ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/05/2020 15:13

COVID-19, shenja shprese në Evropë

COVID-19, shenja shprese në Evropë
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 21:04
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...

COVID-19/ Shenja shprese në Evropë, numri i viktimave…
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet.
Top Channel | 06-Apr-2020 20:06
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet.

Itali. Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja
Te dhenat e buletinit te ri te Mbrojtjes Civile flasin per nje rritje te te semureve (d.m.th. njerez aktualisht pozitive) me 1.941 njesi (me pak se ditet e kaluara, dje ata ishin 2972). Pacientet e kujdesit intensiv ...
ikub.al | 06-Apr-2020 18:50
Te dhenat e buletinit te ri te Mbrojtjes Civile flasin per nje rritje te te semureve (d.m.th. njerez aktualisht pozitive) me 1.941 njesi (me pak se ditet e kaluara, dje ata ishin 2972). Pacientet e kujdesit intensiv ...

“Duhet të ushqej pulat”, shtetasi shqiptar me koronavirus në Itali kapet jashtë karantinës dhe gjobitet me 800 euro
Një shqiptar i infektuar me koronavirusi është kapur nga karabinerët pasi ka thyer karantinimin. Sipas Sienanews , shqiptari që banonte në siena ështq shprehur se po shkonte tek ferma që t’u hidhte pulave ushqim . ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 19:51
Një shqiptar i infektuar me koronavirusi është kapur nga karabinerët pasi ka thyer karantinimin. Sipas Sienanews , shqiptari që banonte në siena ështq shprehur se po shkonte tek ferma që t’u hidhte pulave ushqim . ...

Koronavirusi / Zëri i Amerikës: Shenja shprese në Europë, numri i viktimave dhe i të infektuarve drejt rënies
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...
BalkanWeb | 06-Apr-2020 19:05
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...

Lajme të mira edhe nga Spanja, bie numri i vdekjeve dhe i të prekurve
Edhe Spanja ka regjistruar sot një ulje të lehtë të numrit të viktimave nga COVID 19. 637 persona humbën jetën 24 orët e fundit, shifër kjo më e ulta e regjistruar 2 javët e fundit e totali tani ka shkuar në 13 mijë e ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 20:26
Edhe Spanja ka regjistruar sot një ulje të lehtë të numrit të viktimave nga COVID 19. 637 persona humbën jetën 24 orët e fundit, shifër kjo më e ulta e regjistruar 2 javët e fundit e totali tani ka shkuar në 13 mijë e ...

Itali, rritet numri i viktima, por ulet numri i rasteve të reja
Rritet sërish numri i viktimave në Itali, e nga 525 që ishin të dielën, në buletinin e përditësuar u raportuan 636 jetë të humbura në 24 orët e fundit. Megjithatë, rastet e reja vijojnë të jenë në ulje. Në 24 orët e ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 18:45
Rritet sërish numri i viktimave në Itali, e nga 525 që ishin të dielën, në buletinin e përditësuar u raportuan 636 jetë të humbura në 24 orët e fundit. Megjithatë, rastet e reja vijojnë të jenë në ulje. Në 24 orët e ...

“Karantinimi po fiton kundër Covid-19”
Tre vende evropiane të goditura më shumë nga koronavirusi kanë filluar të tregojnë shenja të hershme të ngadalësimit të virusit, afërsisht tre javë pas datës së karantinimit të tyre. Të gjithë, Italia, Spanja dhe Franca ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 16:55
Tre vende evropiane të goditura më shumë nga koronavirusi kanë filluar të tregojnë shenja të hershme të ngadalësimit të virusit, afërsisht tre javë pas datës së karantinimit të tyre. Të gjithë, Italia, Spanja dhe Franca ...

Spanja regjistron rritjen më të vogël të vdekjeve në dy javët e fundit
Spanja regjistroi 637 vdekje te reja me koronavirus ne 24 oret e fundit, me e uleta qe nga 24 marsi. Shifra rrit totalin e te vdekurve gjate krizes nga 12.418 ne 13.055. Numri i infeksioneve te reja u rrit me 4.273 nga ...
ikub.al | 06-Apr-2020 13:14
Spanja regjistroi 637 vdekje te reja me koronavirus ne 24 oret e fundit, me e uleta qe nga 24 marsi. Shifra rrit totalin e te vdekurve gjate krizes nga 12.418 ne 13.055. Numri i infeksioneve te reja u rrit me 4.273 nga ...

Pse shifrat nga Spanja dhe Italia tregojnë se izolimi funksionon
Spanja është zyrtarisht vendi me numrin më të madh të rasteve të konfirmuara në Evropë, por të dhënat sugjerojnë se shpërthimi vdekjeprurës përfundimisht mund të ngadalësohet. Shifrat zyrtare tregojnë se numri i ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 15:37
Spanja është zyrtarisht vendi me numrin më të madh të rasteve të konfirmuara në Evropë, por të dhënat sugjerojnë se shpërthimi vdekjeprurës përfundimisht mund të ngadalësohet. Shifrat zyrtare tregojnë se numri i ...

Ulet ndjeshëm numri i të prekurve në Itali, por viktimat janë ende shumë
Rënia e ritmit të përhapjes së Covid 19 në Itali nuk është më iluzion. Këtë të hënë numri I të prekurve ka qënë 1941, gati një mijë më pak sesa të prekurit e regjistruar ditën e dielë. E nisëm në fakt me lajmin e të ...
VizionPlus | 06-Apr-2020 18:15
Rënia e ritmit të përhapjes së Covid 19 në Itali nuk është më iluzion. Këtë të hënë numri I të prekurve ka qënë 1941, gati një mijë më pak sesa të prekurit e regjistruar ditën e dielë. E nisëm në fakt me lajmin e të ...

Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Spanjë
Numri ditor i viktimave të koronavirusit në Spanjë ka rënë për të katërtën ditë me radhë. Qeveria spanjolle raportoi të hënën se në 24 orët e fundit kanë vdekur 637 persona, krahasuar me 674 viktima të raportuara në ...
GazetaTema | 06-Apr-2020 14:25
Numri ditor i viktimave të koronavirusit në Spanjë ka rënë për të katërtën ditë me radhë. Qeveria spanjolle raportoi të hënën se në 24 orët e fundit kanë vdekur 637 persona, krahasuar me 674 viktima të raportuara në ...

Numri i vdekjeve në Itali rritet, por numri i rasteve të reja bie ndjeshëm
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Itali është rrritur gjatë të hënës ku janë regjistruar 636 vdekje që janë 100 më shumë se dita e kaluar kur ishin regjistruar 525 vdekje. Sipas të dhënave të Agjencisë për Mbrojtjen ...
Klan Kosova | 07-Apr-2020 10:24
Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Itali është rrritur gjatë të hënës ku janë regjistruar 636 vdekje që janë 100 më shumë se dita e kaluar kur ishin regjistruar 525 vdekje. Sipas të dhënave të Agjencisë për Mbrojtjen ...

Sa ditë “u izoluan” shtetet evropiane që po mundin koronavirusin
Tre vende evropiane të goditura më shumë nga koronavirusi kanë filluar të tregojnë shenja të hershme të ngadalësimit të virusit, afërsisht tre javë pas datës së karantinimit të tyre. Të gjithë, Italia, Spanja dhe Franca ...
AlbInfo | 07-Apr-2020 01:17
Tre vende evropiane të goditura më shumë nga koronavirusi kanë filluar të tregojnë shenja të hershme të ngadalësimit të virusit, afërsisht tre javë pas datës së karantinimit të tyre. Të gjithë, Italia, Spanja dhe Franca ...

Bie numri i viktimave nga koronavirusi në Spanjë
Numri ditor i viktimave të koronavirusit në Spanjë ka rënë për të katërtën ditë me radhë. Qeveria spanjolle raportoi të hënën se në 24 orët e fundit kanë vdekur 637 persona, krahasuar me 674 viktima të raportuara në ...
Shprehja | 06-Apr-2020 22:34
Numri ditor i viktimave të koronavirusit në Spanjë ka rënë për të katërtën ditë me radhë. Qeveria spanjolle raportoi të hënën se në 24 orët e fundit kanë vdekur 637 persona, krahasuar me 674 viktima të raportuara në ...

Gjermania shkon drejt rrafshimit të kurbës me më pak se 1.500 vdekje
Gjermania sot pësoi një rënie drastike të numrit të vdekjeve të përditshme dhe numrin e rasteve. Zyrtarët shëndetësorë regjistruan vetëm 3,677 raste të reja – totali më i ulët që nga 22 mars – dhe 92 vdekje, dita me më ...
Koha.mk | 06-Apr-2020 22:04
Gjermania sot pësoi një rënie drastike të numrit të vdekjeve të përditshme dhe numrin e rasteve. Zyrtarët shëndetësorë regjistruan vetëm 3,677 raste të reja – totali më i ulët që nga 22 mars – dhe 92 vdekje, dita me më ...

Gjermania shkon drejt rrafshimit të kurbës me më pak se 1,500 vdekje
Zyrtarët shëndetësorë regjistruan vetëm 3,677 raste të reja – totali më i ulët që nga 22 mars – dhe 92 vdekje, dita me më së paku viktima në javën e fundit, raporton Daily Mail, transmeton . Por Gjermania, e cila ka ...
Lajminet | 06-Apr-2020 21:52
Zyrtarët shëndetësorë regjistruan vetëm 3,677 raste të reja – totali më i ulët që nga 22 mars – dhe 92 vdekje, dita me më së paku viktima në javën e fundit, raporton Daily Mail, transmeton . Por Gjermania, e cila ka ...

Koronavirusi, shenja shprese në Evropë
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...
TetovaSot | 06-Apr-2020 21:18
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...

COVID-19/ Shenja shprese në Evropë, numri i viktimave…
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...
Medial | 06-Apr-2020 21:12
Evropa po jep shenja të reja shprese lidhur me pandeminë ndërsa numri i përditshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Spanjë, Itali e Francë po ulet. Vdekjet si pasojë e koronavirusit dhe rastet me të infektuar ...

Shtetasi shqiptar me koronavirus në Itali kapet jashtë karantinës dhe gjobitet me 800 euro: Duhet të ushqej pulat
Një shqiptar i infektuar me koronavirusi është kapur nga karabinerët pasi ka thyer karantinimin. Sipas Sienanews , shqiptari që banonte në siena ështq shprehur se po shkonte tek ferma që t’u hidhte pulave ushqim . ...
Shprehja | 06-Apr-2020 20:39
Një shqiptar i infektuar me koronavirusi është kapur nga karabinerët pasi ka thyer karantinimin. Sipas Sienanews , shqiptari që banonte në siena ështq shprehur se po shkonte tek ferma që t’u hidhte pulave ushqim . ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved