ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 19:14

Shënohet viktima e katërt nga koronavirus në Kosovë

Shënohet viktima e katërt nga koronavirus në Kosovë
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se tre pacientë që kanë marrë trajtim në kuadër të Klinikës Emergjente, kanë rezultuar si pozitivë në COVID-19.
Top Channel | 07-Apr-2020 14:10
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se tre pacientë që kanë marrë trajtim në kuadër të Klinikës Emergjente, kanë rezultuar si pozitivë në COVID-19.

Rëndohet bilanci në Kosovë, ndërron jetë një tjetër pacient i prekur me COVID-19
Është rënduar bilanci i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Një tjetër pacient ka humbur jetën sot në spital, duke e çuar në 4 numrin e viktimave. Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës. ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 14:05
Është rënduar bilanci i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Një tjetër pacient ka humbur jetën sot në spital, duke e çuar në 4 numrin e viktimave. Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës. ...

Kosovë/ Humb jetën një tjetër pacient me COVID-19
Është rënduar bilanci i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Një tjetër pacient ka humbur jetën sot në spital, duke e çuar në katër numrin e viktimave. Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës. ...
Telegraf | 07-Apr-2020 14:28
Është rënduar bilanci i viktimave nga koronavirusi në Kosovë. Një tjetër pacient ka humbur jetën sot në spital, duke e çuar në katër numrin e viktimave. Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Klinik dhe Spitalor i Kosovës. ...

65 vjeçari nga Ferizaj që vdiq nga arresti kardiak rezultoi pozitiv edhe në COVID-19
Tre pacientë të Klinikës Emergjente në QKUK kanë rezultuar pozitiv me coronavirus Covid-19, dhe njëri prej tyre ka ndërruar jetë. Këtë e ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 13:58
Tre pacientë të Klinikës Emergjente në QKUK kanë rezultuar pozitiv me coronavirus Covid-19, dhe njëri prej tyre ka ndërruar jetë. Këtë e ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), ...

Situata në Kosovë/ Ja sa pacientë janë shtruar në spital, dy në gjendje kritike
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të shtruar 61 pacientë. Sipas njoftimit, 47 raste janë me COVID-19, ndërkaq për 10 raste priten rezultatet e mostrave, kurse 4 kanë ...
Telegraf | 07-Apr-2020 10:45
Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se në Klinikën Infektive janë të shtruar 61 pacientë. Sipas njoftimit, 47 raste janë me COVID-19, ndërkaq për 10 raste priten rezultatet e mostrave, kurse 4 kanë ...

Punëtori i krahut nga Malisheva që rezultoi pozitiv me Covid 19, mbrëmë iku nga Infektiva, sot u lokalizua nga policia
Gjatë ditës së djeshme rreth orës 11:00, një person i moshës 51 vjeçare kishte kërkuar ndihmë në Klinikën Emergjente të QKUK’së, pasi që kishte marrë lëndime të krahut derisa ishte në punë. Por, me të mbërritur në ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 18:38
Gjatë ditës së djeshme rreth orës 11:00, një person i moshës 51 vjeçare kishte kërkuar ndihmë në Klinikën Emergjente të QKUK’së, pasi që kishte marrë lëndime të krahut derisa ishte në punë. Por, me të mbërritur në ...

Në Mitrovicë nuk ka asnjë rast me COVID-19, një i prekur jeton në Prishtinë
Prishtinë, 7 prill 2020 – Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se pacienti i pranuar të hënën në Klinikën Emergjente është I lindur në Mitrovicë, por me vendbanim në Prishtinë. “Mund t’ju konfirmojmë se ...
Illyriapress | 07-Apr-2020 17:28
Prishtinë, 7 prill 2020 – Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se pacienti i pranuar të hënën në Klinikën Emergjente është I lindur në Mitrovicë, por me vendbanim në Prishtinë. “Mund t’ju konfirmojmë se ...

Bahtiri demanton IKSHPK-në: Në Mitrovicën e Jugut ka asnjë person me Covid-19
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik sot ka njoftuar se një person me inicialet G.M, 56 vjeqar, ka rezultuar pozitiv me Covid-19, shkruan IndeksOnline. Por këtë njoftim e ka dematuar kryetari i Mitrovicës, Agim ...
Indeks Online | 07-Apr-2020 16:07
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik sot ka njoftuar se një person me inicialet G.M, 56 vjeqar, ka rezultuar pozitiv me Covid-19, shkruan IndeksOnline. Por këtë njoftim e ka dematuar kryetari i Mitrovicës, Agim ...

Kosovë, Është shënuar viktima e 4 nga virusi korona
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se edhe një person ka vdekur nga koronavirusi i ri në Kosovë, raporton REL , transmeton Portalb.mk “I.SH ( 1955), i transferuar nga Spitali i Përgjithëm në ...
Portalb | 07-Apr-2020 15:57
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se edhe një person ka vdekur nga koronavirusi i ri në Kosovë, raporton REL , transmeton Portalb.mk “I.SH ( 1955), i transferuar nga Spitali i Përgjithëm në ...

Bahtiri: Në Mitrovicë deri sot nuk ka të prekur nga koronavirusi, njoftimi i IKSHPK-së i pasaktë
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut Agim Bahtiri, ka reaguar ndaj njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, që paraqet një rast me koronavirus në këtë komunë. Bahtiri tha se ky njoftim është i pasaktë. ...
Medial | 07-Apr-2020 15:40
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut Agim Bahtiri, ka reaguar ndaj njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, që paraqet një rast me koronavirus në këtë komunë. Bahtiri tha se ky njoftim është i pasaktë. ...

Bahtiri: Në Mitrovicë sot nuk ka të prekur nga koronavirusi, njoftimi i IKSHPK-së i pasaktë
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut Agim Bahtiri, ka reaguar ndaj njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, që paraqet një rast me koronavirus në këtë komunë. Bahtiri tha se ky njoftim është i pasaktë. ...
Klan Kosova | 07-Apr-2020 15:37
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut Agim Bahtiri, ka reaguar ndaj njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, që paraqet një rast me koronavirus në këtë komunë. Bahtiri tha se ky njoftim është i pasaktë. ...

Bahtiri thotë se sot s’ka pasur të infektuar në Mitrovicë, IKSHP-ja ka bërë gabim teknik
Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës sot ka njoftuar se një prej rasteve të konfirmuara me koronavirus është nga Mitrovica. Bëhet fjalë për G.M. (1964), i trajtuar fillimisht në Spitalin Amerikan, i cili ...
Zeri | 07-Apr-2020 15:29
Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës sot ka njoftuar se një prej rasteve të konfirmuara me koronavirus është nga Mitrovica. Bëhet fjalë për G.M. (1964), i trajtuar fillimisht në Spitalin Amerikan, i cili ...

Bahtiri thotë se sot s’ka pasur të infektuar në Mitrovicë, IKSHP ka bërë gabim teknik
Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës sot ka njoftuar se një prej rasteve të konfirmuara me koronavirus është nga Mitrovica. Bëhet fjalë për G. M (1964), i trajtuar fillimisht në Spitalin Amerikan, i cili ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 15:06
Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës sot ka njoftuar se një prej rasteve të konfirmuara me koronavirus është nga Mitrovica. Bëhet fjalë për G. M (1964), i trajtuar fillimisht në Spitalin Amerikan, i cili ...

Në Kosovë, edhe një viktimë e Covid-19, i ndjeri u konfirmua pas vdekjes
Prishtinë, 7 prill 2020 – Një 65-vjeçar nga fshati Sazli i komunës së Ferizajt, i cili ka vdekur të hënën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ishte i infektuar me koronavirus. Testi për Covid-19, i cili është ...
Illyriapress | 07-Apr-2020 15:03
Prishtinë, 7 prill 2020 – Një 65-vjeçar nga fshati Sazli i komunës së Ferizajt, i cili ka vdekur të hënën në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ishte i infektuar me koronavirus. Testi për Covid-19, i cili është ...

Kosovë: Shkon në 170 numri i të prekurve nga COVID-19
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha të martën se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja të të infektuarve me koronavirus, një prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. Në një njoftim të institutit thuhet se të ...
Zeri Amerikes | 07-Apr-2020 15:01
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha të martën se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja të të infektuarve me koronavirus, një prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. Në një njoftim të institutit thuhet se të ...

Bahtiri: IKSHP ka lëshuar një gabim teknik, në Mitrovicë s’ka asnjë person me koronavirus
Më anë të një postimi në Facebook, Bahtiri e ka demantuar këtë informacion, duke thënë se i njëjti është i pasaktë dhe ka qenë një gabim teknik nga IKSHP, shkruan . “Pra, asnjë person deri më sot nuk ka dalë pozitiv me ...
Lajminet | 07-Apr-2020 14:53
Më anë të një postimi në Facebook, Bahtiri e ka demantuar këtë informacion, duke thënë se i njëjti është i pasaktë dhe ka qenë një gabim teknik nga IKSHP, shkruan . “Pra, asnjë person deri më sot nuk ka dalë pozitiv me ...

Vdes edhe një person me koronavirus në Kosovë
Edhe një person në Kosovë ka vdekur nga koronavirusi në Kosovë. QKUK me anë të një komunikate për media, ka bërë të ditur se një person nga Ferizaji, pas një arresti kardiak, ka ndërruar jetë. Të njëjti më pas i janë ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 14:20
Edhe një person në Kosovë ka vdekur nga koronavirusi në Kosovë. QKUK me anë të një komunikate për media, ka bërë të ditur se një person nga Ferizaji, pas një arresti kardiak, ka ndërruar jetë. Të njëjti më pas i janë ...

Rezulton pozitiv me koronavirus 65-vjeçari nga Ferizaj që vdiq dje, shkon në 4 numri i të vdekurve
Një 65-vjeçar nga fshati Sazli i komunës së Ferizajt, ka vdekur gjatë ditës së hënë në QKUK, ndërkohë rezultati i analizës për Covid-19 ka dal sot dhe është pozitiv. Në Spitalin Rajonal të Ferizajt kanë thënë se janë ...
Koha.net | 07-Apr-2020 14:14
Një 65-vjeçar nga fshati Sazli i komunës së Ferizajt, ka vdekur gjatë ditës së hënë në QKUK, ndërkohë rezultati i analizës për Covid-19 ka dal sot dhe është pozitiv. Në Spitalin Rajonal të Ferizajt kanë thënë se janë ...

Shkon në 4 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se tre pacientë që kanë marrë trajtim në kuadër të Klinikës Emergjente, kanë rezultuar si pozitivë në COVID-19. “I.SH (1955), i transferuar nga Spitali i ...
Radio Evropa e Lire | 07-Apr-2020 14:10
Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, ka njoftuar se tre pacientë që kanë marrë trajtim në kuadër të Klinikës Emergjente, kanë rezultuar si pozitivë në COVID-19. “I.SH (1955), i transferuar nga Spitali i ...

Këto janë komunat prej nga vijnë pesë rastet e reja me koronavirus në Kosovë
Nga IKSHP është bërë e ditur se rastet pozitive kishin kërkuar ndihmë në Klinikën Emergjente të QKUK-së, shkruan . Po ashtu, bëhet e ditur se nga pesë rastet, njëri nga ta është pacienti nga Ferizaj që ndërroi jetë ...
Lajminet | 07-Apr-2020 14:08
Nga IKSHP është bërë e ditur se rastet pozitive kishin kërkuar ndihmë në Klinikën Emergjente të QKUK-së, shkruan . Po ashtu, bëhet e ditur se nga pesë rastet, njëri nga ta është pacienti nga Ferizaj që ndërroi jetë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved