ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 03:15

Doktor “vdekja” i bie këmbanës së destabilizimit të shëndetësisë, sulmon Ramën: U dhe mjekëve me cinizëm 50 euro

Doktor “vdekja” i bie këmbanës së destabilizimit të shëndetësisë, sulmon Ramën: U dhe mjekëve me cinizëm 50 euro
Ish-kryeministri Sali Berisha i ka uruar të gjithë miqve të tij mjekë dhe mbarë shqiptarëve shëndet të plotë në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Shëndetit. Përmes një statusi në ‘Facebook’, ai falenderoi mjekët me ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 19:36
Ish-kryeministri Sali Berisha i ka uruar të gjithë miqve të tij mjekë dhe mbarë shqiptarëve shëndet të plotë në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Shëndetit. Përmes një statusi në ‘Facebook’, ai falenderoi mjekët me ...

Mjekët e spitalit rajonal Lezhë përgënjeshtrojnë Partinë Demokratike: Mos përdorni emrin tonë për lojra politike, nuk kemi kërkuar shpërblimin që ju takon kolegëve tanë në vijën e parë të frontit
“Personeli I ugjencës së spitalit rajonal Lezhe deklaron se ka qenë dhe do të jetë në gadishmëri të plotë në kryerjen e detyrës në plotësim të misionit human që ka”, Kështu nis reagimi i mjekëve të spitalit rajonal ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 18:49
“Personeli I ugjencës së spitalit rajonal Lezhe deklaron se ka qenë dhe do të jetë në gadishmëri të plotë në kryerjen e detyrës në plotësim të misionit human që ka”, Kështu nis reagimi i mjekëve të spitalit rajonal ...

Akuzat e PD-së për shpërblimin e infermierëve, ironizon Kreshnik Spahiu: S’kanë sot asnjë pacient nga Covid19 në spital, ja çfarë ndodh në qytetin më të pasur në Gjermani
Kreshnik Spahiu ka ironizuar akuzat e Partisë Demokratike e cila pretendon se ka zbuluar një skandal pasi sipas tyre infermjerët e Lezhës nuk janë shpërblyer me 1000 euro. Spahiu heq një paralele me qytetin e Mynihut në ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 14:46
Kreshnik Spahiu ka ironizuar akuzat e Partisë Demokratike e cila pretendon se ka zbuluar një skandal pasi sipas tyre infermjerët e Lezhës nuk janë shpërblyer me 1000 euro. Spahiu heq një paralele me qytetin e Mynihut në ...

1.000 euro mbi pagë për mjekët e infermierët. Rama saktëson vendimin
"Une e kam thene shqip qe do te paguajme 1000€ mbi pagen per mjeket e infermieret ne Vijen e Zjarrit! Kush ka ngaterruar vijen e zjarrit ne spitalet Covid e ne autoambulanca, me detyren e bluzes se bardhe ne territor, ...
ikub.al | 07-Apr-2020 13:01
"Une e kam thene shqip qe do te paguajme 1000€ mbi pagen per mjeket e infermieret ne Vijen e Zjarrit! Kush ka ngaterruar vijen e zjarrit ne spitalet Covid e ne autoambulanca, me detyren e bluzes se bardhe ne territor, ...

Mjekët në Lezhë refuzojnë shpërblimin 5 mijë lekë: S’bëhemi pjesë e lojës politike
Spitali Rajonal i Lezhës ka reaguar pasi Personeli i Urgjencës refuzoi shpërblimin prej 5 mijë lekësh që ua dhuroi pikërisht familjeve në nevojë. Spital në një njoftim zyrtar thotë se Personeli nuk kërkon shpërblimi që ...
Lapsi | 07-Apr-2020 19:47
Spitali Rajonal i Lezhës ka reaguar pasi Personeli i Urgjencës refuzoi shpërblimin prej 5 mijë lekësh që ua dhuroi pikërisht familjeve në nevojë. Spital në një njoftim zyrtar thotë se Personeli nuk kërkon shpërblimi që ...

Mjekët në Lezhë: S’duam shpërblim/ Rama: Pagesë 1 mijë euro vetëm për ata në spitalet COVID
Personeli mjekësor i urgjencës së Spitalit Rajonal në Lezhë ka refuzuar shpërblimin prej 5 mijë lekë të reja të akorduar nga qeveria për muajin mars. Me argumentin se u ishte premtuar 500 euro dhe 1000 euro, bluzat e ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 15:12
Personeli mjekësor i urgjencës së Spitalit Rajonal në Lezhë ka refuzuar shpërblimin prej 5 mijë lekë të reja të akorduar nga qeveria për muajin mars. Me argumentin se u ishte premtuar 500 euro dhe 1000 euro, bluzat e ...

Rama u përgjigjet mjekëve për shpërblimet: 1000 euro shtesë vetëm për ata që janë në “vijën e zjarrit”
Mjektët e Spitalit Rajonal të Lezhës kanë refuzuar shpërblimin prej 5 mijë lekëve të reja të dhënë nga qeveria për muajin mars. Ata kërkojnë që këto para të shkojnë për familjet me nevojë, pasi iu ishin premtuar 500 ...
Telegrafi | 07-Apr-2020 18:28
Mjektët e Spitalit Rajonal të Lezhës kanë refuzuar shpërblimin prej 5 mijë lekëve të reja të dhënë nga qeveria për muajin mars. Ata kërkojnë që këto para të shkojnë për familjet me nevojë, pasi iu ishin premtuar 500 ...

Personeli i Urgjencës në spitalin e Lezhës: S’kemi kërkuar asnjë shpërblim, nuk bëhemi pjesë e asnjë loje politike
Personeli i Urgjencës së spitalit rajonal Lezhë, deklaron se nuk kanë kërkuar dëmshpërblim. Në një reagim thuhet të këtij personeli thuhet se ata kanë qenë dhe do të jetë në gatishmëri të plotë në kryerjen e detyrës, në ...
Gazeta Express | 07-Apr-2020 20:12
Personeli i Urgjencës së spitalit rajonal Lezhë, deklaron se nuk kanë kërkuar dëmshpërblim. Në një reagim thuhet të këtij personeli thuhet se ata kanë qenë dhe do të jetë në gatishmëri të plotë në kryerjen e detyrës, në ...

Mjekë dhe infermierë të spitalit Lezhë: Mos përdorni emrin tonë për lojëra politike, nuk kërkojmë shpërblim që u takon kolegëve në linjën e parë të luftës
TIRANË, 7 prill/MEDIAL/ Personeli i Ugjencës së spitalit rajonal Lezhë deklaroi sot se “kemi qenë dhe do të jemi në gatishmëri të plotë në kryerjen e detyrës në plotësim të misionit human që kemi. Ne nuk kemi kërkuar e ...
Medial | 07-Apr-2020 19:30
TIRANË, 7 prill/MEDIAL/ Personeli i Ugjencës së spitalit rajonal Lezhë deklaroi sot se “kemi qenë dhe do të jemi në gatishmëri të plotë në kryerjen e detyrës në plotësim të misionit human që kemi. Ne nuk kemi kërkuar e ...

Mjekët e spitalit rajonal Lezhë: Nuk kemi kërkuar e as kërkojmë asnjë shpërblim, që u takon kolegëve tanë që janë në linjën e parë të luftës
“Personeli i ugjencës së spitalit rajonal Lezhe deklaron se ka qenë dhe do të jetë në gadishmëri të plotë në kryerjen e detyrës në plotësim të misionit human që ka”. Ky ka qenë reagimi i mjekëve të spitalit rajonal ...
RTSH | 07-Apr-2020 19:12
“Personeli i ugjencës së spitalit rajonal Lezhe deklaron se ka qenë dhe do të jetë në gadishmëri të plotë në kryerjen e detyrës në plotësim të misionit human që ka”. Ky ka qenë reagimi i mjekëve të spitalit rajonal ...

“Jemi në gatishmëri të plotë të kryerjes së detyrës”, mjekët e Spitalit të Lezhës deklaratë për mediat: Po kujdesemi ndaj të gjithë pacientëve në nevojë
Mjekët dhe infermierët e Spitalit Rajonal të Lezhës me anë të një deklarate zyrtare për mediat, shprehen se janë në gatishmëri të plotë për të kryer detyrën, ashtu sic iu takon. Ata deklarojnë se mjekët e Spitalit të ...
Medial | 07-Apr-2020 19:04
Mjekët dhe infermierët e Spitalit Rajonal të Lezhës me anë të një deklarate zyrtare për mediat, shprehen se janë në gatishmëri të plotë për të kryer detyrën, ashtu sic iu takon. Ata deklarojnë se mjekët e Spitalit të ...

Rama- mjekëve të urgjencës së Lezhës: Premtimi për 500-1000 euro ishte për bluzat e bardha në vijën e zjarrit, jo për të gjithë! Mos turpëroni uniformën, mos u bëni mashë politike
Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se premtimi i tij për të dhënë 500-1000 euro shpërblim do të jetë vetëm për ata që janë në vijën e zjarrit dhe jo të të gjithë bluzave të bardha në spitalet në vend. Ky reagim vjen pas ...
GazetaTema | 07-Apr-2020 12:05
Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se premtimi i tij për të dhënë 500-1000 euro shpërblim do të jetë vetëm për ata që janë në vijën e zjarrit dhe jo të të gjithë bluzave të bardha në spitalet në vend. Ky reagim vjen pas ...

Mjekët refuzojnë 5 mijë lekët shpërblim: Rama na premtoi 1 mijë euro!
Mjekët e spitalit të Urgjencës në Lezhë refuzuan shpërblimin 5 mijë lekë nga qeveria gjatë periudhës së pandemisë, pasi thanë se iu ishte premtuar 1 mijë euro shperblim. Ata i dërguan një peticion Ministrisë së ...
Lapsi | 07-Apr-2020 13:37
Mjekët e spitalit të Urgjencës në Lezhë refuzuan shpërblimin 5 mijë lekë nga qeveria gjatë periudhës së pandemisë, pasi thanë se iu ishte premtuar 1 mijë euro shperblim. Ata i dërguan një peticion Ministrisë së ...

Berisha: Republika e Surrelit zëvendëson direktiven e OBSH/ Një krim i mirefillte…
Nga Sali Berisha Nje krim i mirefillte i narkoshtetit! Republika e Surrelit zevendeson direktiven e OBSH: Testim, testim, testim! Me direktiven antishkencore kriminale per testimin te kryeepidemiologut te Surrelit: ...
Standard | 07-Apr-2020 18:25
Nga Sali Berisha Nje krim i mirefillte i narkoshtetit! Republika e Surrelit zevendeson direktiven e OBSH: Testim, testim, testim! Me direktiven antishkencore kriminale per testimin te kryeepidemiologut te Surrelit: ...

Skandali i Ramës/ Si mund të kërcënosh edhe bluzat e bardha kështu?
Në mbarë botën, kudo që janë përfshirë në betejën kundër koronavirusit, bluzat e bardha janë të gjitha njësoj. Pa asnjë diskutim. Merrni shihni lajmet e vendeve normale në Europë dhe kudo në botë. Çdo mjek dhe infermier ...
Standard | 07-Apr-2020 18:25
Në mbarë botën, kudo që janë përfshirë në betejën kundër koronavirusit, bluzat e bardha janë të gjitha njësoj. Pa asnjë diskutim. Merrni shihni lajmet e vendeve normale në Europë dhe kudo në botë. Çdo mjek dhe infermier ...

Stafi i Urgjencës së Lezhës refuzoi shpërblimin, Rama: Do paguhen 1000€ mbi pagën ata që janë në vijën e zjarrit, jo me detyrë në territor, mos u bëni mashë politike
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gjestin në Lezhë ku Stafi i Urgjencës refuzoi shpërblimin 5 mijë lekë pasi pretendonte se duhet të merrte 1 mijë euro. Rama shprehet se pagesë mbi pagën do të marrin vetëm ata që ...
BalkanWeb | 07-Apr-2020 11:56
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për gjestin në Lezhë ku Stafi i Urgjencës refuzoi shpërblimin 5 mijë lekë pasi pretendonte se duhet të merrte 1 mijë euro. Rama shprehet se pagesë mbi pagën do të marrin vetëm ata që ...

“Rebelim” financiar në Spitalin e Lezhës, Rama: e vërteta e shpërblimeve të premtuara
Kryeminstri Rama u përball me një lloj “rebelimi” të stafitm mjekësor në Lezhë, të cilët kanë refuzuar një shpërblim prej 5 mijë lekësh, nën pretendimin se iu është premtuar shumë më tepër. Ata, në një peticion, janë ...
Tesheshi | 07-Apr-2020 14:20
Kryeminstri Rama u përball me një lloj “rebelimi” të stafitm mjekësor në Lezhë, të cilët kanë refuzuar një shpërblim prej 5 mijë lekësh, nën pretendimin se iu është premtuar shumë më tepër. Ata, në një peticion, janë ...

Protesta e mjekëve të Lezhës/ Rama: Kthjellohuni! 1 mijë euro për ata në vijën e zjarrit
Kryeministri Edi Rama reagoi për protestën e bluzave të bardha të urgjencës së Lezhës për shpërblimet. Me një reagim në “Tëitter”, Rama sqaroi se shpërblimi 1 mijë euro u është premtuar mjekëve dhe infermierëve që do të ...
VizionPlus | 07-Apr-2020 11:58
Kryeministri Edi Rama reagoi për protestën e bluzave të bardha të urgjencës së Lezhës për shpërblimet. Me një reagim në “Tëitter”, Rama sqaroi se shpërblimi 1 mijë euro u është premtuar mjekëve dhe infermierëve që do të ...

Rama sqaron mjekët: 1000 euro shpërblim vetëm për ata në Vijën e Zjarrit
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar pas raportimeve se në disa spitale rajonale kanë refuzuar shpërblimin modest, duke qenë se qeveria ka premtuar 1000 euro për mjekët dhe 500 euro për stafin mbështetës gjatë ...
Klan Kosova | 07-Apr-2020 12:54
Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar pas raportimeve se në disa spitale rajonale kanë refuzuar shpërblimin modest, duke qenë se qeveria ka premtuar 1000 euro për mjekët dhe 500 euro për stafin mbështetës gjatë ...

Mjekët dhe infermierët në Lezhë refuzuan shpërblimin 5 mijë lekë, Rama nxjerr “versionin e ri”
Stafi i Urgjencës në Lezhë protestoi ditën e sotme duke refuzuar shpërblimin 5 mijë lekë. Rama shprehet se pagesë mbi pagën do të marrin vetëm ata që janë në vijën e zjarrit dhe jo ata që janë brenda detyrës në ...
TetovaSot | 07-Apr-2020 12:38
Stafi i Urgjencës në Lezhë protestoi ditën e sotme duke refuzuar shpërblimin 5 mijë lekë. Rama shprehet se pagesë mbi pagën do të marrin vetëm ata që janë në vijën e zjarrit dhe jo ata që janë brenda detyrës në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved