin kryeministrin britanik
Kryeministri britanik Boris Johnson e ka kaluar natën në kujdes intensiv në një spital qendror në Londër pasi gjendja e tij u perkeqesua. Kreu i qeverise britanike u vendos ne oksigjenoterapi mbremjen e se hënës, pasi ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 14:20
Kryeministri britanik Boris Johnson e ka kaluar natën në kujdes intensiv në një spital qendror në Londër pasi gjendja e tij u perkeqesua. Kreu i qeverise britanike u vendos ne oksigjenoterapi mbremjen e se hënës, pasi ...

Pa ndryshime gjendja e Boris Johnson
Boris Johnson eshte ende duke luftuar me semundjen ne repartin e kujdesit intensiv, dhe deri tani nuk ka asnje ndryshim ne gjendjen e tij shendetesore. Johnson u transferua ne Spitalin St Thomas ne Londren qendrore ku ...
ikub.al | 07-Apr-2020 09:44
Boris Johnson eshte ende duke luftuar me semundjen ne repartin e kujdesit intensiv, dhe deri tani nuk ka asnje ndryshim ne gjendjen e tij shendetesore. Johnson u transferua ne Spitalin St Thomas ne Londren qendrore ku ...

Duke kënduar rap, 9-vjeçari nga Britania u bën thirrje bashkëkombësve të qëndrojnë në shtëpi
Në kohën kur e tërë bota po bën thirrje që të qëndrohet nëpër shtëpi për të parandaluar përhapjen e coronavirusit, një djalë i vogël nga Britania e Madhe ka gjetur një metodë interesante që një mesazh të tillë t’ua ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 15:34
Në kohën kur e tërë bota po bën thirrje që të qëndrohet nëpër shtëpi për të parandaluar përhapjen e coronavirusit, një djalë i vogël nga Britania e Madhe ka gjetur një metodë interesante që një mesazh të tillë t’ua ...

VIDEO/ Takonte qëllimisht të infektuarit me koronavirus dhe mburrej, kryeministri britanik tani po lufton me vdekjen
Kryeministri britanik Boris Johnson ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, por para se të infektohej nga koronavirusi, kur në Itali dhe në Spanjë numri i viktimave vetëm rritej, kryeministri britanik ishte i vetmi ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 10:30
Kryeministri britanik Boris Johnson ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore, por para se të infektohej nga koronavirusi, kur në Itali dhe në Spanjë numri i viktimave vetëm rritej, kryeministri britanik ishte i vetmi ...

Kryeministri britanik e kalon natën nën kujdes intensiv mjekësor
Kryeministri britanik, Boris Johnson, e ka kaluar natën në kujdes intensiv të një spitali në Londër, pasi simptomat e tij nga sëmundja COVID-19 u përkeqësuan. Zyra e tij tha se ai ishte transferuar në repartin intensiv, ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 09:15
Kryeministri britanik, Boris Johnson, e ka kaluar natën në kujdes intensiv të një spitali në Londër, pasi simptomat e tij nga sëmundja COVID-19 u përkeqësuan. Zyra e tij tha se ai ishte transferuar në repartin intensiv, ...

Basha i uron shërim të shpejtë kryeministrit Johnson: Qytetarët britanikë kanë nevojë për ju
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka uruar shërim të shpejtë e të plotë kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, i cili ndodhet në kujdes intensiv në një spital qendror në Londër, pasi simptomat ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 11:00
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka uruar shërim të shpejtë e të plotë kryeministrit të Britanisë së Madhe, Boris Johnson, i cili ndodhet në kujdes intensiv në një spital qendror në Londër, pasi simptomat ...

Stabilizohet gjendja shëndetësore e Boris Johnson
Gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Kryeministrit britanik prej 12 ditësh është infektuar me COVID-19. Mediat britanke raportojnë se Johnson është në oksigjenim dhe në gjendje të stabilizuar në ...
Lapsi | 07-Apr-2020 15:00
Gjendja shëndetësore e Boris Johnson është stabilizuar. Kryeministrit britanik prej 12 ditësh është infektuar me COVID-19. Mediat britanke raportojnë se Johnson është në oksigjenim dhe në gjendje të stabilizuar në ...

Trump gati të ndihmojë Johnsonin për t’u shëruar nga COVID-19
SHBA Presidenti Donald Trump ofroi ndihmë për shërimin e kryeministrit britanik Boris Johnson, i cili të hënën u dërgua në kujdes intensiv me koronavirus. Në konferencën për gazetarët në Shtëpinë e Bardhë të hënën, ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 07:25
SHBA Presidenti Donald Trump ofroi ndihmë për shërimin e kryeministrit britanik Boris Johnson, i cili të hënën u dërgua në kujdes intensiv me koronavirus. Në konferencën për gazetarët në Shtëpinë e Bardhë të hënën, ...

Putin: Optimizmi dhe humori i Boris Johnson do ta ndihmojnë të shërohet
Presidenti rus Vladimir Putin ditën e sotme i uroi kryeministrit britanik Boris Johnson një shërim të shpejtë nga koronavirusi, duke thënë se “optimizmi dhe sensi i tij i humorit” do ta ndihmojnë atë të bëhet më mirë. ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 18:38
Presidenti rus Vladimir Putin ditën e sotme i uroi kryeministrit britanik Boris Johnson një shërim të shpejtë nga koronavirusi, duke thënë se “optimizmi dhe sensi i tij i humorit” do ta ndihmojnë atë të bëhet më mirë. ...

Johnson në gjendje stabël, po trajtohet me oksigjen…
Gjendja shëndetësore e Kryeministrit britanik Boris Johnson është stabël dhe ai nuk ka diagnozë për pneumoni, thuhet në një reagim të Qeverisë britanike, lidhur me Kreun e Qeverisë, i cili ështv shtruar në një spital në ...
Standard | 07-Apr-2020 18:29
Gjendja shëndetësore e Kryeministrit britanik Boris Johnson është stabël dhe ai nuk ka diagnozë për pneumoni, thuhet në një reagim të Qeverisë britanike, lidhur me Kreun e Qeverisë, i cili ështv shtruar në një spital në ...

Covid-19/ Putin për prekjen e Boris Johnson: Optimizmi dhe humori i tij do ta ndihmojnë të shërohet
Presidenti i Rusise, Vladimir Putin, i ka uruar sot një shërim të shpejtë kryeministrit britanik, Boris Johnson, i cili është prekur nga koronavirusi dhe i është nënshtruar kujdesit intensiv. “Jam i sigurt se, energjia ...
Standard | 07-Apr-2020 18:28
Presidenti i Rusise, Vladimir Putin, i ka uruar sot një shërim të shpejtë kryeministrit britanik, Boris Johnson, i cili është prekur nga koronavirusi dhe i është nënshtruar kujdesit intensiv. “Jam i sigurt se, energjia ...

Masat e COVID-19 në botë
Kryeministri japonez Shinzo Abe tha se vendimi i tij për të miratuar një gjendje të jashtëzakonshme në Tokio dhe gjashtë prefektura të tjera bazohej në nevojën për të mbrojtur njerëzit në mes të një situate që është që ...
Lajminet | 07-Apr-2020 16:53
Kryeministri japonez Shinzo Abe tha se vendimi i tij për të miratuar një gjendje të jashtëzakonshme në Tokio dhe gjashtë prefektura të tjera bazohej në nevojën për të mbrojtur njerëzit në mes të një situate që është që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved